Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-760 от 760 отговора
Здравейте,
Някоя от вас ползва ли био козметика и каква? От какво сте били доволни, т.е си е струвало? Мен винаги са ме спирали високите цени, но сега взех малката разфасофка на един крем за ръце, но още нямам впечатления. Щото моите ръце през зимата са трагични, сухи и напукани, и ще видим дали ще ми подейства този крем.
Но ми стана интересно дали да не експериментирам и с други био продукти.
Цитирай

И аз наскоро започнах да се замислям по темата. Всъщност покрай цялата гадост с ГМО. Какво ядем, какво пием, какво дишаме, с какво се мием, мажем .... Призля ми! Оглеждам се и в рекламите за парочистачките, но се чудя там къде точно отива мръсотията, защото те реално не смучат ....

Припомних си ето този сайт за нивото на химия в различни козметични марки- http://www.cosmeticsdatabase.com/ и започнах да се замислям дали не е крайно време да опитам за себе си и за семейството си малко по-природен и почистен от химия начин на живот.

В добавка, към генерално природосъобразния начин на живот, ми е много мъчно, че разделното събиране на боклуците не работи добре в България. Ние събираме разделно хартия, пластмаса и метал, но откакто от около 3 месеца съответната кофа на нашата улица изобщо не се почиства ...

Записвам си темата и започвам да следя. Ако попадам на нещо интересно ще сигнализирам.
Цитирай

Да, ползвам - бялата ми е предимно био, с изключение на някой и друг изпитан продукт, а декоративната - изцяло, с изключение на спиралата за мигли.
В София вече могат да се намерят някои неща директно, останалите - чрез интернет. Забелязала съм, че обикновено по-високата цена на тези продукти се компенсира от по-добрите резултати (по мои субективни наблюдения) и факта, че в повечето случаи са доста концентрирани и икономични.  Peace

Имало е и преди теми за био козметика тук, може да намериш в тях информация относно важни моменти като сертификацията например.  Peace
Цитирай

Ползвам, но отделни продукти, не съм си го поставила за цел всичко да ми е БИО...
Минерален грим (ФДТ, сенки, руж, бронзър) на Alima pure  похвалих в друга тема, на Wеleda кремчета ми харесват, честно казано не съм ги проучвала да видя дали наистина са БИО, има доста марки които го твърдят, а после я консерватче, парабенче в състава...
Цитирай

Myriad Canaan, сподели моля кои са козметичните марки, които ползваш.

Ето една статия - малко старичка, но важна - http://first.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=330
От нея (най-вече долу от постингите) става видно, че с думата "натурална" козметика се спекулира и че натурална не е био.

Ето този сайт също е много полезен - http://safecosmetics.org/index.php

Минералната козметика води ли се био?  newsm78
Цитирай

има теми за WELEDA и NUXE
аз ползвам WELEDA
според сайта им са био и еко
сами си отглеждат билките, без опасни торове

тема за Dr. Hauschka не знам да има
аз мисля да ги пробвам и тях
те също се водят био и еко
Цитирай

Минералната козметика води ли се био?  newsm78

Не по подразбиране...има минерални който имат парабени, талк, бисмут...
Цитирай

аз си взех едно гелче на една руска фирма Мирра.казаха ми че нещата са без консерванти,без парабени,но  незнам дали се води точно натурална и био,а и още не съм го отворила за да споделя за ефекта.На съдържанието пише само натурални продукти и цената му не е висока особено-19лв.Доколкото знам в София си имат магазин и може и да имат тестерчета,но тук в Бургас си го поръчах от каталог на дистрибутор.Когато започна да го ползвам ще споделя.
Цитирай

Myriad Canaan, сподели моля кои са козметичните марки, които ползваш.
С удоволствие  Blush
Най-добре от всичко пробвано досега ми понася френската Natessance : http://www.lea-nature.com/en/marques/9/natessance.html
От нея е почистващият ми продукт - ексфолиант с арганово масло, и няколко чисти базови масла (ползвам ги вместо серуми) - от  арган за подхранване, от невен за заздравяване и възстановяване и един хидратиращ бленд. Имам и капсулите с масло от Rosa Mosqueta na Weleda, идеални за рехидратиране на кожата след излагане на слънце през лятото. За освежаване ползвам българска  органична розова вода на Алтея, вземам я от Биомаг.
Кремът ми за лице е на Pur Aloe с 30% алое : http://www.puraloe.com/, не ползвам отделен околоочен.
Дала съм сайтовете, за да не пиша поотделно серификатите на всичко.

Маските ми спадат по-скоро към графата "натурална" козметика:
 На Argiletz http://www.argiletz.com/ с розова и червена глина (те са за нежна и чувствителна кожа)  и на Styx http://www.apothekenbote.at/naturkosmetik/styx/moor-kosmetik.html с лечебна кал, тя е по-скоро стягаща, дренираща, почистваща.
Маската с кал и розовата вода са купувани в София, останалото са покупки от пътувания в чужбина.  Peace
Цитирай

Решила съм да мина изцяло на БИО - козметика, след като поразучих за цялата химия, с която е натъпкана не само масовата, но и скъпата. Засега съм ползвала някои неща на Korres и пяната за лице на Plante System. Смятам да си взема и roll-on на Plante System. Някой ползвал ли ги е? Обикновените дезодоранти са страшно вредни заради парабените, алуминия и алкохола в тях, които водели до рак на гърдата!
Цитирай

Браво!Много полезна тема! bouquet
Радвам се,че има био настроени майки!Аз също много се замислям вече върху всичко,което купувам-било то детски дрехи,храни,козметика-даже предпочитам да купувам дрехи/запазени разбира се/ от магазини втора употреба,но да са от чист памук,лен и т.н.,но не и гадните китайски синетици,които буквално стържат детската кожа....та относно био козметика аз в Англия имах много познати,които са просто очаровани от Dr.Hauschka-кремът за ръце е много популярен....
Наистина благодаря за инфото относно вредатат от дезодорантите!!! bouquet
Също ще закупя на Плант Систем!!!
Цитирай

Зеленият рол-он на Виши също е без алуминий и парабени  Peace
Цитирай

В темата за Виши четох, че ролона със зелена капачка съдържа АЛУМИНИЙ  Shocked
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=411894.75
Виши не се водят БИО
Цитирай

Не съм го ползвала, но преди няколко дни четох етикета и пишеше, че няма алуминии и парабени.
Цитирай

аз си взех едно гелче на една руска фирма Мирра.казаха ми че нещата са без консерванти,без парабени,но  незнам дали се води точно натурална и био,а и още не съм го отворила за да споделя за ефекта.На съдържанието пише само натурални продукти и цената му не е висока особено-19лв.Доколкото знам в София си имат магазин и може и да имат тестерчета,но тук в Бургас си го поръчах от каталог на дистрибутор.Когато започна да го ползвам ще споделя.
Peace И аз се ориентирам към тази марка. Засега ползвам гел за околоочен контур, но смятам като ми свършат дневния и нощен крем, да се сдобия с такива на тази марка. Честно казано аромата не ме кефи, но това е пренебрежимо.  Wink
Цитирай

bouquet
Цитирай

ползвам био козметика; не във всички случаи натурална означава био; всички био продукти минават специална сертификация и имат характерен печат или лого, че са наистина био продукти, ако няма такова нещо на опаковката, както и името на компанията, издала сертификата, значи продуктът не е био
Цитирай

Търся лек хидратиращ дневен крем за нормална към смесена кожа. Някакви отзиви за този?

« Последна редакция: Четв., 25 Март 2010, 23:41 от Gabi77 »
Цитирай

записче Smile
Цитирай

Взех си мостри  на ANNEMARIE BÖRLIND и на M. Asam : немски са и са Био. Може да си взема ако ми допаднат, не са евтини.
Гледам полска козметика био на добри цени: ако намеря и ми харесат ще е чудесно, ако някой е ползвал нещо да сподели  Peace
http://www.pol-cosmetic.com/catalog/product_info.php?cPath=125_1 … 775f98bdab3125b17
Цитирай

от 3 дни ползвам ето този комплект за пътуване на Dr Hauschka:

https://store.drhauschka.com/b2c/ecom/ecomEnduser/items/itemDeta … &bulkexists=0

засега съм доволна
те са сертифицирани

както и Weleda

Dr Hauschka имат и декоративна козметика
може би и нея ще пробвам
неприятното е, 4е нямат тестери и не знам дали ще улу4а цвета
но ще рискувам, когато му дойде времето
Цитирай

Като цяло гледам да ползвам минимално количество козметика. Бялата и шампоаните ми са био - на Cаttiеr,  Logonа и Fаith in nаturе (последните не съм сигурна какъв точно сертификат имат), декоративната засега е на Аvon, която не е био, но не се тества на животни (или поне така твърдят). Бялата ми козметика всъщност вече се изчерпва с едно масло от шеа, ползвам го за лице, за тяло и за ръце, много съм доволна. Фон дьо тен и пудра никога не съм ползвала.   
Според мен най-здравословно е просто да се използва минимално количество козметика. Със сигурност и био козметиката не е напълно безвредна. За мен лично е и доста скъпа, затова подбирам внимателно и купувам само това, което наистина ми е нужно в момента.
Цитирай

Като цяло гледам да ползвам минимално количество козметика. Бялата и шампоаните ми са био - на Cаttiеr,  Logonа и Fаith in nаturе (последните не съм сигурна какъв точно сертификат имат), декоративната засега е на Аvon, която не е био, но не се тества на животни (или поне така твърдят). Бялата ми козметика всъщност вече се изчерпва с едно масло от шеа, ползвам го за лице, за тяло и за ръце, много съм доволна. Фон дьо тен и пудра никога не съм ползвала.   
Според мен най-здравословно е просто да се използва минимално количество козметика. Със сигурност и био козметиката не е напълно безвредна. За мен лично е и доста скъпа, затова подбирам внимателно и купувам само това, което наистина ми е нужно в момента.

И аз съм на същото мнение. Не ползвам пудри, фон дьо тен и лосиони за тяло. Мия се с алепски сапун, който се прави по древна рецепта без никакви химикали. Решила съм да изхвърля и декоративната козметика, но за сега слагам от време на време само червило и спирала. Освен че е вредна декоративната козметика състарява. Убедена съм, че за да изглежда млада и здрава една жена трябва да използва минимум козметика.  bouquet
Цитирай

Теа, а какъв е този сапун, за пръв път го чувам?
Аз ползвам една марка био-сапуни, в момента ми изхвръкна името, и съм доволна от тях засега.
За съжаление съм свикнала да слагам сенки и спирала всеки ден, още от тийнейджърка и не мога да се откажа, а декоративната био козметика хич не ми е по-джоба в момента.
Не бива да се забравя, че кожата е най-големият орган все пак. Имаше някаква статистика, че жените поемат (дано не ме лъже паметта) средно 3 кг различни химически вещества годишно чрез козметиката!
Цитирай

хммм по пронцип сте прави за мин. козметика
но за съжаление на менве4е ми се налага да ползвам декоративна
имам пигментни петна по лицето и съм като петниста хиена
затова гледам да избера продукти уж щадящи кожата
Цитирай

Алепския сапун е от сирийския град Алепо (Халеб) и се прави по хилядолетна технология без никакви животински и химически съставки. Съдържа маслиново и лаврово масло. Поръчвам си го он-лайн. 2 големи сапуна са 10 лв.

http://arabian.gigamarketbg.eu/index.php?main_page=product_info& … p;products_id=271
Цитирай

Благодаря, ще взема да го пробвам, моят сапун и без това е на привършване.
Цитирай

моите впечатления за био продуктите са че са доста нетрайни защото в истинските био продукти не се слагат никакви консерванти
Цитирай

Търся лек хидратиращ дневен крем за нормална към смесена кожа. Някакви отзиви за този?

точно днес получих мостричка на този крем  и един крем за ръце пак се води био на [oliv']
и мен ме интересуват био продуктите -дали в действителност са добри
Цитирай

Пробва ли мострата? Харесва ли ти? Бързо ли се абсорбира от кожата, как го чувстваш?
Цитирай

все още не съм
довечера ще го пробвам и ще си кажа отзивите
само да не се сметне за реклама - след като ми изпратиха картичка за Великден (досега от нито един онлайн магазин не са го правели) с мостричките отворих сайта им от любопитство -марките не ми бяха познати и се натъкнахна интересни неща и видях ,че имат опция  да ти изпратят мостра за да може да видиш как ще реагира твоята кожа и се заплаща само куриерската такса от 3.50 (п.с явно са им нови продукти , тъй като,когато съм правила поръчки не са предлагали тези неща)
Цитирай

lepidopteria, и аз получих картичка и тестери. Впечатлих се и, че е написана на ръка. От години получавам стотици картички за Коледа и Великден и дежурното отпечатано или още по-лошо - залепено листче от принтер, дори и без подпис много ме дразнят. Само хабят хартията. Писането на ръка си е доста личен жест, който изисква мега много време, освен ако клиентите не сме общо двама - аз и ти  Mr. Green , но се съмнявам, като чета и темата за Гош. Поздравления за он-лайн магазина. Така се прави!

Gabi77, аз пробвах тестера на кремчето. Допадна ми много. Не е тежък. Но нали знаеш, че от кожа до кожа има разлика. Не го виждам в сайта в момента, така че явно е изчерпан и чакат зареждане. Питай ги. Но имат и други био марки. В "Новини" пише, да очакваме още, при това декоративна козметика. Оле! Всичките, които предлагат, са популярни, според това, което изчетох до сега. Помоли ги да ти пратят повече от 1 брой тестери, защото от безкрайното ми четене и ограмотяване на тема "био", разбрах, че кожата има нужда от адаптиране, тъй като био продуктите са с над 90% органични съставки, за разлика от обикновената козменика, където са 6-10%. Но то май е така с всяка марка - като започвах преди години да ползвам Clinique и ме предупредиха, че в рамките на 2 седмици ще се появят ситни пъпки, които не трябва да пипам, защото кожата ще привиква към новия продукт, съставките и формата на почистване и хидратиране...
Цитирай

моите впечатления за био продуктите са че са доста нетрайни защото в истинските био продукти не се слагат никакви консерванти

то това  е едно от хубавите неща на био-то
Цитирай

то това  е едно от хубавите неща на био-то

Е, то пълно щастие няма, но по-добре да ми е нетрайно и малко по-скъпо, но да знам, че не ме трови - мен, мъжа ми и най-вече детето.
Да споделя още от четенето - всички обикновени козметики, които са пенливи - това което ги прави пенливи и гъсти си е направо отрова. Не ме карайте да цитирам химичните компоненти като имена, но са истински химични, а не био продукти. Проникват през кожата или скалпа в кръвта и си остава вътре. Тези вещества се използват, за да изглежда продукта по-икономичен, по-гъст - т.е. потребителя да се чувства по-спокоен, че е получил достатъчно за парите си. Био продуктите са по-малко пенливи. За разпенване се използват кокосови съставки. Също така са и по-редички, но това не означава, че не са икономични.

Ще събера и ще пейстна тук по-късно линкове на сайтовете, през които съм минала, в случай, че има други любознателни. Въпреки, че с всеки ред установявам, че колкото повече знае човек, толкова по-страшно и опасно изглежда всичко. По време на бременността ми изчетох какво ли не, дори и биографиите на докторите, видовете изследвания, видовете резултати, причините .... Е, аз съм зодия Дева и това ми е присъщо и ще продължавам. По-добре уплашена, но информирана!

Цитирай

Един въпрос - някой ползвал ли е дезодорант-камък и какви са ви отзивите? Благодаря предварително.
Цитирай

Мерси за отговорите, дами!  bouquet Ще е възможно ли някой да сложи линк към въпросния онлайн магазин, разпалихте интереса ми!
Цитирай

пробвах мостричката и съм доволна
Цитирай

Габи 77, заповядай линк - слагам го направо към една много, много важна и интересна статия на тема "Био" - http://www.--reklamen-spam--/page/14/zashto-bio-.html
Цитирай

Мерси, Lulova, изчетох с интерес всичко още преди няколко часа, lepidopteria ми прати линк на ЛС! Наистина много важна статия, всеки трябва да я прочете и да си направи изводи!
Цитирай

Понеже говорихме за сапуни, ето това е последният, който ползвах - 9.30/ 75 гр., но е икономичен, свършва доста бавно.

Цитирай

Пробва ли мострата? Харесва ли ти? Бързо ли се абсорбира от кожата, как го чувстваш?

Аз съм си купувала този крем. Но на мен лично не ми допадна. Мисля, че е доста лек, оставя някакво усещане по кожата след намазване, а и аз лично имам нужда от по-голяма хидратация.

Някой писа по-нагоре за dr.Hauschka. Отдавна искам да ги пробвам, но доколкото знам, ги няма в Бг. От къде се снабдявате?

Иначе съм пробвала какво ли не от био козметиката. Но така и не намерих "своя" крем. Така че засега почистващи лосиони, розова вода на Алтея, сапуни и подобни. Но за крем си карам на не био, но поне проверен за особено гадните съставки.
Цитирай

Напоследък използвам основно такива продукти.
Особено се привързах Kae/Kaeline, вече шеста бутилка от аргановото им масло купувам.
Цитирай

Особено се привързах Kae/Kaeline, вече шеста бутилка от аргановото им масло купувам.

Да те питам някои неща за тази марка - първо, маслото става ли за ежедневна употреба, да не запушва порите? Имаш ли впечатления от хидратиращия крем Crème Arganaissance? И от къде ги поръчваш?
Цитирай

Взех си мостри  на ANNEMARIE BÖRLIND и на M. Asam : немски са и са Био. Може да си взема ако ми допаднат, не са евтини.
Гледам полска козметика био на добри цени: ако намеря и ми харесат ще е чудесно, ако някой е ползвал нещо да сподели  Peace
http://www.pol-cosmetic.com/catalog/product_info.php?cPath=125_1 … 775f98bdab3125b17

The Baroness, полската козметика, която посочваш не е био. Много е готина, но със сигурност не е био. Това, което посочваш е медицинска дермо козметика. Ето тук можеш да си поръчаш безплатно тестери и да ги пробваш: http://www.--reklamen-spam--/product/709/ziaja-mostri.html
Цитирай

...
Някой писа по-нагоре за dr.Hauschka. Отдавна искам да ги пробвам, но доколкото знам, ги няма в Бг. От къде се снабдявате?
...

не живея в БГ и не мога да ти помогна
аз съм доволна от марката и смятам да продължа да я ползвам
Цитирай

Ползвала съм немска и българска био козметика ( и все още ползвам) - доволна съм!  Smile
Цитирай

Споделете хубав био шампоан и балсам и да мога да го закупя от Бг???
Цитирай

Това дали е био ?http://www.iherb.com/Reviva-Labs-Skin-Lightener-for-Day-Fade-Cre … z-28-g/23355?at=0
Цитирай

Ето още нещо полезно, което намерих - кои са био сертификатите и как изглеждат: http://www.kukuriak.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0 … 1%82%D0%B8%D1%82/

Ако върху продукта отсъства такъв сертификат, значи не е био.
Цитирай

Не виждам в описанието да пише органик.

В момента ползвам този шампоан 85% био. - http://www.feelunique.com/p/Neals-Yard-Remedies-Nourishing-Lavender-Shampoo-200ml В този сайт има и други био продукти и доставят до БГ.
За измиване на лицето - Африкански, черен сапун. Made with 48% pure, organically grown shea butter and wildcrafted, virgin palm kernel oil. - http://www.theorganicbodycareshop.com/product-details.asp?SID=58 … frican_Black_Soap. Този сайт е само с натурална и био козметика. Доставят до БГ.
Основа за грим 100% био - http://www.theorganicbodycareshop.com/product-details.asp?SID=70 … oduct=Pure_Primer

Общо взето, почти всичко в нас е био или натурално Smile
Цитирай

Интересна темичка.

Да се включа и аз. Ползвам българска био-козметика в момента - БиоРоза на Биофреш, а иначе съм пробвала и Plante System и Weleda, които доста ми допаднаха. Но и БиоРозата не им отстъпва по нищо. Много ми харесва и си я ползвам с кеф! Peace
Цитирай

Iliana__, и аз мисля, че това не е био козметика  Thinking
Цитирай

Iliana__, и аз мисля, че това не е био козметика  Thinking

абсолютно права си, аз също съм фен на био-то, но има много измамни надписи, не всичко, което носи био- в името си е наистина такова!!! Трябва да се внимава, защото понягока пише био, а има парабени и други химии...важно е да е сертифицирана козметика, някъде по-горе имаше линк към сертификатите...
Цитирай

Аз ползвам био масло от макадамия - 10.70 лева за 30 мл на Алтея Органикс. Много ми харесва. Всяка вечер си мажа лицето с него вместо нощен крем.
Имам и био маска за лице със зелена глина.
Купувам си ги от Zoya.

Някой използвал ли е крем на Trevarno organic? Чудя им се от известно време понеже моя наближава да свърши.

Извинявам се, но как се качва снимка?  newsm78 От иконката "вмъкни изображение" нищо не ми се получава...
Цитирай

Кликваш с десен бутон върху снимката, избираш Copy image URL, идваш си тук в поста, кликваш вмъкни изображение и с десен бутон - Paste между двете скоби с гръб една към друга в средата, като внимаваш  малкия текст  с който ще ти започва и свършва адреса на снимката да започват и завършват задължително със скоби. Ако искаш да качиш снимка от личния си комп. трябва първо да я качиш в сайт за качване на снимки и след това същата процедура.
Цитирай

Жени, доволна ли си от базата на Inka? Имам предвид лека ли е като консистенция?
Цитирай

накой има ли впечатления от oakskin- виждам, че е сертифицирана френска марка.
Цитирай

Да те питам някои неща за тази марка - първо, маслото става ли за ежедневна употреба, да не запушва порите? Имаш ли впечатления от хидратиращия крем Crème Arganaissance? И от къде ги поръчваш?
Използвам го предимно за коса, и за OCM (oil cleansing method) е добро. Пори не съм забелязала да запушва, макар и за ежедневна употреба върху кожа да ми идва много, но предполагам, че за суха кожа е идеално.
Купувам го от www.lovelula.com, но го има и на други места онлайн. Тук съм направила списъци с онлайн магазини:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=456009.msg13906263#msg13906263

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=480327.msg14690216#msg14690216

Agadir и Kahina също предлагат арганово масло.
Крема не съм ползвала.

Цитирай

Мадам Мираж всичките ли сайтове имат доставка до БГ и от кой излиза най-изгодна?

I see you ползвам я от 2 дни и за сега съм много доволна. Слага се малко, разнася се лесно и попива много добре в кожата.

Цитирай

Копирам си постинга от темата за дезодоранта-камък: някой дали има впечатления от тези двата дезодоранта?

Цитирай

Аз направих първата си био покупка - http://www.--reklamen-spam--/product/548/cattier-maslo-ot-shiy-k … hni-tsvetya-.html след дълго четене и питане. От темата за Cattier - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=467008.new#new се зарибих и от описанието на самия продукт в сайта.

Алексче, мога да се включа като отговор на въпроса ти, но не съвсем директно - марката Sante я срещам доста често в четивата. Изглежда интересна, популярна и качествена. Даже мислех да направя тема тук и да събирам мнения, защото имат и декоративна козметика, която като снимки изглежда доста впечатляваща. В горния сайт, от който аз си харесвам да си пазарувам, в новините пишеше, че ще я предложат скоро.

За тези, които се интересуват от "био" темата - ето още от това, което намирам от продължаващата ми мания да чета и да се ограмотявам по темата - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=426830.0
Поздравления за дамата, която я поддържа!
Цитирай

Мадам Мираж всичките ли сайтове имат доставка до БГ

Би трябвало, да.
Цитирай

Ползвам, да.  Peace От известно време се стремя да преминавам на максимално щадящ откъм вредни елементи начин на живот, който задължително включва и козметичните продукти. Всъщност, стремежът ми е това да се превърне в начин на живот на цялото ми семейство. Бялата ми козметика се състои от Био Розата за лице и околоочен серум на Биофреш, които поставям преди дневния (слънцезащитния овлажнител на Девита с 30 SPF) и нощния ми крем (на Green People). Използвам също и околоочен на Green People. За тяло и ръце ползвам продуктите на Urtekram, Jason Naturals, Alba Botanica. Козметиката ми е на Aubrey Organics, Inika, Lavera. Само спиралата ми все още не е био, но то е защото досега не успях да открия достоен заместител на ефекта от спиралите на Хелена Рубинщайн. Измиващите ни продукти също не са изцяло био, но и там тенденцията е да преминем към такива постепенно... Peace
Цитирай

Схаванах за снимките. Много мерси. Hug Ето това ми е маската.
Цитирай

Мадам Мираж, JeniB, благодаря.
Алексче, aз имам камъка на Faith In Nature. Ми какво да кажа... не съм впечатлена особено. Но все пак може би за всекиго е индивидуално.
Цитирай

Пак аз   Very Happy този  надпис означава ли че продукта е органичен Certified Organic By Guaranteed Organic Certification Agency
За тази марка става въпрос http://www.iherb.com/Giovanni
Цитирай

Пак аз   Very Happy този  надпис означава ли че продукта е органичен Certified Organic By Guaranteed Organic Certification Agency

По принцип да, но задължително трябва да има знака на сертифициращия орган. Това е гаранцията, защото можеш да се обърнеш към него и да провериш продукта. Иначе си има линк към официалната страница на марката, може там да поразгледаш http://www.giovannicosmetics.com/giovanni.php

Отделно в този сайт http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?comp_id=584 може да ги провериш колко точки има за безвредност всеки техен, а и не само, продукт (направо съм сърчнала по името), стига да го има в базата.
« Последна редакция: Съб., 10 Апр. 2010, 21:52 от I see you »
Цитирай

Тази марка според мен не е био (поне от това, което видях на сайта и описанията на продуктите).  Tired Т.е. има по-малко вредни химикали, някои от съставките са органични, пише, че не се тества в/у животни. Което пак не е лошо, де, но явно няма био-сертификат.

Алексче, aз имам камъка на Faith In Nature. Ми какво да кажа... не съм впечатлена особено. Но все пак може би за всекиго е индивидуално.

Аз в крайна сметка си взех кристала на ДМ за 3.89, не е био, естествено, но не ми се даваха 17-18 лв. за нещо, което не знам дали ще използвам. Днес мъжът ми го пробва, доволен е засега, пък ще видим...  Mr. Green

Lulova, на Sante продуктите и аз често ги срещам, но нищо все още не съм ползвала... Декоративна козметика от тях има и на този сайт. За дезодоранта се чудех каква разлика може да има между био и не-био, нали уж е естествен кристал...?

Keira, аз имам маската със зелена глина и мента, много съм доволна от нея.  Peace

« Последна редакция: Съб., 10 Апр. 2010, 23:33 от Алексче »
Цитирай

Виждам, че си от София. Би ли казала от къде взе мостри на M. Asam? Четох за тази козметика и ми хареса какво пише, но ми иска първо да пробва нещо преди да се гръмна да си купувам? А ти доволна ли си от мострта? Какво пробва?
Цитирай

Някой използвал ли е крем на Trevarno organic? Чудя им се от известно време понеже моя наближава да свърши.

Ползвала съм дневния с фактор 15 - не този с роза и жожоба, а другия, розовия. За мен си е добър за дневен - може би не са най-съвършените кремове, обаче е приятен, с био съставки предимно, и факторът е сравнително от по-безвредните - титаниев диоксид. Не знам друг крем с такава безвредност и такъв фактор - все им намирам някакви кусури и вредности. Но да видим на лятното слънце как ще се държи този фактор... 
Цитирай

Алексче ,I see you благодаря.
Няма знак за био- сертификат на продуктите.Сега загледах и на Веледа каквото имам там също няма .
Цитирай

Няма знак за био- сертификат на продуктите.Сега загледах и на Веледа каквото имам там също няма .

Weleda имат този сертификат, т.е. това значи, че са сертифицирани, но в интерес на истината не съм чела в подробности кой сертификат какво точно означава...  newsm78

Техният сертификат е германски, ето това са критериите .

Ето още нещо полезно, което намерих - кои са био сертификатите и как изглеждат: http://www.kukuriak.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0 … 1%82%D0%B8%D1%82/

Ако върху продукта отсъства такъв сертификат, значи не е био.
Цитирай

Здравейте момичета видях, че обсъждате темата за био продуктите.
Аз наскоро си закупих една нова серия, която включва мляко за почистване, крем за лице и крем за очи изцяло на растителна основа.
Козметиката се казва PLANTERS. Засега ми харесват продуктите, някой ползвал ли е нещо друго от марката.
Цитирай

Weleda имат този сертификат, т.е. това значи, че са сертифицирани, но в интерес на истината не съм чела в подробности кой сертификат какво точно означава...  newsm78

Този сертификат е за натурална, а не за био козметика.
Цитирай

Супер са обърках вече  ooooh!
Натурални ,биологични органични ....
Цитирай

Smile
Биологично и органично е едно и също. Мисля, че беше пусната напред в темата информация за това какво представляват био продуктите. Натуралните са с натурални съставки, т.е. нямат изкуствени, химични съставки( примерно парабени и т.н.)
Цитирай

Често ползвам маски за коса на билкова основа.Също отвари от билки за косата.
Цитирай

С интерес разгледах темата , защото не съм ползвала досега т.нар.БИО козметика .
Благодарности на lulova за полезната информация :bouquet:
Наскоро се запалих по сертифицирана козметика и така попаднах на Ziaja , полска дермо - козметика , произвеждана под GMP / Good Manufacturing Practice /- стандарт , ето малко повече за него :
http://healthmarket-bg.com/?page_id=28
Супер, че мога да ги поръчвам вече от тук :
http://www.--reklamen-spam--/manufacturer/8/ziaja.html?page=4  Hug
Цитирай

Smile
 Натуралните са с натурални съставки, т.е. нямат изкуствени, химични съставки( примерно парабени и т.н.)

Няма козметика, която да няма никакви изкуствени химични съставки, освен ако не си я забъркаш вкъщи.  Smile
Цитирай

Аз от същия сайт опитах CATTIER - BIO, Жайя обаче не е 100% био доколкото знам
http://www.--reklamen-spam--/manufacturer/4/cattier-bio.html
Цитирай

С интерес разгледах темата , защото не съм ползвала досега т.нар.БИО козметика .
Благодарности на lulova за полезната информация :bouquet:
Наскоро се запалих по сертифицирана козметика и така попаднах на Ziaja , полска дермо - козметика , произвеждана под GMP / Good Manufacturing Practice /- стандарт , ето малко повече за него :
http://healthmarket-bg.com/?page_id=28
Супер, че мога да ги поръчвам вече от тук :
http://www.--reklamen-spam--/manufacturer/8/ziaja.html?page=4  Hug

Ето тук има много повече продукти на тази марка.
http://www.pol-cosmetic.com/catalog/index.php?language=bg
 Peace
Цитирай

Frig , аз не можах да намеря повече отколкото в предния цитиран сайт... Thinking
Цитирай

Smile
 Натуралните са с натурални съставки, т.е. нямат изкуствени, химични съставки( примерно парабени и т.н.)

Няма козметика, която да няма никакви изкуствени химични съставки, освен ако не си я забъркаш вкъщи.  Smile
Имах предвид, че натуралната съдържа химични съставки от натурални (естествени) източници. Примерно, ако в обикновената са извлекли някоя съставка от петрол, то в натуралната ще е заменена с подобна, но от естествен източник (примерно някое дърво) Smile
Цитирай

замислям се ве4е за слънцезашитен БИО крем за лице и лосион за тяло
някакви идеи?  newsm78

Веледа нямат
Др Хаушка са ги спрели

ще преско4а до магазина да питам тези дни
Цитирай

Ползвам много често козметиката на Ив Роше и преди време попаднах на тяхната БИО серия - има сертификати от ECOCert & CosmeBio. Взех си дневен и нощен крем - дневния мирише на портокалово масло, а нощния на лавандула. Много са приятни и леки, и мисля че в магазините имат малки мостри за проба.
Цитирай

nettie , на Ив Роше съм фен откъде пазаруваш , има ли ги онлайн ?

Иначе и аз от феновете на полската козметика  Very Happy
The Baroness , медицинската серия на ZIAJA , не е - твърдо не е био !  Peace
Ето една ЕКО - сертифицирана серия с много биоорганични съставки :

Цитирай

nettie , на Ив Роше съм фен откъде пазаруваш , има ли ги онлайн ?

Има ги и on-line на сайта на Ив Роше. За съжаление БГ сайт няма. Аз иначе си ги купувам от магазините на Ив Роше на Витошка и Графа. Видях, че имат нов магазин в МОЛ Сердика. Особено като ги пуснат в промоция - всеки месец правят различни интересни промоции с подаръчета   Mr. Green
Цитирай

А в БГ има ли био серията?
Цитирай

thumbsup Има цялата серия - и ние да не останем по-назад.
Цитирай

thumbsup Има цялата серия - и ние да не останем по-назад.

online има ли откъде да се поръча?  Whistling
Цитирай

от днес ползвам скраб за тяло с екстракт от бреза на WELEDA, както и пре4истващия сироп с екстракт пак от бреза
мисля да направя 10 дни (за толкова стига бутилката) да видим как ще подейства

от Dr Hauschka бях поръ4ала един комплект миниатюри, линк съм пуснала по-напред в темата
от вси4ките продукти съм много доволна
но са по4ти двойно по-скъпи от тези на Веледа, затова си оставам на нея
те4ният крем за лице е ОК, но не става за база за грим
кремът от рози е идеален за студено време и за ръце
с него карах ски и лицето ми беше ОК въпреки студеното време
на ръцете ми се отразява 4удесно след домакинстване
кремът от дюля също беше приятен
както и кремът за по4истване на лице с едри 4асти от дюля
лосионът за лице също е ОК
Цитирай

Момичета, моля кажете ми що за чудо е това?  #Crazy  newsm78 - http://www.--reklamen-spam--/product/641/essential-care-dezodorirasht-kamak.html
Цитирай

Има цяла тема за дезодоранта-камък.
Аз ползвам от 1-2 седмици, но е на ДМ, не е био.
Засега съм доволна, потта наистина не мирише.
Цитирай

Аз съм много доволна от както ползвам органична козметика. Първоначално мислех, че няма да усетя разлика, но органичната козметика изчисти лицето ми. И все пак трябва да кажа, че след дълго лутане намерих най-добрата според мен, а именно една нългарска фирма, която има пазар главно в Щатите. Фирмата е Алтея Органикс и е много добра. Аз ползвам почти всички техни продукти, като започнеш от маската им за коса, маслото за тяло, околоочния контур и розовата им вода. Просто ако ви кажа, че вече кожата на лицето ми се изчисти и е адски свежа, а косата ми почти не капе и расте мнго по-бързо и по-лъскава. Наистина съм доволна, поне на мен много ми допадна. Даже наскоро разбрах, че са пуснали и серия за бременни и бебенца.Smile Абе за пръв път да съм горда, че има такива хубави български продукти, а и нмного яко миришат на лавандула и роза.
Ако имате обриви или пъпчици органичната им розова вода много помага. Даже племенницата ми, която е още бебенце се отърва от пъпчиците по бузките само и единственото с розовата им вода.
Ако искате разгледайте им сайта, аз така ги открих и после и намерих в био магазините:) www.alteyaorganics.com
Цитирай

Алксче, благодаря!   omm  Изчетох и писах там, защото този, който аз намирал ми се струва различен - изглежда като абсолютен камък и е БИО, а тези, които обсъждате там са стикове и успях да намеря, че само SANTE имат био сертификат.
Цитирай

Да, аз питах в темата специално за двата био - на Sante и Faith in Nature, но никой не ми отговори и затова реших да си взема първо този на ДМ - да видя дали ще ми върши работа и тогава евентуално да дам 18-20 лв.

Иначе не са стикове - просто камъкът (кристалът) е поставен в пластмасова опаковка - но пак си е кристал (Ammonium Alum).
Аз лично не мога да си представя каква ще е разликата между био и не-био естествен кристал, но ако намериш инфо, сподели. Smile
Цитирай

уфффф, стана сложно ....  Thinking окси, продължавам да чета.
Цитирай

И аз взех да чета.  Laughing Всъщност явно има смисъл от био-то и в този случай, тъй като този кристал вече не се добива по естествен път, а се произвежда и при по-евтините варианти на производство е възможно в кристала да има вредни примеси.

Ето  една статия на немски за дезодорантите като цяло.
Цитирай

Аз лично не мога да си представя каква ще е разликата между био и не-био естествен кристал, но ако намериш инфо, сподели. Smile

И аз това се чудех!  newsm78
Цитирай

Там била работата, че кристалът вече се произвежда, а не се добива. Не съм химик, да не се излагам с обяснения как точно. Качествените кристали се произвеждат по начин, максимално близък до естественото им образуване, и не съдържат примеси на вредни вещества.
Цитирай

Аз съм много доволна от както ползвам органична козметика. Първоначално мислех, че няма да усетя разлика, но органичната козметика изчисти лицето ми. И все пак трябва да кажа, че след дълго лутане намерих най-добрата според мен, а именно една нългарска фирма, която има пазар главно в Щатите. Фирмата е Алтея Органикс и е много добра. Аз ползвам почти всички техни продукти, като започнеш от маската им за коса, маслото за тяло, околоочния контур и розовата им вода. Просто ако ви кажа, че вече кожата на лицето ми се изчисти и е адски свежа, а косата ми почти не капе и расте мнго по-бързо и по-лъскава. Наистина съм доволна, поне на мен много ми допадна. Даже наскоро разбрах, че са пуснали и серия за бременни и бебенца.Smile Абе за пръв път да съм горда, че има такива хубави български продукти, а и нмного яко миришат на лавандула и роза.
Ако имате обриви или пъпчици органичната им розова вода много помага. Даже племенницата ми, която е още бебенце се отърва от пъпчиците по бузките само и единственото с розовата им вода.
Ако искате разгледайте им сайта, аз така ги открих и после и намерих в био магазините:) www.alteyaorganics.com

Къде в София може да се намери тази козметика?
Цитирай

Здравейте!
Аз си взех био козметика на Planter`s. Направих голямо проучване на продуктите им, но останах разочарована. Sad Прекалено мазна консистенция.
Цитирай

И на мен така ми се сториха Плантерс, пробвах ги от мострички и са тежички  Crazy за зима може би ще станат за мен, но за сега и за лято  Naughty
Между другото и CATTIER опитах от тестер, малко ми напомнят Плантерс.
За тези продукти трябва тест задължително, че не са евтини, а не са и трайни........
Веледа имат и по-леки хидратиращи доколкото съм чела, ще опитам и от тях  Peace
Цитирай

Алексче, пак благодаря!
И аз се интересувам къде мога да намеря www.alteyaorganics.com. Порових, но сайт на бг не намерих.
Цитирай

Lulova, за нищо!  Hug

Продукти на Алтея органикс можеш да поръчаш например оттук

Зоя.бг имат шоу-руум на пл. Гарибалди, даже не е нужно да плащаш за доставка, можеш да поръчаш и още същия ден в удобно за теб време да минеш да си вземеш нещата. Хората са много симпатични. Smile
Цитирай

Още за някои от био-сертификатите:

тук можете да видите сертификатите на следните марки: Алтея Органикс / Alteya Organics - USDA, Urtekram - Ecocert, Trevarno Skincare  - Organic Farmers & Growers, Cattier - Ecocert.

Ето и стандартите на някои сертификати:

Ecocert

Марки с Ecocert

BDIH

Mарки с BDIH

Organic Farmers & Growers

The Soil Association

Meжду другото, не знам дали беше споменато досега, но има една немска марка (мисля, че е произведена специално за магазините DM), която има BDIH-сертификат и е на доста по-ниски цени от други марки със същия (напр. Weleda и Sante), казва се Alverde.

Отскоро ползвам тези техни продукти и засега съм доволна; проверих съставките тук  и всички са в зелената зона, даже повечето са в границите 0-1.

Шампоанът и балсамът са на цена 3.99, околоочният крем беше към 8 лв. Имат немалко разнообразие от продукти.

« Последна редакция: Съб., 24 Апр. 2010, 14:08 от Алексче »
Цитирай

Запалих се по био козметиката и аз,та по този повод днес бях в магазина на Ив Роше в Сердика център-а.Та там си взех мостри от серията им с био продуктите.Това което ми хареса е, че бяха оставени в една кошничка и свободно можеш да си избереш от който и да е било.Та сега ще ги изпробвам пък дано ми понесат  Very Happy
Цитирай

Чудесна тема!
Аз ползвам био козметика от около половин година и съм изключително доволна. Ползвам тази - http://--reklamen-spam--/manufacturer/4/cattier-bio.html

Но не съм запозната дали в био козметика е възможно да има ГМО? Логиката на размислите ми е, че в био козметиката не се употребява химия, а само природа. Но и ГМО продуктите си растат в природата.
Цитирай

Няма гмо.

Като взимате био, гледайте цялото съдържание- колко % от съставките са био, колко % са натурални и т.н.
Цитирай

Свекървище (бъдещо), не ти се отваря линка, би ли повторила пак коя козметика ползваш?

ivanina_79, една вечер пробвах тестер на крем за мазна кожа, вярно, че кремът беше нощен, но беше страшно мазен! Разнасяше се много трудно и след това имах чувството, че съм си сложила цяла опаковка на лицето. Shocked

Цитирай

Няма гмо.

Като взимате био, гледайте цялото съдържание- колко % от съставките са био, колко % са натурални и т.н.

А каква е разликата между "био" и "натурални"? Thinking
Цитирай

Натурални се има предвид, че на са някакви синтетични съставки (химия), но не са и гледани по биологичен начин.
Цитирай

В този ред на мисли също така, натурални продукти могат да имат ГМО, органик продукти - не.
Цитирай

Meжду другото, не знам дали беше споменато досега, но има една немска марка (мисля, че е произведена специално за магазините DM), която има BDIH-сертификат и е на доста по-ниски цени от други марки със същия (напр. Weleda и Sante), казва се Alverde.

И аз наскоро я открих тази марка, и се чудех дали "био качеството" им наистина отговаря на стандарта - при тази ниска цена, чудя се как им се връзва сметката. Но е супер, че има избор и от по-евтини био продукти, че са доста скъпички като цяло. Макар че, повечето, които съм ползвала, са много икономични и ефективни, и за мен си струва на 100 %. Аз съм се запознала малко по малко с характеристиките на отделните съставки, и чета "дребните буквички" - преценявам от първа ръка, така да се каже. Не разчитам само на марката и сертификата.  Ако срещна непозната съставка, която намирисва на опасна химия, я проверявам в интернет. Забелязала съм, че колкото по-кофти са съставките, толкова са на по-скришно място на опаковката, и с миниатюрен шрифт.  Laughing
Цитирай

Да се присъединя и аз към групата на открилите био козметиката Alverde. Ползвам техните перлички - подхранващи за суха кожа - прекрасни са. Купих и и рол-он-а им, който е без алуминиеви соли - също съм много доволна. Тоникът за лице също е много, много приятен. Като си довърша ползваните в момента козметики, ще накупя още от техните продукти.
« Последна редакция: Вт., 27 Апр. 2010, 09:07 от Stacked »
Цитирай

ne li ta , щом е сертифицирана, би трябвало поне чистотата и произходът на съставките да са на това ниво.
Аз лично предполагам, че ползват по-евтини суровини (макар и с органичен произход), а и все пак се произвеждат за голяма верига магазини и могат да си позволят ниски цени.
Всички съставки, които имаше на опаковките, ги проверих в Интернет и нямаше нищо обезпокоително, даже напротив.
Но все пак няма как да си отворя химическа лаборатория вкъщи.  Mr. Green
Цитирай

В този ред на мисли също така, натурални продукти могат да имат ГМО, органик продукти - не.

Принципно е така. Зависи вече от марката, която предлага комбинацията органик + натурални съставки. Би трябвало етиката да не позволява на една уважаваща себе си фирма да слага ГМО заедно с био.

В тази връзка има и много марки, които слагат 90% био (основната съставка, да кажем лавандула или роза или каквото и да е), а в останалите 10% е тъпкано с откровено гадничка химия. Честно казано, необходимо е известно време човек да се научи да отбира дори био козметика.
Цитирай

аз си поръчах тези-френски са.За първи път ще ползвам БИО козметик,а надявам се да остана доволна.. Flutter

почистващо мляко

крем за лице с магнолия

кремче за очи с билки  Rolling Eyes
Цитирай

Здравейте, момичета.

Да се присъединя и аз към био мамите, може ли?
Имам нужда от тоник за лице, шампоан и крем за лице и мисля, че сега е момента да започна да пазарувам по разумен за земята ни начин. Има ли бг сайт, където мога да намеря такива био продукти или само в чуждите и как стои въпроса с доставката?
Цитирай

Здравей  Hug

Виж тук и тук, момичетата ще ти кажат още.  Smile
Цитирай

По-добре се ориентирай към английските сайтове където излизат по-евтино нещата. Доставката не е много, а във филуник е включена към цената.
Цитирай

JeniB, може ли дадеш някакви линкове?
Цитирай

bAnichka, ползвам био козметиката Cattier, която купувам от тук www. shop for beauty. eu - извинете, че така инфалтилно пиша линка, но явно този магазин има някакъв проблем със сайта, хоста или и аз незнам с какво и като напиша уеб адреса и си пусна съобщението, сайта се показва само като тирета, както е по-горе и не води на никъде.

Сега има отстъпка от 10% и подаръци при различни обеми на покупки от марката.
Ползвам конкретно маската с бяла глина, масло от карите, шампоан за честа употреба, пяна за измиване, дневен и нощен крем.

Мартеничка, био козметиката наистина е пазаруване по разумен за земята начин, но НАЙ-вече е пазаруване по разумен за теб и твоето тяло и здраве начин. По-назад в темата можеш да прочетеш материали по повод съставките в обикновените козметични продукти и ще ти се изправи косата. Ако пазаруваш например био перилни препарати, тогава може да се каже, че баланса е предимно към опазване на земята. Има много био марки на българския пазар, така че чети и избирай на воля. Препоръките са много индивидуални - кожата и поносимостта на всеки възприема различно козметиките. В този сайт, от който аз пазарувам, има 5-6 био марки и пишат, че ще пускат още 2. Предлагат и тестери безплатно, което лично според мен е важно.
« Последна редакция: Ср., 28 Апр. 2010, 16:59 от Свекървище (бъдещо) »
Цитирай

JeniB, може ли дадеш някакви линкове?
http://www.theorganicbodycareshop.com
http://www.feelunique.com/ - във всяка категория има и био неща
Цитирай

а някой има ли отзиви за ето този лосион, а също и как се ползва - самостоятелно или след него може да се сложи и друг крем, например някакъв с фактор: http://www.forminute.com/8/20/206/KOZMETIKA-Mladejka-i-problemna … wrva-pomosht.html ?
Цитирай

днес си взех този крем за лице,води се за много суха кожа
Цитирай

Взех си същия крем и съм доволна.
Дано и на теб ти хареса.
Цитирай

Ми да ти кажа засега ми харесва....малко мазничък ми се вижда но може би снощи се намазах повечко де  Laughing
Цитирай

Ползвам този крем непрекъснато и съм много доволна. Ухае страхотно и много добре попива. Въобще, препоръчвам ти продуктите от този сайт www.organic-bg.com. Сега имат една френска нова марка OLIV. От нея си поръчах един Еликсир и без да преувеличавам като че ли бръчиците се изглаждат, много съм доволна. Laughing 
Цитирай

Запалих се по био козметиката и аз,та по този повод днес бях в магазина на Ив Роше в Сердика център-а.Та там си взех мостри от серията им с био продуктите.Това което ми хареса е, че бяха оставени в една кошничка и свободно можеш да си избереш от който и да е било.Та сега ще ги изпробвам пък дано ми понесат  Very Happy

И на мен ми направи много добро впечатление thumbsup
Как ти понесоха? Аз ги ползвам от известно време и само при мисълта, че са БИО, ми става хубаво  Big Grin Маслото за коса и тяло е страхотно - останах очарована от него!
Цитирай

илянка, след като изпробвах десетина тестера най- накрая си купих на La Clarée - Овлажняващ крем за лице с маслина. Много добре ми понася и отговаря на всичките ми изисквания, само няма SPF. Иначе цялата серия Oliv на La Clarée е страхотна. Купих си и и стягащ гел за очи и устни, а сега съм си набелязала почистващата маска за лице.   Flutter
http://www.--reklamen-spam--/product/658/la-clar-e-ovlazhnyavash … se-s-maslina.html
Цитирай

И на мен ми направи много добро впечатление thumbsup
Как ти понесоха? Аз ги ползвам от известно време и само при мисълта, че са БИО, ми става хубаво  Big Grin Маслото за коса и тяло е страхотно - останах очарована от него!

да ти кажа доволна съм, но засега карам на тестери за да видя кое ще ми хареса та да си го взема....а иначе и аз така като теб -  при мисълта че са БИО голям кеф ми става  Very Happy
Цитирай

за лятото си взех овлажняващ крем за лице от серията Ирис на Веледа
този крем не е така мазен като обикновения им дневен крем (него ще го ползвам пак зимния период)
и пак е ОК за основа за грим

взехме и гела за венци
но забравих да взема някоя паста за зъби да я пробваме
Цитирай

Хайде и аз тук. Купих си от едно много симпатично магазинче за козметика в Младост 4,

био душ гел и лосион на фирма Annamarie Boerlind - дано да го пиша правилно.
За сега не мога да кажа дали е по -добър от предишните. Но от ползването ми вече около седмица мога да кажа, че душгела не се пени , като останалите и аромата му е не като на парфюм.

Чудя се дали да не си купя и някаква козметика за лице за проба.  ooooh!
Цитирай

а някой има ли отзиви за ето този лосион, а също и как се ползва - самостоятелно или след него може да се сложи и друг крем, например някакъв с фактор: http://www.forminute.com/8/20/206/KOZMETIKA-Mladejka-i-problemna … wrva-pomosht.html ?

Аз използвах този лосион за борба с пъпките от комари и резултатът беше страхотен. Много е приятен и не е мазен. Не зная, обаче дали  може да се използва в комбинация с крем.

Zvoni, от къде си го взела кремчето на Alverde?
Цитирай

Alverde се продават в магазините DM, тяхна марка са.
Цитирай

накой има ли впечатления от oakskin- виждам, че е сертифицирана френска марка.
В момента ползвам почистващата пяна и околоочният им крем. Супер съм доволна.
Намерих ги в една аптека в Борово, а в последствие разбрах, че имат бг сайт:
http://biolifecosmetics.com/index.php?pgs=00000000002
Цитирай

Хайде и аз тук. Купих си от едно много симпатично магазинче за козметика в Младост 4,

био душ гел и лосион на фирма Annamarie Boerlind - дано да го пиша правилно.
За сега не мога да кажа дали е по -добър от предишните. Но от ползването ми вече около седмица мога да кажа, че душгела не се пени , като останалите и аромата му е не като на парфюм.

Чудя се дали да не си купя и някаква козметика за лице за проба.  ooooh!

A дали в това магазинче има и козметика за лице на Borlind?. Гледах ги в интернет и ми се иска да пробвам, но първо ако има тестери, че не са евтини. А къде горе-долу е това магазинче, че аз уж съм в Младост 4, а не съм виждала  къде продават AnneMarie Borlind в квартала  Thinking
Цитирай

Зад Фантастико, до автомивката точно, ново пазарче е  Peace
Има и за лице на BORLIND Wink
Цитирай

Зад Фантастико, до автомивката точно, ново пазарче е  Peace
Има и за лице на BORLIND Wink

А, че то до нас пък не съм влизала, ще мина да видя. Благодаря!
Цитирай

Последните ми две придобивки:Шампоан за честа употреба с йогурт Cattier и Дезодорант спрей с Роза Urtekram.

За шампоаните на Alverde вече мога да кажа, че за съжаление силно ме разочароваха - появи ми се пърхот, който още не мога да махна.
Цитирай

Последните ми две придобивки:Шампоан за честа употреба с йогурт Cattier и Дезодорант спрей с Роза Urtekram.

За шампоаните на Alverde вече мога да кажа, че за съжаление силно ме разочароваха - появи ми се пърхот, който още не мога да махна.

Благодаря за инфо-то! И аз се бях насочила към шампоаните на Alverde, но явно ниската цена си дава отражение. Някой ползвал ли е шампоана на Color&Soin за руса коса и шампоаните на Urtekram? - специално тези с хума и къна.
Цитирай

........... няколко чисти базови масла (ползвам ги вместо серуми) - от  арган за подхранване, от невен за заздравяване и възстановяване и един хидратиращ бленд. Имам и капсулите с масло от Rosa Mosqueta na Weleda, идеални за рехидратиране на кожата след излагане на слънце през лятото. За освежаване ползвам българска  органична розова вода на Алтея, вземам я от Биомаг. .......

Sundance Kid, би ли споделила моля те базовите масла нанасяш ли и върху околоочния контур? Заинтригувахте ме с маслото от арган, а си мислех да пробвам и чисто масло от шеа за кожата на лицето. Не съм сигурна обаче дали чистите масла няма да са прекалено агресивни върху тънката и чуствителна кожа около очите.
Цитирай

Цитат

Интересно ми е да разбера как ще ти се отрази шампоана с йогурт след 4-5 измивания ?  Peace Аз пробвх 2 вида от мостри и твърдо не са за мен  Sad От марката обаче харесвам други продукти  Hug
Цитирай

В момента ползвам още този с оцета, йогурта го ползвах 2 пъти досега и ми се стори добър, косата ми вече издържа по 4-5 дни без миене, а по-рано не повече от 2.
Но все пак всяка коса е различна...
Цитирай

До скоро и аз ползвах този шампоан - на мен ми допадна, косата ми изглеждаше много добре. Като свърши си взех: Шампоан за ежедневна употреба с пшеничен протеин - също не е лош, но май другия ми хареса повече (втория го купих заради количеството  Embarassed). На Cattier имам също и: Масло от ший /карите/ с аромат на екзотични цветя - маслото е хубаво, но трудното нанасяне много ме тормози  Sad.
Друга биокозметика, която ползвам са дневен и хидратираш крем на Веледа с ирис (много хубаво ми миришат) и сапуни Алепо - тъмния ми хареса повече.
Цитирай

да се присъединя и аз към ползващите био кометика,ползвам шампоана и балсама на Alverde за естествено руса или изрусена коса,страхотни са,също така си взех на същата марка кремче за почистване на грима и измиваща маска против замърсявания и комедони за лице,второто го ползвах снощи и още не мога да дам отзиви,но шампоана и балсама придават на изрусената ми коса страхотен блясък и мекота Peace
Цитирай

Според мен не си заслужава да се дават толкова пари за нещо, което си е химия откъде и да погледнеш - гримове, шампоани и т.н
 Flutter

Крем за ръце на био основа не бих си купила, защото едва ли ще има кой знае какъв резултат.

За зимата си купувам крем за ръце на д-р тайс, който ми възстановява кожата след 2-3 намазвания. Най-добрият крем!  coolcool
Цитирай

Според мен не си заслужава да се дават толкова пари за нещо, което си е химия откъде и да погледнеш - гримове, шампоани и т.н
 Flutter

Крем за ръце на био основа не бих си купила, защото едва ли ще има кой знае какъв резултат.

За зимата си купувам крем за ръце на д-р тайс, който ми възстановява кожата след 2-3 намазвания. Най-добрият крем!  coolcool

А с какво си миеш косата?  newsm78
От гримовете и аз почти съм се отказала.
Цитирай

Flutter

Би ли уточнила в кое по-точно има химия? Тук се обсъжда Био козметика, а д-р Тайс е минал много далеч покрай нея. И чудно как точно крем на био основа помогна най-много за пресъхналата ми кожа, мазана с всички видове мазила
Цитирай

"...Основен принцип при Organic козметичните продукти е превантивният, предпазният. Ако има изследвания, които създават дори и малко съмнение относно безопасността от определени химични вещества за човека и природата, тези съставки са забранени за използване..."

Нека си останем с водата и цветния прашец ...

И само излишна суета, започнала от модерните и популярни зелени стикерчета ... добре се продават, нали?
« Последна редакция: Четв., 08 Юли 2010, 15:35 от bo3 »
Цитирай

Да, а кремът на Виши, слънцезащитният лосион на Eucerin и професионалната пяна за коса не са химия, не струват много пари и не се продават добре, или?  Laughing
Изясни си поне за себе си позицията, преди да пишеш.  Peace
Цитирай

Аз съм писала и друг път, че имах големи борби с реакции на кожата към козметични препарати. Преди малко повече от година започнах да ползвам продукти само на Стикс. Отначало съвсем помалко само етерични масла в базово, а после преминах и на козметика и да чукна на дърво съм най-накрая с нормално държаща се кожа. Родих се направо. Мога като всяка жена да си почистя например лицето, да му сложа крем и да не се терзая този път какво ще стане. Преди това съм пробвала всякакви варианти и продаващи се в България, и донесени от други страни и всеки път се разочаровах. При мен имаше преди и някои хормонални и алергични предпоставки за обострени реакции, но сега вече всичко е наред и със здравето, и с кожата. Пу пу пу  Laughing
Цитирай

Много хубава тема! Smile
Ще си копирам мнението от една друга тема, в която се обсъжда козметиката Cattier, която също се води BIO:
Пробвах вече няколко пъти почистващата маска с мента и чаено дърво за мазна и проблемна кожа -

http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=1&kind=8& … kind=&prid=31

Много ми харесва за сега, почиства добре, не е агресивна и не пресушава кожата, както други маски за мазна кожа, които съм ползвала. Кожата става много мека, гладка и с избистрен тен след употреба на маската. Порите се посвиват.
Дадоха мостри и на други техни продукти, включително на маската със зелена глина и мента:
http://www.biocosmetics-cattier.com/index.php?type=&kind=&am … ind=&prid=117
И от нея съм много доволна, тя също е идеална за мазна кожа според мен, даже не знам коя повече ми харесва от двете маски, но и двете са хубави определено. 
Насочих се към тази козметика, точно защото ми се иска поне за лицето доколкото е възможно да ползвам био и естествени продукти, колкото се може по-пречистени от химии. Пробвах пак от мостра и някакъв хидратиращ флуид на същата марка, който също ми хареса много. Допадат ми, мисля да пробвам и други техни продукти.

Цитирай

Момичета, някой ползвал ли е козметиката на La Claree? По специално ето този антиоксидантен крем:http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=28321
Цитирай

Момичета, ето един сайт който много добре уточнява вредните съставки в продуктите и дадените марки като цяло.
Примера е с Weleda, за съжаление Alverde дори не участва.
Колко БИО са и колко вредят, може да си направим сами изводите  Peace Надявам се да Ви е полезен
http://www.cosmeticsdatabase.com/brand/Weleda/
Цитирай

Някоя от вас ползвала ли е био спирала? Нищо декоративно не съм пробвала и ми е чудно дали спиралите са добри, по принцип ми трябва такава за обем и да не слепва миглите. Гледам, че по БГ онлайн магазините се продава само тази
http://www.bioslunceluna.com/shop/kozmetika/grimove-bio/spirala- … na-sante-bio.html
 Имате ли впечатления от нея?
Цитирай

Конкретно по темата: ползвала съм биокозметика на weleda, nuxe, cattier, l'occitane, и от нито една от изброените марки не бях доволна (от продуктите за лице). Текстурите им ми идват адски тежки и мазни, някак си не ми попиват добре. Явно не са подходящи за кожата ми. Иначе има хyбави продукти за масаж на nuxe, но дотам.
Цитирай

Момичета, ето един сайт който много добре уточнява вредните съставки в продуктите и дадените марки като цяло.
Колко БИО са и колко вредят, може да си направим сами изводите  Peace Надявам се да Ви е полезен

Като погледнах точките на Веледа - ами предимно в синята и жълтата зона са, което е ниска степен на вредност. Ето линк, може да се прегледат подробно всички продукти. Не виждам повод за притеснение, даже напротив още по-сигурно е, че са по-безопасни от доста кремчета от висок клас, за които обикновено се изръсваме с доста парички. Ето за сравнение степента на опасност на продуктите на  Ланком, Кларанс, Ести Лаудер , Диор. Мисля, че е ясно кои са по-безвредните, както и колко са био и колко вредят продуктите на Веледа!!!

Трябва да бъдем точни и безпристрастни все пак.
« Последна редакция: Пет., 30 Юли 2010, 17:58 от Stacked »
Цитирай

Колко БИО са и колко вредят, може да си направим сами изводите  Peace Надявам се да Ви е полезен

Специално на Алверде съм проверявала съставките на шампоаните една по една в този сайт - нямаше нито една над 2.
Друг е въпросът, че на мен специално не ми се отразиха добре на косата.

Едва ли някой вярва, че био-козметиката е напълно безвредна, това е ясно.
Аз я използвам за нещата, от които не мога да се откажа.
Според мен най-здравословно е да се сведе употребата на готова козметика до минимум.
Цитирай

Здравейте!
И в Добрич вече има ДМ и ще опитам козметиката им Алверде. Но засега имам питане за марката AVIA - продукти с хума - някой ползвал лие, какви са ви отзивите и мненията???
Цитирай

По повод странното изказване на bo3 : наистина има хора които си мсилят че всичката химия и гадости в конвенционалните кремове вършат работа , а нещо естествено няма как?!
Аз също съм много доволна от както съм на Био козметика, но си подбирам висок клас,до 99% органик, с добри рецепти и студено обработени суровини.
Евтините не ми понасят, едно че е много вероятно маслата и съставките да са термично обработени(и съответно загубили полезността си) , второ евтината таква козметика не е съвсем чиста, пак си има някви химийки, па макар и от по безвредните , и трето явно формулите не са им сполучливи.
Декоративната и аз съм я минимизирала, но каквото ползвам е на Inika Mineral Cosmetics, най добрата декоративна която открих.

« Последна редакция: Нед., 01 Авг. 2010, 23:39 от dora7511 »
Цитирай

Привет на всички!

Включвам се и аз към био-дискусията  Smile
Мога да кажа, че съм ползвала продукти за мазна кожа на Д-р Хаушка, от които съм доволна. На Веледа също съм ползвала сапун, масажно масло и крем и съм доволна.
Някой беше питал  за Д-р Хаушка по-горе в темата. Миналата година си го поръчах от този сайт:
http://bg.strawberrynet.com/main.aspx?region=BG
Тогава нямаше бг версия, но доставката беше много бърза. Доколкото знам продуктите се изпращат от Хонг Конг, така че не съм сигурна дали с промяната на разпоредбите сега не се дължи мито. Иначе цените на сайта са доста добри.

Имам едно въпросче за био-шампоаните. Ползвала сам на Логона и на Д-р Хаушка и двата някак не ми харесаха - почти нямаше пяна и после косата ми седеше сплъстена в корена. така ли е и с останалите марки или аз не знам как да си мия косата  newsm78  ?

Цитирай

Имам едно въпросче за био-шампоаните. Ползвала сам на Логона и на Д-р Хаушка и двата някак не ми харесаха - почти нямаше пяна и после косата ми седеше сплъстена в корена. така ли е и с останалите марки или аз не знам как да си мия косата  newsm78  ?

Това че няма пяна е добре, защото всички пенители са токсични химикали. Аз ползвам Faith in nature.  И те не правят пяна, но измиват добре и косата ми не стои сплъстена. На Апивита шампоаните и маските също са хубави. Peace
Цитирай

Това че няма пяна е добре, защото всички пенители са токсични химикали. Аз ползвам Faith in nature.  И те не правят пяна, но измиват добре и косата ми не стои сплъстена. На Апивита шампоаните и маските също са хубави. Peace

Tea13, благодаря за отговора!  bouquet
А откъде купуваш въпросните Апивита и Faith in nature. Досега не съм ги чувала  Blush .
Цитирай

Apivita са гръцки. Последно си взех този шампоан и маската:
http://www.apivita.com/hair/shampoos/moisturizing-shampoo-for-dr … ydrated-hair.html

Имат магазин в мола на стамболийски. Faith in nature ги има в Ремедиум.
Цитирай

Много хубава тема!  Peace
Един глас от мен за ето тази боя за коса
http://www.biolifecosmetics.com/index.php?pgs=00000000005
Ползвам я вече от година и съм супер доволна.  Peace
Цитирай

Само да отбележа, че Faith in nature нямат био-сертификат. Ползвала съм шампоана с шоколад и някои сапуни, харесаха ми.
Цитирай

И Апивита не са Био. С доста натурални съставки са, но не са органик.
Аз съм най доволна от шампаните на Green People.
Цитирай

Момичета, моля ви не давайте мнение за непроверени неща. Специално тази боя нито е био, нито е растителна, каквато се води. Да, има сложени малко растителни екстракти и толкова, но съдържа най-вредната съставка - Paraphenylenediamine (PPD), която е известен алерген и дразнител, преминаващ през кожата токсин, вероятен канцероген.
Цитирай

Apivita i Faith in nature нямат сертификат, но много от продуктите им съдържат над 90% естествени и органични съставки и всичките са без парабени, SLES, силикони и оцветители. При всички случаи са много по-добри, качествени и безвредни от Alverde примерно, които са сертифицирани.
Цитирай

Момичета, моля ви не давайте мнение за непроверени неща. Специално тази боя нито е био, нито е растителна, каквато се води. Да, има сложени малко растителни екстракти и толкова, но съдържа най-вредната съставка - Paraphenylenediamine (PPD), която е известен алерген и дразнител, преминаващ през кожата токсин, вероятен канцероген.

Точно тази боя е една от малкото на нашия пазар, която не съдържа парабени!!! Пише го с ей такива букви, ама няма кой да чете.
Извинявам се, не знаех, че темата е табу за външни лица и такива "извън групата".
Цитирай

Tea, не съм казала, че са по-лоши (за безвредни вече - не знам) от Alverde, само отбелязах, че нямат био-сертификат, това е всичко. Хубаво е да се прави разлика между сертифицирана био-козметика и несертифицирана козметика с етикет "натурална"; за някои хора това е от значение, особено когато се дават много пари.

В крайна сметка никоя от нас не знае какво точно съдържа даден продукт, нито как със сигурност се отразява определено вещество, защото нямаме химични лаборатории вкъщи.
Био-сертификатът е известна гаранция за състава на продуктите и произхода на суровините, но не стопроцентова, все пак.
В крайна сметка приемаме нещата на доверие, няма как.
Цитирай

Точно тази боя е една от малкото на нашия пазар, която не съдържа парабени!!! Пише го с ей такива букви, ама няма кой да чете.
Извинявам се, не знаех, че темата е табу за външни лица и такива "извън групата".

Това, че няма парабени не е кой знае какъв плюс за тази боя, първо те обикновенно почти не се ползват в боите, второ не всички парабени са толкова опасни, колкото въпросната съставка, която съм посочила и трето, това че го пише с ей такива букви отпред на  опаковката не означава, че наистина ги няма в състава. По-важно е да обърнеш опаковката и да прочетеш отзад списъка със съставки, а не да вярваш на тези големите букви.
Цитирай

Може ли да ни дадеш пример за "проверена био и растителна боя"? Аз се боядисах последния път с Color&Soin и смятам да продължавам с нея. Не знам за по-везвредна и щадяща. Ако това е критерий - при отваряне не мирише от километри на химикали и освен парабени не съдържа и други вредни съставки, с които са тъпкани останалите бои. Най-добре е въобще да не се боядисваш разбира се.
Цитирай

Не мога да дам пример, само за Logona се сещам. Идеята ми беше да не се заблуждавате относно тази боя, че е БИО, все пак темата е "Ползвате ли БИО козметика?" И пак казвам - тя съдържа най-вредната съставка, която по принцип се слага в боите - Paraphenylenediamine (PPD). Това, че няма парабени, амоняк и както вие си мислите "други вредни съставки" не я слага в листата на БИО козметиката.
Мисля да спра дотук...
Цитирай

Хм, явно според някои хората в България са аборигени, които четат само големите букви, а не и съдържанието. Мъкаааа ooooh!
Аз все пак ще препоръчам и още продукти на тази марка с уговорката, че не съм ги ползвала, но пък съществуват като разнообразие и вариант за избор. По принцип във Франция сертификат за био продукт не се издава току-така. Peace
Ето и останалите неща на лабораториите 3 Chenes
http://www.3chenes.fr/FR/front/start.php
Цитирай

Не е така. Действително нямат много пяна, но косата ми се измива добре с био шампоаните, които ползвам. Нанасям добре, разтърквам, ако трябва намокрям леко косата както съм с шампоана и разтривам.
Цитирай

Oт любопитство отворих сайта им, но няма пълен състав на продуктите, което никак не ми харесва.Сякаш крият нещо.
Нещо като ниско-среден клас ми изглеждат.Но без да видя и състава...
Цитирай

Като погледнах точките на Веледа - ами предимно в синята и жълтата зона са, което е ниска степен на вредност. Ето линк, може да се прегледат подробно всички продукти. Не виждам повод за притеснение, даже напротив още по-сигурно е, че са по-безопасни от доста кремчета от висок клас, за които обикновено се изръсваме с доста парички. Ето за сравнение степента на опасност на продуктите на  Ланком, Кларанс, Ести Лаудер , Диор. Мисля, че е ясно кои са по-безвредните, както и колко са био и колко вредят продуктите на Веледа!!!

Трябва да бъдем точни и безпристрастни все пак.
В никакъв случай не твърдя, че Веледа е вредна или некачествена! Напротив...
Дадох я за пример като една от най-известните марки в този сектор   Peace
Цитирай

Преди всичко покрай децата започнах да купувам био-козметика, но тук е доста скъпа все още... Радвам се, че открих сайта Айхерб, от там пазарувам много напоследък, вече и за  нас. И да споделя от какво конкретно съм доволна:

Бебешки лосион, с лайка и шеа, много приятно, леко, мека миризма, в cosmeticdatabase го оценяват много добре, както и всичко на HUGO Naturals:
http://www.iherb.com/Hugo-Naturals-Baby-Shea-Butter-Chamomile-Oh … 118-ml/17149?at=0

Хубав детски душ-гел, стиска се шишето и прави пяна, малката се кефи много:
http://www.iherb.com/Kiss-My-Face-KL-Obsessively-Natural-Kids-Se … 236-ml/18716?at=0
Оценката му е 3, т.е. сравнително безопасно.

Бебешки душ гел/шампоан – много приятна, ненатрапчива миризма на портокал и други тревички... за съжаление марката не е оценена в cosmeticdatabase.
http://www.iherb.com/Rainbow-Research-Baby-Oh-Baby-Organic-Herba … 8-fl-oz/9067?at=0

За мен пяна за вана, с доста агресивна миризма; честно казано не ми харесва, много ми мирише на химия, а уж са натурални съсъавки...:
http://www.iherb.com/Rainbow-Research-Bubble-Bath-Gentle-Formula … -360-ml/6147?at=0

Масло за слънце 30+, много приятно за мирис и като консистенция, лесно попиващо, уви с фактор 6 май беше според cosmeticdatabase, т.е. не особено безопасно.
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-Green-Tea-SPF-30-Sunscreen-4- … z-113-g/4423?at=0

Затова пък ето това е със супер оценка -  за бебо:
http://www.iherb.com/W-S-Badger-Company-SPF-30-Sunscreen-2-9-fl- … -87-ml/18382?at=0
То е по-мазно, повече остава по кожата и прави филм, но се надявам и повече да пази по този повод, миреише на какао.

И едно за мъжа ми за мъжа ми, че той е по гмуркането, също е добро като състав:
http://www.iherb.com/All-Terrain-AquaSport-Performance-Sunscreen … z-90-ml/4275?at=0

Взела съм и едно Алое за след слънце, 98 % алое вера, обаче и то е 5... :
http://www.iherb.com/Jason-Natural-Aloe-Vera-98-Moisturizing-Gel … -113-g/20555?at=0

Поне вече знам да ги проверявам преди да поръчвам в www.cosmeticdatabase.com. Хем го знаех този сайт и от преди, но съм пропуснала да проверя до сега... но все са по-безопасни от супермаркетната козметика, мисля си...

Код за  5 USD отстъпка в Iherb при първа поръчка – SAS345.
« Последна редакция: Ср., 11 Авг. 2010, 22:32 от alex_shu »
Цитирай

привет Smile
и аз съм фен на този американски сайт. цените им са наистина страхотни за качество "органик"(не е висок клас,но за семейството и дома са идеални). за бяла козметика съм малко по-взискателна,но още не съм си намерила моите продукти.
преди това съм ползвала все скъпи козметики и сега като погледна назад се чудя колко заблудена съм била.
в тази връзка- една средно добра или много добра органик козметика не е по-скъпа и недостъпна от Клиник,Ланком и т.н.
Цитирай

Точно съм се наканила да си комбинирам здравец и лайка за шампоан и душ-гел в база. Досега си добавях масла, за да си подсиля обичайните арома-продукти.
Цитирай

рози,обяасни за тези "бази". има ли за други неща. много си падам по разни масла,но знаеш как седят,ако не са в "лосион". а пък готовите лосини в повечето случаи са токсични  Mr. Green
Цитирай

Аз ползвам етерични масла от тази фирма от май месец 2009 година и съм много доволна. От кря на миналата есен някъде ползвам и козметиката. При моята кожа, която правеше алергии от какво ли не и аз просто ползвах само вода и зехтинен сапун най-прост, направо се родих.

Това с базовия шампоан/ душ гел е нова мода при мене  Laughing. Самият продукт няма вложени в него етерични масла и е пригоден за създаване на "личен" шампоан или душ-гел. Продава се в стъклено много тъмно кафяво шише 200 мл и към него прибавяш 25 - 30 - 40 капки етерично масло и със силно разклащане смесваш. Аз ползвам освободено шише от друг продукт, който ми се е свършил. Примерно някои млека за тяло техни са в същите шишета (като този). Наливам 100 мл от базовия шампоан и добавям 25 капки етерично масло. Най-добро смесване се постига, когато се добавя на пластове - малко шампоан, малко капеш масло, после пак до избраното количество и най-накрая разклащаш.

Иначе съм си смесила пак в такова шише вместо крем или мляко за тяло базово масло с кипарис, защото ограничава потенето. Приятелката ми си е направила същото, но е ползвала петитгрейн, който много разхлажда. Самите етерични масла са с много високо качество и се използват много пестеливо - на капки.

Прочети на Стикс сертификацията по въпроса за качествата на продуктите. Питай, ако се сетиш още нещо. Ако знам, ще ти отговоря.
Цитирай

Рози, ползвала ли си серията на стикс с чаено дърво? По-специално този крем: http://styx.bg/product/path/44/product_id/91
Цитирай

И на мен ще ми е интересно да разбера за тези бази  Embarassed
Цитирай

Съжалявам, нещо съм се отвеяла и сега видях отговора! Благодаря!  bouquet
« Последна редакция: Четв., 19 Авг. 2010, 20:49 от White Angel »
Цитирай

Рози, ползвала ли си серията на стикс с чаено дърво? По-специално този крем: http://styx.bg/product/path/44/product_id/91

Теа, от чаеното дърво като козметика съм ползвала само пяната за почистване на лице. Моята кожа е добре с мазнината, но бързо губи вода заради алергиите едно време (сега продължава да е доста чувствителна), така че с този тип продукти съм много умерена. Пяната я ползвм веднъж седмично и съм доволна. Иначе моят крем е този, но той е за моя случай. Тя тази цялата серия е за свръхчувствителността и се ползва на върху на пръстите само съвсем по малко. Отлично хидратира и при мене успокойва изсъхналите участъци и ги изглажда веднага. Иначе ползвам самото масло чаено дърво за всякакви кожни оплаквания. 1 капка етерично масло в 5 капки базово масло и за една нощ тушира всякакво кожно при мене (пъпки, обрив, изсъхване, възпаление). Не питай старило, питай патило..... Моята сага с кожата беше многогодишна, сега все едно живея нов живот направо. Това дерматитните реакции са ад.
Цитирай

Защо не им пише съдържанието на тези продукти?
Цитирай

Всъщност го пише на опаковките като погледнах сега.
Цитирай

Използвам 2 основни марки,от които съм много доволна.

http://www.yestocarrots.com/index.html
http://global.burtsbees.com/
Цитирай

високи ми се виждат цените от Стикс. има доста по-изгодни пак чисти продукти,като се разрових.
мерси за идеята Smile
не е много в темата,но видях,че с тези етерични масла могат да се слагат в специални лампички за освежаване на стаята Smile
Цитирай

Може ли да препишеш състава на базата за шампоан?
Цитирай

Може ли да препишеш състава на базата за шампоан?

JeniB, преписвам Inhaltsstoffe (=съдържание  Laughing) / INCI (CTFA): AQUA (WATER), SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, COCO-GLUCOSIDE.
Цитирай

SODIUM LAURETH SULFATE и другите производни на SLS и SLES са най-евтиния пенител и дразни кожата и има други такива негативни действия. Хубавите марки натурална и био козметика винаги го избягват в състава си и задължително на опаковките им пише '' без СЛС/СЛЕС ''.
Цитирай

Странното тогава е, че при мене масата американска и канадска био-козметика за много пари и донесена специално, за да я пробвам, продължаваше да прави тежки кожни реакции, докато от това съм си като бебе Smile
Цитирай

Aз пък си поръчвам етерични масла от тук, както и разни други хубавинки :
http://www.vitaltouch.com/cgi-bin/vt.cgi?usr=83915&page=pureoils-oeo.html

И съм доволна.
А продуктите с не знам си кво мляко, не са вегански и не са за мен.Освен че се оказва ,че  в някои има СЛС  т.н. което също би ме псряло.
 Smile
Цитирай

Mного интересна тема сте започнали, до момента съм ползвала само натурална козметика, но предвиждам да си закупя и био.
Цитирай

Здравейте и от мен!
С голямо удоволствие прочетох ЦЯЛАТА темичка и определено ме зарибихте!
Моят проблем е свързан със суха, изтощена коса ии реших да опитам нещо различно!
Колебая се между:

-  Faith in nature
-  Dr. Hauschka
-  Cattier
-  Essential care
.. ии май за друга марка не се сещам в момента!

Наистина ще ми е доста трудно да се ориентирам коя ще е най - подходяща за косата ми, но ще действам на принципа "проба - грешка" .. и мисля да започна с първата! (другите до колкото си спомням от прочетеното се поръчват от интернет)

Искам да попитам нещо:
Много важно за мен е след измиване косата ми да не се сплесква ии остава мазна, а в тези продукти няма обикновените евтини пенители ии се чудя добре ли се отмиват?  newsm78
Цитирай

От изброените съм доволна от Есс.Кеър , а сега се каня да пробвам и на Хаушка.
Другите две не ги харесвам. Smile
Цитирай

SODIUM LAURETH SULFATE и другите производни на SLS и SLES са най-евтиния пенител и дразни кожата и има други такива негативни действия. Хубавите марки натурална и био козметика винаги го избягват в състава си и задължително на опаковките им пише '' без СЛС/СЛЕС ''.

Jeni, проучването показа, че поради изискването на INCI означаването на съставките в продукта при Sodium Laureth съвпада със Sodium Lauryl Sulfate. Този производител ползва растителни мазнини за хидролиза като кокосова или палмова, а не парафинова. Четох коментара с референция към ECO-test.
Цитирай

имаме ли български производител,който да използва естествени продукти?
какво мислите за Икаровите масла и олиа. не са органик,но ако някой има вътрешна информация може да е от полза Smile
така като се замисля за нашия стандарт е невъзможно всичко,до което се докоснен да е "органик".
Цитирай

Използвам Певония Ботаника
Цитирай