Ползвате ли БИО козметика?

  • 107 296
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 1 402
ползвам био козметика; не във всички случаи натурална означава био; всички био продукти минават специална сертификация и имат характерен печат или лого, че са наистина био продукти, ако няма такова нещо на опаковката, както и името на компанията, издала сертификата, значи продуктът не е био

# 17
  • Мнения: 2
Търся лек хидратиращ дневен крем за нормална към смесена кожа. Някакви отзиви за този?
                    

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 23:41 от Gabi77

# 18
  • Мнения: 648
записче Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 047
Взех си мостри  на ANNEMARIE BÖRLIND и на M. Asam : немски са и са Био. Може да си взема ако ми допаднат, не са евтини.
Гледам полска козметика био на добри цени: ако намеря и ми харесат ще е чудесно, ако някой е ползвал нещо да сподели  Peace
http://www.pol-cosmetic.com/catalog/product_info.php?cPath=125_1 … 775f98bdab3125b17

# 20
  • Мнения: X
от 3 дни ползвам ето този комплект за пътуване на Dr Hauschka:

https://store.drhauschka.com/b2c/ecom/ecomEnduser/items/itemDeta … &bulkexists=0

засега съм доволна
те са сертифицирани

както и Weleda

 Dr Hauschka имат и декоративна козметика
може би и нея ще пробвам
неприятното е, 4е нямат тестери и не знам дали ще улу4а цвета
но ще рискувам, когато му дойде времето

# 21
  • Мнения: X
Като цяло гледам да ползвам минимално количество козметика. Бялата и шампоаните ми са био - на Cаttiеr,  Logonа и Fаith in nаturе (последните не съм сигурна какъв точно сертификат имат), декоративната засега е на Аvon, която не е био, но не се тества на животни (или поне така твърдят). Бялата ми козметика всъщност вече се изчерпва с едно масло от шеа, ползвам го за лице, за тяло и за ръце, много съм доволна. Фон дьо тен и пудра никога не съм ползвала.   
Според мен най-здравословно е просто да се използва минимално количество козметика. Със сигурност и био козметиката не е напълно безвредна. За мен лично е и доста скъпа, затова подбирам внимателно и купувам само това, което наистина ми е нужно в момента.

# 22
  • Мнения: 54
Като цяло гледам да ползвам минимално количество козметика. Бялата и шампоаните ми са био - на Cаttiеr,  Logonа и Fаith in nаturе (последните не съм сигурна какъв точно сертификат имат), декоративната засега е на Аvon, която не е био, но не се тества на животни (или поне така твърдят). Бялата ми козметика всъщност вече се изчерпва с едно масло от шеа, ползвам го за лице, за тяло и за ръце, много съм доволна. Фон дьо тен и пудра никога не съм ползвала.   
Според мен най-здравословно е просто да се използва минимално количество козметика. Със сигурност и био козметиката не е напълно безвредна. За мен лично е и доста скъпа, затова подбирам внимателно и купувам само това, което наистина ми е нужно в момента.

И аз съм на същото мнение. Не ползвам пудри, фон дьо тен и лосиони за тяло. Мия се с алепски сапун, който се прави по древна рецепта без никакви химикали. Решила съм да изхвърля и декоративната козметика, но за сега слагам от време на време само червило и спирала. Освен че е вредна декоративната козметика състарява. Убедена съм, че за да изглежда млада и здрава една жена трябва да използва минимум козметика.   bouquet

# 23
  • Мнения: X
Теа, а какъв е този сапун, за пръв път го чувам?
Аз ползвам една марка био-сапуни, в момента ми изхвръкна името, и съм доволна от тях засега.
За съжаление съм свикнала да слагам сенки и спирала всеки ден, още от тийнейджърка и не мога да се откажа, а декоративната био козметика хич не ми е по-джоба в момента.
Не бива да се забравя, че кожата е най-големият орган все пак. Имаше някаква статистика, че жените поемат (дано не ме лъже паметта) средно 3 кг различни химически вещества годишно чрез козметиката!

# 24
  • Мнения: X
хммм по пронцип сте прави за мин. козметика
но за съжаление на менве4е ми се налага да ползвам декоративна
имам пигментни петна по лицето и съм като петниста хиена
затова гледам да избера продукти уж щадящи кожата

# 25
  • Мнения: 54
Алепския сапун е от сирийския град Алепо (Халеб) и се прави по хилядолетна технология без никакви животински и химически съставки. Съдържа маслиново и лаврово масло. Поръчвам си го он-лайн. 2 големи сапуна са 10 лв.

http://arabian.gigamarketbg.eu/index.php?main_page=product_info& … p;products_id=271

# 26
  • Мнения: X
Благодаря, ще взема да го пробвам, моят сапун и без това е на привършване.

# 27
  • Мнения: 0
моите впечатления за био продуктите са че са доста нетрайни защото в истинските био продукти не се слагат никакви консерванти

# 28
  • София
  • Мнения: 979
Търся лек хидратиращ дневен крем за нормална към смесена кожа. Някакви отзиви за този?
                    
точно днес получих мостричка на този крем  и един крем за ръце пак се води био на [oliv']
и мен ме интересуват био продуктите -дали в действителност са добри

# 29
  • Мнения: 2
Пробва ли мострата? Харесва ли ти? Бързо ли се абсорбира от кожата, как го чувстваш?

Общи условия

Активация на акаунт