«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-50 от 50 отговора

—офи€

ћнени€: 5 896
Ќ€кой има ли актуално инфо къде се вади свидетелство за съдимост в —офи€, защото информаци€та в нета е противоречива.
Ѕлагодар€ предварително за отговорите.
÷итирай

ћнени€: 81
¬ бивши€ Ќотариат на бул.ѕатриарх ≈втимий(ѕопа).
ѕодава се за€вление и след 3-5 работни дни се взима с личната карта.

—коро се занимавах и аз,н€маше големи опашки. Shocked
÷итирай

—офи€

» носиш лична карта и акт за раждане при подаване на за€влението, нали?
÷итирай

¬ън от пространство и време

ћнени€: 2 257
 ¬ –айонни€ съд (до ¬»ј—) - на първи€ етаж. ќтиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Ќе съм сигурна обаче дали не важи само за родените в —офи€.
÷итирай

—офи€

Rolling Eyes  азвам ви аз, че инфото е противоречиво  Very Happy
÷итирай

ћнени€: 81

ƒа.
«а —–— не знам,нали преди н€колко месеца преместиха Ѕюро "—ъдимост".
÷итирай

—офи€

ћнени€: 214
јко адресната ти регистраци€ е в —офи€,то тогава тр€бва да отидеш там да го извадиш (до ¬»ј—)
÷итирай

ћнени€: 2 211
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)
÷итирай

¬ън от пространство и време

ћнени€: 2 257

ƒа.
«а —–— не знам,нали преди н€колко месеца преместиха Ѕюро "—ъдимост".

≈ тогава сигурно аз дадох грешна информаци€, че наистина повече от година не съм вадила —видетелство за съдимост. јма за предишните 20 години редовно вадех и все си беше там - в —–—. ј през последните 5 - 6 го б€ха направили много улеснено - само плащаш таксата, подаваш документите и за има-н€ма 2 - 3 минути справката е готова. «а€влени€ се подаваха по рано. јко са го върнали пак това е много глупаво.
÷итирай

—офи€

¬ –айонни€ съд (до ¬»ј—) - на първи€ етаж. ќтиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Ќе съм сигурна обаче дали не важи само за родените в —офи€.

“очно така е, вадила съм скоро. ћисл€, че за родените в —офи€ излиза веднага, за другите след н€колко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

олко скоро? „е май от около месец е на ѕопа. »наче и адресната ми регистраци€ е в —офи€, и съм родена в —офи€.
÷итирай

ћнени€: 1 555
» аз съм вадила в –айонни€ съд(до ¬»ј—),но преди повече от 2 години.
÷итирай

ћнени€: 3 506
ѕреди н€колко месеца си вадих- от —–— до ¬иас. ¬ нета имаше и бланката,ко€то тр€бвада се попълни, та отидох подготвена. Ќоси си акта за раждане за всеки случай. «а родените в —офи€ става веднага.
Ќ€ма ли телефон,  на който да можеш да попиташ?
÷итирай

Ќа верандата, под ореха

ћнени€: 1 069
http://www.mjeli.government.bg/Direkcii/apps.aspx?id=central

»ма и телефон.  Peace
÷итирай

“очно така е, вадила съм скоро. ћисл€, че за родените в —офи€ излиза веднага, за другите след н€колко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

олко скоро? „е май от около месец е на ѕопа. »наче и адресната ми регистраци€ е в —офи€, и съм родена в —офи€.

≈, значи може да са го преместили, май преди 2 месеца беше. Smile
÷итирай

при него

ћнени€: 25
ћомичета, от 30.11.2009г. свидетелствата се вад€т в Ќотариата на "ѕопа"
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/30/822302_svidetelstvata_ … che_se_izdavat_v/
÷итирай

¬одолей

ћнени€: 2 297
Mиналата седмица си вадих.
Ќосиш си личната карта, акта за раждане и 5,50 лева.
ѕлащаш си на касата на гише на банката, ко€то обслужва нотариата, отиваш с копие от платежното нареждане на гише, което се намира на същи€ етаж, подаваш копието, личната си карта, акта за раждане и за една минута ти разпечатват свидетелството за съдимост.
јко си от провинци€та - същата процедура, но си получаваш свидетелството след 2 раб. дни.
÷итирай

—офи€

Ќа ѕопа, нали Ќино“ино?
÷итирай

¬одолей

Ќа ѕопа, нали Ќино“ино?

ƒа Smile

—тава буквално за минути.
ќтвар€т в 9,00 сутринта.
јз отидох в 9,00 и си тръгнах в 9,10.
÷итирай

—офи€

—упер:)
Ѕлагодар€ много на всички!
“емата се изчерпа, мол€ модератор да € заключи  Smile
÷итирай

¬одолей

—упер:)
Ѕлагодар€ много на всички!
“емата се изчерпа, мол€ модератор да € заключи  Smile

ѕропуснах да допълн€ само, че там на м€сто се попълва и един формул€р-за€вление, че искаш свидетелство, това става за една минута. ‘ормул€рите са наслагани на стилажи. ѕодава се на гишето заедно с акта, копието от платежното и личната карта.

Ќосете си химикалки, кът са Smile
÷итирай

—офи€

“ова беше важно, да. ўе бутна един химикал в чантата:)
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 474

Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 162
—ъс сигурност 100% не е в съда на –имска стена, а на стари€ Ќотариан на ѕопа
÷итирай

—офи€

—ъс сигурност 100% не е в съда на –имска стена, а на стари€ Ќотариан на ѕопа

ƒаже 101%, вчера го извадих от там:) ¬сичко е както Ќино “ино писа.
÷итирай

ћнени€: 0
«дравейте!
»нтересува ме дали може н€кой друг да ми извади свидетелство за съдимост или тр€бва лично, защото в сайта виждам ѕриложение є 2: ћолба за издаване на свидетелство за съдимост за друго лице Ц ќбразец 2  Thinking
÷итирай

—офи€

ћнени€: 280

“ам се вад€т и за хора от провинци€та. –азликата е, че гишетата са различни и за хора от провинци€та се чака н€колко дни. ¬се пак тр€бва да се направи проверка. ƒругите стават веднага.

«дравейте!
»нтересува ме дали може н€кой друг да ми извади свидетелство за съдимост или тр€бва лично, защото в сайта виждам ѕриложение є 2: ћолба за издаване на свидетелство за съдимост за друго лице Ц ќбразец 2  Thinking
¬еро€тно може, но си мисл€, че може да искат пълномощно - незнам. “р€бва да се пита на м€сто, какво е нужно.
÷итирай

ћнени€: 1
«дравейте, искат ли ≈√Ќ-та на родителите?
÷итирай

ћнени€: 4 923
Ќе.
÷итирай

ћнени€: 185
»скат нотариално заверено пълномощно, когато ще подавате за€вление за друго лице. «а лица, родени в Ѕългари€ - ето линка на —офийски районен съд - бюро "—ъдимост"   - с адрес, телефон, работно време   Very Happy   http://www.srs.justice.bg/61/page.html 

«а хора, родени в чужбина - централно бюро —ъдимост /информаци€та ми даде служителката, ко€то отговори на телефонни€ номер, посочен в този сайт - http://www.mjeli.government.bg/Direkcii/apps.aspx?id=central
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1
—видетелство за съдимост се вади от бивши€ Ќотариат срещу 5.50лв, акт за раждане и лична карта. “очно за 2 минути!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 10
Ћице може да иска свидетелство за съдимост за свой жив възход€щ, низход€щ, съпруг, брат, сестра или за други лица.
 огато свидетелството за съдимост се иска за жив възход€щ, низход€щ, съпруг, брат, сестра, този, който иска свидетелството за съдимост, посочва в за€влението и собственото, бащиното и фамилното си име, адрес за кореспонденци€ и прилага изрично писмено пълномощно, а когато е за други лица - изрично нотариално заверено пълномощно.
÷итирай

и тук, и там, и въобще навс€къде

ћнени€: 1 294
запис в темата, че ми предстои да си вад€ такова свидетелство Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 573
Ћице може да иска свидетелство за съдимост за свой жив възход€щ, низход€щ, съпруг, брат, сестра или за други лица.
 огато свидетелството за съдимост се иска за жив възход€щ, низход€щ, съпруг, брат, сестра, този, който иска свидетелството за съдимост, посочва в за€влението и собственото, бащиното и фамилното си име, адрес за кореспонденци€ и прилага изрично писмено пълномощно, а когато е за други лица - изрично нотариално заверено пълномощно.

¬ръщам темата, че не ми стана €сно - живе€ в —офи€, но съм родена в —тара «агора - може ли майка ми да ми извади свидетелство за съдимост от —т. «агора и нужно ли е затова нотариално заверено пълномощно  newsm78
÷итирай

—офи€, център

ћнени€: 3 443

¬ръщам темата, че не ми стана €сно - живе€ в —офи€, но съм родена в —тара «агора - може ли майка ми да ми извади свидетелство за съдимост от —т. «агора и нужно ли е затова нотариално заверено пълномощно  newsm78
ƒа, тр€бва й нотариално заверено пълномощно, ако ще го вади в —т. «агора, но е излишно.

ћожеш да си го извадиш сама в —офи€, в стари€ Ќотариат на ѕопа, но н€ма да го получиш веднага, а след 2-3 дни.  ато си носиш с теб оригинални€ акт за раждане, 5,50 лв. държавна такса, и химикалка, с ко€то да попълниш една за€вление.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 573
«абравих да уточн€, че ми тр€бва спешно - тоест не мога да чакам 2-3 дни  Peace

Ѕлагодар€ за отговора!
÷итирай

—офи€, център

ћнени€: 3 443
«абравих да уточн€, че ми тр€бва спешно - тоест не мога да чакам 2-3 дни  Peace

Ѕлагодар€ за отговора!
јми сметни си сама времето. »зготв€ш пълномощно, изпращаш го на майка ти в —тара «агора - 1-ви ден, т€ вади свидетелството за съдимост - 2-ри ден, изпращане от —тара «агора, получаване в —офи€ - 3-ти ден

¬се едно, само дето с варианта вадене от —тара «агора имаш повече излишни действи€.
÷итирай

—видетелствата за съдимост в —офи€ все още ли се вад€т в сградата, ко€то е на ѕопа?
÷итирай

ћнени€: 52
—видетелствата за съдимост в —офи€ все още ли се вад€т в сградата, ко€то е на ѕопа?

ƒа Peace
÷итирай

ƒа Peace

ћерси!  bouquet
÷итирай

ћнени€: 1 555
—ъдът тр€бва да издаде свидетелство за съдимост в срок до 3 дни от подаване на молбата. јко молбата е подадена в съд, различен от съда по месторождение на молител€, срокът е седемдневен.

от http://www.srs.justice.bg/61/page.html

“ова в€рно ли е?ѕреди година и половина като си вадиш свидетелство срока беше 3 дни,променили ли са се нещата?
÷итирай

ћнени€: 92
«дравейте! јз искам да попитам ,ако н€кой знае-наскоро си вадих свидетелство за съдимост(преди околко месец и половина) за един конкурс,а сега ми предстои да започна работа,на ко€то го изискват,та въпроса ми е-тр€бва да отида пак наново да го вад€ със всичките документи и чакани€ или като имам издадено скоро могат да ми издадат нещо като "дубликат" Thinking на момента?Ќад€вам се да сте успели да ме разберете,че как го об€сних.... Embarassed
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 385
«дравейте! јз искам да попитам ,ако н€кой знае-наскоро си вадих свидетелство за съдимост(преди околко месец и половина) за един конкурс,а сега ми предстои да започна работа,на ко€то го изискват,та въпроса ми е-тр€бва да отида пак наново да го вад€ със всичките документи и чакани€ или като имам издадено скоро могат да ми издадат нещо като "дубликат" Thinking на момента?Ќад€вам се да сте успели да ме разберете,че как го об€сних.... Embarassed
Ќе могат да ти издадат дубликат. ¬ад€т ти ново свидетелство.
÷итирай

ћнени€: 163
˙Ј٠Х● Ќад€●Х٠Ј˙, свидетелството за съдимост има давност 6 месеца. Ќе тр€бва да вадиш ново, ако имаш това.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 385
˙Ј٠Х● Ќад€●Х٠Ј˙, свидетелството за съдимост има давност 6 месеца. Ќе тр€бва да вадиш ново, ако имаш това.
ƒа, има срок на валидност 6 месеца, ако имаш, не е нужно да вадиш, но аз реших, че питаш ако си го дала и искаш още едно дали може дубликат.
÷итирай

ћнени€: 92
ƒа, има срок на валидност 6 месеца, ако имаш, не е нужно да вадиш, но аз реших, че питаш ако си го дала и искаш още едно дали може дубликат.
“очно това ми беше въпроса- то (свидетелството) си остана в документите ,който подавах за един конкурс,сега в себе си н€мам свидетелство. акто и да е,така или иначе днес ще ход€ до ѕопа и ще мина за да попитам.ћного ви благодар€ все пак за отговорите!
÷итирай

Ancona-Italia

ћнени€: 2 800
«дравейте !
»мам нужда от помощ !!!
“р€бва да извад€ свидетелство за съдимост на чужденец пребивавал преди години в Ѕ√ .
јко н€кой има иде€ как става и колко ще ми струва , ще съм му много благодарна . Hug   
÷итирай

ћнени€: 2
«дравейте,
бих искала да попитам само с оригинален акт за раждане ли се вади свидетелство за съдиост или може и с копие?
÷итирай

на борда

ћнени€: 305
ƒоколкото знам, само с оригинал. Ќе ти го вземат, но го използват за сравн€ване на данните във формул€ра ти.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 149
«дравейте !
»мам нужда от помощ !!!
“р€бва да извад€ свидетелство за съдимост на чужденец пребивавал преди години в Ѕ√ .
јко н€кой има иде€ как става и колко ще ми струва , ще съм му много благодарна . Hug 

ѕълномощно, копие от акта за раждане (аз занесох непреведен) и платена такса на јксаков 5. “ам се намира ÷–ќ« и дирекци€та, отговар€ща за българско гражданство. »май предвид, че таксата не се плаща в самата сграда, а пращат в н€ко€ от близките банки.
јко ти тр€бва за чужбина, упомени изрично, защото се слагаше още н€какъв печат.
Ќе е скъпо, за 2 екз. платих нещо от сорта на 12 лв.

—видетелство за съдимост се вади само с оригинал, копие не искат и не признават.
÷итирай

ћнени€: 0
„ужденец тр€бва да отида до —офи€ за получаване на сертификат, или може  просто отидете на местната —ъдебна ѕалата?  Ќапример, аз живе€ в Ѕлагоевград. “р€бва ли  да отида в —офи€?
÷итирай

Ancona-Italia

ћнени€: 2 800
Ѕлагодар€ на ћалинка ! bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-50 от 50 отговора