Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом

Дом

13 280 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-257 от 257 отговора

София

Момичета,

трябва да си сложа нови интериорни врати - 4 на брой - една на банята, две със стъкълце и една обикновена. Но ми е трудно да се ориентирам. Искам вашети препоръки! Днес ходих в Канор, на там всичко е по предваритлен размери и всичко трябва са е подготвено за сглобяване. Сестра ми има врати от Камбера и Син - страхотни са , но цената е към 900лв на врата с бравата....... Моля, пишете!
Цитирай

Нашите са от Канор, но отворите ни са стандартни по БДС, така че сме ок. Според мъжа ми - китайски са, но от качествените. Зависи много и как ще ти ги монтират. Колкото и да са хубави, некачествения монтаж ще развали цялата картинка.
Цитирай

София

Случайно четох препоръка на наша съфорумка за фирма Треска. Поръчах вратите от там - прилични цени, до момента съм с добри впечатления. Спазиха си срока за изработка, но ние се моткаме с монтажа... Имат различни модели в различен ценови диапазон.
Колкото пъти съм ходила до магазинчето, винаги преди нас е имало хора да поръчват, явно фирмата е с добро име.

http://www.treska-bg.com/
Цитирай

София

Ергон  Peace
Вратите са перфектни, но забавиха поръчката с месец.
Ако не гониш срокове, поръчай от там.
Цитирай

София

Точно преди два дни поръчахме врати за втори път от Карабулев. Много сме доволни както от качеството, така и от изпълнението в срок. Не са евтини, всъщност зависи от какъв материал ги искаш, но според мен човек не трябва да прави компромис с качеството на вратите. Хубавото е и това, че вратите се правят по точни размери на отворите както са си.

http://www.karabulev.bg/
Цитирай

София

Случайно четох препоръка на наша съфорумка за фирма Треска. Поръчах вратите от там - прилични цени, до момента съм с добри впечатления. Спазиха си срока за изработка, но ние се моткаме с монтажа... Имат различни модели в различен ценови диапазон.
Колкото пъти съм ходила до магазинчето, винаги преди нас е имало хора да поръчват, явно фирмата е с добро име.

http://www.treska-bg.com/

Съгласна  Peace И друг път съм ги препоръчвала.
Цитирай

гр.София / Once there was a Hushpuppy...

Да, наистина вратите на ТРЕСКА са страхотни. Ние направихме 2 бр. при тях, а девер ми 9.
Много сме доволни. И ние първо ходихме в Канор но там са китайски, както каза едно момиче по-горе. И са с точни размери китайските и не дай си Боже нещо твойте отвори не паснат - незнам какво се прави. А тези от ТРЕСКА взимат точни мерки и ги изработват.
Цитирай

София

Интересно, аз въобще не съм доволна от Треска.Първо взеха грешни размери и  казаха, че пода ми е крив, после стените станаха криви, а накрая спряха да се затварят и обвиниха мен, че ми бил влажен въздуха в къщи. ooooh!
Купих си обезвлажнител и влагомер (дадох 200лв.) и вратите пак спряха да се затварят.Повече никога не бих работила с тях. Crossing Arms
« Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 15:57 от bubsan »
Цитирай

София

Момичета, благодаря за отговорите! Тези дни ще отида да видя Ергон. За съжаление сайта на Треска не се отваря, ще отида на място също да ги видя. И за Карабулев да попитам - в София може ли да се видят?
Цитирай

София, Дървеница

Препоръчвам вратите на "Хармония". Имат сайт, заводът им е в Тетевен. Харесах ги от есенното Стройко и ползвахме отстъпката им от 10%, направиха вратите по-рано и ги монтираха много добре. Цената беше много приемлива, дори ниска за мдф с естествен фурнир. Доволна съм от избора ни, само не от бравите, ама аз съм си виновна, че не внимавах достатъчно като ги избирах. Не знам при другите фирми как е, но единственото неудобство беше, че трябваше отделно да си поръчваме стъклото на холната врата. Съветът ми е да идеш на Стройко, ще има през март и оглеждаш какво предлагат фирмите, които са ти били препоръчани Peace
Цитирай

София

Канор -  моделите са малко, но на нас ни харесаха. Монтажа може и сами да си го направите, не е нищо сложно.
Цитирай

Helsinki

Ние поръчахме от http://www.inos-bg.com/

Имат офис в София. Много съм доволна от изработката и бързината, с която действаха.
Поръчахме 4 врати, като на хола и на кухнята има остъкление. Размерите на вратите, които ни направиха са следните:
- хол - 860/2070 см при зид 17.5 см
- спалня - 870/2080 см при зид 18.6 см
- кухня - 830/2080 см при зид 17.5 см
- баня - 720/2080 см при зид 18.5 см

Общата цена на вратите с включен монтаж и остъклението на двете врати излезе 2 120 лв. Уточнявам, че цените са за врати фурнир-венге, с перлено лаково покритие Vernilak (последното оскъпяваше вратите с по 100лв. на врата).

Цитирай

София

Момичета, благодаря за отговорите! Тези дни ще отида да видя Ергон. За съжаление сайта на Треска не се отваря, ще отида на място също да ги видя. И за Карабулев да попитам - в София може ли да се видят?

Mиленчо, това са адресите, които са дадени за Карабулев - София. Ние направихме поръчката в магазина им на Оборище - там можеш и да видиш вратите.

кв. "Младост",бул. "Андрей Ляпчев", бл.261, секция"Е"; тел.0889/635689
              e-mail; sofia@karabulev.bg
"Дом Стил", ул. "Оборище" 113-115, тел.: 02/9434346
"Мебелен салон АИКО", Околовръстен път до Shell Симеоново; тел.: 02/8681399
"Мебелен салон АИКО", бул "Европа" 443, тел. 02/9273355

Цитирай

София

Zikidoors- добричка фирма. Страхотни врати, професионално обслужване, за нула време ни направиха поръчката.
Цитирай

Ние сме много доволни от полските врати Porta, от мебелна къща Ралица в Сити Центъра. Много качествени се оказаха и не бяха скъпи - около 420 с хубави брави ни излязоха.

http://www.501doors.com/
Цитирай

И аз съм доволна от Треска. Направиха ни и по-широки первази за вратите. цените са прилични като за среден клас врати.
Цитирай

София

Здравейте!
И аз съм на вълна смяна на интериорни врати.
Може ли тези, които са доволни от фирма Треска да ми кажат дали вратите им са тип Крафт Мастер или ламинат.
Че съм се насочила към Крафт Мастер и не знам дали е за предпочитане пред ламината (като стабилност на самата врата имам впредвид). Че толкова ги хвалят тези треска ама никой не казва какъв тип врата си е сложил Sad
Цитирай

София

Препоръчвам вратите на Инос. Няма такаво сътношение цена / качесство.
Имат представител за София на Цветна градина. Имат и сайт.
Всичките ми врати са от тях.
Цитирай

София

трябва и тях да погледна, ама не ги намерих вчера на Стройкото.
Иначе понеже аз искам мноогоо светли врати - бели или кремави, че дограмата ми е махагон, а мебелите в стаите повечето са калвадос, а детската живот и здраве ще е жълто/зелена, бяната е светла и ако сложа някакви кафяви (калвадос да речем) може да стане много шарено.
Ама вчера на изложението видях тези така наречени Крафт мастер, но ми изглеждат много пластмасови. А ламинатните на Треска бяха започнали да се се отлепват кантовете, най-читави ламинатни изглеждаха тези на Хармония Тетевен.
И пак съм в голяма чуденка  Rolling Eyes
Хем искам да са светли, хем ако може да изглеждат не изкуствени, пък ако може да не са съвсем гладки, а и да се вместя в макс 400-450 лв на врата с монтаж,
май много искам а  newsm78
Цитирай

Хармония ТМ -Тетевен! В къщи имам техните врати и съм много доволна. Вече три години и половина ги ползваме - не са мръднали. Каквото поръчах- това и получих на много добра цена./ звуча като рекламен агент на фирмата, но тъй като построихме къща , фирмите, с които се сблъсках и резултатите са различни за всяка/
Цитирай

София

Хармония ТМ -Тетевен! В къщи имам техните врати и съм много доволна. Вече три години и половина ги ползваме - не са мръднали. Каквото поръчах- това и получих на много добра цена./ звуча като рекламен агент на фирмата, но тъй като построихме къща , фирмите, с които се сблъсках и резултатите са различни за всяка/

цлете какви са ви вратите - ламинат или фурнир?
Цитирай

Естествен фурнир, като едните са байцвани в по- тъмен цвят, а другите са светли - естествен дъб или бук, все ги бъркам. Едно уточнение- вратите на баните ми са ПВЦ. Въпреки всичко са мокри помещения.
Цитирай

София

хмм, естествения фурнир изглежда най-добре, ама май идва над 500лв на врата с монтажа Sad
Цитирай

София

трябва и тях да погледна, ама не ги намерих вчера на Стройкото.
Иначе понеже аз искам мноогоо светли врати - бели или кремави, че дограмата ми е махагон, а мебелите в стаите повечето са калвадос, а детската живот и здраве ще е жълто/зелена, бяната е светла и ако сложа някакви кафяви (калвадос да речем) може да стане много шарено.
Ама вчера на изложението видях тези така наречени Крафт мастер, но ми изглеждат много пластмасови. А ламинатните на Треска бяха започнали да се се отлепват кантовете, най-читави ламинатни изглеждаха тези на Хармония Тетевен.
И пак съм в голяма чуденка  Rolling Eyes
Хем искам да са светли, хем ако може да изглеждат не изкуствени, пък ако може да не са съвсем гладки, а и да се вместя в макс 400-450 лв на врата с монтаж,
май много искам а  newsm78

Питай в Инос. Мойте врати МДФ с фурнир бяха по толкова.
Те са Русенска фирма и могат да то дадът по-ниска цена от софийските.
http://www.inos-bg.com/contacts.html
Цитирай

Пловдив

Момичета,нещо за Пловдив-и аз търся прилични врати Tired
Цитирай

хмм, естествения фурнир изглежда най-добре, ама май идва над 500лв на врата с монтажа Sad
Не помня точно , но мойте врати излязоха по около 400 лв.+-30-40, при положение, че и касите са нестандартен размер - до 35см имам. Провери по телефона, не се знае - може цените  да не са се променили.
Цитирай

София

Не помня точно , но мойте врати излязоха по около 400 лв.+-30-40, при положение, че и касите са нестандартен размер - до 35см имам. Провери по телефона, не се знае - може цените  да не са се променили.

супер!!  newsm68
мерси много, в такъв случай направо ще отида до магазина им хем да ги видя, хем да ми кажат ориентировъчни цени!  Hug
Цитирай

Може ли някой да ми даде адреса или сайта на Хармония ? Нещо не успях да намеря читав сайт  newsm78
Цитирай

София

супер!!  newsm68
мерси много, в такъв случай направо ще отида до магазина им хем да ги видя, хем да ми кажат ориентировъчни цени!  Hug

Отчети факта, че това са цени от преди 3год.
А моите врати са от Юни т.г.
Цитирай

София

Може ли някой да ми даде адреса или сайта на Хармония ? Нещо не успях да намеря читав сайт  newsm78
Нещо не им работи сайта, аз онзи ден на изложението пък едвам ги намерих- мацката каза че си били забравили табелите с името  Laughing , а за сайта каза че го обновявали. Аз се опитвах да вляза и всеки ден беше различен, но тя каза че имали нещо проблеми и го обновявали.
Иначе за цена питах - каза ми за ламинатните, че една врата излиза около 320(или 340 не помня) с монтажа, ако искам стъкло- при един отвор, за да се направи  -> +60лв, и стъкло + около 25лв. А вратите им много ми харесаха как са обкантени, даже нарочно си завирах ноктите там където са лепени и не им стана нищо. А на Треска бяха почнали да се вижда мдф-а точно на границата с канта Sad

А иначе вчера изпратих запитване до ИНОС, за да знам дали изобщо да се разкарвам, понеже бюджета който съм си заложила е 400+/- за врата, че при повече вече ще ме изхвърлят от нас  35, та:

Moga da vi dam orientirovychna cena na nashite vrati za edinichni broiki…

Pri porychka na poveche vrati tazi cena zadyljitelno shte byde namalena…

Vrati Craft Master – 330 lv.

Vrati Laminat – 340 lv.

Vrati – furnir – 380 lv.

Montaj za 1 broi – 40 lv.

Dostavka – bezplatna za raiona na sofia.

Cenata vkliuchva pylen obkov + dryjka.

само не разбрах от мейла дали  "pylen obkov + dryjka"  включва и касата  newsm78

Надявам се да съм била полезна
Цитирай

Цъфка, благодаря за инфото. Аз ходих на Стройкото и не успях да ги намеря  Embarassed
Знае ли някой адреса им - някъде четох, че е около Хемус  Peace
Цитирай

София, Дървеница

Тук го има: http://www.harmonia-tm.com/
Като тръгваш от Сити центъра нагоре по Черни връх се завива мисля че беше на втората пресечка вдясно и след това веднага вляво по улицата, която е успоредна на Черни връх и там вече гледаш за табела от дясно. В същия блок имаше и някакъв магазин за мебели. Нашите врати са от Хармония, доволни сме, ползвахме 10 процента отстъпка от миналото Стройко.
Цитирай

Бъбъл, Благодаря ти  bouquet
ще ги намеря  Peace
Цитирай

Party Наши приятели ни препоръчаха една фирма производител от която са много доволни:www.titan-doors.com и Ние си поръчахме вратите от тях, правят ги по индивидуални размери.Поръчката направихме преди месец и в началото на миналата седмица ни ги монтираха.Много съм доволна от монтажистите и от отношението.Цените им също са добри,нашите врати са фурнировани и струваха около 500лв с всичко +монтажа.
Имахме и разни довършителни работи по первазите на ламината в хола и момчетата ги оправиха,регулираха ми и входната врата.много съм доволна,а ламинатните им врати мисля,че бяха около 300лв,ако не се лъжа!!! newsm78
Цитирай

Тук го има: http://www.harmonia-tm.com/
Като тръгваш от Сити центъра нагоре по Черни връх се завива мисля че беше на втората пресечка вдясно и след това веднага вляво по улицата, която е успоредна на Черни връх и там вече гледаш за табела от дясно. В същия блок имаше и някакъв магазин за мебели. Нашите врати са от Хармония, доволни сме, ползвахме 10 процента отстъпка от миналото Стройко.
И нашите врати оттам ги поръчахме. Продавачката е много любезна. Препоръча ми и човек за монтажа, от който също съм доволна.
Цитирай

София

Много полезна тема! Четириумя се между фирмите Хармония, Евростил, Инос и Треска  35
Цитирай

До преди месец-два щях да препоръчам Треска, но сега не. Към самите врати нямам забележка, но непонятно защо пелементите от касите на вратите много странно се издуха и сега една по една вратите спряха да се затварят. Тези дбни ще им звъня, за да дойдат да си ги оправят!
Цитирай

София

До преди месец-два щях да препоръчам Треска, но сега не. Към самите врати нямам забележка, но непонятно защо пелементите от касите на вратите много странно се издуха и сега една по една вратите спряха да се затварят. Тези дбни ще им звъня, за да дойдат да си ги оправят!

какви са ти вратите? ламинат, фурнир?
Цитирай

Ламинат са май. Аз вече веднъж ги виках по този повод. Дойдоха и оправиха вратата. Махнаха частите, изчоплиха пяната, пръснаха нова и ги поставиха обратно. Сега обаче всички останали врати правят същото, а вратата, която оправиха се изду идентично от горната страна  Rolling Eyes
Цитирай

Вратите ми са монтирани.Две от тях трябва да се остъклят.Еднатаа е плъзгаща.Като отидох във фирма,продаваща и поставяща стъкла,видях голям избор.И...още не съм решила.По-прозрачни и по-малко прозрачни.На "перца",точки и т.н.Някакви съвети?Кое е удачно и кое не.И защо?
« Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 13:04 от W »
Цитирай

W, не мога да се включа със съвет все още - на мен другата седмица ще ми предстои избор на стъкло. Казаха ми някъде от Каблешков да съм го поръчала, още чакам точни размери. Ако може да споделиш от къде ще поръчаш твоите и дали  си имат сайт.

JJ okocha, това с касите звучи ужасно  Sick сподели ако има развитие

maya_alex, би ли споделила (може и на лични) кой са ти препоръчали за монтаж, аз също поръчах от Хармония и ги чакам другата седмица
Цитирай

София

Само да кажа, че след дълко проучване и ходене на 2-3 месета, в крайна сметка се спряхме на Инос. Страхотни врати сме поръчали от естествен фурнир. Цената с монтаж излиза само 390 лв, което на фона на останалите цени в София е просто невероятно ниска! Момчето, което движи всичко е много точно, истински професионалист. Чакаме ги към Коледа, дай боже всичко да е наред. После пак ще споделя впечатления.  Peace Иначе ходих и в Хармония. Там също харесах една врата, но щеше да е поне 450лв. Ходих и в 501 врати - уж имаше повече изложени, еми нищо не ми грабна окото, а вратите от ест. фурнир бяха от 600лв нагоре!!!  #Crazy
Цитирай

Helsinki

Ако Краси е момчето от Инос, което ви консултира - аз съм без забележки към него. Свършиха чудесна работа при нас.
Цитирай

Варна

Zikidoors- добричка фирма. Страхотни врати, професионално обслужване, за нула време ни направиха поръчката.
  Peace

Имат магазини във Варна и София .

http://www.ziki-doors.com/bg/info/6-%CA%EE%ED%F2%E0%EA%F2%E8
Цитирай

Бургас

Здравейте.В процес съм на избиране на  входна врата за апартамент.Двуомя се между фирмите Интекс и Портадор.Проблемът е в това ,че все нещо не одобрявам.Така или иначе трябва да направя известни компромиси,защото при българските покритието ще е естествен фурнир,изборът на фрезовка и цвят -богат ,но никак не ми допадат правите первази и декоративната каса,дръжките на вратата влизащи в цената ми изглеждат на китайски и евентуално ще трябва да ги сменям. Иначе патронът изглежда сигурен.Полската врата на която съм се спряла е с PVC покритие,бравата и декоративната каса -много красиви,но патронът не струва,просто е с най-обикновен ключ.Има и вариант да поръчаме без патрон.По отношение на цвят -почти никакъв избор.В ценови диапазон нямат голяма разлика.Помагайте!За сега от многото обикаляне съм се спряла само на тези.Затова разчитам на вашите отзиви ,за да направя възможно правилният избор.
Цитирай

гр. София

http://www.egostil.com/ у нас вратите са на тази фирма. Много съм доволна. Най- много ми хареса нестандартното решение за врата на банята- венге със стъкло Peace
Цитирай

София

Много съм щастлива! Поръчах интериорните врати в Инос и цената е убиец - мдф  фурнир 390 лв с монтажа + още 40 за фрезовки и 60 за стъкло! newsm44 до месец трябва да ги монтират
Цитирай

София

Ние поръчахме Classen врати полски някакви. Периферна рамка от дърво с пъленж от пчелна пита и двустранно ламиниран МДФ / каквото и да значи това/ с заоблени каси за скормната сума от 150лв. , но ги чакаме дано да са като мострите в магазина  Praynig
Цитирай

Нашите врати от Хармония вече са монтирани и изглеждат супер. Поръчахми при тях и врграден гардероб (вратички плюс рамки) добре е и той, но монтажът излезе златен. Забележката ми е, че монтажниците образуват цените не особено прозрачно.

Дано няма изненади като се нанесем и почнем да ги използваме Smile
Цитирай

Варна

Ние поръчахме Classen врати полски някакви. Периферна рамка от дърво с пъленж от пчелна пита и двустранно ламиниран МДФ / каквото и да значи това/ с заоблени каси за скормната сума от 150лв. , но ги чакаме дано да са като мострите в магазина  Praynig

Kimbolina, монтажа на Classen отделно ли се заплаща, и колко е?
Цитирай

София

Mimci объркала съм се за цената 150лв. сме дали като капаро на врата иначе са 320лв. За монтаж не знам какво са се разбрали и дали влиза в цената мъж ми се занимава с това аз само цвета избрах.
Цитирай

Може ли да питам нещо за входна врата? Ще ми простите, но да не пускам нова тема.
Искам да си купя  метална врата, но не мога да отделя повече от 350 лв.Чувам , че имало  метални, тристранно заключващи се врати за тези пари.Даже видях, външно ми хареса, но нямаше как да я оглеждам подробно, пък и тогава не знаех, че имало китайски. Сега се чудя  дали това не са пак някакви китайски "консервни  кутии"?Ако някоя от вас има , моля да  сподели Praynig.
Цитирай

Взехме си врати от фирма "Профидорс" , нова фирма е но сме изключително доволни, вратите са Словенски много качествени и на много добри цени ( около 300лв.) Имат огромен избор от разцветки
над 15 вида ламинат и 30 -естествен фурнир. Изпълниха поръчката в срок 30 дни и при монтажа всичко премина без проблеми . Smile

Ето и сайта им : www.profidoors.com
Цитирай

Момичета, а имате ли отзиви за Sunnydoors?
http://www.sunnydoors.com/
Цитирай

Всичко в техния сайт е много объркано , моделите са много стари ,нямат почти никакъв избор от цветове,цените който са дали са примерни и като добавиш всичките и допълнителни цени и ти излиза не толкова евтино , но ако не сте притенциозни за качество и цена стават Smile
Цитирай

Всичко в техния сайт е много объркано , моделите са много стари ,нямат почти никакъв избор от цветове,цените който са дали са примерни и като добавиш всичките и допълнителни цени и ти излиза не толкова евтино , но ако не сте притенциозни за качество и цена стават Smile

Значи качеството е лошо - кофти  newsm78
Насочих се към тях заради доста приемливата цена, а и в различните сайтове всички врати изглеждат еднакво добре  Rolling Eyes
Цитирай

София

препоръчвам вратите на Инос, момчетата ги монтираха без забележки. А вратите са просто чудесни Smile
Цитирай

Мили дами , не подценявайте вратите във вашия дом , не правете компромис с качеството ( все пак врати се сменят 1 път на 15-20 години) . Скоро видях в една приятелка как первазите са монтирани с пирони на друга залепени със силикон , това е недопустимо и много грозно .... в кой век живеем при наличие на толкова нови технологии !!!
Цитирай

Хич не ги подценяваме, но с бюджет от около 800 лв. за 3 бр. врати или трябва да се примиря с не особено доброто качество или някоя стая да остане без врата Sad
По тази причина и сами ще извършваме монтажа на вратите.
Цитирай

София

marisima , бих ти препоръчала моите врати, нищо че фирмата е русенска, мисля че ако им се обадиш ще могат да ти направят вратите. Имат Крафт Мастер и цената излизаше около 300 лв с монтажа, а бяха страшно красиви
Цитирай

София

Ние обиколихме 4 фирми за врати. Всичко много хубаво, но чак при предпоследните разбрахме какво ни вади очите: всичките са безфалцови. Еми не ми харесва да се вижда "петлето" (май така се казва) на бравата. И като питахме за фалцови врати по поръчка, защото държим много на това, казаха, че не могат да ни изработят. На друго място пък ми казаха, че фалцови не се произвеждат от 10години, не били модерни. Е, аз не искам да съм модерна, искам да не виждам фугата между касата и вратата (искаме бели врати). А, само на едно място ни казаха, че може по поръчка, оскъпяването е с 50лв на врата.  Също така срещнах и трудности относно касите. На повечето места касите бяха стандартни по 10см, а от там нататък става една стълбичка... слагат едни допълнителни профили от двете страни на касата. При первазите пък няма почти никакъв избор. В крайна сметка поръчахме фалцови полски, така си ги произвеждат, с обикновени первази, а после ще сложим допълнително отстрани други, фрезовани. Взеха ни размерите на касите и няма да има чупки. Не знам какво качество ще излязат, но да сме живи и здрави, ще си купим други крила след време. Харесахме  едни немски, но струваха по около 600лв на крило. Честно казано не очаквах, че ще срещна трудности при избора на врати, мислих, че най-накрая набързо ще си купим, а то не стана така.
Искам фалцови врати, защото си мисля, че са с по-добра топло и шумоизолация. На последното държа много, защото в мезонета има стълба и ще кънти яко.
Цитирай

Хич не ги подценяваме, но с бюджет от около 800 лв. за 3 бр. врати или трябва да се примиря с не особено доброто качество или някоя стая да остане без врата Sad
По тази причина и сами ще извършваме монтажа на вратите.

Да разбирам ви напълно... Интересувайте се как се монтират , някой китайски врати се монтират много трудно дори и от монтажниците, Словенски, Полски или Немски се монтират много лесно ( технологията на производство е много различна и опростена). Внимавайте с монтажа ако не са нивелирани добре, вратите се затварят или отварят сами ( засилват се), а след време увисват и не могат да се затварят. Пожелавам ти успех Smile)) Марисима Smile
Цитирай

Ние обиколихме 4 фирми за врати. Всичко много хубаво, но чак при предпоследните разбрахме какво ни вади очите: всичките са безфалцови. Еми не ми харесва да се вижда "петлето" (май така се казва) на бравата. И като питахме за фалцови врати по поръчка, защото държим много на това, казаха, че не могат да ни изработят. На друго място пък ми казаха, че фалцови не се произвеждат от 10години, не били модерни. Е, аз не искам да съм модерна, искам да не виждам фугата между касата и вратата (искаме бели врати). А, само на едно място ни казаха, че може по поръчка, оскъпяването е с 50лв на врата.  Също така срещнах и трудности относно касите. На повечето места касите бяха стандартни по 10см, а от там нататък става една стълбичка... слагат едни допълнителни профили от двете страни на касата. При первазите пък няма почти никакъв избор. В крайна сметка поръчахме фалцови полски, така си ги произвеждат, с обикновени первази, а после ще сложим допълнително отстрани други, фрезовани. Взеха ни размерите на касите и няма да има чупки. Не знам какво качество ще излязат, но да сме живи и здрави, ще си купим други крила след време. Харесахме  едни немски, но струваха по около 600лв на крило. Честно казано не очаквах, че ще срещна трудности при избора на врати, мислих, че най-накрая набързо ще си купим, а то не стана така.
Искам фалцови врати, защото си мисля, че са с по-добра топло и шумоизолация. На последното държа много, защото в мезонета има стълба и ще кънти яко.
Много добре сте се насочили към фалцовите врати , много по красиви са и както казахте шумо и топло изолиращи. Глупости са това че не се произвеждат от 10години, просто изработката е по сложна и естествено по скъпа , а Българските заводи не са инвестирали в такава съвременна технология за производство. Много добър избор сте направили . ние си взехме словенски врати -фалцови мн добра изработка и сме мн доволни Smile ето сайта на фирмата www.profidoors.com
Цитирай

Ние си поръчахме фалцови, бели врати в Кюстендил - фирмата се казва Евростил. Доволна съм, и цената е поносима. За 1 месец ги направиха. Все ми се струва, че и Хармония правят фалцови
Цитирай

marisima , бих ти препоръчала моите врати, нищо че фирмата е русенска, мисля че ако им се обадиш ще могат да ти направят вратите. Имат Крафт Мастер и цената излизаше около 300 лв с монтажа, а бяха страшно красиви
Проблемът е че живея в Троян, където със сигурност нямат офис или дистрибутори. Устройва ме и вариант на дистрибутор в Плевен, където все пак да мога да ги видя  Smile
Ще съм благодарна за кординати на фирмата, ще се свържа с тях и дано пък имам късмет  Wink

Jujka33, благодаря за напътствията  bouquet
Цитирай

Младост-2

Jujka33 , доколкото видях от сайта на словенската фирма всички врати са с напречен фладер.
Евтиничко  изглежда.   За всеки дърводелец е удоволствие някаде да покрие "фирата" , ако добре сте ме разбрали.
Цитирай

Jujka33, благодаря! bouquet
Ще се свържа непременно с тях.
Цитирай

СОФИЯ

А бихте ли показали картинки с една фалцова и една не фалцова врата за да се видят разликите.... Да знам и аз какво да гледам - и на мен скоро ми предстои слагане на врати ....
Цитирай

Jujka33 , доколкото видях от сайта на словенската фирма всички врати са с напречен фладер.
Евтиничко  изглежда.   За всеки дърводелец е удоволствие някаде да покрие "фирата" , ако добре сте ме разбрали.
Не ,не те разбрах ,не съм учила в Техникум по дървообработване  Very Happy , не казвам, че вратите са някакви космически , но за 280лв. фалцови врати мисля че е доста добра оферта Wink Smile Просто дадох мнение всеки има глава на раменете за да направи правилния за него избор Smile
Цитирай

В предишните си постове забравих да спомена, че вратите трябва да са бели, инъче става страшна шарения. Та проверих в Profidoors - белите, за които попитах бяха на 340 лв.  Crying or Very sad
А някой нещо за вратите на KM - Group да знае?
Цитирай

В предишните си постове забравих да спомена, че вратите трябва да са бели, инъче става страшна шарения. Та проверих в Profidoors - белите, за които попитах бяха на 340 лв.  Crying or Very sad
А някой нещо за вратите на KM - Group да знае?

Жалко нямала си късмет ( с белите врати) нашите излязоха много по-евтини. А за КМ-Group нищо не знам, някой да даде мнение
Smile
Цитирай

Младост-2

Не ,не те разбрах ,не съм учила в Техникум по дървообработване  Very Happy , не казвам, че вратите са някакви космически , но за 280лв. фалцови врати мисля че е доста добра оферта Wink Smile Просто дадох мнение всеки има глава на раменете за да направи правилния за него избор Smile

Всеки който е учил в техникум по дървообработване се е научил прекрасно как да мрази професията си , клиентите  и себе си.
Не познавам  изключение от това правило ,  за съжеление.
Миналият месец  сменихме всички шублери с  микрометри.
Не мисля, че цената от 250-350 лв. за врата е нормално.
За съжеление  качеството струва пари.
Цитирай

Естествено , че качеството струва пари. Затова съотношението качество-цена в случая е най-важно . Smile
Цитирай

София

Нашите врати ги прави фирма Алвия.Имат офис на "Оборище" Нищо не разбирам,но поне по мнението на познати,които се смятат за разбирачи били качествени.Обаче  не са от най евтините.Вчера видях,че имат щанд и на Стройкото.
Цитирай

София

Аз съм с врати на Classen вече от 2 години и нямам никакви забележки . А децата постоянно ги блъскат , да не говорим , че задължително висят на обкова (дръжката) особено на вратата на хола докато обясняват нещо   Crossing Arms Мъжът ми ги монтира иначе. Ако ви трябва майстор на лични давам тел  Mr. Green
Цитирай

Аз съм с врати на Classen вече от 2 години и нямам никакви забележки . А децата постоянно ги блъскат , да не говорим , че задължително висят на обкова (дръжката) особено на вратата на хола докато обясняват нещо   Crossing Arms Мъжът ми ги монтира иначе. Ако ви трябва майстор на лични давам тел  Mr. Green

vivian помниш ли за какви пари сте ги взели , да не съм се прекарала нещо хахах Smile и вашите не са лоши Smile
Цитирай

Записче, че и на мен скоро ще ми трябва ... Smile
Цитирай

Аз си търсих врата за квартирата, че старата беше много грозна. Намерих на едно място доста евтини за по 200 лв. И в тази цена влизаше всичко - касата, брава, патрон и други там неща
Купих я от един магазин на Колхозния пазар във Варна, точно на задният вход на Била, една ъглова бяла къща.

Искате ли снимки?
Цитирай

Сoфия

Да, искаме!
Цитирай

София

Моля за мнение за блиндираните врати на Тунадор, а също ми педстои и слагане на интериорни врати. Харесах някои от Сан Исидор- имате ли мнение за техните интериорни врати?
Предварително благодаря за отговорите
Цитирай

София

hanna_lena , ние сме с блиндирана на Тунадор вече 2години и половина и нямам абсолютно никакви забелейки Smile Препоръчвам ти я!
Цитирай

Поръчахме си врати от Стил М , наши приятели горещо ни ги препоръчаха ... сега като чета цялата тема и никой не видях да е писал за тази фирма newsm78
Ох дано да са добри че..
Вратите са МДФ естествен фурнир ясен от 620лв. на врата нагоре са с каси без дръжки...
Цитирай

София

цъфка благодаря ти  за отговора.

Може ли някой да ми препоръча магазин с готови инретиорни хубави врати - откъдето да мога да си ги закупя директно без да правя поръчка и да чакам.

Предварително благодаря
Цитирай

София

няма ли кой да ми препорача магазин, откъдето да си закупя хубави готови интериорни врати?
Цитирай

СОФИЯ

ЛУКСДОР - от там спешно си я купихме , за стандартни строителни отвори http://luxdoor.bg/
Цитирай

Аз съм много доволна от едни китайски врати и бяха сравнително евтини на базата на поръчковите български,или др. В рамките на три дена бяха монтирани и имаха голямо разнообразия мисля че бяха около 200лв фирмата беше "ROYAL-2007" Те се занимават и с ремонти по жилища и са наистина добра фирма ние правихме основен ремонт и те поеха всичко.адрса им е на ул Пирин-30
http://royal2007.hit.bg/  тел; 0897638116
Цитирай

София

Благодаря Ви за отговорите  момичета.
искам да попитам някои има ли мнение за вратите на Сан Исидро?
Цитирай

Поръчахме си врати от Стил М , наши приятели горещо ни ги препоръчаха ... сега като чета цялата тема и никой не видях да е писал за тази фирма newsm78
Ох дано да са добри че..
Вратите са МДФ естествен фурнир ясен от 620лв. на врата нагоре са с каси без дръжки...

Доста скъпи са вратите .ние си взехме Ламинат -CPL за по 330лв от фирма Профидорс -Словенски са ,пак без дръжки , естествения фурнир бяха от 360лв мисла че, а ясена беше 450 или 460лв, а и изработката като гледам на стил М  не е много добра ....
Цитирай

Момичета
изчетох ви форума - ние сме в панел и искам да сменям врати - 5 бр - две ако маже да са двуцветни - и още 2 ПВЦ !!  И да облекат една каса без да има врата и една арка !
КОИ да избера ?
ЕУРОСТИЛ са производители  в България - дали стават? Тия на Класен - дали могат!! Ако можете помогнете ми!  bouquet
Цитирай

Здравейте, в момента и аз инживявам ужаса на търсене на интериорни врати..... За сега сме се спрели на ТРЕСКА и БУЛДООРС.... Моля да кажете ако някой знае нещо за булдоорс, понеже клоним към тях....., но все още се колебаем... все пак ще копуваме 7 врати...  Smile

Мерси много предварително Smile
Цитирай

София

на Треска бях чела много положителни мнения , но нещо наживо н ми допаднаха. Виж на Инос-Русе , много са им добри цените, а иначе до колкото знам най-хубави са на Хармония, ама на мен фурнированите ми дойдоха малко скъпички
Цитирай

Вратите в дома ми са Solodoоr - http://www.itpgroup-bg.com/ - изключително съм доволна от фирмата, вратите и монтажа, а и като цени са ок!
Цитирай

Journeys end in lovers meeting.

Аз днес поръчах от Ворошилов, защото единствени държат на склад това, което ми трябва. Изтощих се от това търчане за врати, а сроковете дори не искам да ги коментирам. Като дойдат вратите ще кажа какво е положението, но поне няма да чакам дълго и няма да ми излезе златно / към 270 се връзва врата с всичко - брави, монтажи и т.н., като моите не са стандартни отвори.
Цитирай

София

Поръчах врати от българската фирма ТРЕСКА, защото за 1-2 см не влизаха стандартни врати и в няколко фирми-вносители се опитваха да ни убедят да разширяваме отворите, за което нямахме техническа възможност (а и всичко беше вкл. боядисано вече). Значи, цените са доста добри, срока на доставка на вратите го спазиха, вратите влезнаха в отворите до милиметър
НО
след това ги чакахме 2 седмици, за да ни монтират первази около касите и на едната врата первазите са снаждани 2-4 см отдолу Shocked Shocked - за 2 седмици не ги отрязаха с правилния размер!! И са казали на мъжа ми - ами такива са Mad #Cussing out #Cussing out
вие си преценявайте, аз втори път при тях не бих поръчала Naughty
Цитирай

София

И по-напред съм писала в темата. Препоръчвам Zikidoors - имат сайт в интернет. Фирма Треска искаха да ни оставят 20 дена без врати, а от Zikidoors дойдоха, изкъртиха и за 2 дни имахме врати (освен това бяха готови предсрочно).
Цитирай

И аз съм доволна от ИТП Груп, но по-важно е, че мъжо също е доволен, а при него угодия няма Laughing Освен Солодора ни предложиха и по-евтин вариант - полски врати. Сега търсиме хубава входна врата Mr. Green
Цитирай

София

Ние поръчахме от Треска. Монтираха вратите 3 дни предсрочно, но пък за сметка на това вече почти 2 седмици чакаме первазите (вярно, че имаше почивни дни, но все пак имаше и работни такива), а и са объркали височината на касите, заради което ще се наложи да доплащаме за по-широки первази, и за разкош са изпуснали явно едната врата и са наранили паркета в едната стая  Sad И понеже съм оставила мъжа ми да се разправя с тях, той още не се е обадил да се оплаче...
Цитирай

Моите ги монтираха от Ворошилов. Вратите са чешки, хубави са. Обаче, забравили да ми донесат брава за тоалетна и ми заявиха, че и в склада нямали.  Shocked  Laughing Оставили едната каса без пяна и тя се вади с пръстче цялата.  Laughing От утре започвам похода срещу Ворошилов.  Cool
Цитирай

София

Здравейте,монтажник съм на интериорни врати,питайте ако мога ще помагам
Цитирай

Цените на ''Треска'' може да са добри ,но това е за сметка на живущите около производствената им база в Нови Искър. Те са длъжни да живеят в постоянен шум и обгазявани от боите които използват. Всичко това е от лакомия за по-голяма печалба. Жалко за децата в района а който е избрал фирма ''Треска'' със здраве да си ползва вратите.
Цитирай

Цитат
Жалко за децата в района а който е избрал фирма ''Треска'' със здраве да си ползва вратите.
E, това почти като клетва прозвуча, дано да бъркам Smile

Иначе влизам  в темата да прочета мнения, че втора зима без врати не ми се седи.
Смятам да изчакам "Стройко"-то - някой в някоя от темите беше писал, че се е уредил с врати с 10% намаление от там.
Цитирай

Аз се уредих с такова, но беше преди 2 г.
Цитирай

Чета, че много от вас са имали проблеми с первазите на Треска....Явно това име е слабото място. Нашите врати също са от тях...много сме доволни, чудесно качество и цена. И ние щяхме да чакаме за первази сигурно дълго, ако не беше мъжа ми. Нещо им се наложи, че не можел да ги чака за первази и да ги слагат веднага. Сложиха ни ги на другия ден и двата пъти в които им правихме поръчка. Наши роднини си сложиха доста врати от тях и приятелско семейство - пак всички са доволни!
Цитирай

Аз съм от Треска. Имам много отговори на всички, които са недоволни.По въпроса с первазите - при поръчка на врати има монтаж на врати и след това на первази.Когато монтираме вратите, някой искат веднага первазите, а други искат да боядисат, подмажат и т.н.Времето за поставяне на первазите зависи от желанието на клиента. Понякога е необходимо подсещане наистина /от страна на клиента или от нас/
Цените на ''Треска'' може да са добри ,но това е за сметка на живущите около производствената им база в Нови Искър. Те са длъжни да живеят в постоянен шум и обгазявани от боите които използват. Всичко това е от лакомия за по-голяма печалба. Жалко за децата в района а който е избрал фирма ''Треска'' със здраве да си ползва вратите.
Тази госпожа ни е съседка и съпругът има фирма за дограма като цеха е в съседство. Цех за алуминиева дограма, които не вдига "никакъв" шум. Дори в 5 сутринта. А в момента няма работа и този цитат е резултата.
Хора всякакви и ние не сме перфектната фирма.
Цитирай

хасково

Моят проблем е преходна плъзгаща се врата.Трябва да я избера преди да е монтиран гипсокартона,че някои се монтирали само на стена.Портала е 2 м.Искам две крила плъзгащи се навън.Правил ли е някой такова нещо и къде?
Цитирай

София

И ние сме с интериорни на Класен и сме много доволни. Външната ни е на Тунадор едната и вратата и заключването е добро , но едната ключалка ръждяса  Tired

Изчакайте сега има Стройко и със сигурност ще има 5-10% отстъпки  Peace
Цитирай

София

Две от вратите си правихме в Кю Стайл (Q Style). Много съм доволна от качеството, монтажа, сроковете и отношението.
Цитирай

и тук, и там, и въобще навсякъде

А ние днес чакаме от LUXDOOR да ни ги доставят и да ги монтират.
По телефона мъжа с който говорихме беше доста любезен и най-вече търпелив в обясненията си и към моите въпроси.
Силно се надявам и след монтажа да съм с такива положителни впечатления Peace Честно казано, все пак ми е малко притеснено, докато не ги видя как изглеждат в готов вид.
Цитирай

София

Момичета, тези от вас които са с врати Класен, отъде ги поръчахте/взехте? Набелязала съм си тяхната рамка за метални каси, че с моята панелка не ми се иска да стеснявам отвора, а пък да къртя касите е изключено! Някоя от вас има ли такава каса?

P.S. Гледам в сайта им, че Давидо, Баумакс, Карпетмакс и още 1 фирма са написали...
Цитирай

София

Наш приятел е представител на тези врати, ама фирмата не и знам името  Embarassed
Сега ще са на Стройкото и мисля, че дават някаква отстъпка. Нашите врати са по поръчка и не мога да ти помогна за това, но ако искаш тел. мога да ти пусна на лични на момчето.
Поръчахме за нас преди половин година, преди месец за свекърите , всичко дойде навреме и не сме имали с нищо проблем / доставка, монтаж, нещо криво или чукнато/, защото обзавеждаме два етажа и се нагледах на некоректност  Tired
Цитирай

София

Питай за фирма, ако ти е възможно. Аз ще се разходя на Стройкото, ако са там направо ще говоря на място
Цитирай

София, в гнезденцето

И аз се записвам, че както krasimilo и на нас не ни се стои втора зима без врати. Вчера от Давидо си взех цял каталог на вратите класен и сега ги гледам...
Стройкото започва утре  Smile
Цитирай

Замислете се и за врати от дърво , цените са станали доста близки !
Цитирай

София

И аз се записвам, че както krasimilo и на нас не ни се стои втора зима без врати. Вчера от Давидо си взех цял каталог на вратите класен и сега ги гледам...
Стройкото започва утре  Smile

А дали случайно Давидо ще бъдат на Стройко?
Цитирай

и тук, и там, и въобще навсякъде

А ние днес чакаме от LUXDOOR да ни ги доставят и да ги монтират.
По телефона мъжа с който говорихме беше доста любезен и най-вече търпелив в обясненията си и към моите въпроси.
Силно се надявам и след монтажа да съм с такива положителни впечатления Peace Честно казано, все пак ми е малко притеснено, докато не ги видя как изглеждат в готов вид.
Да се самоцитирам - вратите са страхотни Peace Не съжалявам за избора си и се радвам, че благодарение на споделени мнения в тази тема, открих тези врати.
Цитирай

София, в гнезденцето

krrasy според брошурата ще бъдат.
Янка Бибиянка и ние искахме врата от дърво и опитът ни можеш да прочетеш в черния списък. За съжаление в БГ явно много бързаме да си продадем стоката и това със съхненето е излишна дреболия, което само бави търговеца  Mad
Цитирай

София

Момичета,
Посетихте ли вече Стройкото?
Моля за мнения. Има ли и кои са фирмите, предлагащи интериорни врати? Дават ли отстъпки?
Цитирай

София, в гнезденцето

Ние ходихме и поръчахме от Треска. Не съм ги проучвала, дано нямаме проблеми Praynig
Има много фирми , предлагащи интериорни врати-някои са само вносители, има и т.нар. производители. Почти всички имат отстъпки, само Камбера и Син нямат. Харесах си и Мебел ООД, при тях отстъпката е безплатен монтаж. Треска- -7%, имаше и 10% отстъпки...
м/у др. Стройкото е до утре, но пък и повечето фирми ще имат отстъпки до края на месеца
Цитирай

София

Благодаря, Бубу  bouquet
Защо избрахте Треска? Има нещо, което ме притеснява в тях (не знам защо, на някакво подсъзнателно ниво  Laughing)
Иначе ние днес ще ходим до там.
Цитирай

София

Съвсем леко да се вмъкна в темата Smile КОйто е от София - в момента има изложение в НДК - Стройко. Има доста неща, така че ако някой има време за губене, може да се позавърти там.. Би трябвало да има такива врати. Поне външни врати със сигурност видяхме Smile Видях че е писано в горния пост. Извинете ме  Hug
Цитирай

София, в гнезденцето

Ние специално търсехме сгъваеми врати и затова- най-евтиният вариант са, а и качеството ни хареса от изложеното на Стройкото и в техния шоурум, предложиха ни и добри отстъпки-7% +безплатен монтаж, а и търсихме от т.нар. производители....надявам се да е лъжливо чувството ти Laughing
Цитирай

София

И аз се надявам  Laughing
Ще се радвам, ако се включиш с мнение след монтажа им.
Цитирай

София

Някой може ли да даде мнение за интериорни врати "Кайлъка"?
Оттам предложиха вариант да се облекат  металните каси, които няма да къртим, с някакъв фурнир и така отворът се стеснява само с около 3см. Имаше и разни други, които предлагат подобно нещо, но слагат нова каса и стесняването е 8-10см.
Цитирай

София

здравейте,

а някой да е чувал нещо за Диадорс - Diadoors? Защото се чудиме дали да поръчаме от там. Мерси  bouquet
Цитирай

Взехме врати от Хармония. За 1 година една от вратите се изметна и й падна дръжката.
Тъй  като е на складовото помещение - не го отдавам на честата употреба, а на некачествено изпълнение Mad
Цитирай

Бубу, какво стана с вратите от Треска? Аз също ще имам нужда от една сгъваема да преградя едно помещение, доволна ли си и какви горе-долу бяха цените? Благодаря!
Цитирай

София, в гнезденцето

А,здравейте пак.
Монтираха ги, имахме малки премеждия...особено относно дръжките-имаше един особено интелигентен майстор, който реши да монтира дръжката, не където му казахме и се оказа, че се заключваш в стаята по този начин  Laughing Не ни беше смешно тогава, но след като не пожелаха да сменят сбърканото крило, сега имаме по 2 дръжки на врата, за симетрия. Иначе, тъй като няма фирма за врати, която да не създава проблеми, сме доволни общо взето. Излезе около 500 лв вратата без стъкло и 600-със. Кажи, ако още нещо те интересува Peace
Цитирай

Ох... Явно с всички фирми е така, наистина. Можеш ли да ми кажеш какъв материал и какви размери е за тази цена? Благодаря ти!
Цитирай

Раковски

Готови пана за врати - http://www.rosi.bg/pana-za-vrati/160.
Цитирай

София

И нашите врати са от "Треска". Ами, не ги препоръчвам на никой, имахме доста перипети с тях и в крайна сметка качеството е крайно незадоволително.
Цитирай

Аз да похваля нашите врати Porta от един магазин в подземието на Сити Центъра, не си спомням как се кзваше, май Ралица. Вече три години доста сериозна експлоатация, не са мръднали, като нови са. И от самите врати съм много доволна, и от монтажа.
Цитирай

София, в гнезденцето

Ох... Явно с всички фирми е така, наистина. Можеш ли да ми кажеш какъв материал и какви размери е за тази цена? Благодаря ти!
Ламиниран мдф за размери 90/200.
Цитирай

Благодаря ти.  bouquet

Хубави, лоши... Аз опирам пак до Треска, защото са производител и с нестандартни размери другите фирми ми дават такива цени, че...  Crazy Освен това, ще трябва да чакам някакъв завод в Полша, примерно, да произведе моята нестандартна врата в необозрим срок. Изобщо... То не врати, а диаманти по-лесно ще си купя.  Laughing
Цитирай

simplyaven - не се притеснявай, хубави са на Треска Peace Ние си обзаведохме жилището с техните, няма мърдане, девер ми си направи 9 за апартамента преди 3год., също и нашите кумци си направиха в целия апартамент. Никой няма проблем от близките ми!
Цитирай

Мерси. Аз съм с други врати за стаите, но сгъваема... Няма как, трябва ми производител. тъй че, Треска ще е.  Very Happy
Цитирай

Ние взехме от тук врати нямат много голям избор но вратите са им хубави  http://www.vidov-commerce.com/?page_id=51
Цитирай

София

Готови пана за врати - http://www.rosi.bg/pana-za-vrati/160.
Какво представляват тези пана?
Цитирай

Раковски

Това са готови платна за врати които се лепят от двете страни на рамката за врати и после се боядисват според желания цвят.
Цитирай

София

Могат ли да се залепят на стара врата? От онези, паянтовите в панелните блокове.
Цитирай

Раковски

Едни колеги го правиха тоя номер, сваля се обикновената фазерна врата и се изрязва така че да остане рамката на вратата и лепят платната с полиуретанова пяна (тая с която се монтират врати и прозорци) и стягат на доста места със стяги. Изрязва се за да се запълни с пяната и съответно залепят платната. Тези платна обаче са с по-голям размер и трябва да се отрежат после след което  трябва да се боядисат (те са подготвени за тази операция, идват грундирани).
« Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 15:21 от shadowman »
Цитирай

София

Много ти благодаря Smile
Цитирай

София

Здравейте.

И аз съм на вълна врати. Изчетох цялата тема, моля някой, който вече е сложил врати в панелка на метални касаи без да кърти, да сподели опит. Искам да ги облека, но с минимално стесняване на отвора.
« Последна редакция: вт, 08 май 2012, 18:45 от catty m »
Цитирай

София

Ние още не сме се наканили да поръчаме, но вариантите са 2 май - алуминиеви врати, като има доста хубави цветове, стъкла и т.н, за да не изглежда като врата на баня или пък врати по поръчка според размера, но стесняват с 8см. При нас мерих, че дори стеснено, пак ще е като стандартна врата.
Просто тези с металните каси са по-широки по принцип. Кофти е, за който е свикнал с по-широките. Вероятно ще се усеща.
Ние този месец ще пробваме с алуминиева на кухнята, защото само там е по-малък отвора. Ако ни хареса, ще сложим и по другите стаи. Ако не - ще се стеснява. Това е положението.
Цитирай

София

Металните панелни каси са стандатни мисля - нашите са 80 см. на стоите и 60 см.на санитерните помещения. Не искам стесняване с по 8-10 см. тъй като това оозначава, че диванът, например, никога няма да може да се изнесе.

Алуминиеви врати не подлежат изобщо на обсъждане, с такова стесняване има красиви врати от МДФ и т.н.

Гледах, че Давидо предлагат каси комуфлаж, което би било идеално решение за нас. Щеше ми се някой, които чеве е сложил подобни каси и врати да сподели опит.
Цитирай

София

Алуминиевите не стесняват.
И на мен в един магазин ми казаха за каси камуфлаж, но познат, който се занимава с врати, беше скептичен. Звънях и в една фирма за немски врати, които преди са имали вариант със стесняване 3 см, но вече не правели... Отзиви от първа ръка няма и това ме притеснява.
Ще съм благодарна и аз за още инфо по въпроса.
Ние ще слагаме нови врати в панелка при майка ми. По този повод мерих нашите вкъщи и се оказа, че стесняването ще ги направи колкото нашите - 73 см, мисля, че беше.
Цитирай

София

Относно касите, преди 6-7 м ходих в Давидо и разпитвах, но те имаха останали само цвят орех, защото фирмата ги била спряла от производство. Не изглеждаха никак зле, но на мен ми трябват тъмни врати. Ако някой има опит с друга фирма която стеснява отвора минимално, ще съм много благодарна.

Проблема ми е 1 врата, която в момента е 70 см. Ако се стесни с 10 см. става 60, а това е детска и както казаха по-нагоре няма внасяне или изнасяне на мебели...
Цитирай

София

Ау, това с Давидо не ми хареса като инфо Sad Аз само сайта им гледах. Дано има и други фирми, че...
Цитирай

Благодаря Ви за отговорите  момичета.
искам да попитам някои има ли мнение за вратите на Сан Исидро?
Вратите на сан Исидро са страхотни, но доста скъпи (мен лично това ме отказа). Аз исках бели врати, а техните бяха като порцеланови  - просто красота. Другото, което не ми пасваше (освен цената), бяха размерите - нашият апартамент е старо строителство, вратите - различни размери, и по-високи от 2м. Чака се доставка също така, но и аз чаках един месец за чисто български врати Smile
Цитирай

Металните панелни каси са стандатни мисля - нашите са 80 см. на стоите и 60 см.на санитерните помещения. Не искам стесняване с по 8-10 см. тъй като това оозначава, че диванът, например, никога няма да може да се изнесе.

Алуминиеви врати не подлежат изобщо на обсъждане, с такова стесняване има красиви врати от МДФ и т.н.

Гледах, че Давидо предлагат каси комуфлаж, което би било идеално решение за нас. Щеше ми се някой, които чеве е сложил подобни каси и врати да сподели опит.

Няма шанс за касите камуфлаж...спрени са от производство от няколко месеца и никъде няма наличност.
Единствения начин за вашите врати е да къртите някой ден металните каси, инак каквото и да правите, все ще ви се намали отвора, а за кухнята и тоалетната вратите вече това ще е проблем...
Цитирай

София

Някаки мнения за тази фирма: http://www.mebelinterior.eu/%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B … %BF-craft-master/

Цитирай

Няма да останеш разочарована от качеството!

Ако търсиш нещо в по-нисък ценови клас, препоръчвам тези http://luxdoor.bg. За съжаление поддържат наличности само от няколко цвята.
Цитирай

София

Всъщност се спряхме на тази фирма:

http://www.doordecor-bg.com/interior-doors.html

Чешки врати, стесняване на светлия отвор при обличане на метални каси 3 см.

Някой да има мнение за фирмата?
Цитирай

Ако търсиш нещо в по-нисък ценови клас, препоръчвам тези http://luxdoor.bg. За съжаление поддържат наличности само от няколко цвята.

sen sei,  luxdoor работят с готови размери врати? А първите - и по налични светли отвори?
Цитирай

sen sei,  luxdoor работят с готови размери врати? А първите - и по налични светли отвори?

Не знам. Моите са със стандартни рамери, а от сайта не ми става ясно.
Цитирай

Момичета,
наклонете избора за изработка на врати за нестандартни отвори и первази - т.е. по поръчка Smile
 Инос, Треска, Славянка ВМ или Луксдор (за последните не съм сигурна дали правят по поръчка).
Цитирай

Шопия

Момичета,
наклонете избора за изработка на врати за нестандартни отвори и первази - т.е. по поръчка Smile
 Инос, Треска, Славянка ВМ или Луксдор (за последните не съм сигурна дали правят по поръчка).
Само Инос ползвахме и се справиха много добре. Красиви ни ги направиха. Ако се въоръжиш с търпение, накрая че получиш чудни резултати. Но си трябва търпение. Представителят им за София е голяма мъгла в организацията. Обаче е сладур.  Laughing
Цитирай

София

Момичета,
Само Инос ползвахме и се справиха много добре. Красиви ни ги направиха. Ако се въоръжиш с търпение, накрая че получиш чудни резултати. Но си трябва търпение. Представителят им за София е голяма мъгла в организацията. Обаче е сладур.  Laughing

Моля те, сподели с колко търпение трябва да се въоръжи човек.
Ние поръчахме врати от Дордекор, на 10 август при срок за изпълнение 6 седмици. Закъсняха с 2 седмици, при което се оказа, че от 4 врати 3 са сгрешени. МОнтираха 2 от тях (едната направих компромис да я сложат на едно помощение с щрангове), като уж трябваше до 4 седмици да дойдат и останалите, като шефът им щял да се помъчи даже 2 седмици да стане. Вече минаха 5 седмици. На мен търпението ми се изчерпа вече за 3 месеца и мисля да разваля договора и да си искам капарото.
Цитирай

Момичета,

Много добре звучи  Peace Търпение - имам го (засега), т.е. имам някой друг месец... стига да няма фрапантни "неправилно взети размери", "перваза не стига до пода" и подобни, още повече щом ще са красиви.
И описанието на представителя е  35 (т.е. трябва да го ръчкаш повечко?)
Започнах към тях да клоня, базата им е в Русе, а Славянка - Враца;)
Цитирай

Попово

Здравейте на всички. Кажете мнение за 4 интериорни врати: ламинат или крафтмастер лак? Маи повече клоня към вторите, но кажете мение
Цитирай

Шопия

Не беше толкова голямо закъснението, младежът си взе перфектно мерките. Монтажистите бяха добри.  Но той просто е малко разсеян и когато си минал през не знам колко майстори, поръчки и още купища неща, вар и мазало, търпението е на кантар. Малко се забави със стъклата, малко с разни дребности, в денят на монтажа успя да закъснее с 5-6 часа (доставната кола била бъгнала). Обаче вратите засега са чудни. Дано във времето да не ми се наложи да си променя мнението.  Peace Просто трябва да си говорите много напоително и редовно, за да върви работата.
Цитирай

рони, добре;)))
А това с бъгването на колите (водна помпа се чупи), материалът го няма в единия склад, дирят го в друг - позната картинка.... Важното е, че в рамките на деня и помпите заработват, и матриали има;) И доставките са ОК.

Радвам се за вратите ти и благодаря Peace
Цитирай

София

Мда, рони, явно при вас не е чак като при нас търпението. Говоря напоително и редовно, ходя до офиса, файда няма. Ще пускам жалба към КЗП и ще си искам капарото.

Neshi, аз лично не харесах Крафт Мастер вратите и предпочитам ламинираните.
Цитирай

Попово

catty m от каква гледна точка - външен вид или нещо свързано с поддръжката. Помогнете кое да избера, че утре трябва да внасям капарото
Цитирай

София

catty m от каква гледна точка - външен вид или нещо свързано с поддръжката. Помогнете кое да избера, че утре трябва да внасям капарото

Външен вид. Не си ли ги вижал на живо? Крафтмастера ми се сториха някак си... много пласмасови, хич не ми харесаха на живо, хем много гледах на снимки в нета. Но все пак е въпрос на вкус, за това е хубаво да отидеш и да видиш мостри.
Цитирай

Аз си поръчах от  Луксдор - http://luxdoor.bg  и мога да кажа ,че ниските цени абсолютно отговарят на качеството им. Няма и месец и касата на едната врата се отлепи , а самата врата някакси провисна и опира в пода. За фактура и гаранция естествено не може и да става на въпрос. Другото което е важно за тях, е че от промоционалните им врати естествено са се изчерпали и ти предлагат веднага по – скъпи. Важно е да се знае и за монтажа – въпреки че взимаха сами размери на всяка врата на място, после при монтирането на каси и врати ги режат на място и става страхотна кочина, която не си почистват тъй като не влизало в цената. Иначе вратите са им евтини, но качество никакво.
Цитирай

Sofia

Предстои ни подмяна на 6 врати на панелка. Моля, препоръчайте фирма, от която да ги вземем. Трябва да са налични и на склад, да са сравнително добро качество и не много скъпи. А дали някой прави отсъпка за количество? Не мога да се ориентирам в това многообразие на пазара...
Цитирай

София

Предстои ни подмяна на 6 врати на панелка. Моля, препоръчайте фирма, от която да ги вземем. Трябва да са налични и на склад, да са сравнително добро качество и не много скъпи. А дали някой прави отсъпка за количество? Не мога да се ориентирам в това многообразие на пазара...

Нали знаеш,ч е ще ти се стесни светлият отвор на вратите, ако облечеш касите? Отстъпка се съмнявам да ти направят за 6 врати, а и доста изисквания имаш Smile Пиши на коя фирма се спираш, че е полезен опит, все пак.
Цитирай

Sofia

Нали знаеш,ч е ще ти се стесни светлият отвор на вратите, ако облечеш касите? Отстъпка се съмнявам да ти направят за 6 врати, а и доста изисквания имаш Smile Пиши на коя фирма се спираш, че е полезен опит, все пак.
Не го знаех това  Smile още съм супер неорентирана. Явно ще си е търсене, ще пиша какво сме намерили  newsm78
Цитирай

София

Има камуфлажни каси за врати за панелни жилища и при тях стесняването на светлия отвор е минимално. Сменяла съм врати на панелно жилище, нямаше една с една еднакви, така че това да ги имат в наличност не ти върши работа.
Цитирай

Sofia

Има камуфлажни каси за врати за панелни жилища и при тях стесняването на светлия отвор е минимално. Сменяла съм врати на панелно жилище, нямаше една с една еднакви, така че това да ги имат в наличност не ти върши работа.
А някоя фирма да препоръчаш?
Цитирай

София

Вратите, които сложихме, са алуминиеви. Впоследствие знам, че се появиха производители с камуфлажни каси, които слагат дървени крила на вратите. Ето ти една стара тема, която може да ти е полезна.
Цитирай

София

Вратите, които сложихме, са алуминиеви. Впоследствие знам, че се появиха производители с камуфлажни каси, които слагат дървени крила на вратите. Ето ти една стара тема, която може да ти е полезна.

Имало е, един вид каса, с минимално стесняване на светлия отвор, полска, но вече не се произвеждала Sad Това установих миналата година след много ровене и търсене. За нас алуминиевите врати не бяха опция.

Всъщност бях открила една фирма с някакъв вид каса за панелки, но беше толкова измислена самоделка, оставаше да се вижда част от металната каса, която на всичкото отгоре трябваше и сами да си боядисваме (не се включваше в цената на вратите, нищо, че бяха по над 400 лв./бр.). Аз и за това се бях спряла на тези чешки врати, но не попаднах на фирма-изпълнител (писала съм за тях). Същата марка чешки врати видях и на някаква друга фирма, но ще търся по-нататък, когато стигнем до смяна на останалата част от вратите вкъщи. Иначе стесняването на светлия отвор при тях е около 3-4 см. (ако си спомням праивлно), но все пка трябва да се прецени дали и това няма да е много (при нас, например, това ще възпрепятства изнасянето на дивана от хола с около 1 см., поради което тази каса ще се реже, а останалите сме преценили на този етап, че няма да са проблем, тъй като мебелите са разглобяеми).
Цитирай

София

При нас също стоеше проблемът с изнасянето на мебелите и другата алтернатива беше през прозореца, което съвсем усложняваше задачата. Алуминиевите бяха компромис преди 5-6 години. Гледах, че в темата пишеше жена, която препоръчваше фирмата, сложила вратите в нейния апартамент (parapet.eu, ако не се лъжа). Може би те продължават да работят.  newsm78
Рязането на касите не винаги е опция, защото при някои отвори са метални, подсилени и рязнето се превръща в истинско предизвикателство. В нашия апартамент имахме два вида врати - с дървени и с метални каси. Металните ги облякоха с профил, а дървените ги изкъртиха.
Цитирай

София

Да, да, и при нас са дървени и метални, дървената стана страхотна и без никакъв проблем. А иначе се надявам да няма проблем с рязането на касата на хола, тъй друг апартамент е правено това. Е, мръсотията е на ниво, разбира се, ама...
Цитирай

София

Само се консултирайте със строителен инженер, тъй като някъде бях чела, че при панелите металните каси на вратите не са случайно сложени и подсилвали конструкцията. Може и да не съм права, но някакъв спомен ми е останал.
Цитирай

Sofia

Вратите в нашата панелка се оказа, че не са с метални каси. Строена преди масовите панелки, уж по някаква белгийска технология и май няма да имаме проблем с касите.
Спряхме се на врати Classen, мисля, че съотношенито цена/качество е добро при тях.
За 7 врати ни излиза средно по 350 лв. на врата, такава оферта получихме.
Понеже много фирми ги предлагат се чудим коя да изберем, защото не само вратите са важни, а и монтажа.

Някой да препоръча такава фирма, с добър монтаж на врати Classen?  newsm78
Цитирай

София

Браво, че няма да имате проблем, това е наистина важно. Цената е без монтаж, нали?
За съжаление, фирма не мога да препоръчам, изчети темите, току виж си избрала читава фирма, а после да се похвалиш, че може и снимчици да покажеш.  Very Happy
Цитирай

Sofia

С монтажа е това Smile Монтажа е 60 лв на врата.
Да, имаме още малко време да поумуваме и ще кажа на кой сме се спряли.
Цитирай

Най евтините врати са в Практикер , Практис , Бриколаж .
Аз бих избрала български врати - фирма ''Елена'' може .
Диадорс също , не знам дали са български но мои роднини си взеха и интериорни и входна врата от тях , много добре изглеждат .Не съм сигурна за цената , около 300 лв май
Цитирай

USA

Здравейте!

Искам да попитам кои врати са по-добри, дървени или пластмасови?
Цитирай

София

Питаха ме на л.с. какви врати сме избрали и се сетих, че след проучването не съм писала.
Врати Кайлъка ползвахме - български са.
Стесняването не е кой знае какво, особено предвид факта, че се оказа, че в панелното жилище вратите са с по 10 см по-широки от тези в тухлено.
Досега сложихме 3 техни врати, като две са върху метална каса. Мисля, че са крафтмастър. Цветовете са хубави, има различни варианти за декорация, изработка е почти много добра. Нямам забележки към първите две. Едната е кухненска със стъкло. Последната врата не е перфектна обаче. Бравата е привидно същата, но някакси по-стегната. Имаше и лек звук при отваряне. Нищо супер дразнещо, но заличиха отличното мнение от първите две. Третата сложихме 1-2 месеца по-късно. Изглеждат много добре. Слагани са миналата година, затова не мога да кажа при продължително ползване как ще се държат.
Цитирай

Мнения за "Видов Комерс"?
И препоръки за ПВЦ врата за баня?
Цитирай

Варна

Искам да препоръчам за Варна ф-ма Марбел.
http://marbel.bg/vrati-vhodni
Закупихме от тях китайски врати МДФ на 198,00 лв.
Монтираха ги безупречно след 3дни от направата на поръчката!  Peace
Предлагат и тяхно производство.

Преди да ги "открия" ходих при Варненски производител на врати,
който не благоволи 5 дни да дойде да вземе размери.  Confused
Цитирай

3 метра над небето

искам да ви попитам кое е по качествено  с мъж ми сме на различно мнение той  мисли че ламината а аз фурнира в момента  напрахме ремонт на хола и махнахме  вратата  до седмица трябва да изберем   общо са 5 бр  като едната е за баня харесах врати на  АРКОМА И ХАРМОНИЯ Н не сме обикаляли  много но искам да е нещо по здраво  моля за мнение
Цитирай

"Селект Дорс"  - дойдоха за размери в уговорения час, доставиха вратите много преди уговорения срок, монтажистите се справиха перфектно, доволна съм.
Цитирай

София

Мнения за "Видов Комерс"?
И препоръки за ПВЦ врата за баня?

Говорих с тях миналата седмицата, направи ми впечатление недодяланото им отношение по телефон.
Не мога да изкажа мнение за вратите им, защото дори не се стигна до покупка, отбъснаха ме с отношението си, и най-вече с това,че цените на обявени в сайта като крайна сума излизат доста по-високи от обявеното. / обичат да ги измислят в процес на разговор/

п.п абонирам се за темата, ще ми бъде от изключително голяма полза.
Цитирай

Майка ми наскоро се занимава да търси врати , входни и вътрешни. Цените и качеството варират много, трябва да търсите директен вносител или производител, но вносителите предлагат и монтаж в цената, което е голям плюс.
Ние се спряхме на Miahov. Нямат широка гама модели, но наличните им са красиви и паснаха идеално на хола. Ако търсите специално блиндиран или интериорни врати , мога да ги препоръчам.
Цитирай

Здравейте,
Споделям моя опит в търсенето на входна и четири интериорни врати - за баня, хол и две спални. Интериорните врати са еднакви като модел, само тази на хола е със стъкло. Външната врата е блиндирана, от двете страни има вата и най-отгоре МДФ покритие.
Първо разгледах в нета какво се предлага на пазара. Харесах си модели, набелязах си фирмите и ходих на място- Кайлъка доорс, Каракашев, Profile bg, Borman, Carpet max, Ник доорс, Acroma и още няколко.
Цените се определят горе долу по следния начин: цена на крило + цена на каса (цената варира според ширината на касата, напр. за каса 14-16 см е Х цена, за каса 16-18 см е с 10-20 лв. повече и т.н.) + цена на брава + монтаж + транспорт. Разбира се при различните фирми цените варират. А повечето, да не кажа всички, взимат около 10 лв на етаж, за да ти качат вратите, ако в сградата няма асансьор. Вратите със стъкла при едни фирми са по-скъпи от тези без такива, както и бялата врата на едни места е по-скъпа, на други по-евтина. Някои от фирмите са ми дали отстъпка до около 10-12 % от цената (но само на вратите, цената на монтажа си е отделно и тя е твърда).
Впечатленията от фирмите са ми следните:

-  Кайлъка доорс-обслужването е много на ниво, изключително любезни, обясниха ми всичко, дадоха отстъпка от около 5 % (грубо), но цените са им малко високи, затова се отказах, хубави врати- дадоха ми директно цена на врата (вкл. в нея всички по-горе изброени елементи на ценообразуването). Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Никдоорс - средно положение като цена, но не ми беше дал цените за монтаж. Нямаха бели врати (аз исках да са такива). Обеща да ми прати имейл, но излезна несериозен и такъв имейл не получих, след което се отказах от тях. Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Каракашев-дадоха ми цените на разбивки, но като ги сумирах, резултатът беше близък до този на цените, дадени от Кайлъка доорс. Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Profile bg дадоха добра оферта като цена с отстъпка, много добро обслужване, бърз срок за изпълнение, но нямаха външната врата, която исках. Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Съни доорс нямаха това, което искам. И те се намират на бул. Христо Ботев;
- Акрома - намира се на ъгъла на бул. Славейков и Цар Асен 1 - офертата им беше висока, предлагат врати на Порта доорс. Добро отношение. При поръчка на интериорни врати ми дадоха 5 % отстъпка, а при поръчка на интериорни + външна ми дадоха 10 %. Моята външна, обаче, не я предлагаха;
- фирма С-лайн (съжалявам, прецакала ми се е латин.). Намира се бул. Мюнхен (индустриалната зона). Нещо като склад на едро. Продават само входни врати. Там я имаше входната врата, която бях харесала на най-ниската цена. Разбрахме се, че ще я купя и да ида до два три дни да дам капаро. И когато отидох, той ми каза, че я бил продал.  А два пъти ходих до там, говорихме няколко пъти по телефона, той обеща, че ще ми я запази, но уви-излезна доста некоректен;
- Фирма Мурекс - намират се пак на бул. Мюнхен. Офертата им беше не много висока. Не ми допадна много отношението им;
- Карпет макс - намират се на околовръстното между бул. "Симеоновско шосе" и бул. Черни връх. Отношението им беше много странно. Държаха се толкова апатично и едва ли не се опитваха да ме разубедят да не си поръчвам нищо от тях  newsm78 ;
- Видов комерс - никакъв избор, не обръщат особено голямо внимание на клиентите;
- Борман Комерс- спрях се на тях. Намират се срещу Семинарията. Дадоха една от най-добрите оферти. Малко са мудни, но имаха това, което искам. Момчето, което дойде да вземе размерите доста си разбира от работата (поне засега така мисля, като дойдат да монтират вратите ще видим). Имат ги на склад и до няколко дни могат да се монтират. Ако обаче се изчака - т.е. със заявка, дават отстъпка от 12 %.  И тъй като аз не бързам да ги слагам-имам още ремонтни дейности, които трябва да се извършат, ги поръчах със заявка като срокът за изпълнение им е до 35 работни дни. Като станат готови, ще пиша пак да кажа какво са сътворили и дали съм доволна.
Надявам се да съм била полезна. Smile

П.С. Относно ПВЦ вратите, аз не ги харесвам. За банята съм си поръчала като останалите интериорни, моята не се мокри директно. Казаха ми, че няма да имам проблем като гниене и надуване, но ще видим. Но и да не ми бяха казали, пак щях да си поръчам МДФ, защото първоначално не ми хареса идеята за ПВЦ врата- малко ми създава усещането за болница, а пък и като ги видях на място, реших твърдо, че няма да е такава вратата. Но все пак това си е мое мнение.
« Последна редакция: сб, 23 ное 2013, 03:57 от shakri »
Цитирай

София

shakri, страхотен анализ. Дано си доволна от вратите, които си избрала и най-вече от изпълнението на фирмата. Дай ми, моля те, малко повече инфо за входната врата, че и ние сме пред такъв избор.

Иначе, отношението към клиентите е важно, но дали ще си доволен от една фирма, можеш да кажеш накрая. Защото и във фирмата, която ние избрахме за интериорните врати, бяха много любезни, обясниха, взеха размерите, подписахем договора, ама после се почнаха тъпите номерца и чакане 13 седмици за изпълнение и накрая при монтажа проблеми.

Цитирай

shakri, страхотен анализ. Дано си доволна от вратите, които си избрала и най-вече от изпълнението на фирмата. Дай ми, моля те, малко повече инфо за входната врата, че и ние сме пред такъв избор.

Иначе, отношението към клиентите е важно, но дали ще си доволен от една фирма, можеш да кажеш накрая. Защото и във фирмата, която ние избрахме за интериорните врати, бяха много любезни, обясниха, взеха размерите, подписахем договора, ама после се почнаха тъпите номерца и чакане 13 седмици за изпълнение и накрая при монтажа проблеми.

Catty m , благодаря!
Така е, права си, в началото повечето са любезни, а после си въртят номерцата. Мен лично още ме е страх така да се каже,  да не стане проблем, че с дограмата имах, със шпакловката имах, а уж даже познати....
Относно входната врата, това което мога да ти дам като информация е, че аз моята  я избрах готова (т.е. не по поръчка). Не знам ти каква искаш точно, аз исках да е интересна като модел и най-горното покритие да е МДФ (а не метал) и да е бяла. Поствам линк към сайта на фирмата, от която си я поръчах http://borman.biz/?page_id=32 (защото има разрез на вратата да я видиш, както и цени), но я няма в бяло. Цената и е 600 лв. и 120 лв. за монтаж. Ето тук я има http://www.vidov-commerce.com/?page_id=51  (модел D-100). Просто поствам линка, за да ти покажа точно коя е.
Иначе наживо видях разреза във фирма S-line, намиращи се на ул. "Mюнхен" 14, за които писах в предния си пост. Фирмата е варненска и там им е склада, нямат в София магазин и цените са им най-ниски (сравнявам за конкретни модели спрямо другите фирми), защото били директни вносители и продавали на едро. Както вече споменах, въпреки уговорката ни, бяха продали вратата, а тя беше само 1 брой-несериозна работа. Там ми казаха, че монтажниците взимали по 10 лв. на етаж (при липса на асансьор). Не знам как монтират, обаче.
Цената на вратата, която си взех варираше от порядъка на (+_) 200-300 лв. при различните фирми. В нея са си вкл. брава, ключове и т.н., ще видим колко е надеждна и качествена.
По мои наблюдения повечето входни врати, които се предлагат са еднотипни (метална врата, с вата от двете страни (което подобрява шумоизолацията) и накрая МДФ покритие.
Доста се порових във форумите, но няма кой знае каква информация за врати и се наложи доста да пообиколя. Това е, което мога да споделя, надявам се да съм помогнала с нещо. Ако нещо друго те интересува, питай. Smile

П.С. Забравих да кажа, че тези врати са с регулируеми каси (т.е. регулират се спрямо ширината на  касата на клиента). Преди да се поръча дори и готовата врата, а не по зявка, се взимат точните размери на място и след това се прави поръчката (поне така процедират господата от фирмата, от която аз си поръчах).
« Последна редакция: сб, 23 ное 2013, 14:35 от shakri »
Цитирай

МДФ декортивни панели за врати.Има и первази..Има различни размери,цветове,десени,а една врата двустранно,излиза около 50лв..Горе-долу толкова,колкото и да се облепи с фолио..

http://www.iv-el.com/index.php?route=product/category&path=33_83

« Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 13:38 от ae »
Цитирай

Здравейте,
гледам че по-нагоре сте коментирали металните каси на панелките. Моите са такива и НЯМАТ сваляне, не знам как са изливали конструкциите, но една пробвахме да махнем...с много усилия и нерви и мъчения успяхме.
 За останалите се чудя дали е възможно да се оставят касите и по техния размер да се прави врата?
Цитирай

София

Здравейте,
гледам че по-нагоре сте коментирали металните каси на панелките. Моите са такива и НЯМАТ сваляне, не знам как са изливали конструкциите, но една пробвахме да махнем...с много усилия и нерви и мъчения успяхме.
 За останалите се чудя дали е възможно да се оставят касите и по техния размер да се прави врата?

Може, но се стеснява светлия отвор.
Цитирай

Нейде из лудите гори...

Здравейте, трябва да си купим врати - много Smile 5 интериорни и 2 външни. Проблема идва от това, че касите са доста широки - около 40см, съответно съм в задънена улица, като видях стандартните врати и приемливите цени. Някой имал ли е подобен проблем?
Чудя се дали ще се получи да сложим стандартна врата и да облицоваме касата с нещо, за да не стои голо и грозно?
Гледах някакви удължители, но с тях едва врата струваща 200 лева, ще ни излезе 500... просто изобщо не ни излязоха сметките с тези врати и сега търся варианти ...
Ще се радвам, ако някой предложи идея  bouquet
Цитирай

Балчи-Варна

Вчера взеха мерки за 5 врати.Цена 280лв.всичко без дръжки.Показа ни дръжки и си харесахме за 18лв.Имаме каси и до 20см. и30см.Цената е една и съща.Отвора ще бъде целият облечен и ще има и первази.До 15.12.ще ги монтира,живот и здраве.Модела е този.

http://www.iv-el.com/index.php?route=product/product&path=33 … p;product_id=1153
Цитирай

Вчера взеха мерки за 5 врати.Цена 280лв.всичко без дръжки.Показа ни дръжки и си харесахме за 18лв.Имаме каси и до 20см. и30см.Цената е една и съща.Отвора ще бъде целият облечен и ще има и первази.До 15.12.ще ги монтира,живот и здраве.Модела е този.

http://www.iv-el.com/index.php?route=product/product&path=33 … p;product_id=1153

Gul4i,  добра цена са ви дали за вратите.

Моите дръжки също не са съпи. Аз исках да се отварят лесно вратите, защото изобщо не обичам да прилагам цялата сила на света, когато си отварям вратата. И в магазина ми обясниха, че по принцип и бравите, и дръжките имат така да се каже връщащ механизъм, което прави натискането на бравата по-трудно. Има и такива дръжки, които нямат такъв механизъм, т.е. при монтирани такива, има само механизъм на бравата. И тези се отварят по-лесно. Аз си поръчах такива, те бяха само два вида, не са лоши (от другите имаше по-голям избор, но предпочитам да ми е по-лесно отварянето). Това го казвам с цел да помогна на някой друг, за който трудното отваряне също е проблем.
Цитирай

Шопия

Здравейте, трябва да си купим врати - много Smile 5 интериорни и 2 външни. Проблема идва от това, че касите са доста широки - около 40см, съответно съм в задънена улица, като видях стандартните врати и приемливите цени. Някой имал ли е подобен проблем?
Чудя се дали ще се получи да сложим стандартна врата и да облицоваме касата с нещо, за да не стои голо и грозно?
Гледах някакви удължители, но с тях едва врата струваща 200 лева, ще ни излезе 500... просто изобщо не ни излязоха сметките с тези врати и сега търся варианти ...
Ще се радвам, ако някой предложи идея  bouquet
Евентуално да минете на ламинати или крафт каквито бяха там (на мен ми изглеждат доста пластмасови) като по-бюджетно решение. "Инос" Русе примерно правят врати и за нестандартни каси и светли отвори, но не съм сигурна, че ще успеете да направите вместване в предварителните сметки. Говорете с някой дърводелец евентуално какво може да се направи.  Peace
Цитирай

Копирам си мнението от темата с черния списък, за да предупредя повече хора:

врати ИНОС - нагли и некадърни, входната ни врата пропуска отвсякъде и сметките ни за отопление скачат до небето! Вече втора зима ни мотаят, че ще сменят вратата, всеки ден лъжливи обещания, върха беше когато дойде един да разиграе театър как "взима мерки" за новата врата , само и само да спрем да ги притесняваме! Стойте далеч от тях!
Цитирай

Здравейте за нашите врати дълго обикаляхме и гледахме докато изберем евтини и хубави врати,спряхме се на сполочлива фирма, всички каси бяха метални на панела 8 интериорни и една блиндирана демонтажа и монтажа станаха  много бързо за 1 ден.Доволни останахме от фирмата като цяло.Вратите бяха по 175лв. по спомен а фирмата врати Узунов - www.uzunovauto.com затова не бързайте да купувате веднага а обикаляйте и гледайте заслужаваше си.
Цитирай

София

Мога да ви препоръчам фирма за интериорни врати в София - Борман Комерс. Сайта им е доста подробен, като http://borman.biz/?page_id=2 това е страницата им за вътрешните врати. Имат магазини в София, склад, имат и врати където не се чака да ги получиш. За една седмица правите поръчка и ви ги монтирват.
Цитирай

Здравейте,

Някой има ли информация за фирма, която прави монтаж и в градове извън София? Всмисъл дори да си платя транспорт, все трябва да има някоя, която работи по размер и да ми ги монтира в гр. Мездра.Сега си давам сметка за 1 врата колко са ме натоварили в цената...и полудявам от яд, а имам още 5 броя  Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

Здравейте,

Някой има ли информация за фирма, която прави монтаж и в градове извън София? Всмисъл дори да си платя транспорт, все трябва да има някоя, която работи по размер и да ми ги монтира в гр. Мездра.Сега си давам сметка за 1 врата колко са ме натоварили в цената...и полудявам от яд, а имам още 5 броя  Rolling Eyes

Здравей,
преди години си поръчах врати по размер от фирма Славянка ВМ http://www.slavianka.net/, средно доволна съм от качеството- и ми харесват, но имат и някои кусури. Аз съм ги ползвала в София, но производствената им база е във Враца, което си е близо до Мездра. Даже сега си мисля пак от тях да си поръчам, просто защото ми трябват по индивидуален размер, а и сега като се обаждах ми казаха срок 10 раб дни
Цитирай

Наистина нямах представа за тях  Rolling Eyes
Може ли горе- долу инфо колко си платила на врата? Така като гледам в сайта под 500лв май няма да излезе...което за мен е много  Embarassed
Всъщност май не гледам където трябва - това ли трябва да е?

4.Врати от ламиниран МДФ/бук,дъб,череша, венге,орех,махагон,компос/
360 лв.
Цената е крайна с включен монтаж и обков!
Допълнително се доплаща :
Изрязване на отвор за стъкло – 1/3, 2/3, 3/3

40 лв
Цитирай

Здравейте, предстои ми ремонт и искам да си сменя вратите препоръчайте ми фирми в Бургас някакви отзиви
Цитирай

Варна

Здравейте,и на мен ми предстой ремонт и смяна на врати,някой да даде мнение за фирма Формет -Варна,как работят,цени спрямо други фирми ,харесала  съм бели Крафт Мастер и ще са 8+1 за външна /от вътре/,моля ако някой е ползвал услугите на фирмата да сподели впечатления.
Цитирай

Варна

Здравейте!
Имате ли наблюдения от тази фирма:
http://megadoor.bg/
Производството е румънско.И какво трябва да се гледа при избора на външна врата newsm78И турските ,и румънските,и българските около 700лв ми се видяха хубави....
Цитирай

Здравейте!
Имате ли наблюдения от тази фирма:
http://megadoor.bg/
Производството е румънско.И какво трябва да се гледа при избора на външна врата newsm78И турските ,и румънските,и българските около 700лв ми се видяха хубави....

Здравей,
Моята външна врата е турска и представлява следното: вътрешната част е блиндирана метална, обвита е с вата и от двете страни и най-отгоре е с МДФ покритие. Стабилна, шумоизолираща и красива на външен вид. Иначе трябва да гледаш какъв ти е светлият отвор и също така дебелината на касата. Успех!
Цитирай

Момичета, виждам, че сте съживили темата за вратите, което много ме радва. Аз съм стигнала до тях в процеса на дългия ремонт, който правя вече цяла година. Моля ви кажете ми къде мога да намеря добри врати от масивна дървесина, не МДФ с фурнир. Благодаря ви предварително.
Цитирай

Варна

Аз питах за мнения за фирма Формет  Варна  ,но няма отзиви,а и те работели първо 60% от сумата и преди монтажа плащаш всичко ,та се чудя дали ще изпълнят поръчката в срок или ще ме мотаят
Цитирай

Варна

Ние днес поръчахме при гореспоменатите Мегадор.Оставихме 100 лв капаро -другото преди монтажа.Надявам се да сме направили правилния избор Praynig
Цитирай

Момичета, виждам, че сте съживили темата за вратите, което много ме радва. Аз съм стигнала до тях в процеса на дългия ремонт, който правя вече цяла година. Моля ви кажете ми къде мога да намеря добри врати от масивна дървесина, не МДФ с фурнир. Благодаря ви предварително.
КПУ Феникс  Peace От там си поръчахме входната врата, която е по-голяма от интериорна - излезе ни около 220лв.
Цитирай

Перуника, благодаря за бързия отговор. Тази фирма има ли представителство в София?
Цитирай

Едва ли, тя е производствена кооперация, намират се в гр. Съединение. Но ние не сме ходили до там. поръчахме си вратата и размера по телефона и ни я доставиха чрез Топливо /те работят с Топливо по градовете и доставят по-големи количества чрез тях - така не се налага да се плащат големи разходи за транспорт/.
Всъщност, то си пише на сайта http://www.kpufenix.com/aboutus.html
топливо им се явява представител  Peace
Цитирай

Миналата година купувахме от Борса врати Узунов,като съотношение цена-качество са супер Smile
Цитирай

Благодаря за препоръките, но вратите на Борса Узунов са доста грозновати. По-красиви ми изглеждат тези от Феникс, но в Интернет страниците е едно, а в действителност... може да е съвсем различно. Иначе ми се виждат много интересни и обещаващи.
Цитирай

Sofia

Жратите на вратите на Борса Узунов са пълен боклук, като ги видиш на живо никога няма да си ги купиш!
Цитирай

Нашата врата от Феникс на живо изглежда по-добре, отколкото на сайта /я не бяхме я виждали, поръчахме по телефона/.
Цитирай

Перуника, , а кой ви взе размерите и ви монтира вратите? Така по избор от картинка ми се струва не много надеждно, а и моите отвори са с различен размер и как ще ги поръчам , ако няма кой да вземе размерите?

Цитирай

Ми много е елементарно, мъжът ми си мери. А и те предлагат стандартни размери. Ние поръчахме различен размер, не от стандарта.
Цитирай

Така няма ли риск вратата да не пасне? А и кой ви я монтира след това? Касите как си избрахте и въобще има доста въпроси и проблеми, които могат да възникнат. А и какви са им цените? На страницата няма информация.
Цитирай

Вратата върви с касата /то няма как иначе да е, защото си е специфична и трябва да си паснат/. Монтираха ни я майсторите, които ни мааха цялата къща, заедно с мъжа ми. То си има стандарти и за касите. Обадете се и ги питайте за всичко. Както казах, нашата входна врата излезе около 220лв. но я поръчахме в по-голям размер, а не като интериорна, затова. Ето, тук беше в процеса като я лакираме. http://media.snimka.bg/s1/1519/029281676.jpg?r=0
Цитирай

Благодаря за препоръките, но вратите на Борса Узунов са доста грозновати. По-красиви ми изглеждат тези от Феникс, но в Интернет страниците е едно, а в действителност... може да е съвсем различно. Иначе ми се виждат много интересни и обещаващи.

Грозновати или не,всеки си има своето мнение,затова грозното за един е красиво за друг,и обратното Smile Аз говорих за съотношение цена/качество.Едно е да си вземеш врата за 170 лв,а друго е за 300-350,при положение че качеството им е едно и също.Всеки си преценява сам... Smile
Цитирай

perunika, как така ги лакирате? Те не са лилакирани? Или си ги получавате без лак и байц за довършване по ваш вкус?
Цитирай

Ами много лесно. А и добре, че не са лакирани, защото сами си избрахме лака - цвят, марка, вид... Лакирахме с лак на водна основа. Първо минахме с безир.
Цитирай

Жратите на вратите на Борса Узунов са пълен боклук, като ги видиш на живо никога няма да си ги купиш!

На мен не ми изглеждат зле, поне на снимките, вратите на Узунов, цените наистина са изкушаващи - явно в момента някаква промоция тече. Ще ги видя утре на място какво ще предложат.
Цитирай

да се включа и аз по въпроса с вратите- спряхме се на Nice doors - видяхме на място у приятели и врата, и монтажа. Фабриката е в Разлог, но имат представителство и в София. Правят всякякви размери, доволни сме.
Цитирай

да се включа и аз по въпроса с вратите- спряхме се на Nice doors - видяхме на място у приятели и врата, и монтажа. Фабриката е в Разлог, но имат представителство и в София. Правят всякякви размери, доволни сме.

Какви са цените на вратите и за колко време монтират?

За момента сме се спрели на фирма за интериорни врати Каракашев и син, някой има ли отзиви за тях?
Цитирай

Ние ги поръчахме на Стройко 2000 през март. Срокът за изпълнение е 1 месец. Вратите, които поръчахме са МДФ естествен фурнир. 420 лв. излезе врата, каса, брава и монтаж. Монтираха ги. Доволни сме и как изглеждат, и като монтаж.
Цитирай

София

Можете да разгледате и нещата на Борман Комерс. Имат магазини само в София, за съжаление.
Имат и сайт: http://borman.biz Там има и цени и каталози на няколко завода за интериорни врати с които работи фирмата.
Мога да кажа, че избора е добър. Там за около 300 лева с монтажа можеш да си купиш хубава вътрешна врата. Има и модели и за по 3000 лева за по-претенциозните Smile
Цитирай Публикувано от: компютър

София

Здравейте!Миналата седмица сменихме всички врати в апартамента.И аз като вас се лутах по нета,но се радвам,че открих съчетанието красота,коректност и приемливи цени.Май само с вратите не сме имали проблеми от целия ремонт на апартамента.Вижте ги:www.davido.biz

Ние сложихме наскоро на Каракашев и син, вратата ни излезе около 350лв, а със стъкло малко над 400 лв. Внимателно ги поставяха монтажистите, но мнението ни със съпруга ми е, че същите врати могат да се намерят и за по-малко пари. А и самите монтажисти са надрали една от дръжките за врати, което е неприятно предвид, че и за тях платихме немалко пари. Открих и други щети по апартамента си.
Цитирай Публикувано от: моб. устройство

Ние днес поръчахме при гореспоменатите Мегадор.Оставихме 100 лв капаро -другото преди монтажа.Надявам се да сме направили правилния избор Praynig

Здравейте, доволни ли сте от Мегадор?

Благодаря

Варна

От самата врата сме доволни-страхотна е.Правиха я по поръчка,защото нямаше каквато искахме налична......и се почна едно размотаване,че след 10 дена ще е готова,после след още една седмица-накрая я монтираха след около месец.Бях бясна и на "косъм" да си искам парите и да си задържат вратата.Бяха написали и по-малка гаранция,но се коригираха.

Отвъд алеята зад шкафа

Аз мога да препоръчам Карабулев, МДФ боя, фрезовка. Много коректни със срока, доставката и монтажа. Качеството на вратите е много добро.

Ето снимка:

Gadamer, страхотни врати. Аз търся врати с подобна на твоята изчистена фрезовка и фурнир, само че с байц вместо боя. Можеш ли да кажеш колко средно излезнаха вратите при карабулев ( ако си притесняваш може и на лично) и какъв беше срока за изработката?

Gadamer, страхотни врати. Аз търся врати с подобна на твоята изчистена фрезовка и фурнир, само че с байц вместо боя. Можеш ли да кажеш колко средно излезнаха вратите при карабулев ( ако си притесняваш може и на лично) и какъв беше срока за изработката?

И аз се интересувам Smile

От самата врата сме доволни-страхотна е.Правиха я по поръчка,защото нямаше каквато искахме налична......и се почна едно размотаване,че след 10 дена ще е готова,после след още една седмица-накрая я монтираха след около месец.Бях бясна и на "косъм" да си искам парите и да си задържат вратата.Бяха написали и по-малка гаранция,но се коригираха.
Явно при Мегадоор България забавянето е обичайна практика. Мен ме въртяха няколко месеца. И повярвайте ми и аз побеснях. Вратите са хубави, но срокът на доставка е с неопределена дата!!!

Съветът ми към всички, които си поръчват врати от която и да е фирма - сключвайте договор със срок на доставка и монтаж, защото ако разчитате само на устна уговорка може да си чакате мноооого дълго време... и най-лошото е че нищо неможете да направите, ако няма договор, който да защитава вашите интереси като клиент!!!

Варна

Аз мога да препоръчам Карабулев, МДФ боя, фрезовка. Много коректни със срока, доставката и монтажа. Качеството на вратите е много добро.

Ето снимка:

gadamer точно такива врати искам и  доста напред в темата питах за мнения за Мегодор, но никой нищо не сподели,та може ли на лични да кажеш колко ти излезна една врата и такава със стъкло ,ако е матирано и обикновенно bouquet ,моля

Отвъд алеята зад шкафа

Моите врати струваха около 500 лв. Отделно закупихме немски обков, във фирмата предлагат полски  и немски. Предлагат тези врати във вариант с фурнир, даже упорито ми го препоръчваха, но аз държах да е боя. Не помня дали с фурнира имаше разлика в цената. За байц нямам идея дали предлагат. Имат голям магазин на Г.М. Димитров, моите са от другия им магазин на Оборище. Фирмата е много коректна, препоръчаха ми я приятели. Направихме договор, всичко беше точно упоменато вътре - доставка, монтаж, срокът на изработка беше 4 седмици, защото са по поръчка и индивидуални размери, спазиха срока абсолютно точно, дойдоха, монтираха, много съм доволна.

Със стъкло също имат МДФ с фрезовка, но не знам колко струват. Моята холна врата е изцяло стъклена и по поръчка от друга фирма.

София

Явно при Мегадоор България забавянето е обичайна практика. Мен ме въртяха няколко месеца. И повярвайте ми и аз побеснях. Вратите са хубави, но срокът на доставка е с неопределена дата!!!

Съветът ми към всички, които си поръчват врати от която и да е фирма - сключвайте договор със срок на доставка и монтаж, защото ако разчитате само на устна уговорка може да си чакате мноооого дълго време... и най-лошото е че нищо неможете да направите, ако няма договор, който да защитава вашите интереси като клиент!!!

То и с писмен договор пак нямаш гаранция. Ние със сключен такъв със срок от 4 седмици, откарахме 3 месеца и то с големи въртели от страна на фирмата от сорта на "Утре в 9 идваме на монтаж", сутринта се обаждат, че вратите ни не са пристигнали.

Ужас! Нямаше ли клауза с плащане на неустойка при забава? Това за коя фирма става въпрос??

София

Ужас! Нямаше ли клауза с плащане на неустойка при забава? Това за коя фирма става въпрос??

Имаше, но е доста смешна според мен. Не мога да се сетя името на фирмата сега, писала съм по-назад в темата.

София

Нашите са от "Хармония" много сме доволни и от вратите и от монтажа след това. Имаме ги от една седмица,  за сега не намирам недостатъци.

Gadamer, благодаря. Вчера бях в магаЗина им на Оборище. С фурнир излизат 555 лв. Намерихме и точния цвят. Ходихме още в Инос, Интекст и Баш майстор. Цената е това на всякъде +/- 30 лв. От всичко, което разгледах в магазините Карабулев ми се сториха най-сериозни.
В Инос също изглеждат добре, но за да хванеш магазина им отворен трябва да хвърляш боб. 3 пъти ходим и не работи. Това ме притеснява и ще стане причина да отпаднат като фирма.

Отвъд алеята зад шкафа

Gadamer, благодаря. Вчера бях в магаЗина им на Оборище. С фурнир излизат 555 лв. Намерихме и точния цвят. Ходихме още в Инос, Интекст и Баш майстор. Цената е това на всякъде +/- 30 лв. От всичко, което разгледах в магазините Карабулев ми се сториха най-сериозни.
В Инос също изглеждат добре, но за да хванеш магазина им отворен трябва да хвърляш боб. 3 пъти ходим и не работи. Това ме притеснява и ще стане причина да отпаднат като фирма.

За нищо, надявам се, че съм била полезна  Peace

Гадамер и аз благодаря за информацията за Карабулев. Най-много ми хареса, че могат да изпълнят поръчка в съкратен срок.

Варна

и аз благодаря за отговора,някой с мнение за вратите на Формет и изпълнение в срок bouquet

Днес поръчах врати от Карабулев с фрезовка и фурнир - 6 бр.  LaughingЦената излезна малко солена, защото се оказа, че 3 от вратите са по високи от стандарта, но преглътнах ужасната сума и поръчах. Сега се надявам да станат добре и точна такива, каквито изглеждаха в магазина им.
Още веднъж благодаря на Gadamer, която ме насочи към тях.  bouquet

Отвъд алеята зад шкафа

Надявам се да останеш доволна  Peace

Dusty_wind, иколко излезе ужасната сума, че доста ме изплаши с тази оценка. Аз също реших, благодарение на отзивите на Гадамер, да ги поръчам пр тях, ама мойте са и 5 на вси1ко отгоре. Ще ги посетя след 06.09., че сега не съм в София.

Dusty_wind, иколко излезе ужасната сума, че доста ме изплаши с тази оценка. Аз също реших, благодарение на отзивите на Гадамер, да ги поръчам пр тях, ама мойте са и 5 на вси1ко отгоре. Ще ги посетя след 06.09., че сега не съм в София.
Извинявам се за може би малко крайната си оценка. Всеки разбира израза " ужасна сума" по различен начин в зависимост от чергата си. Вратите ни излизат малко над 600 лв . За 6 врати ( една от които с остъкление) - 3800лв. Много ми е, за това се изразих по този начин. Мислихме , гледахме и други фирми, но тези ни се сториха най-хубави и единствените, които предложи точния цвят. В крайна сметка преглътнахме с мъжа ми и решихме, че ще се лишим от нещо, за да ги имаме Laughing 

Dusty_wind, благодаря за информацията. Всъщност така излиза малко над 1000 лева врата. Да скъпичко е, но май всички врати на по-качествените фирми излизат над 1000. А за акуратността им не винги има добри отзиви. А и врати не се сменят често, даже май никак, освен ако не се налага. Така, че си заслужава разхода стига да са красиви и добре направени. Ще показваш снимки като ти ги сложат. Колко дена е срокът за доставка?

Упс, май съм сбъркала в калкулациите - оказа се, че вратите ти са 6, а не 3 с каквото впечатление бях останала. Е това може да се преглътне по-лесно. Все пак няма голям топъл, сладък и евтин сладолед.

Здравейте,

някой има ли впечатления от Найс Доорс, български врати, мисля, че ги произвеждат в Разлог?
Предварително благодаря!

Сега видях, че vasilevapetkova e писала за тях Smile ще се радвам на още впечатления!

Здравейте,

някой има ли впечатления от Найс Доорс, български врати, мисля, че ги произвеждат в Разлог?
Предварително благодаря!

Сега видях, че vasilevapetkova e писала за тях Smile ще се радвам на още впечатления!

И аз се колебая за тази фирма. Ходих и в двата им шоурума в София. Едни приятели преди няколко месеца си поръчаха от тях няколко врати и тъй като останаха много доволни, ми ги препоръчаха. На мен обаче ми се иска да видя какво се предлага и от още няколко фирми, за да имам база за сравнение.
Ако поръчавам от тях, ще дам отзиви и снимки, но поне след два месеца  Smile.
Аз от Карабулев съм адски разочарована от дървената им дограма, все се каня да пусна тема със снимки, за да видите какво се е случило с лаковото покритие. Врати си беше поръчвал мой приятел, като дори си е сложил и в банята и каза че няма проблеми, но пряко вода не достига до тях.
Аз обаче няма да поръчам никога повече нищо от тях, тъй като за прозорците два пъти се обаждахме и писахме и не получихме никакъв отговор освен, че производителят на лака и тях бил подлъгал за качеството му. С таково отношение определено ме загубиха.

Междувременно успях да се разочаровам от Найс Дорс.. Избрахме си врати, направиха ни оферта, установихме, че не е практика да се подписва договор (?!), листът с моделите, описанията и цените бил достатъчен.. Разделихме се с "В понеделник ще ви се обади човек, за да се уговорите кога да дойде да вземе размери."
Дойде понеделник - нищо, вторник - нищо, сряда - нищо...реших, че ще изчакам те да ме потърсят. При положение, че подходът е толкова несериозен в началото, когато е изцяло в техен интерес, си представям, ако евентуално възникне проблем и аз трябва да ги търся за нещо... Та някъде на 8-ия ден ми се обадиха с въпос: "Някой взе ли ви размерите за вратите?". Докато избирахме модели и цветове, изрично заявихме, че бързаме...
С други думи, когато Найс Доорс се "сетиха" за нас, вече си бяхме избрали друга фирма.
Разбирам, че подобна ситуация е възможна, но мен не ме устройва такъв начин на работа и подобно отношение.
До 20-ина дни чакаме врати от Хармония ТМ, ще дам отзиви после.

София

Такава ситуация е възможна, но не и допустима. В нашата държава все реве бизнеса, ама не се предлагат качествени услуги, клиентите се гонят с лошо обслужване, без мисъл, че ако е доволен този клиент може да се върне, че и да доведе още такива. Ама нека си страда бизнеса.

Ivory_ на мен ми се стори, че не са заринати от поръчки. Колкото пъти ходихме, бяхме единствените и в двата магазина, така че е странно да не ти се обадят. Моите приятели поръчаха 5 или 6 врати и останаха доволни. Не знам как  е изглеждал листа, който са ти дали с цените и моделите, но ако е подписан, би могъл да се счита за договор, ако от него става ясно за изработката на точно какво сте се споразумели. Обаче моят съвет е винаги да искате неустойка ако не спазят срока, защото доста хора са се напарили от некоректни търговци.
Иначе останах с впечатление, че за врати естествен фурнир 1 месец е нормалния технологичен срок за изработка, защото има лепене, съхнене, лакиране и вероятно, за да е качествено не може да стане за 1 или 2 седмици.
Дано да имаш късмет с Хармония ТМ.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-257 от 257 отговора