Колко време имахте кървене след кюртажът?

  • 38 667
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Първият път спря след 48 часа, а втория - 10 дни , след което лекарят ми писа лекарства, но и двата пъти абортът беше в 8 г.с.

# 16
  • Мнения: 3 591
Моите са 6та и 10та седмица - не съм кървяла след като излязох от кабинета.  Имам и 1 кюртаж седмица след раждане - тогава си кървях обаче 3-4 дена.
Незнам от какво зависи - ама седмици наред не ми се струва нормално... А и количеството кървене след кюртажа не би трябвало да е повече от капки или зацапване. Нали няма лигавица вътре останала - няма откъде да идва кръвта освен ако не е наранена матката. Според мен поне за абортите до 12г.с. не е нормално силно кръвотечение или такова продължило повече от няколко дни.

# 17
  • Мнения: 1 029
Благодаря за отговорите.Днес лекарката ми обясни,че кървенето,което е слабо и без температура,продължава различно/каза ми мах-14 дни в ранна седмица/,защото всеки организъм е различен.Матката се доизчиствала от кюртажът,защото е наранена след"остъргването"и било нормално. ThinkingНезнам дали обясних добре,но това ми каза тя,а аз и имам доверие. Wink
П.С.Милена,аз също мисля,че ако си изхвърлила всичко и е в ранна седмица може би не трябва,но иначе може да остане нещо и да се получи възпаление.Не съм сигурна. Thinking
 

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 23:02 от danidan

# 18
  • Варна
  • Мнения: 841
Милена, в коя седмица беше аборта? Ако е било рано и сама си изхвърлила всичко, може и да не е трябвало. А лекарите защо смятат така?

В 6г.с, не ме боля, беше по-леко и от най-лекия ми мензис, всичко мина за два дена, лекарката ми каза, че ако кървя по-дълго, тогава ще ме чисти, но аз вече на третия ден бях при нея и матката се беше прибрала, даже имах и фоликули Shocked Thinking

# 19
  • Мнения: 311
моят кюртаж беше в 25г.с. и ми тече около 20 дни но мисля че това е нормално.Аз знам че попринцип колкото е продължила бременността се умножава по броя на дните на менструацията т.е. на мене ми тече средно по 5 дни което означава че 5м. по 5дни са към 25 дена кървене   newsm53   newsm03    а представяте ли си какво ще е след 9м.    newsm47

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 302
И на мен ми правиха ревизия около 25-та седмица и ми кървя 20 дни. Точно седмицата не си я спомням, защото накрая много ме объркаха. Знам само, че току що бях влязла в 7-ми месец. След като ми спря кървенето, точно на 30-тия ден след аборта ми дойде. И аз мисля, че зависи в кой етап от бременността е правен кюртажа.

# 21
  • Мнения: 708
zdravejte momicheta,
dopredi 5 dena biah vyv foruma za ulskite majki,a eto me sega sred vas.Pretyrpiah abort v sybota-ne se chuvashe syrchizeto na bebchet i triabvashe da me izchistiat-ujasno se chuvstvam i sym izpylnena sys strahove.Izvinete me ako ne sym tochno po tmata no imam nujda da pogovoria s momicheta koito sa prejiveli syshtoto kato men.
Az pyrvite dni ne kyrviah no ot vchera zapochna da mi pozacapva-ne znam dali e normalno,no shte zchakam oshte niakolko dena i shte pitam lekaria.
Izvinete me che pisha na latniza,no pisha ot chujbina i zatova.
pozdravi na vsichki i vi jelaja skoroshni pylni koremcheta i toi pyt sys zdravi bebozi!!!!

# 22
  • Мнения: 218
моят кюртаж беше в 25г.с. и ми тече около 20 дни но мисля че това е нормално.Аз знам че попринцип колкото е продължила бременността се умножава по броя на дните на менструацията т.е. на мене ми тече средно по 5 дни което означава че 5м. по 5дни са към 25 дена кървене newsm53 newsm03 а представяте ли си какво ще е след 9м. newsm47

При мен кюретажът беше в 28 г.с. и кървях около 40 дни... Попитах, защо ще правят кюртаж след като съм родила нормално и плацентата е цяла. Отговориха ми, че е задължително за тези седмици. Може да има остатъци и да се получат усложнения. А антибиотици не съм пила, дадоха ми само хапчета за спиране на кърмата.
Bimba24 много съжалявам за случилото се. Пожелавам ти бързо възстановяване и догодина едно здраво бебче. newsm30

# 23
  • Мнения: 4 473
И аз съм от тези, преживяли ужаса на missed  Cry Cry Cry
Вчера ми беше аборта, бях в 10-та г. с. След като се събудих от упойката ( към 10.30ч) видях, че на лигнина имам малко розова (даже не и червена) кръв, сложих си превръзка - там малко(няколко капки) ...и край....вече 24 часа нито капка. За сметка на болките обаче Confused...
Преди малко говорих с лекарката ....каза ми, че това е нормално, било е с вакуум и все пак да пия на 8 часа бускулизин, от който трябвало малко поне да прокървя....ако не утре на преглед
На някой случвало ли се е подобно нещо Confused

# 24
  • Мнения: 3 091

СТРЕЛЧЕ!!! МНОГО СЪЖАЛЯВАМ!!!

# 25
  • Мнения: 2 379
Ох Sad не знам вече ...
На мен ми направиха кюртаж на 4 януари Cry Бях бременна в 11 седмица.
След кюртажа ми тече много кръв. Имаше кръв по чаршафите на леглото, където излизах от упойката. Още не бях напълно излязла от упойка, когато си махнах лигнина и успях да си сложа бикини и превръзка (от тези по-големите). След около час, когато се изправих, за да ме водят в моята стая, кръвта потече по краката ми ... И на мен тогава ми казаха, че това е нормално. Изпитвах болки, както при доста болезнена менструация.
Как може и с 2 капки кръв, и с огромно количество кръв все да е нормално???
Освен антибиотиците (1 денонощие венозно + 3 денонощия на хапчета), още на другия ден (5-ти) ми казаха да започвам противозачатъчни - заради хормоните, които щели да ми помогнат да се възстанови лигавицата на шийката на матката и за да ми дойде менструацията след месец.
Според мен противозачатъчните помогнаха да се намали кръвотечението, но днес, 1 седмица по-късно, все още имам нещо. Не бих го нарекла кръв Confused По много малко е и е тъмно кафяво на цвят.

# 26
  • Мнения: 3 591
strelche® аз не съм кървяна НИКАК след кюртажите. Според моя доктор не се кърви , ако е направен както трябва... Според мен пък е индивидуално. Не вярвам да е притеснително. И аз имах такава розова кръв веднага след това и толкова.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 941
strelche, кюртажа след моя мисед го направиха с вакуум и с местна упойка. Всичко продължи 5-10 мин. и веднага след това станах без никакъв проблем. Прибрах се вкъщи и установих, че много малко ми тече, ден - два след това напълно спря. Докторът каза,че е нормално да тече малко и това значи, че добре ме е изчистил.

piccolina, една моя приятелка прави аборт и след това дълго имаше болки и обилно кръвотечение. Казваше, че и тече чиста кръв и съсиреци. Ходи на лекар и на ехограф установиха, че не са я изчистили добре, но при нея наистина всичко беше съпроводено с 10 дневен кръвоизлив и болки.

Бързо възстановяване милички  Hug

# 28
  • Мнения: 4 473
Благодаря Ви за отговорите, момичета!  bouquet

Въпреки всичко съм притеснена, защото нямам НИКАКВА кръв Confused Confused Confused, а не бива да е съвсем така....Боже, защо .....когато трябва - не кървя, а когато не трябваше - тогава... Sad

# 29
  • Мнения: 622
Аз кървях може би една седмица. Слабо и кръвта не беше точно червена. Последните дни- розова и съвсееем мъничко. Докато лежах в болницата и ме отпускаше упойката си махнах лигнина(на него имаше няколко капки) и си сложих превръзка. По- късно като станах да отида до тоалетната, там ми шурна малко повече- цялата тоалетна чиния беше в кръв...
Моята лекарка ми забрани да пия противозачатъчни, но пих антибиотик, от който мека казно щях да пукна. Нямах и болки след кюртажа. Обаче ми дойде по- рано от предвиденото и се чудя дали да се притеснявам. Кюртираха ме на 8- ми декември, а на 24- ти ми дойде. И кървенето си беше както обикновено. Но ми дойде без никакъв ПМС или нещо подобно. Тотално ме изненада.
Продължавам да си пия и фолиевата киселина.

Общи условия

Активация на акаунт