ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 167 898
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте д-р Оги,
синът ми (3г.) поучи възпаление на пениса, зачервено, леко подуто и го боли. Досега не съм пипала, дърпала, забелвала, само съм мила. Заведох го на детски хирург, той ми препоръча, да направя 24 часов компрес от риванол, след това 2 пъти на ден да правя бани с тетра за по 5-10 минути. Дотук добре, но после ми каза, че иска когато напълно се успокои възпалението т.е. до края на седмицата, да го заведа да го забели. Моля ви за съвет.

# 496
  • София
  • Мнения: 3 188
Очевидно вече има проблем от вродената физиологична фимоза. Щом хирургът е преценил така, най-добре му се доверете.

# 497
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря, най-вероятно ще му се доверя, макар да се притеснявам за психическото състояние на детето си след тази процедура. Освен това прегледа на доктора се състоеше в поглеждане. Мен ми е ясно, че той е специалист с голям опит и най-вероятно разбира повече от мен, но какъв е смисъла аз да внимавам 3 години да не пипам, дърпам и т.н., и накрая да го заведа да го издърпа доктора.....почвам да си мисля, че ако аз бях забелвала по-малко щеше сега да е по-добре.
Наистина трудно се живее на място където няма единни стандарти и всеки търси своята истина, особено когато децата са заложник на това!
Благодаря ви, вие сте изключителен, с това което правите, с времето което отделяте за да показвате на обърканите майки накъде да поемат!

# 498
  • Мнения: 92
Здравейте,д-р Оги.При нас слъчаят е ,че когато беше на около 8месеца го забеоих напълно,но на следващия ден зайлещих кожата и се получи парафимоза.Слава Богу веднага го заведохме и хирурга го опраеи.От тогава всяка вечер го забелвах и измивах,но далу защото ме беше страх и не.опъвах напълно кожичката.Сега.полужението е такова,че главата при забелване излиза напълно,но вътрешната кожичка покрива половината глава(толкова плътно е покрита и не се вижда спегма под самата кожа) .На 1,6м сме какво да правя,да изчакам или да идваме при Вас Simple Smile Благодаря

# 499
  • София
  • Мнения: 3 188
Както разбирам препуциумът не е забелен напълно. А при положение че има кожен фимозен пръстен, който е създавал проблеми като парафимоза, при Вашето дете има типична патологична фимоза. Трябва да се прегледа и евентуално да се предложи по-сериозно лечение.

# 500
  • Мнения: 92
След като хирурга овладя парафимозата,промивах с риванол и гентамицин ,но няколко месеца след това започна пак да слепва и сега сме до положението ,че главата се открива изцяло,но по самият ръб на главата има залепнала част.

# 501
  • София
  • Мнения: 3 188
Както Ви казах, навярно ще се наложи оперативна пластика.

# 502
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Здравейте и от мен.В сряда 13.04 обрязаха сина ми 8г и половина е.Имаше стеснение на пръстенчето което се появи в последствие от инфекция,обрязването беше единствения вариян,защото вече едвам пишкаше и беше станало бяло и грубо,пробвахме известно време с един крем по препоръка на доктора,но не се получи и вариянта беше обрязване.Всичко мина,но снощи забелязах бяло образувание на главичката от долната страна,не там където е обрязан а на главичката.Доктора,който го оперира каза,че на место кожичката даже е била слепнала когато са го рязали.Дали е от това това бялото.Притеснявам се много,мисля,че не е набрало ,защото не мирише и не го боли,все едно горния слой на главичката е побелял.Оперираха го в Каспела Пловдив уролог.Нямам възможност сега да отида до там а в града ни няма хирург,който да го погледне.Ох и аз не знам какво да правя Sad дали е нещо сериозно.

Последна редакция: сб, 16 апр 2016, 09:53 от nameika-31

# 503
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, предполагам че нещата са се успокоили. Обрязването е сериозна операция особено когато има предходно хронично възпаление. Трябва да се потърпи с дискомфорта около 1 седмица, раничките заздравяват до 10-ина дни. Конците трябва да са от разтворимите, но ние изчакваме сами да си изпаднат.

# 504
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Благодаря за отговора.Предписаха ни спрей неомицин да пръскаме,това било раничка от конците.Вече не го боли само го опъва при ерекция,главичката почти му се обели,което четох е нормално,сега чакаме конците да паднат и всичко ще е ок.

# 505
  • Мнения: 534
Здравейте, искам да попитам за мнение и за нашия случай.
Синът ми е на 6г. като от бебе съвсем леко сме придърпвали кожичката колкото да се измие, никога не е подлаган на силно забелване, което да причини болка.
Към днешна дата той сам придърпва колкото може, но от едната страна има кожа която е като сраснала отстрани на главичката, от другата страна всичко е наред, проблеми с уринирането няма.
Този малък участък кожа залепен за главичката ме притеснява не виждам как сам ще се отдели, моля за мнение нужна ли е хирургическа намеса?

# 506
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, възможно е това да стане без операция. Първо назначавам локален стероид, после издърпването ще го направя за секунди време.

# 507
  • Мнения: 3
Здравейте, д-р Оги! Имам въпрос към вас относно сина ми, който е на 1.8г. От бебе му заголваме чурката, но преди месец получи възпаление на чурката и спря да се заголва. Заведохме го на уролог и той ни изписа Бетазон трио да вкарваме в чурката два пъти на ден за 5 дни. Вчера го заведохме отново при уролог каза, че възпаление вече няма, но тъй като не може да се заголи чурката назначи лечение с Уронт една седмица вечер да вкарваме в чурката. Когато прочетох на листовката там пише да не се прилага при деца под 18 години. Искам да ви попитам да мажем ли  с този Уронт или да оставим нещата така? Предварително ви благодаря за отговора!

# 508
  • София
  • Мнения: 3 188
Не ми става ясно от Вашето описание. Как го "вкарвате"? Намазвате кожичката или ... Уронт съдържа кортизонова съставка, аз прилагам подобна при патологична фимоза. Допускам че урологът си знае какво прави. Не е изключено и да се стигне до частична пластика.

# 509
  • Мнения: 3
Здравейте отново д- р Оги! Ами слагаме от лекарството с помощта на спринцовка без игла.  Според вас да мажем или да слагаме със спринцовка? Предварително ви благодаря.Диагнозата на уролога е хипертрофична фимоза.

Последна редакция: чт, 19 май 2016, 19:59 от Zlatka78

Общи условия

Активация на акаунт