Ваксина по желание?

  • 1 443
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте отново, мами,
От вчера съм в голямо чудене. девойката ми е на 2 месеца и и сложиха първата ваксина. До тук - добре. само че докторът ми препоръчва някаква допълнителна ваксина, която не се поема от еквивалента на здравна каса тук и е против менингит, някакъв вид пневмония и заушка. Доста е скъпичка, но не това ме притеснява. Питам се (като се има в предвид цената) дали лекарите не я препоръчват предимно с търговска цел. Преди време много се изговори  'против" и "за" ваксините. От една страна не искам да "обърквам " деликатната детска имунна система, а от друга панически се плаша от менингита, при който последствията могат да са ужасни.  Преди време когато голямата ми дъщеря беше на тази възраст в Бг не се предлагаше тази ваксина, но сега може и да се е появила. Вие какво мислите?  Бихте ли сложили такова нещо на детето си?

Сестрата, която идва в къщи да наблюдава дребосъчката ме посъветва да изчакам.  Това още повече ме накара да се замисля Bulb

# 1
  • Мнения: 966
Az sam gi pravila i na dvete mi desa ne v Canada no tova niama zna4enie az sam za vaksinite osobeno tyk v Canada kadeto po prinsip mojesh da minesh i bez vaksini ima syma desa koito ne sa vaksinirani, a kato se ima vpredvid kakav cbirshtain e tyk vsmisal 4e ima emigranti ot kade li ne az li4no ne bix riskyvala da propysna vaksina.

# 2
  • Мнения: 318
Joy, ако не се лъжа, говориш за Prevnar. Ние решихме да я сложим на дъщеря ми, въпреки, че е скъпа. Препоръчаха ни я ако смаятаме да даваме детето от рано на градина. Казаха ни, че нямало никакви нежелани странични ефекти. А и с мененгита шега не бива, мен това ме накара да я сложа от начало на дъщеря ми.

Има пусната тема по този въпрос в ''Родители в чужбина''.

Поздрави.

# 3
  • Мнения: 2 693
Тези дни ще слагаме на Емо ваксина против менингит. Той е на година и 8 месеца, така че ще бъде с един прием. Тук тя струва към 17-20 лв. и също е пожелателна. Съветвам те да я сложиш на детенце.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Бимбото го ваксинирахме когато беше на година и 4 месеца. След година ваксината се слага веднъж и педиатърката ни препоръча този вариант. Скъпа или не - това според мен няма значение. В повечето страни тази ваксина е задължителна.
 Няма никакви странични ефекти.(поне при нас ).

# 5
  • Мнения: 43
Благодаря на всички за отговорите.
То тук ваксината е наистина скъпа- 400$. Точно това ме наведе на мисълта, че може да  я предлагат с чисто търговска цел. Ох, имам още малко време да помисля. За сега поне фъстъчето няма да ходи на градина, а се уговорих с жена да се грижи за нея.
 Поздрави Simple Smile

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Най вероятно става дума за друга ваксина, а не тази която се предлага в БГ - Акт Хиб, която струва около 20 лв.
Аз я сложих на моя герой и той я понесе много добре, а също и доста изчетох по тази тема, доколкото си споням в Канада, САЩ и голяма част от Европа тя е задължителна, така, че най-вероятно става въпрос за ваксина която предпазва от друг причинител на менингит, а не Хемофилус Инфлуенце Б, както е при Акт Хиб...
...все пак 400$ ми се виждат много, но ако има риск, по-добре не му имисли много!

Общи условия

Активация на акаунт