MTHFR генна мутация

  • 159 255
  • 850
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 782
Как не може не разбрах ?  newsm78
Моите са за пиене ...
Ами 30 седмица Simple Smile Дотук добре с някои дефицити ...

# 811
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ами толкова продължително ежедневно пиене на 1000мкг. От месец нагоре.
Вижда се краят значи. Simple Smile

# 812
  • Мнения: 320
Момичета при тази мутация задължително ли е освен фолиевата киселина означава че имаш проблем и с Б12...?

# 813
  • Мнения: 1 782
Защо да не може ?
Ами то реално аз днес правя 1 месец прием ...
Мисля да направя пауза и да изследвам.
Иначе утре ще се чуя с доктора да видим и той какво ще каже.

# 814
  • Мнения: 1 782
Докторът каза по 1 таблетка до края + ако може някой все пак да ми бодне една ампула Simple Smile
Предписа ми доста голяма доза Б 6 , която ме притесни, но ....... ще го обмисля.

# 815
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ти май си с термин като моя. Моят беше 12-14-ти юли.
От ампулите получих реакция, бях в шести месец. Много гадно.

# 816
  • Мнения: 1 782
Абе моят термин еее ...... мама си джейс дето има един лаф Simple Smile
Някъде към края на юни ...
Аз си поръчах по роднина 5 ампули хидроксокобаламин - ама трябва да видя дали е едно към едно с БГ ампулите, само формата тук е циано. И мисля от тях да си бия една тия дни  Peace

# 817
  • Мнения: 2 140
Оф ама аз като питах д-р бен линч дали е подходящо да се пие формата хидроксокобаламин по време на бременност той ми отговори, че не е подходящо. Лошото е, че не пазя линка

# 818
  • Мнения: 1 691
Оф ама аз като питах д-р бен линч дали е подходящо да се пие формата хидроксокобаламин по време на бременност той ми отговори, че не е подходящо. Лошото е, че не пазя линка
А какво е подходящо?

# 819
  • Мнения: 1 782
Защо ??? По-добре ли е циано ?

# 820
  • Мнения: 2 140
Не беше коментирал в отговора си за циано, пишеше за метилкобаламин че е добра форма. Не знам какво му има на хидроксито че не го препоръчва за бременни

# 821
  • Мнения: 160
Привет и от мен! През колко време се пуска контрола на Б12? На 24.02 стойностите ми бяха 120 pg/ml. От тогава смуча по 1000 мкг всеки ден и се чудя дали е удачно вече да проверя как се движи? Дали ще ми трябва много време за да го вкарам в норма (около 500)? (само за инфо не съм бременна в момента)
След двумесечен прием и едноседмична почивка преди теста, резултатите са ми 390  Simple Smile Добре се движи. Продължавам със същото темпо Simple Smile
П.П. Всъщност какво трябва да е нивото преди бременност?

# 822
  • Мнения: 1 782
Чудесен резултат Simple Smile И то истински, щом си направила пауза Simple Smile
Принципно някои специалисти гонят горна граница, защото беб започва да дърпа яко в един момент.

# 823
  • Мнения: 160
Принципно някои специалисти гонят горна граница, защото беб започва да дърпа яко в един момент.
И аз с това си обяснявам критично ниското първоначално ниво от 120 (след една успешна бременност и два аборта след нея). А тогава Б12 не съм следила (не знаех, че трябва).

Момичета с коремчета, пожелавам ви успешни бременности до края и дай Боже всички се видим с големи тумбачета някой ден  Hug  Hug  Hug

# 824
  • Мнения: 1 782
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт