Бебето ми падна и си удари силно главата. Помощ!

  • 19 427
  • 13
  •   1
Отговори
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Кристи падна от третото стъпало /с плочки/ в нас и си удари ужасно главата. Всичко стана много бързо и не знам още къде може да е ударен. Мястото на челото вече е подуто и синьо, оченцето също леко се наду. След като порева доста, се поуспокои. Ходи си както преди, пробърбори ни, даже се усмихна малко. Обадихме се на GP. Каза ни да следим за отпадналост и повръщане. Малкият час и половина беше буден след като  падна и не ми се стори отпаднал. Хапна. Сега спи дъблоко.
Моля някой знае ли признак на какво са повръщането и отпадналостта след удар. Дали може да настъпи някаква промяна в състоянието му след като се събуди? А в следващите дни? Моля, ако на някого му се е случвабо нещо подобно да ми отговори, защото ми идва да се  #2gunfire заради небрежността ми.
Дано нищо му  няма на детенцето ми.

# 1
  • Мнения: 93
Абе я не се притеснявай толкова бе човек, това няма да ви е нито първото, нито последното падане. И ние имахме доста сериозно падане, с малкия играехме на гоненица в къщи и той се приспъна и много яко си удари главата в ръба на печката, ама много яко.При него се получи нещо като разрез, но не текна кръв, аз веднага му сложих стотинка, за да не се получи хематом, ама той много плачеше и се въртеше, така че нямаше ефект от това, а ни излезе цицина. Аз веднага го заведох на доктор и там ми казаха същото като на теб да го наблдавам, да не повръща, дали е весел,да му сложа студен компрес, ако може да си полежи, но в нашия случай не е възможно, защото е такова диване, че няма спиране. Питаха ме същотака дали като се е ударил е загубил съзнание и ми казаха, че ударите отпред, т.е. челото не са толкова опасни, било по - опасно ако се удари отзад зад тила. Така, че спокойно. Ех, това е да си мама, емоции, емоции.......

# 2
  • Мнения: 287
 newsm78Не се притеснявай, и моя момък преди няколко дни падна по стълбите от 3-ия етаж и стигна почти до втория #Crazy,  нямаше му нищо. Следи за симптомите които са ти казали, по-малко се притеснявай. Дано му няма нищо, успех Hug

# 3
  • Мнения: 46 438
Не се притеснявай толкова, те са с гумени глави. Но наистина следи за отпадналост и повръщане, дали не спи по-дълго или по-малко от обикновено. Въобще за неща, които не са характерни за поведението му.
Дано всичко е наред!

# 4
  • Мнения: 1 613
Не се притеснявай и не се самообвинявай!!!!!!!!!
И ние имахме падане (от нашето легло) преди 3-4 дни.
Обадихме се на лекарката. Тя ни пита за следното:
- дали има кръв от ушите и носа;
- веднага ли е изплакала;
- в момента как е - играе или е отпусната
- дали е паднала от по-високо от нейния ръст място;
- усеща ли си крайниците (гъделичках я по крачетата);
- следи ли с поглед;
- дали повръща;
След като й казахме, че в момента си играе и не е отпусната, следи с поглед, усеща си крайниците и няма кръв ни каза, че всичко е ок, но ако искаме за наше успокоение да я заведем в Бърза помощ. Понеже това ни беше първото по-сериозно падане я заведохме. Прегледаха я за по-горе изброеените неща и ни изпратиха вкъщи.
Казаха ни 2 седмици да я наблюдаваме. Ако почне да повръща ВЕДНАГА обратно в болницата.
Не се притеснявай! Наблюдавай бебче!
Успех Wink

# 5
  • Мнения: 5 228
Първо - не обвинявай себе си. Наистина трябва много да внимаваме, но не можем да опазим бебоците от всичко за съжаление. За детето е по-лошо да се следи непрекъснато от 2 см., отколкото да пада от време на време. Аз за свое успокоение бих го завела на преглед. Стискам палци всичко да е наред.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не се самообвинявай, сигурно няма бебе, което да не е падало!
Мони още на 3 месеца се изръси от порт-бебето и падна на глава, също като теб щях да се побъркам - 2 часа не успях да спра да рева и да се успокоя, а бебка вече си спеше блажено. Споко!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Признак на комоцио (мозъчно сътресение). При Александра се проявиха след падане върху главата. Заведохме я в Пирогов, направиха й снимка и ни пратиха да си ходим по живо по здраво. Просто потвърдиха, че има мозъчно сътресение. Това беше преди 2,5 год. Това не й се отрази по никакъв начин, нито пък стана по-спокойно и послушно дете. И аз като всяка майка се обвинявах за инцидента, но виновни няма. Просто децата растат и се учат.
МЯСТО ЗА ПРИТЕСНЕНИЕ НАИСТИНА НЯМА.

# 8
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Благодаря Ви много на всички. Успокоихте ме и ми бяхте изключително полезни в този момент. Дребосъкът се събуди с усмивка, поигра с батко си, разходих го малко навън и сега пак си спи. - Нищо по различно от обикновеното му поведение. Дано инцидентът остане зад гърба ни и не се случва повече нито на нас, нито на което и да е бебче. 10х!

# 9
  • Мнения: 1 613
Дребосъкът се събуди с усмивка, поигра с батко си, разходих го малко навън и сега пак си спи. - Нищо по различно от обикновеното му поведение.


Това да се чува Wink

# 10
  • Мнения: 5 228
Много се радвам, че всичко е наред!  Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 440
Мда, познато !!!Ники днес реши да се гмурне в един пясъчник с главата напред. Не можах да го убедя тва дете, че това не е басейн . А от там , от където се метна си беше височко . После като отидох да го вдигна и изтупам ме погледна възмутено  - защо изобщо ми прекъсваш играта. Абе веселба  ooooh! Whistling  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 613
. Не можах да го убедя тва дете, че това не е басейн....

 Joy Joy Joy
Сигурно на теб не ти е никак смешно, но много ме развесели  hahaha

# 13
  • Мнения: 46 438
Благодаря Ви много на всички. Успокоихте ме и ми бяхте изключително полезни в този момент. Дребосъкът се събуди с усмивка, поигра с батко си, разходих го малко навън и сега пак си спи. - Нищо по различно от обикновеното му поведение. Дано инцидентът остане зад гърба ни и не се случва повече нито на нас, нито на което и да е бебче. 10х!

Браво на малкия!   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт