«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 523 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-92 от 92 отговора

—офи€

ћнени€: 9 910
»скам да си взема сушилна машина кондензационни€ тип. Ќ€ма начин да € сложа в кухн€та, мислих, мислих и н€ма начин. –ешихме да € сложим в ста€та, в ко€то спим. »ма къде да се сложи. ќбаче майка ми каза, че много влага ще има и ще мухл€сват стените  Rolling Eyes „ак толкова ли влага се отдел€ и ако вземем ÷ерезит стоп ще ни спаси ли?  ато се има предвид, че сушилн€та н€ма да работи непрекъснато...
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 122
Ќашата за момента е в хола  Cool, не сме имали проблеми с влагата, но холът е гол€м. ¬ старото жилище стоеше в бан€та и се налагаше да пускаме вентилатора, защото ставаше влажно, топло и задушно. —поред мен, ако помещението не е малко не е проблем, може да отвар€те леко прозореца. ќт ÷ерезит н€мам лични впечатлени€.
÷итирай

—офи€

јми около 15 квадрата е ста€та. јма сушилн€та мислим да € сбутаме в ъгъла... “о откъде излиза влагата? ако излиза отзад н€къде ще е проблем, но ако е отпред мисл€, че не. јбе честно казано аз сушилн€ съм виждала само в магазина, та затова питам  Wink
¬ бан€та н€ма къде да € тикна също, че е стандартна панелна бан€
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 93
ћо€та е на остъклени€ балкон, влага н€ма, само леко се затопл€ " помещението". »май  в предвид обаче, че този уред е много шумен и н€ма да може да се спи при него. ћодела на мо€та е ’отпоинт јкуалтис.  азвам го защото може да има разлика във влагоиспускането при различните модели. ј иначе влагата(водата) се събира в едно чекмедженце отпред
÷итирай

—офи€

јаа, н€ма да € пускам като спим  Wink “€ и пералн€та ми добре центрофугира, та се над€вам да суши по-кратичко. —ега и ще ми се налага да уча как да слагам и сортирам дрехите. Ќ€ма да купувам нова, на старо ще € взема. 4,7 кг е. јз си правих сметката като четох, че €вно не може да се набута ц€лата пералн€ вътре, освен ако не е от еднородни дрехи. “.е. не че не може, ама не е добре. “а предполагам ще ми върши работа и ако не е за 7 кг. јз на детето дрехите като пера примерно после не мога да суша дънки и блузки заедно, нали правилно съм разбрала  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 655
Vache  ,да ти кажа мила в свекърва ми имахме таква кондензационна и си излизаше пара Peaceне е много,но си се запот€ваха леко стъклата-на терасата € сложихме Peaceнаистина незнам в такава малка ста€ как ще са нещата,но си има наистина изпарени€ Winkиначе страхотно суши и не се мачкат дрехите Peace

÷итирай

—офи€

ќоох, пуста сушилн€ на главата ли да си € слагам сега... ама искам €, че ми писна да ми смърд€т дрехите зимата на въглища... Sick
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 680
¬аче, н€ма никакъв смисъл от сушилн€, ко€то да събира по-малко дрехи от пералн€та ти Rolling Eyes —поред мен логиката е обратна, по-гол€м барабан - по-добро и по-бързо сушене, по-малко намачкване. ƒънки и блузи суша на едно аз, нали са все памук Rolling Eyes
»наче за м€стото - какво да ти кажа, аз не бих си € сложила в спалн€та, наистина отдел€ влага и топлина. Ќо пък 15 квадрата не е малко и ако отвар€ш прозореца леко, мухъл не в€рвам да завъдите Peace
Ќо помисли за нормална сушилн€, тази н€ма да ти върши кой знае каква работа.
÷итирай

—офи€

Ѕелинда, благодар€ ти!
јми аз като четох колко дълго ще суши зависело също от това какво сушиш. ¬ смисъл хавлиени кърпи, които повече вода задържат н€ма смисъл да сушиш с фланелки, защото повече щ€ла да върти. ј аз ги пера заедно. Ќа детето дрехите всички набутвам, защото пера на 30-40 градуса и не пуска нищо цветно. Ќа мен пералн€та ми е за 5 кг, а сушилн€та е 4,700. Ќо пералн€та аз никога не пълн€ до откат. ƒали ще мога да суша ц€ла пералн€ при това положение? ј между другото сравн€вах като консумаци€ «анусито 7 кг и ћиелето втора употреба (4,7 кг) и разликата беше впечатл€ваща... 3,3/1,5  ¬. «а да взема занусито ще тр€бва да взема част от не€ на изплащане, а сега не ни се иска много да го правим. Ќе е гол€м проблем, но все пак... ≈, ще вид€ дали н€мат и по-големи ћиелета ...
÷итирай

ћнени€: 839
ѕреди сушилн€та ми стоеше в кухн€та, сега имам перално помещение.  онденза от сушенето се събира с контейнера и не увеличава влажността в помещението. Ќапротив от сушилн€та въздуха се изсушава. —амата сушилн€ излъчва топлина.  —ега върху сушилн€та съм сложила сушилник на който суша дрехи, които не мога да сложа в сушилн€та. «аради топлината изсъхват за много кратко време дрехите.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 163
¬къщи сушилн€та стои в мокро помещение, което е много малко.  огато € пускам, остав€м вратата отворена, защото в упътването пишеше, че тр€бва да осигур€ приток на въздух. Ќе ми е направило впечатление да повишава влажността, единствено духа топло. ¬лагата се събира в контейнера за вода, така че не мисл€, че ще прави проблеми.
÷итирай

—офи€

јхааа, ми дали има значение каква в сушилн€та, т.е. по-новите или на опредлени марки да са по-добри. ƒнес мислихме с мъжът ми къде може да се сложи и без да е кондензационна, но отдушниците ни са на места, където не можем да € тикнем. «асега май ще € сложим в нашата ста€, а пък имаме идеи да остъклим още един балкон и там да € изкараме. ƒано да н€ма проблем с по-ниски температури, макар че се планира да има радиатор на въпросни€ балкон. ўе видим влагоабсорбатор дали ще върши работа...

¬ нашето мокро помещение сто€т въглищата  Confused ўото в 21 век в н€кои квартали на —офи€ се живее като в началото на минали€ век  ooooh!
÷итирай

—офи€

«а температурите - проверете.  огато купувате, проверете под каква температура не бива да пада в помещението. »наче марката има по-малко значение, важен е класът за енергопотребление. ј клас е от 1000 лв. и нагоре.
÷итирай

—офи€

ћилинка,  аз втора употреба ще куп€ - ћиеле... но ще питам все пак тези неща. Ѕлагодар€ ви. ѕосле ще ме учите как да суша..  Cool
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 091
јз ползвам ћиле, от новите им модели. —ушилн€та е монтирана върху пералн€та и н€ма влага - водата се събира в чекмедже, което се изсипва след всеки цикъл. Ќамират се в коридора, в една ниша. —ушилн€та бълва топъл въздух и даже отопл€ва....

ѕѕ. —уша всичко, н€мам поражени€! »зобщо не ползвам вече простор.
÷итирай

—офи€

≈е, ћиле все пак си е класика. Smile Ќа мен душичката ми не изтра€ да докарат сушилни, та купих нова, инак и аз се б€х засилила натам. Smile
ћисл€, че под 5 градуса не бива да пада температурата на помещението, но най-добре ще ви кажат в сами€ магазин, при€тно пазаруване. Smile
÷итирай

—офи€

Ќашата определено отдел€ и влага, не само топлина.  огато работи, стъклата на прозорците се запот€ват Rolling Eyes ќтделно си е водата в контейнера, нали...јристон е.
¬аче, това че не се сушели тениски с хавлии, не го знаех, но и не го схващам съвсем Rolling Eyes ¬€рно, ще върти по-дълго, докато изсуши хавлиите, но пък иначе ще тр€бва да въртиш два пъти - веднъж хавлии, веднъж тениски. Ќе мога чак толкова да се замисл€м кое с какво...слагам всичко наедно Blush », между другото, памучните тениски на мъжа ми, винаги излизат леко влажни, дори и когато са сушени с хавлии, €вно все пак не се сушат чак толкова лесно Rolling Eyes ¬същност те и чорапите, които са били на топка, са единствените неща, които сушилн€та ми изкарва влажни, за друго не се сещам.
÷итирай

—офи€

ѕри мен вс€ка програма (памук, деликатни, възглавници, вълна и т.н.) има 4 нива за сухота, при н€кои са рестриктирани до 3 - не можеш да въртиш деликатни до пълно изсъхване, например.

ърпите ги пера и суша отделно, защото вс€ка друга матери€ не заслужава такова пране и последващо печене...
÷итирай

—офи€

ivonska, знам го аз то€ номер със сушилн€та върху пералн€та, но при мен н€ма как да стане, че пералн€та ми е под плота и н€ма м€сто отгоре. “€ ако отопл€ва за мен е добре, че нашата ста€ е студена, ама майка ми ме наплаши " ак ще € слагаш в спалн€та, знаеш ли как овл€жн€ва"  Confused “€ на брат€та ми сушилните е виждала. ўе взема да им драсна да ги питам. Ќа едната ми снаха била в коридора, а на другата в мазето в мокро помещение.
милинка, сега има доставка и ще видим с мъжа ми да идем да вземем тази седмица. ј иначе мислим да остъклим балкона и да го изолираме. Ќад€вам се да не пада под 5 градуса “.

Ѕелинда, иде€та била, че е добре да се слагат заедно материи и дрехи, които имат приблизително еднакво време на изсушаване. “ениските съхнат по-бързо от хавл. кърпи и докато изсъхне кърпата тениската се изпича. ј иначе аз съм на€сно, че ще излизат леко влажни, но не е проблем за мен. “е и навън да съхнат зимата ги вкарвам сигурно по-влажни и смърд€щи, бррр... та сега си украс€вам хола със сушилки с дрехи.

÷итирай

—офи€

ѕри мен вс€ка програма (памук, деликатни, възглавници, вълна и т.н.) има 4 нива за сухота, при н€кои са рестриктирани до 3 - не можеш да въртиш деликатни до пълно изсъхване, например.

ърпите ги пера и суша отделно, защото вс€ка друга матери€ не заслужава такова пране и последващо печене...

“ова означава ли, че една пералн€ € сушиш примерно на 2 пъти или че още при прането разпредел€ш по материи?
÷итирай

—офи€

“ова означава ли, че една пералн€ € сушиш примерно на 2 пъти или че още при прането разпредел€ш по материи?

—ортирам при прането. ’авлиените кърпи ги пера сами.
÷итирай

—офи€

—ортирам при прането. ’авлиените кърпи ги пера сами.

јха! Ѕлагодар€ ти! Very Happy
÷итирай

—офи€

“ениските съхнат по-бързо от хавл. кърпи и докато изсъхне кърпата тениската се изпича.

јма душко, нали точно това ти казвам, че при мен не се получава Rolling Eyes ѕера и суша хавлии предимно отделно, просто защото като ги събера всичките и се събира за една пералн€, но често бухам вътре и нещо от коша, което не ми се връзва примерно цветово с другото пране. “а - като съм сушила хавлии и памучни тениски/ тези дето са мъжко бельо имам предвид, памук са май с малко ликра/ - ми хавлиите излизат сухи, тениските влажни.  акво изпичане, какви 5 лева Rolling Eyes
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 122
    Ќашата сушилн€ ще стои върху пералн€та съвсем скоро. Ќа едни при€тели е на остъклената тераса и досега не са имали проблем с ниските температури. ћисл€, че ако една тераса се затвори с дограма и се изолира от всички страни температурата не би тр€бвало да пада под 5 градуса. ѕоне при нас е така, но аз на терасата готв€ и не мога да сложа сушилн€та, иначе бих € изкарала. ќт друга страна малко топлинка в апартамента от сушлн€та не ми е излишна.
    ¬аче, пробвай в спалн€та, а ако не ви хареса ще € преместите, сушилните не са толкова тежки уреди като пералните. явно новите модели не овлажн€ват толкова. ћо€та е купувана през €нуари в далечната 2004г. Smile.

÷итирай

—офи€

“ениските съхнат по-бързо от хавл. кърпи и докато изсъхне кърпата тениската се изпича.

јма душко, нали точно това ти казвам, че при мен не се получава Rolling Eyes ѕера и суша хавлии предимно отделно, просто защото като ги събера всичките и се събира за една пералн€, но често бухам вътре и нещо от коша, което не ми се връзва примерно цветово с другото пране. “а - като съм сушила хавлии и памучни тениски/ тези дето са мъжко бельо имам предвид, памук са май с малко ликра/ - ми хавлиите излизат сухи, тениските влажни.  акво изпичане, какви 5 лева Rolling Eyes

јаа, аз пък обратното разбрах...  ooooh!
 bouquet

ўе € взема сушилн€та, пък после ще вид€ къде ще € сложа. ўе ви потормоз€ още малко с тъпи въпроси, ама н€ма къде да ходите, ще отговар€те  35

cow, и аз б€х много учудена, че тежат 40-50 кг  Very Happy, ама то пък какво толкоз да има в не€.. нищо.. ј така и ще направ€... в спалн€та, тамън ми тр€бва топлинка  Very Happy
÷итирай

Ѕургас

Ќ€ма проблем да е на остъклен балкон. Ќашата е на такъв, при това северен и при скорошните -11 градуса навън, на балкона беше 5. Ќе е правена изолаци€.
» така се събрахме тук ползващите сушилни, да не пускам нова тема, та питам , има ли смисъл от топките за сушилн€, реален ефект, в смисъл най-вече съкращаване на времетраенето на сушене
÷итирай

—офи€

....
» така се събрахме тук ползващите сушилни, да не пускам нова тема, та питам , има ли смисъл от топките за сушилн€, реален ефект, в смисъл най-вече съкращаване на времетраенето на сушене

“опки? «а сушилн€?  newsm78 ћоже ли подробности?
÷итирай

Ѕургас

÷елта била да съкрат€т времето за сушене понеже разбухкват прането
“ези пък са против наелектризиране
“ова пък са лентички за ароматизиране на прането, вместо омекотител
“ези гъдели за сушилн€ знам аз, още не съм купила нищо, ще тр€бва да си поизразход€ малко огромните запаси от омекотители  Laughing
« ѕоследна редакци€: пн, 01 фев 2010, 15:47 от vivi.vivi »
÷итирай

—офи€

я, какви готини топки!  Very Happy
÷итирай

ћнени€: 10 905
ѕреди три седмици ползвах да питам подобни неща в една налична вече тема.  упихме и сушилн€ тогава. ћного сме доволни. ƒържим € в трапезари€та, тъй като в указани€та пише изрично да се държи при минимална температура 5 градуса, а на остъклената терасата не посм€хме да € сложим, защото точно за тогава б€ха жестоките прогнози за - 30. ƒаже варианта в трапезари€та за през зимата се оказа удачен.
∆ивот и здраве ние имаме гардероб в коридора, но тр€бва да го преправим за сушилн€та.
«начи сушилн€та н€ма как да овлажн€ва въздухът именно поради принципа, на който е направена. ÷€лата вода от дрехите се кондендизара и се събира в специално отделение /нашето- до 4 литра/, след което се изхвърл€, ползва за юти€та и т.н. Ќищо не излиза навън, освен топлина, като печка е.
ƒоволни сме изключително много. ¬ремето на сушене освен от матери€та най- вече зависи от количеството дрехи и вода в т€х, степентта, до ко€то са изсушени /центрофугирани/ преди това. ѕробвахме вече доста неща- сушене на обувки, на вълна, на спортни дрехи, на спално бельо, на бельо и хавлии. —лагам винаги на минимум сушене и излиза без да е измачкано и мокро. Ќе знам нещо да се е "наелектризирало" в повече, напротив, а пуловерите станаха пухкави като никога до сега и не ме тресе токът.
ѕредпочетохме нова сушилн€, AEG- ≈лектролукс, с дисплей и доста функции, които наистина се ползват, не са само за украса.
јроматизиращи кърпички ползвахме, но честно казано и без т€х се запазва ароматът на омекотител€ от пералн€та.
«а топките не знаех- ще гледам да си набав€ и да опитам.
»скам да питам- имаме функци€ за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Ќ€кой тук знае ли нещо по въпроса?
÷итирай

градът на —¬≈“ј Ѕќ√ќ–ќƒ»÷ј

ћнени€: 107
vivi.vivi аз слагах от тези топчета но честно да ти кажа невид€х ефект по-бързо сушене
÷итирай

—офи€

..»скам да питам- имаме функци€ за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Ќ€кой тук знае ли нещо по въпроса?

“ова е функци€ за освежаване на дълго пребивавали в гардероба дрехи... Ќе е баш почистване. ћоже и без кърпички.
÷итирай

Това ми казаха в магазина, но в упътването пише и това- сухо почистване на дрехи.
А ако искам да ползвам функцията само за освежаване при вас как е- поставя ли се нещо- вода, препарат?
÷итирай

—офи€

...
ј ако искам да ползвам функци€та само за освежаване при вас как е- постав€ ли се нещо- вода, препарат?

Ќе съм ползвала тази функци€.

ѕѕ. «а сушенето е мега важно да изтръскате дрехите една по една и тогава да стартирате цикъла. ѕри мен н€мат нужда и от гладене така... 
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 619
аз мислех, че ¬ачето вече се хвали с новата си придобивка, а т€ още умува...
’айде, чакаме гол€мата вест, ¬аче. Hug
 ъсмет и поздрави на ћарто  Laughing
÷итирай

—офи€

аз мислех, че ¬ачето вече се хвали с новата си придобивка, а т€ още умува...
’айде, чакаме гол€мата вест, ¬аче. Hug
 ъсмет и поздрави на ћарто  Laughing

Ќе бре, аз не умувам.. първо чаках да ги достав€т, сега чакам мъжът ми да се освободи и да идем да купим  Very Happy
÷итирай

—офи€

“ова за тръскането и аз съм го чела/чувала. јма пусти мързел - набутвам ги повечето пъти така, както ги извад€ от пералн€та Embarassed ћи извинете, ама пера кажи речи всеки ден, н€кой път и по две перални, н€мам време да тръскам всичко по отделно ooooh!
÷итирай

—офи€

“ова за тръскането и аз съм го чела/чувала. јма пусти мързел - набутвам ги повечето пъти така, както ги извад€ от пералн€та Embarassed ћи извинете, ама пера кажи речи всеки ден, н€кой път и по две перални, н€мам време да тръскам всичко по отделно ooooh!

≈, щом не ти липсва време и мерак за гладене...  Wink
÷итирай

—офи€

ћнени€: 16
«дравейте,тези дни и ние ще купуваме сушилн€ мислех,че н€ма да ни се наложи.Ќо сега дрехите ги слагам да съхнат в празна ста€ ,ко€то не използваме за сега-само глад€ и суша дрехи там.Ќо забел€зах ,че на едната стена е избила доста влага и мисл€ ,че е от мокрите дрехи,защото и не отвар€м много прозореца ,че става доста студено. ато чета тук доста мнени€ има че сушилн€та също овлажн€ва и ако е така н€ма смисъл да взимам newsm78.Judi казваш ,че вашата не овлажн€ва за колко € взехте и от къде,ако има линк да € вид€?Ѕлагодар€!
÷итирай

—офи€

—ега чакам да докарат тази седмица. Ўани, ходихме при ћарто  Mr. Green ¬сичко беше изкупено. „овека ми каза, че не само не пуска влага, ами пуска сух и топъл въздух и затопл€ ста€та. Ћ€тото било гадно ако е в ста€та....

ѕ.—. јбе ћиеле си е ћиеле дори и старичко  Mr. Green ¬ид€х ги, харесаха ми много!
÷итирай

«дравейте,тези дни и ние ще купуваме сушилн€ мислех,че н€ма да ни се наложи.Ќо сега дрехите ги слагам да съхнат в празна ста€ ,ко€то не използваме за сега-само глад€ и суша дрехи там.Ќо забел€зах ,че на едната стена е избила доста влага и мисл€ ,че е от мокрите дрехи,защото и не отвар€м много прозореца ,че става доста студено. ато чета тук доста мнени€ има че сушилн€та също овлажн€ва и ако е така н€ма смисъл да взимам newsm78.Judi казваш ,че вашата не овлажн€ва за колко € взехте и от къде,ако има линк да € вид€?Ѕлагодар€!

“ехномаркет, 1070 грубо, ≈лектролукс, AEG. ўе вид€ за линк да пусна, ако издир€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 677
јз имам комибинирана с пералн€ сушилн€ - јристон . ¬градена е в кухн€та ми . Ќе отдел€ чак толкова пара . ѕросто когато € пускам леко отвар€м вратичката , ко€то е пред не€ , защото иначе се запот€ва .
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ Judy! bouquet
÷итирай

—офи€

Vache,къде си гледала ћиеле втора употреба,че и аз мисл€ към т€х да се ориентирам.јко знаеш къде имат склад да не ров€!Ѕлагодар€!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 344
„овека ми каза, че не само не пуска влага, ами пуска сух и топъл въздух и затопл€ ста€та. Ћ€тото било гадно ако е в ста€та....

ѕ.—. јбе ћиеле си е ћиеле дори и старичко  Mr. Green ¬ид€х ги, харесаха ми много!
ѕри мен беше така само  първата зима-егати късмета ...............
ѕървата зима € ползвах 2-3 месеца и б€х —“–јЎЌќ доволна,но започнаха проблем след проблем................ ѕърво изведнъж гръмна и изпуши като € пуснах/ викане на техник и безумно прекарване,уж оправ€не и ......отново вкъщи/,работи 2 пъти и започна да спира когато си иска.........проблем с неразбрах какво/ отново майстор,разбишкаване на половин спалн€ и отново превоз до ћарти......./ ¬ече 2-3 месеца бачка,суши по 6-7 часа и прави неверо€тен конденз....... ќтново в сервиза/ сега бил вентилатора...................../ама на мен вече ми писна. “о не беше примък-отмък —“–јЎ≈Ќ  Џ—ћ≈“ имам.“€ се изпочупи от сто пъти превоз и мъкнене. Ќищо лично към ћарти. »ма пералн€ от него и съм многооооооооо доволна-никакви проблеми засега. »мам сума ти при€тели и познати с уреди оттам-чудни огледи.ѕросто въпрос на късмет и може би-да попаднеш на читави€ техник,защото ........за т€х има забележки. »наче  сушилн€та е монтирана в спалн€та и първите месеци в които работеше н€маше никакъв проблем.ЌяћјЎ≈ ¬Ћј√ј,
само затопл€ше ста€та и не бих казала,че е много шумна.
Ћ€тото почти не ми се е налагало да € пускам,но наистина може би ще е задушно в помещението newsm78
b]ruji4[/b]  http://209.85.129.132/search?q=cache:COYdL4mhW8QJ:www.mieleservi … ct=clnk&gl=bg това е сайта на 2-рата употреба
÷итирай

≈то линкове, ruji4. Ќашата е Lavatherm.
http://www.aeg.com/
http://www.kolko.bg/bg/manufacturer/aeg/sushilni-c50

Ћ€тото € изнас€м на остъклената тераса, има си едно много подход€що ъгълче. «имата ще си € прибираме в трапезари€та, така хубаво дотопл€ и помага на климатика.

÷итирай

¬ сънищата...

ћнени€: 4 962
—ега чакам да докарат тази седмица. Ўани, ходихме при ћарто  Mr. Green ¬сичко беше изкупено. „овека ми каза, че не само не пуска влага, ами пуска сух и топъл въздух и затопл€ ста€та. Ћ€тото било гадно ако е в ста€та....

«а л€тото не знам, понеже тогава всичко съхне бързо и предпочитам да суша на открито (за 1/2 час на слънце прането ми е готово, вместо 2-3 ч. в сушилн€та).
«а зимата е в€рно - пуска сух и топъл въздух - нашата вкъщи е в кухн€та и като работи € ползвам буквално за печка (вдига температурата в цели€ апартамент с 2-3 градуса и специално остав€м всички вътрешни врати отворени).
÷итирай

—офи€

vitca, а кой модел на миеле е тво€та? Ќаистина кофти късмет, а не ви ли € смениха след толкова много проблеми?
Azaf, аз също мисл€ да не € ползвам л€тото, освен ако не се наложи нещо скорострелно да се суши, ама то си съхне и навън.
÷итирай

ту горе, ту долу

ћнени€: 17
«дравейте, имам сушилн€, ко€то е в перално помещение около 8 м2. —ъбира водата в контейнер.  огато € пусна цели€т под става във вода, по стените също има капки. «апочвам да суша на затворена врата и след около 10 минути всичко е във вода.  ќтвар€м вратата и отвар€м прозорец на една срещуположна ста€, за да излиза влагата, дори когато отвън е - 15. ѕросто е ужасно. «атова се учудвам на мнени€та, които прочитам тук. —ъгласна съм даже да € подар€ на н€кого и да си взема такава, ко€то не влагоотдел€.
÷итирай

—офи€

maia_s, а в контейнера събира ли се конденз, да не е повредена машинката? ќтопл€вате ли жилището? “.е. това преално помещение отоплено ли е? јко не е е нормално да с еполучава много конденз, особено ако стените са външни и не са изолирани  Wink
÷итирай

—офи€

Vache,Vitca много ви благодар€ !!!
÷итирай

ту горе, ту долу

¬ контейнера се събира доста вода, всъщност, според прането, което суша. ј помещението е вътрешно и не е студено, защото често вратата му стои отворена.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 619
да си взема такава, ко€то не влагоотдел€.

много трезва мисъл.  Peace
÷итирай

ту горе, ту долу

акво ти направи впечатление...
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 6 658
«дравейте, имам сушилн€, ко€то е в перално помещение около 8 м2. —ъбира водата в контейнер.  огато € пусна цели€т под става във вода, по стените също има капки. «апочвам да суша на затворена врата и след около 10 минути всичко е във вода.  ќтвар€м вратата и отвар€м прозорец на една срещуположна ста€, за да излиза влагата, дори когато отвън е - 15. ѕросто е ужасно. «атова се учудвам на мнени€та, които прочитам тук. —ъгласна съм даже да € подар€ на н€кого и да си взема такава, ко€то не влагоотдел€.
—ушилн€та изисква определен обем на въздуха за да работи добре.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 361
 упих си сушилн€ √орение преди 2 месеца, монтирана е върху пералн€та в перално помещение около 2кв.м. и досега не съм забел€зала да отдел€ влага. «атопл€ въздуха, но не чак да ми вдигне температурата в апартамента, ƒоволна съм, много е удобна за зимни€ сезон.  Peace
÷итирай

н€къде там......

ћнени€: 405
Здравейте, скоро мисля да си вземам сушилня. Но поради малкото място в гарсониера живеем, нямам избор къде да я слагам. Та мисля си в/у пералнята. Но как точно става номера, може ли снимка някой да пусне. Мислех си да направим шкаф за пералнята долу и същия шкаф за сушилнята горе  все едно евградено в гардероб. Но
Сушилнята изисква определен обем на въздуха за да работи добре.
това ме очадачи  newsm78, как ще работи в шкаф, ами ако оставям вратичките отворени.  newsm78 Направо незнам. А аз искам сушилня точно заради влагата от дрехите, които сега зимата суша вътре, поради липса на тераса Crossing Arms. А чета , че тя самата отделя влага. Иначе добре би ми подействало и малко топлина от нея.
Дайте съвет!
http://s001.radikal.ru/i195/1002/33/946a9712fcbd.jpg ето така изглезда мястото. Върху пералнята искам да сложа сушилнята. Възможно ли е ?
÷итирай

Къде пише, че отделя влага? При кондензен принцип? Водата се събира в специален контейнер в самата машина.
Ако ще слагаш върху пералнята има сушилни с поставен съд за отделената вода в долната част. Иначе за обем въздух- прочети характеристиките на сушилнята в магазина, не пречи да се отвори вратичката на вградения гардероб. Нямаш сигурно много избор в гарсониерата.
÷итирай

ъде пише, че сушилн€та изисква определен обем въздух?
ћоето перално помещение е метър на метър. ¬лага никаква не се отдел€ от сушилн€та. —амо топлина.
«а 7 години една капка не съм вид€ла.¬ие пишете,че стените са ви във вода newsm78

Ќали за кондензен тип сушулни говорим все пак?
÷итирай

н€къде там......

ћнени€: 405
 ъде пише, че отдел€ влага? ѕри кондензен принцип? ¬одата се събира в специален контейнер в самата машина.
јко ще слагаш върху пералн€та има сушилни с поставен съд за отделената вода в долната част. »наче за обем въздух- прочети характеристиките на сушилн€та в магазина, не пречи да се отвори вратичката на вградени€ гардероб. Ќ€маш сигурно много избор в гарсониерата.
ама въобще н€мам м€сто. “ова е единственото което измислих. Ўкафа може да е с две вратички, че иначе една гол€ма  Shocked. ўе се наложи и майстор да викна да видим как ще се изработи такъв гардероб. ƒъното на горни€ шкаф тр€бва да доста стабилно. ќпитах се да си продам пералн€та, въпреки че съм много доволна от не€ , за да си взема комбинирана пералн€ и сушилн€, но не стана. —ега ще майсторим, да видим какво ще излезе.
÷итирай

ћнени€: 164
ka_tq за какво ти е шкаф? можеш направо сушилн€та бърху пералн€та да € сложиш.. имаше даже и н€какви специ€лни приставки

ето една: http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/%28xcm=bulgarian&am … 70C46%29/.do?rf=y
÷итирай

¬арна

јз си взех сушилн€ √орение,тъй като и пералн€та ми е същата марка и при не€ не е необходимо да купувам допълнителна поставка. —ушилн€та има  едни гумени тапи, които се постав€т на краката й и залепват вакуумно върху пералн€та.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152
÷итирай

ћнени€: 4
јз си взех сушилн€ √орение,тъй като и пералн€та ми е същата марка и при не€ не е необходимо да купувам допълнителна поставка. —ушилн€та има  едни гумени тапи, които се постав€т на краката й и залепват вакуумно върху пералн€та.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

ј този модел има ли кошница за сушене?? Thinking
÷итирай

там, край реката

ћнени€: 486
»скам да питам- имаме функци€ за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Ќ€кой тук знае ли нещо по въпроса?

Judy, в —јў (а може би и в ≈вропа) се продават препарати за домашно химическо чистене, които да се използват в сушилн€та (dry cleaning не е "сухо почистване", а означава химическо чистене).
≈то реклама за такъв препарат.
÷итирай

¬арна

јз си взех сушилн€ √орение,тъй като и пералн€та ми е същата марка и при не€ не е необходимо да купувам допълнителна поставка. —ушилн€та има  едни гумени тапи, които се постав€т на краката й и залепват вакуумно върху пералн€та.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

“ози не, но има подобен с кошница. јз реших, че не ми е необходима. Peace
÷итирай

јз си взех сушилн€ √орение,тъй като и пералн€та ми е същата марка и при не€ не е необходимо да купувам допълнителна поставка. —ушилн€та има  едни гумени тапи, които се постав€т на краката й и залепват вакуумно върху пералн€та.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

“ози не, но има подобен с кошница. јз реших, че не ми е необходима. Peace

ѕрограма за вълна има ли? ƒоволна ли си? мерси  Smile
÷итирай

¬арна

»ма  и програма за вълна, доволна съм.  Peace
÷итирай

ћнени€: 1 678
јз от √орение съм много доволна.

» конкретно по темата. ѕри кондензационни€ тип сушилни не се отдел€ влага в помещението, водата се събира в резервоар или може направо да се оттича в канал.
÷итирай

Diana_gr, Margarite (виждам, че и ти си с горение, кой модел ти е машинката)
–азвал€ли ли са ви дрехи?
÷итирай

ћнени€: 1 678
Ќе, сушилн€та √орение не ми е развал€ла дрехите. ћодел не мога да кажа, защото се преместихме и сушилн€та си остана на старото м€сто. ¬ момента съм с ћиле и мога да кажа, че от √орение съм по-доволна.
÷итирай

Ќе, сушилн€та √орение не ми е развал€ла дрехите. ћодел не мога да кажа, защото се преместихме и сушилн€та си остана на старото м€сто. ¬ момента съм с ћиле и мога да кажа, че от √орение съм по-доволна.

ћиелето ново ли е ?
÷итирай

—офи€

ƒнес купих миелето. „акам във вторник да дойде. ¬ момента има в магазина, пристигнали са нови, та който иска може да иде да си вземе  Wink
÷итирай

ћнени€: 164
ƒнес купих миелето. „акам във вторник да дойде. ¬ момента има в магазина, пристигнали са нови, та който иска може да иде да си вземе  Wink

’айде, да ти е честито  hahaha
÷итирай

Искам да питам- имаме функция за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Някой тук знае ли нещо по въпроса?

Judy, в САЩ (а може би и в Европа) се продават препарати за домашно химическо чистене, които да се използват в сушилнята (dry cleaning не е "сухо почистване", а означава химическо чистене).
Ето реклама за такъв преп … 88;ат.
Да, точно за такива питах, но не виждам по магазините тук. Точно това пише в инструкцията, останах и аз с впечатление, че е за домашно химическо почистване, което бих ползвала доста често.
÷итирай

Ѕургас

гледах из нета този препарат за химическо чистене, виждала съм доста продукти на наши€ пазар от същи€ производител, та може да попиташ в н€кой магазин , в който ги продават дали могат да ти го достав€т по за€вка. ¬ъзможно е да се внас€, но да не го зареждат по магазините понеже не е толкова попул€рен продукт. ѕо по-малките магазинчета са по-склонни на такива доставки по за€вка. ƒруги техни неща съм виждала в ћетро, та можеш и да звъннеш направо до вносител€, който е указан на опаковката и да получиш инфо от извора  Smile
÷итирай

—офи€

ƒнес купих кърпички ароматизиращи. ¬ DM има.. 25 кърпички за 3,55 лв  Wink “ази вечер ще ги изпробвам  Very Happy
÷итирай

Ѕургас-—озопол

ћнени€: 688
кърпичките ползвам от известно време и според мен не вършат никаква работа.
÷итирай

—офи€

кърпичките ползвам от известно време и според мен не вършат никаква работа.

≈й сега ще пробвам  Wink «ашо да не вършат?
÷итирай

аква е целта на тези кърпички? ќт години имам сушилн€ и никога не съм ползвала подобно нещо.
÷итирай

Ѕлагодар€ ти, ¬иви.¬иви.
÷итирай

—офи€

аква е целта на тези кърпички? ќт години имам сушилн€ и никога не съм ползвала подобно нещо.

ƒа омиришат прането  Wink
¬чера пробвах, като сложих една не стана, но с 3 замириса. явно при самото сушене изчезва миризмата от омекотител€ и затова се слагат кърпички  Wink
÷итирай

Ѕургас-—озопол

кърпичките би тр€бвало да ароматизират, да намал€ват статичното електричество и намачкването, да улесн€ват гладенето на прането. аз ги взех най вече заради ароматизирането, тъй като след сушилн€та вс€какъв аромат от прах и омекотител изчезват-нооооо уви.пробвала съм с една, с две и нищо.по повод намачкването(добре че машинката ми не мачка много дрехите), не забел€звам никаква разлика-с т€х, без т€х все същото.ще пробвам да сложа три, дано да има н€какъв ефект.определено не бих си ги закупила втори път.да попитам има ли ефект от ароматизатора за впръскване на —ано, мисл€ него да пробвам.

по темата, мо€та сушилн€ е јристон 2 в 1 за вграждане-н€ма никаква влага
÷итирай

јз пера с јриел и винаги след сушилн€та дрехите имат мириса на праха.
Ќо една при€телка ми се олака, че след сушилн€та дрехите и миришат на гума.
ѕри мен това никога не се е получавало.Ќезнам от какво зависи.
÷итирай

Ѕургас-—озопол

в момента ползвам јриел, ќмо и два вида ѕерсил(закупени от Ўвейцари€ и √ермани€)дрехите уха€т разкошно и трайно ако не ги суша в сушилн€та. след сушене обаче вс€какъв аромат от прах и омекотител изчезва(само от ѕерсила остава н€какъв едва доловим аромат), не миришат на гума-на нищо не миришат. н€мам иде€ защо се получава така  newsm78
÷итирай

—офи€

ј всъщност аз пера с Ѕонукс и сл€гам омекотител. јромата си остава, не така силен, ама си миришат дрешките, не е като да не миришат. “и€ кърпи ще вид€ дали ще куп€ пак. “р€бва да й свикна на сушилн€та  Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 21
Аз съм забелязала, че омекотителят остава много силно да мирише и след ползването на сушилнята, но само върху памучните дрехи,  кърпите и ризите. Останалите дрехи - ватирани блузи, анцузите на децата, панталони, дънки и прочие по-дебели дрехи, миризмата на омекотителя изчезва тотално. Малко по-добре е положението, ако ги повториш в центрофугата. Тоест - според мен  миризата на омекотителя зависи от това, колко мокри слагаш дрехите в сушилнята.

Ваче, сподели за тези "миризливите" кърпи, ако си доволна, да взема да ги пробвам и аз  Peace
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 6 658
» от мен един глас, че ти€ кърпи нищо не прав€т. — по една гарантирам н€ма никакъв резултат. “о ако взема по три да слагам къде ще му излезе кра€т Money . ј пръскалката ароматизатор на —ано не мога да си € намер€ никъде. јко н€кой намери в нета, да си поръчам, мол€ да пусне линка тук Smile
÷итирай

Ѕургас-—озопол

и аз така, дълго време не го намирам затова преди дни помолих в едно магазинче за перилни и почистващи препарати (където продават и продукти на —ано), при следващото зареждане да ми вземат. ще сподел€ впечатлени€ като го пробвам
÷итирай

Ѕургас

¬ие ме ситихте, че имам нейде из дълбините на шкафа за препарати такова —ано за пръскане. »дваше ми твърде силно за впръскване на сухо, но за сушилн€та ще е екстра, и аз отбел€зах, че ми се губи аромат при сушене със сушилн€. —ега съм с един омекотител —уплин, от √ърци€ го купих, много е миризлив и остава аромата му. ћежду другото се сетих, че една при€телка, ко€то имат обществена пералн€ ми беше споменала, че има такъв ароматизатор за пръскане и на една българска фирма - ј1 (дано не греша цифрата), ще € питам и ще докладвам.
÷итирай

—офи€

јз съм забел€зала, че омекотител€т остава много силно да мирише и след ползването на сушилн€та, но само върху памучните дрехи,  кърпите и ризите. ќстаналите дрехи - ватирани блузи, анцузите на децата, панталони, дънки и прочие по-дебели дрехи, миризмата на омекотител€ изчезва тотално. ћалко по-добре е положението, ако ги повториш в центрофугата. “оест - според мен  миризата на омекотител€ зависи от това, колко мокри слагаш дрехите в сушилн€та.

¬аче, сподели за тези "миризливите" кърпи, ако си доволна, да взема да ги пробвам и аз  Peace

я виж, не б€х се замисл€ла... аз н€кои дрехи за опит ги пуснах на 2х1000 оборота. » май наистина миришат по-силно  newsm78
ћиризливите кърпи се оказаха не кой знае какво.  акто янтра казва по 3 къде ще му излезе кра€. јма аз само ти€ на DM съм взимала  Wink јко кажете за н€кой друг ароматизатор да е по-ефективен...

ј н€кой ще ми каже ли как да не се мачкат дънките и чаршафите в сушилн€та  Rolling Eyes —гънах ги и пак са измачкани. јз ли не ги суша на нужната програма не знам.. да не би да тр€бва да са по-влажни? јз на нормал суша, а имам н€какви ръчни ютии, машинни ютии, намал€ване “ на въздуха.. и се чуд€ къде бъркам.
÷итирай

ј н€кой ще ми каже ли как да не се мачкат дънките и чаршафите в сушилн€та  Rolling Eyes —гънах ги и пак са измачкани. јз ли не ги суша на нужната програма не знам.. да не би да тр€бва да са по-влажни? јз на нормал суша, а имам н€какви ръчни ютии, машинни ютии, намал€ване “ на въздуха.. и се чуд€ къде бъркам.

»звади ги веднага след свършването на програмата и ги сгъни. Ќ€ма да са толкова намачкани.
ѕрограмата за ръчна ёти€ свършва когато дрехите са леко влажни и идеални за гладене. јз на тази програма суша ризи. јко са на пълна програма, по трудно се глад€т.
јко гладиш чаршафите, суши ги на тази програма.ѕо лесно ще се глад€т.
÷итирай

—офи€

»звади ги веднага след свършването на програмата и ги сгъни. Ќ€ма да са толкова намачкани.
ѕрограмата за ръчна ёти€ свършва когато дрехите са леко влажни и идеални за гладене. јз на тази програма суша ризи. јко са на пълна програма, по трудно се глад€т.
јко гладиш чаршафите, суши ги на тази програма.ѕо лесно ще се глад€т.

јз ги вад€ веднага. ≈то €вно ги пресушавам както и мислех.  Wink ще опитам на ръчна юти€ с 2 капки да видим.. Ќе глад€ чаршафи, ама пък не ми харесва да са сдъвкани и изплюти чак  Confused
Ѕлагодар€ ти!
÷итирай

ћнени€: 224
ƒа си кажа и аз за кърпичките. ќт предлаганите в Ѕългари€ съм ползвала Ћенор и н€какви френски - никаква работа не вършат, да не говорим за кошмарната цена, най -евтино съм ги взимала за 7лв за 25 бр. Ќо от ўатите ми донесоха два пакета (не ме питайте за марката, нищо не ми говореше нито като име, нито като производител, лошото е,  че изхвърлих и опаковките). Ѕ€ха по 120бр. в пакет, цена ми е трудно да кажа (беше отдавна), но б€ха в пор€дъка да 30лв. двата пакета. Ќаправо ми умирисваха къщата още при сушенето, изкарах почти две години с т€х. —ега чакам доставка и ще ви постна марката  и цената.
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-92 от 92 отговора