Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Нашия малък мечо си се роди голям - 4.300 кг, но и много наддава: средно по кило и половина на месец. Сега е на 2 месеца и половина, а тежи 7.300 кг !!! Shocked Едва го нося!
Само на кърма е. Яде на 3 часа средно. През нощта се буди веднъж за ядене. Трябва ли да променям нещо? Има ли и други като нас?

:unsure:  Crazy
Цитирай

София

Е, ти ме сбърка Laughing  На 2мес. - 7.300 #Crazy  Моя юнак е на 4 и е 6.400, но се роди 3кг.

Доколкото знам първите месеци бебетата надават повече и до към 3-4 мес. си удвояват теглото от раждането. Така, че според мен сте си добре, а и бебока се е родил охранен Laughing
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не се тревожи. Нормално е. Някои бебета наддават повечко, макар да са само на кърма (по принцип по-пухкавите бебета се асоциират с изкуственото мляко, от което задържат малко течности в тъканите си). Но кърмените бебета после се поизточват и общо взето почти никога не са дебели - нито като бебета, нито като деца. По-голямото наддаване на тегло в началото е съвършено нормално. Следващите месеци вероятно ще наддаде по-малко и така в крайна сметка ще компенсира и средното наддаване за месец ще е като при връстниците му.
Спокойно, бебето ти наддава чудесно, радвай му се, гушкайте се и се кърмете на воля!
Цитирай

София

Да, Биби, доста сме големи Smile Той си се роди с бузи и гривнички...
Буу, много ти благодаря за утехата.  Smile

Може да видите героя тук:
http://community.webshots.com/user/yvettebg

Very Happy
Цитирай

sofia

Спокойно мило маиче,
моята дъщеря (а и сина ми преди това) се роди 4.200, на 1 мес- 5 кг, сега ще става на 2 мес, но е над 6 кг. и също е само на кърма. Имам приятелка, която има дъщеря на 7 мес (до 6-я само на кърма) и е 11 кг. 75 см., сега обаче се е науцила да тича с проходилката и да видиш как е смалила бузите Very Happy
Цитирай

София

Цитат на: Yvette

Може да видите героя тук:
http://community.webshots.com/user/yvettebg

Very Happy

Ами аз нещо не мога да ги отворя снимките- не били за публично показване или нещо такова Rolling Eyes
Цитирай
Да, снимките още нещо не се показват, въпреки, че са качени. Май правят някакъв ъпдейт. Сигурно утре ще се видят.
Цитирай

София

Ааа, вече го видях.Голям сладур. Ама много готини бузки си има- да ги нацелуваш от мен Laughing
Цитирай

София

Smile Мерси, непременно ще ги нацелувам, той не се разминава хич с тази дейност remybussi

Видях снимките и на Алекс - малкото сладурче, ти нацелувай него Wink  remybussi
Цитирай

София

Мда, за сладурковците само целувки и гушкане Laughing
  remybussi   action032   loveuuu
Цитирай
Моят син на 6 месеца беше 7,300. Депресирам се  Embarassed
Цитирай

До хладилника, който обичам

То май много не му е тук мястото, но пък да пускам цяла нова тема за това...
Днес си идваме от консултация. Мая (1г и 1м) преди месец беше 10,5 кг и 76 см, а днес - 12 ! кг и 79 см. Брех, Боже, тва дете расте със страховита скорост... Преди да я претегли-премери, сестрата ме успокоява предварително да не се стресирам, ако не е порастнала, че тя бездруго бързо си растеше досега, ама такова чудо...
И при това, в някои дни с мъка я карам по 200-300 гр твърда храна да изяде. Други, верно, по 500-600 и търси още.
Хм.
Ако расте все така на 18 години ще е 5 метра, килограмите не искам и да ги смятам.
Цитирай

Балчик

Ние също се родихме 4.300, но много повръщахме и по-бавно наддавахме, а и в болницата още за 5 дни загубихме 300 грама. На 4 месеца бяхме 7.300 а след това почнахме по-бавно да наддаваме (когато минахме на пщрета и каши). А момичето с което родих има дъщеря родена 3.100 един ден преди нас. За първите три месеца ни настигнаха по килограми. Качваше по 1.700 на месец. Сега и те спряха и правят по 200-300 грама на месец. Така, че спокойно. До 4-5 месец ще намалите наддаването. А пък виж и какви сте хубави като сте пухкави и има къде да се целува и мачка бебо. Спокойно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.