Калциев глюконат

  • 76 228
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 140
Честно да ви кажа днес детето се изкашля само веднъж  Peace
мисля да му дам сироп и утре и ако не кашля да го спра. То и времето днес беше чудесно !

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 907
Давла съм веднъж по предписание на лекар, когато малчо беше на малко по - малко от месец, заради съмнения за алергичен обрив. Давала съм от този, който е в ампули.

# 77
  • Мнения: 581
Да давала съм по предписание на лекар!
Но защо е тази тема? Има ли нещо нередно в това лекарство, което незнаем? newsm78

# 78
  • Мнения: 2 658
Давала съм няколко пъти преди на сина ми, ампули. Само такъв имаше тогава. При спаднал глас, при съмнение zа алергични реакции (много често се съмняват/ха май zа такива в БГ), по лекарско предписание.
Сега тук (Германия) zа малката, до сега, не са ми давали подобно нещо. Нито съм чувала поzнати майки да споменават, че са давали на децата им. Може така се е случило, не zнам. А може би наистина не го иzписват. Ще ми е интересно да раzбера повече...
Но те тук май никога и иzкуствени витамини или минерали не иzписват, в същност  Thinking ... Или поне не просто ей така.

# 79
  • София
  • Мнения: 209
Предписаха  сиропа, заради костната система и би трябвало да го пие вече втори месец всеки ден по 2.5 мл, но аз разреждам приема. Вигантолът му е конска доза(4 капки на ден) и него намалих своеволно. Уважавам мнението на лекаря на детето, но смятам, че прекарваме достатъчно време на слънце, а по зъбите си считам, че детенце добре се зарежда с калций LaughingА и аз съм виден столичен сиреноман и скоро ще "зарибя" и детенце, тъй че това ще ни дойде в повече.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Предписаха  сиропа, заради костната система и би трябвало да го пие вече втори месец всеки ден по 2.5 мл, но аз разреждам приема. Вигантолът му е конска доза(4 капки на ден) и него намалих своеволно. Уважавам мнението на лекаря на детето, но смятам, че прекарваме достатъчно време на слънце, а по зъбите си считам, че детенце добре се зарежда с калций LaughingА и аз съм виден столичен сиреноман и скоро ще "зарибя" и детенце, тъй че това ще ни дойде в повече.

Твое решение по колко да даваш, но аз лично не мисля, че 4 капки са много.Нашата беба имаше рахит като по малкa и е изпила доста от сиропчето и имахме моменти когато съм давала по 12 капки, а сега сме на 5.Не мисля, че временното даване ще навреди толкова, колкото ако не се дава.Дефицита на калций в организна носи много рискове. Peace

# 81
  • Мнения: 140
Предписаха  сиропа, заради костната система и би трябвало да го пие вече втори месец всеки ден по 2.5 мл, но аз разреждам приема. Вигантолът му е конска доза(4 капки на ден) и него намалих своеволно. Уважавам мнението на лекаря на детето, но смятам, че прекарваме достатъчно време на слънце, а по зъбите си считам, че детенце добре се зарежда с калций LaughingА и аз съм виден столичен сиреноман и скоро ще "зарибя" и детенце, тъй че това ще ни дойде в повече.

Докторката, която ни изписа Калциевия глюконат, препоръча да спрем вигантола, че било само изкуствено напомпване с хормони, каза че в този етап на годината разходките на слънце са достатъчни, стига естествено да няма опасност от наследствен рахит  Naughty И никакви дъждобрани, че децата не могат да дишат под тях и само им вредим

А пък една позната мед. сестра каза даже че така щял да вади по-лесно зъбите (но това не е проверено още от нас, вярна не вдигаме Т но пък е много крив и не спи)

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Докторката, която ни изписа Калциевия глюконат, препоръча да спрем вигантола, че било само изкуствено напомпване с хормони.....

Какво общо имат хормоните с кълция и вит.D? newsm78

# 83
  • Мнения: 262
аз лично не си падам по изкуствени витамини

# 84
  • София
  • Мнения: 17 591
Когато и колкото е бил предписан от педиатър.

# 85
  • София
  • Мнения: 212
Моето дете боледува миналия месец от ларингит, сега пак е болен. Вчера му изписаха сироп калциев глюконат-лактат. Дадох му го веднъж и се опита да повърне, но не успя. Вечерта обаче го повърна веднага след приема. Някой с подобна реакция?

# 86
  • Мнения: 186
Моето дете боледува миналия месец от ларингит, сега пак е болен. Вчера му изписаха сироп калциев глюконат-лактат. Дадох му го веднъж и се опита да повърне, но не успя. Вечерта обаче го повърна веднага след приема. Някой с подобна реакция?
Това е може би заради вкуса му,ако го даваш чисто ,аз нашия го слагах или в млякото или в сок.

# 87
  • Мнения: 9 077
Мамчета, искам да питам дали на някоя от вас (на детенцето тоест) са изписвали калциев глюконат заради предполагаем калциев дефицит? Синът ми още няма зъби и педиатърката ни твърди, че детето трябва да приема екстра калций.
Смятала съм какъв е дневният му прием на калций (от сиренето, кис.мляко, АМ-то, млечните каши и т.н.) - покрива дневните нужди, дори и отгоре.
Та, изписвали ли са ви за тази цел?

# 88
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Стеф, от нашата стоматоложка знам, че до година и два-три месеца е напълно нормално да нямат зъби някои деца. Обикновено е генетично (разпитай бабите и дядовците на теб и баща му кога са излезнали зъбите). Според мен преди да правиш каквото и да било първо се консултирай с детски стоматолог.

# 89
  • Мнения: 9 077
Майка ми не помни кога ми е изникнало първото зъбче, а на мъжът ми - на 11м. му е избило първото зъбе, после на годинката точно 4 наведнъж...
Аз не съм притеснена от факта, че няма зъби, нито мисля, че не приема достатъчно калций, само ме притеснява това, че детето си е едричко и май е наследило моята костна структура - едър кокал - и може да има нужда от доста повече калций, отколкото приема...И все пак, да го тъпча със зверски дози калциев глюконат, не ми се струва оправдано в случая Rolling Eyes Тя пед. дори ми предложи да направим рентгенова снимка на детето, да видим дали въобще има зародиши Shocked Много дечица около нас нямат зъбки още, или са само с по 1 от 6-ти месец насам...но на никой не са изписвали такова лечение.

Не ми коства да се консултирам със стоматолог, дори не се бях сетила, благодаря ти за идеята Hug

Общи условия

Активация на акаунт