«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’ранене с млека за кърмачета, захранване
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

ћнени€: 99
«дравейте на 9 месеца сме,режима ни е јм-попара-зел.пюре-каша/кисел-ам
»скам да въведа нещо ново вместо попарата,тъй като не ни харесва вече особенно,давайте предложени€  Peace педиатърката каза,че мога да давам пържени филийки  Rolling Eyes но как да ги приготв€м,тъй като нали не се дава белтък,само с жълтъка ли да изпържа? Rolling Eyes » как давахте киселото мл€ко примерно за следоб€д с лъжичка или ...?ј вечер ако не го разред€ дали ще е възможно да преминава през биберона/ Rolling Eyes
Ѕлагодар€ за отговорите  Hug
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 15
«дравей,можеш да дажаш доста разнообразни закуски на тази възраст но според мен е изключено да даваш пържени филии, не само заради белтъка но най-вече защото за пържено изобщо не м,оже да става на въпрос на тази възраст, какви са тези "доктори" кадето ги пепоръчват »наче аз прав€ на  ало€н освен попара, кус-кус с масло и сиренце, јћ с бисквити, юфка, овесени €дки с мл€ко и плодове, грис с јћ. ќбщо взето това е, ако се сет€ още нещо ще добав€. ”спех Peace
÷итирай

ћнени€: 986
 ак така пържени филийки??? ƒобре е, че си се замислила, а не направо да почнеш да ги даваш на бебето. ƒавам елда, овесени €дки, ръжени, ечемичени, пшеничени, с масло и сирене, с пасирани плодове, каша, за киселото мл€ко още н€мам опит, не съм давала, но мисл€ да го давам с лъжичка, в комбинаци€ с нещо зърнено и плодове или само плодове.јко искаш да дадеш филийка на детето, аз не бих бързала, но ако дадеш, по-добре € изпечи.
÷итирай

ћнени€: 1 001
—илно се над€вам това с пържената филийка да е шега.  #Crazy ooooh! Shocked

»наче по темата за кис. мл€ко - с лъжица го давам. Ќе съм привърженик на пиенето на много неща от шише. —амо вода и јћ слагам в шишето - всичко останало, което €де като твърда храна давам с лъжичка.  Peace
÷итирай

ћнени€: 476
Ћеле- ћале, това за пържените филии много ме изненада...
 иселото мл€ко следобед го давам с бисквитки или с пл.пюре с лъжицата.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310
Много е рано според мен за пържено каквото и да е било. Ако ще правиш сандвич по добре объркай яйцето/жълтъка със сиренце и запечи на грила. За 9 месечно бебе обаче ми се вижда раничко  Thinking
На тази възраст за закуска давах овесени ядки, кисело мляко с бисквити или плод, зърнени каши, кус-кус или юфка... сега не се сещам за друго...
Киселото мляко съм давала само с лъжица, неразредено, но сина ми така и не се научи какво се прави с биберона  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 99
а как да приготв€ овесените €дки?» тъй като ние не можем да €дем кус-кус /дави се/ може ли да свар€ макаронки и да ги пасирам или нещо подобно  newsm78
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310
ќвесените €дки ги заливам с вр€ла вода и след около 5 минути са омекнали. ƒобав€м масло и сирене. ћоже да се добави и настърган плод. јз много ги харесвам с кисело мл€ко (накисвам ги от вечерта) и банан, но сина ми така не ги иска.

» кус-куса можеш да пасираш щом се дави. ћалко повече можеш да го вариш. ¬ началото и аз пусках за малко пасатора  Peace
÷итирай

ћнени€: 231
 newsm78 ние след следобедната закуска в 16 ч. €дем и супа в 19 ч. и чак в 22 ч ам Thinkingвсе сме гладни!!!!
аз прав€ у мус-2 сухара, с полвин банан и полвин €бълка пасирвам в сок от две мандарини!ѕропорциите и плодовете може да са различни....
÷итирай

Algiers

ћнени€: 168
 Ѕоже  Shocked пържени филии  #Crazy
ћоже да даваш кус- кус, макарони, намазана филиика с масло и сирене,Ќай- важното от попарата е сиренето и маслото.
÷итирай

ћнени€: 50
’ей и аз да се включа..
ƒа ви кажа че много зависи от детето, защото ако е късно захранено, н€кои от нещата които сте споменали не го €де..
јлекс го захраних рано, което не мисл€ за грешка. исело мл€ко давам от 5 месец .“ой много обича със бисквити «акуска.ƒавам с лъжичка повечето неща.¬ече даже и сока гледаме да го даваме с чаша, а не да суче като пате с шишето... Smile
Ќа закуска / следобедна закуска хапва пон€кога филийка със сиренце, или макарони, от скоро данонино закуска (когато сме на вън).
Ќа об€д €де леща, супа, пълнени чушки с ориз и кайма, и какво ли още не. ќт скоро го записваме на кухн€.
«а вечер€ пак €де манджа и после в 23 мл€ко ако иска...

това е от мен
÷итирай

от където си искам

ћнени€: 634
 акви филийки ,какво ƒанонино на 8 месеца Shocked. каймища и чудеса, мол€ те не пиши такива неща че н€кой ще се подведе по тази  дивоти€ ooooh!

ѕо темата, моето хлапе много си тачеше мл€кото на тази възраст и набл€гаше на него. —ега отвар€м тетрадката и гледам ,че съм давала грис с масло и сирене, млечна попара /с јм/ овесени €дки ,попара /обикновенната / каша и то май това е всичко Very Happy
јма в никакъв случай филийки, бюреци ,боб и леща Mr. Green
÷итирай

на чарши€та

ћнени€: 4 615
ƒа наистина, добре че не си дала. ѕържено след три годишна възраст, а по възможност и по-късно. ќт овесените €дки мисл€ също ще се дави, щом и от кус кус-а го прави.  »ма и бебешки кус кус, той е много дребен. ћоже грис да даваш с масло и сирене или с плодове.

ѕасирани€ кус кус обаче става отвратителна лепкава каша, ко€то много се съмн€вам дечко да хареса.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 9 898
—инът ми €деше кус кус, грис, бисквити с мл€ко, попара, каша.
÷итирай

ћнени€: 50
 акви филийки ,какво ƒанонино на 8 месеца Shocked. каймища и чудеса, мол€ те не пиши такива неща че н€кой ще се подведе по тази  дивоти€ ooooh!

ѕо темата, моето хлапе много си тачеше мл€кото на тази възраст и набл€гаше на него. —ега отвар€м тетрадката и гледам ,че съм давала грис с масло и сирене, млечна попара /с јм/ овесени €дки ,попара /обикновенната / каша и то май това е всичко Very Happy
јма в никакъв случай филийки, бюреци ,боб и леща Mr. Green

Ќали знаеш че вс€ка майка си прецен€ва сама за нейното дете.јз не съм казала н€кой да ме слуша... просто пиша по темата.ќт този месец е на кухн€ и там не готв€т по различно от това което съм написала...«а всичко което давам съм се съветвала с доки.јлекс не е кърмен и поради тази причина е захранен доста рано. «а това €де толкова много неща на тази възраст, и нищо му н€ма.
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора