Препоръчайте интериорни врати!

  • 334 831
  • 980
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 234
droidd, благодаря! Мисля, че магнитни брави се предлагат навсякъде, където предлагат врати.
В отворено положение на вратата езикът е прибран в тялото на бравата и не се вижда. Съответно няма блъскане при затварянето. При затварянето магнит привлича езика и той излиза и застава в дупката - насрещник. Заключването също е по магнитен начин и не излиза допълнително желязо от долната част на бравата. Peace

# 511
  • София
  • Мнения: 409
Магнитните брави са точно описаните от droidd. Миналата година купихме врати за нашия апартамент без въобще да знам за съществуването на магнитни брави. Даже при поръчката не разбрах че нашите ще са таква. Много им се радвам понеже при течение вратата си се е затваря независимо колко силно е течението, няма блъскане, тропане, няма и течение  Grinning

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Магнитните брави са точно описаните от droidd.
Всъщност, Barbabelle, ги описа по мое питане.  Wink Благодаря и на двете ви за инфото, относно този вид брави. Полезно ми беше да науча!  Hug

# 513
  • София
  • Мнения: 409
 Embarassed Объркала съм без да искам, но важното е че сме помогнали Peace

# 514
  • Мнения: 4 275
Имам нужда от съвет, защото ще гръмна от нерви. Преди малко се обадих на тези с вратите да ги подпитам така леко какво става с моята врата... Дали е доставена вече или не? В петък стават 3 седмици, откак говорихме с тях и откак казаха, че след около 3 седмици ще имат доставка.

Днес ми казват, че все още не са получили доставка на вратите... и че се очаква да пристигнат след около 10 дена, до две седмици  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Усещам, че ме баламосват. Толкова пък време отнема да се донесат едни врати от Турция? Обмисляме варианта да си искаме парите обратно  Tired

# 515
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Здравейте Simple Smile
Препоръка за фирма в Стара Загора?
Благодаря  Hug

# 516
  • Мнения: 54 347
Мишелинче, ние чакахме повече от месец нашите врати.
Не бяха турски, а по наши размери.
Но не става бързо.

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Имам нужда от съвет, защото ще гръмна от нерви.


Труден казус. Просто ти пиша от съпричастност.  Peace Дай Боже да се подредят нещата!
 

# 518
  • Мнения: 3
На предната страница препоръчват Титан доорс, затова и аз реших да споделя моя неприятен опит с тях. Вратите, които ни трябват са нестандартни и искахме да ги поръчаме на едно място. Имаме вече една такава врата направена, от която сме доволни, но както се случва, не можем да намерим контакти на фирмата, която я е правила. Така след дълго обикаляне се спряхме на Титан Доорс. Магазинът е приятен, вратите са монтирани добре и отговаряха на всичките ни критерии, собственикът е много любезен, отзивчив, обслужването беше много добро и ни казах, че всичко могат да направят. Дойдоха на оглед и ние казахме какви са ни изискванията за монтирането на вратата. Тук обаче почнаха странните неща. Собственикът каза, че тези неща трябва да ги кажем на монтажиста, естествено желанието ми те да влязат в договора не се осъществи. Собственикът видя как ни е монтирана съществуващата врата и оплю другата фирма като ми показа въображаеми проблеми. После обаче падна пазаренето като ни обясняваше, че този монтаж не бил коректен и не можел да се направи. В крайна сметка се договорихме за определен монтаж. Поръчахме само една врата, за да видим дали си струват. Вратата не дойде не в срок. Монтажистът отказал на мъжа ми да направи уговорения монтаж, когато видях монтажа вдигнах скандал и се обадихме на собственика(монтажистът все още не беше свършил), монтажистът обясни на собственика, че едва ли не аз съм истерична жена и мъжа ми не искал такъв монтаж. Тук лъжата ни дойде в повече, но искахме вратат да се монтира, в крайна сметка за подмяна на отрязаните грешно первази, трябваше да платим нови такива и естествено да изчакаме още няколко седмици. В суматохата въобще не видях, че цветът не е поръчания, а друг цвят от каталога им.Естествено в договора има клауза, че не мога да претендирам за цвета( нищо, че е различен, а не по тъмен или светъл или различен десен на дървото), е аз претендирах, ама се позоваха на тази клауза. Первазите и вратата бяха монтирани на криво. Новите первази пристигнаха в цвета, който сме си поръчали. Така, че сега имам врата и первази в различен цвят. Вратата отгоре не е добре шкуркована и няколко пъти ми влязоха мини трески в пръстите. По време на втория монтаж обърнахме внимание на монтажиста, че всичко е криво в монтажа, а той ни обясняваше глупости. стигна се до там, че мъжът ми да му обяснява как да я монтира и защо говори глупости. След монтажа вратата не се затваряше добре, еми мъжът ми я разлепи и монтира на ново. Резултатът е зле направена врата и первази различни на цвят, монтираа е от мъжа ми, а особеността, заради която избрахме Титан доорс пак е довършвана от мъжа ми. За мен тези от Титан доорс са некадърни и некоректни.

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 732
На предната страница препоръчват Титан доорс, затова и аз реших да споделя моя неприятен опит с тях.
...
Резултатът е зле направена врата и первази различни на цвят, монтираа е от мъжа ми, а особеността, заради която избрахме Титан доорс пак е довършвана от мъжа ми. За мен тези от Титан доорс са некадърни и некоректни.

Ulitka
, съжалявам за ходенето ви по мъките....но благодаря, че споделяш. Хубаво  е, когато човек може да се информира. Аз вече до такава степен съм се "увредила", че за всяко нещо, което ми предстои да правя или купя се започва едно яко ровене в нета за мнения  Rolling Eyes
И тъй като сега повечето ми познати правят ремонти или строят, от това, което споделят, стигам до извода, че да намериш компетентен и читав майстор си е шестица от тотото. Важи за всякакви дейности. За това истински се прекланям пред хора, които си разбират от работата.

# 520
  • София
  • Мнения: 1 408
И аз съм запланувала смяна на интериорните врати.
И да попитам-много ли се разкъртва при демонтажа, защото не планирам ремонт?

# 521
  • Мнения: 5 234
Ulitka, много неприятно. И напълно контрастно с моите впечатления и резултати. Мм е много взискателен за вратите и нямаше забележки.

# 522
  • Мнения: 54 347
И аз съм запланувала смяна на интериорните врати.
И да попитам-много ли се разкъртва при демонтажа, защото не планирам ремонт?

Ако са добри монтажниците и внимават, не.

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 732
И аз съм запланувала смяна на интериорните врати.
И да попитам-много ли се разкъртва при демонтажа, защото не планирам ремонт?

Ако са добри монтажниците и внимават, не.

Наши познати скоро вадиха каси, тъй като чакат врати. Антрето им е с теракот, поставян наскоро и се е наложило после да подменят някоя и друга плочка. Всичко е относително...НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СА ВИ МЕТАЛНИ КАСИТЕ

# 524
  • Мнения: 4 275
Идвам с новини за моите врати. В понеделник ходих на място в офиса и получих уверението, че вратата ще бъде сменена. Остави ми много горчив вкус обаче, че изкараха МЕН виновна, че това се е случило. Монтажниците били прости монтажници и трябвало аз да се сетя, че прагът в банята ми е много висок и да съобразя линиите на вратите. Или пък че трябвало да си наема архитект или дизайнер, който да ги предвиди тези неща. Наистина ми стана ужасно неприятно. Аз съм си била виновна, но видите ли, понеже били фирма с име, щели да сменят вратата за тяхна сметка. Ако това се било случело с друга фирма, нямало никакъв шанс за оправят проблема за тяхна сметка. При споменаването ми, че в такъв случай веднага се обръщам към КЗП, иронично ми беше подхвърлено, че имали сума ти оплаквания, но нито едно не минавало. Може би си имат някакви връзки, не знам. Говорихме към час, като всеки си държеше на неговото. Накрая все пак омекна малко и се разделихме що-годе добре. Но ми бяха приписани всичките им срещи с неприятните им клиенти (защото има и такива хора, признавам. От мухата правят слон или се заяждат съвсем без причина. Дори имам такъв човек в обкръжението и.... трудно е да си сдържиш нервите понякога  Laughing). Но всеки случай си е сам за себе си и всеки клиент е различен. Затова не беше редно да си изсипе цялата ярост от насъбраните до момента конфликтни ситуации върху човек като мен, защото всякакви скандали ми причняват дълбоко неразположение и ме карат да се чувствам зле.

А, и още нещо. Бях обвинена, че ако бяха вдигнали бравата на правилната височина, но се разминаваха линиите, то тогава пак съм щяла да дойда в офиса им, този път с другото оплакване. Така и не успях да обясня, че съм очаквала от монтажниците да кажат: Вижте, има такъв проблем и две решиния, като и двете не са приятни. Кое да приложим? Но не, те били прости монтажници и не можело да ми предложат такова нещо. Това било бутикова услуга. Да съм идела на Витошка, където вратите стрували по 600-700 лева и щели да ме омайват един час в офиса, за да обсъдим всички детайли.

Та, накратко... Вратата ми ще бъде сменена, но съм доста обидена от отношението. Проблемът ми беше решен, но ме изкараха виновна.

Сега се сещам, че целият разговор се въртеше около това, че бравата е много ниско разположена (заради високия праг), вместо да изместя фокуса върху това, че отворите за бравите на двете врати се разминаваха с 5 см. Е там вече нямам никаква вина и КЗП би се изказала в моя защита.

Общи условия

Активация на акаунт