списък за болницата

  • 887
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Може ли някой да публикува списъка с нужните неща които ще са ни нужни за болницата, че с търсачката не мога да го намеря ! Бях чела един на Мармеладката , но тя сега я няма и няма как да ми го каже ако някой знае да пише !

# 1
  • Мнения: 93
Много се извинявам ,че съм публикувала тази тема тук чак сега разбрах ! Ако трябва модераторите да я преместят

# 2
  • Мнения: 1 771
Имах някъде направен списък ще потърся и ще ти го изпратя.

# 3
  • Мнения: 1 771
В ЧАНТАТА ЗА БОЛНИЦАТА:
1. Документи: лична карта; обменна карта; медицинско направление;
2. Чехли.
3. Джапанки.
4. Къси чорапи.
5. Нощница с копчета отпред (за да може да се кърми, но в “СВ.СОФИЯ” дават и ги сменят редовно-поне 1 път на ден).
6. Бельо: сутиен за кърмене; долно бельо, чорапи.
7. Връхна дреха.
8. Тоалетни принадлежности (четка/паста за зъби, шампоан, сапун, тоалетна хартия), сушоар.
9. Четка за коса, грим, ластик за коса.
10. Кърпи: за баня, за лице, за ръце, за крака, за гърди, изолационна кърпа при кърмене.
11. Поне 2 пакета дамски превръзки, лигнин (В “СВ.СОФИЯ преди визитацията акушерките минават и предупреждават и всички свалят бельото и е по добре с лиглин, а и там дават, но за да ми е спокойно аз си бях взела!)
12. Мокри кърпи, салфетки.
13. Минерална вода или най добре трапезна.
14. Джобни пари.
15. Фоно-карта, зарядно устройство, мобилен телефон.
16. Прибори за хранене (чаша, вилица, лъжица, нож).
17. Медикаменти-Дефламол, Гармастан, или най добре Лансинох (за гърдите), Мезинфорте (ако раждаш със секцио).
18. Помпа за изцеждане (аз си взех съвсем обикновена за временно и ми свърши работа и друга не се наложи да купувам) 
19. Тоалетна хартия.
20. Подплънки за гърди за кърмачки (най-добри са на “Chico” и на “Fresh & Clean baby”-продават се в “Штъркел” и в аптеките до родилните домове), а също и в последстеие минах на подплънки за многократна употреба
21.Нешо за четене
22. Фотоапарат, камера.


ЗА БЕБЕТО В БОЛНИЦАТА:
1. Неотворен пакет бебешки пеленки-20 бр.
2. Мокри кърпи-малък пакет (аз така си ги и върнах) .
3. Памучни ръкавички (В случай че си драска лицето бебето)
ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
1. Боди с дълго ръкавче.
2. Официален тоалет-от 2 части или гащеризонче, . (Аз бях приготвила по-тънки и по-дебели дрешки-никога не можеш да предвидиш какво ще е времето при изписването).
3. Терлички, памучни ръкавички, памучна шапчица.
4. Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5. Памперс.
6. Фотоапарат, камера.





Последна редакция: чт, 06 окт 2005, 13:35 от goldenova

# 4
  • Мнения: 35
Здравей Grinning!
За Плевенската АГ трябваха още 1 компл. пелени за бебо, освен това се наложи да ми носят и дрехи, и хавлийка за мъника.  Друго не се сещам  newsm78

# 5
# 6
  • Мнения: 432
Spisaka po-gore e perfekten,vsichko e obhvanato.Samo neznam lekarstvata ako sa neobhodimi dopalnitelno da ti gi donesat

Общи условия

Активация на акаунт