Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Варна,морето,сините вълни.
На няколко пъти напоследък чета мнения на майки, чиито деца са се отбили малко преди, или малко след годинката. Просто ми е интересно- на какво се дължи, свързано ли е с ранното захранване, или с режима, или с нещо друго? Просто имам намерение с Калина да се кърмим поне до годинката, тя почти не яде друго, освен кърма и не мога да си представя, че така лесно ще се откаже от цицето, но като ви чета постингите се замислям дали е възможно и отсега ми е мъчно.  Cry

# 1
  • София, Младост 2
На мен ми е направило впечатление,че обикновено майките поясняват,че детето по това време е сучело само 1-2 пъти дневно - т.е. храненията са били тотално заместени и кърменето е оставало повече като средство за приспиване или сутрин за Добро утро,отколкото като самостоятелно хранене.
Така че не се притеснявай - не може дете,което суче с пълна пара поне 5-6 пъти дневно и не поема големи количества твърда храна,да се откаже изведнъж - може примерно да направи стачка за няколко дни,ако от нещо се стресира(плашеща за него реакция на майката ако я ухапе силно примерно),но това е преодолимо.И аз съм си ги задавала тези въпроси - но не виждам никакъв шанс дребната,която суче по 10-тина пъти в денонощието и си има вече съвсем емоционална връзка с гърдите изведнъж да ги отритне (да се похваля - вчера стоеше и ми се караше на една крачка от мен,защото беше нещо кисела,и само като си вдигнах блузата,се захили и направи първата си самостоятелна крачка,за да се докопа до любимите си цици Laughing).

# 2
  • София
Всичко е много индивидуално.Според мен зависи от детенцето...Ето Ники например вече в истинския смисъл на думата е с напълно заместени хранения - не суче нито преди, нито след твърдата храна и си изяжда пълна порция.Обаче паралално с това го и кърмя на поискване - това ще рече, че веднъж суче по 3 пъти на ден, само за приспиване, друг път - по 6-7 пъти, както дойде Simple SmileЕто сега ме нямаше 2 дни, не е сукал и като си дойдох от вратата ме нападна cowНикакви признаци на отбиване Mr. Green

# 3
  • Варна,морето,сините вълни.
(да се похваля - вчера стоеше и ми се караше на една крачка от мен,защото беше нещо кисела,и само като си вдигнах блузата,се захили и направи първата си самостоятелна крачка,за да се докопа до любимите си цици Laughing).
Е, Хедра, честито!!! РанЪта прай БорбЪта, а!!! Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт