Ползвате ли БИО козметика?

  • 107 314
  • 760
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
от днес ползвам скраб за тяло с екстракт от бреза на WELEDA, както и пре4истващия сироп с екстракт пак от бреза
мисля да направя 10 дни (за толкова стига бутилката) да видим как ще подейства

от Dr Hauschka бях поръ4ала един комплект миниатюри, линк съм пуснала по-напред в темата
от вси4ките продукти съм много доволна
но са по4ти двойно по-скъпи от тези на Веледа, затова си оставам на нея
те4ният крем за лице е ОК, но не става за база за грим
кремът от рози е идеален за студено време и за ръце
с него карах ски и лицето ми беше ОК въпреки студеното време
на ръцете ми се отразява 4удесно след домакинстване
кремът от дюля също беше приятен
както и кремът за по4истване на лице с едри 4асти от дюля
лосионът за лице също е ОК

# 91
  • Мнения: 186
Момичета, моля кажете ми що за чудо е това?  #Crazy  newsm78 - http://www.-spam120-/product/641/essential-care-dezodorirasht-kamak.html

# 92
  • Мнения: X
Има цяла тема за дезодоранта-камък.
Аз ползвам от 1-2 седмици, но е на ДМ, не е био.
Засега съм доволна, потта наистина не мирише.

# 93
  • Мнения: 3
Аз съм много доволна от както ползвам органична козметика. Първоначално мислех, че няма да усетя разлика, но органичната козметика изчисти лицето ми. И все пак трябва да кажа, че след дълго лутане намерих най-добрата според мен, а именно една нългарска фирма, която има пазар главно в Щатите. Фирмата е Алтея Органикс и е много добра. Аз ползвам почти всички техни продукти, като започнеш от маската им за коса, маслото за тяло, околоочния контур и розовата им вода. Просто ако ви кажа, че вече кожата на лицето ми се изчисти и е адски свежа, а косата ми почти не капе и расте мнго по-бързо и по-лъскава. Наистина съм доволна, поне на мен много ми допадна. Даже наскоро разбрах, че са пуснали и серия за бременни и бебенца.Simple Smile Абе за пръв път да съм горда, че има такива хубави български продукти, а и нмного яко миришат на лавандула и роза.
Ако имате обриви или пъпчици органичната им розова вода много помага. Даже племенницата ми, която е още бебенце се отърва от пъпчиците по бузките само и единственото с розовата им вода.
Ако искате разгледайте им сайта, аз така ги открих и после и намерих в био магазините:) www.alteyaorganics.com

# 94
  • Мнения: 186
Алксче, благодаря!   omm  Изчетох и писах там, защото този, който аз намирал ми се струва различен - изглежда като абсолютен камък и е БИО, а тези, които обсъждате там са стикове и успях да намеря, че само SANTE имат био сертификат.

# 95
  • Мнения: X
Да, аз питах в темата специално за двата био - на Sante и Faith in Nature, но никой не ми отговори и затова реших да си взема първо този на ДМ - да видя дали ще ми върши работа и тогава евентуално да дам 18-20 лв.

Иначе не са стикове - просто камъкът (кристалът) е поставен в пластмасова опаковка - но пак си е кристал (Ammonium Alum).
Аз лично не мога да си представя каква ще е разликата между био и не-био естествен кристал, но ако намериш инфо, сподели. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 186
уфффф, стана сложно ....  Thinking окси, продължавам да чета.

# 97
  • Мнения: X
И аз взех да чета.  Laughing Всъщност явно има смисъл от био-то и в този случай, тъй като този кристал вече не се добива по естествен път, а се произвежда и при по-евтините варианти на производство е възможно в кристала да има вредни примеси.

Ето  една статия на немски за дезодорантите като цяло.

# 98
  • Мнения: 93

Аз лично не мога да си представя каква ще е разликата между био и не-био естествен кристал, но ако намериш инфо, сподели. Simple Smile


И аз това се чудех!  newsm78

# 99
  • Мнения: X
Там била работата, че кристалът вече се произвежда, а не се добива. Не съм химик, да не се излагам с обяснения как точно. Качествените кристали се произвеждат по начин, максимално близък до естественото им образуване, и не съдържат примеси на вредни вещества.

# 100
  • Мнения: 54
Аз съм много доволна от както ползвам органична козметика. Първоначално мислех, че няма да усетя разлика, но органичната козметика изчисти лицето ми. И все пак трябва да кажа, че след дълго лутане намерих най-добрата според мен, а именно една нългарска фирма, която има пазар главно в Щатите. Фирмата е Алтея Органикс и е много добра. Аз ползвам почти всички техни продукти, като започнеш от маската им за коса, маслото за тяло, околоочния контур и розовата им вода. Просто ако ви кажа, че вече кожата на лицето ми се изчисти и е адски свежа, а косата ми почти не капе и расте мнго по-бързо и по-лъскава. Наистина съм доволна, поне на мен много ми допадна. Даже наскоро разбрах, че са пуснали и серия за бременни и бебенца.Simple Smile Абе за пръв път да съм горда, че има такива хубави български продукти, а и нмного яко миришат на лавандула и роза.
Ако имате обриви или пъпчици органичната им розова вода много помага. Даже племенницата ми, която е още бебенце се отърва от пъпчиците по бузките само и единственото с розовата им вода.
Ако искате разгледайте им сайта, аз така ги открих и после и намерих в био магазините:) www.alteyaorganics.com

Къде в София може да се намери тази козметика?

# 101
  • Мнения: 9
Здравейте!
Аз си взех био козметика на Planter`s. Направих голямо проучване на продуктите им, но останах разочарована. Sad Прекалено мазна консистенция.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 047
И на мен така ми се сториха Плантерс, пробвах ги от мострички и са тежички  Crazy за зима може би ще станат за мен, но за сега и за лято  Naughty
Между другото и CATTIER опитах от тестер, малко ми напомнят Плантерс.
За тези продукти трябва тест задължително, че не са евтини, а не са и трайни........
Веледа имат и по-леки хидратиращи доколкото съм чела, ще опитам и от тях  Peace

# 103
  • Мнения: 186
Алексче, пак благодаря!
И аз се интересувам къде мога да намеря www.alteyaorganics.com. Порових, но сайт на бг не намерих.

# 104
  • Мнения: X
Lulova, за нищо!  Hug

Продукти на Алтея органикс можеш да поръчаш например оттук

Зоя.бг имат шоу-руум на пл. Гарибалди, даже не е нужно да плащаш за доставка, можеш да поръчаш и още същия ден в удобно за теб време да минеш да си вземеш нещата. Хората са много симпатични. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт