Свидетелство за съдимост - София?

  • 54 180
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
Mиналата седмица си вадих.
Носиш си личната карта, акта за раждане и 5,50 лева.
Плащаш си на касата на гише на банката, която обслужва нотариата, отиваш с копие от платежното нареждане на гише, което се намира на същия етаж, подаваш копието, личната си карта, акта за раждане и за една минута ти разпечатват свидетелството за съдимост.
Ако си от провинцията - същата процедура, но си получаваш свидетелството след 2 раб. дни.

# 16
  • Мнения: 6 029
На Попа, нали НиноТино?

# 17
  • Мнения: 4 892
На Попа, нали НиноТино?

Да Simple Smile

Става буквално за минути.
Отварят в 9,00 сутринта.
Аз отидох в 9,00 и си тръгнах в 9,10.

# 18
  • Мнения: 6 029
Супер:)
Благодаря много на всички!
Темата се изчерпа, моля модератор да я заключи  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 892
Супер:)
Благодаря много на всички!
Темата се изчерпа, моля модератор да я заключи  Simple Smile

Пропуснах да допълня само, че там на място се попълва и един формуляр-заявление, че искаш свидетелство, това става за една минута. Формулярите са наслагани на стилажи. Подава се на гишето заедно с акта, копието от платежното и личната карта.

Носете си химикалки, кът са Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 029
Това беше важно, да. Ще бутна един химикал в чантата:)

# 21
  • Мнения: 1 479
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)
Peace

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 184
Със сигурност 100% не е в съда на Римска стена, а на стария Нотариан на Попа

# 23
  • Мнения: 6 029
Със сигурност 100% не е в съда на Римска стена, а на стария Нотариан на Попа

Даже 101%, вчера го извадих от там:) Всичко е както Нино Тино писа.

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте!
Интересува ме дали може някой друг да ми извади свидетелство за съдимост или трябва лично, защото в сайта виждам Приложение № 2: Молба за издаване на свидетелство за съдимост за друго лице – Образец 2  Thinking

# 25
  • Мнения: 1 565
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Там се вадят и за хора от провинцията. Разликата е, че гишетата са различни и за хора от провинцията се чака няколко дни. Все пак трябва да се направи проверка. Другите стават веднага.

Здравейте!
Интересува ме дали може някой друг да ми извади свидетелство за съдимост или трябва лично, защото в сайта виждам Приложение № 2: Молба за издаване на свидетелство за съдимост за друго лице – Образец 2  Thinking
Вероятно може, но си мисля, че може да искат пълномощно - незнам. Трябва да се пита на място, какво е нужно.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте, искат ли ЕГН-та на родителите?

# 27
# 28
  • Мнения: 4 239
Искат нотариално заверено пълномощно, когато ще подавате заявление за друго лице. За лица, родени в България - ето линка на Софийски районен съд - бюро "Съдимост"   - с адрес, телефон, работно време   Grinning   http://www.srs.justice.bg/61/page.html 

За хора, родени в чужбина - централно бюро Съдимост /информацията ми даде служителката, която отговори на телефонния номер, посочен в този сайт - http://www.mjeli.government.bg/Direkcii/apps.aspx?id=central

# 29
  • Мнения: 1
Свидетелство за съдимост се вади от бившия Нотариат срещу 5.50лв, акт за раждане и лична карта. Точно за 2 минути!

Общи условия

Активация на акаунт