Препоръчайте интериорни врати!

  • 334 965
  • 980
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 192
Мнения за "Видов Комерс"?
И препоръки за ПВЦ врата за баня?

# 181
  • Мнения: X
Искам да препоръчам за Варна ф-ма Марбел.
http://marbel.bg/vrati-vhodni
Закупихме от тях китайски врати МДФ на 198,00 лв.
Монтираха ги безупречно след 3дни от направата на поръчката!  Peace
Предлагат и тяхно производство.

Преди да ги "открия" ходих при Варненски производител на врати,
който не благоволи 5 дни да дойде да вземе размери.  Confused

# 182
  • Мнения: 3 886
 искам да ви попитам кое е по качествено  с мъж ми сме на различно мнение той  мисли че ламината а аз фурнира в момента  напрахме ремонт на хола и махнахме  вратата  до седмица трябва да изберем   общо са 5 бр  като едната е за баня харесах врати на  АРКОМА И ХАРМОНИЯ Н не сме обикаляли  много но искам да е нещо по здраво  моля за мнение

# 183
  • Мнения: 2 192
"Селект Дорс"  - дойдоха за размери в уговорения час, доставиха вратите много преди уговорения срок, монтажистите се справиха перфектно, доволна съм.

# 184
  • Мнения: 0
Мнения за "Видов Комерс"?
И препоръки за ПВЦ врата за баня?

Говорих с тях миналата седмицата, направи ми впечатление недодяланото им отношение по телефон.
Не мога да изкажа мнение за вратите им, защото дори не се стигна до покупка, отбъснаха ме с отношението си, и най-вече с това,че цените на обявени в сайта като крайна сума излизат доста по-високи от обявеното. / обичат да ги измислят в процес на разговор/

п.п абонирам се за темата, ще ми бъде от изключително голяма полза.

# 185
  • Мнения: 0
Майка ми наскоро се занимава да търси врати , входни и вътрешни. Цените и качеството варират много, трябва да търсите директен вносител или производител, но вносителите предлагат и монтаж в цената, което е голям плюс.
Ние се спряхме на Miahov. Нямат широка гама модели, но наличните им са красиви и паснаха идеално на хола. Ако търсите специално блиндиран или интериорни врати , мога да ги препоръчам.

# 186
  • Мнения: 423
Здравейте,
Споделям моя опит в търсенето на входна и четири интериорни врати - за баня, хол и две спални. Интериорните врати са еднакви като модел, само тази на хола е със стъкло. Външната врата е блиндирана, от двете страни има вата и най-отгоре МДФ покритие.
Първо разгледах в нета какво се предлага на пазара. Харесах си модели, набелязах си фирмите и ходих на място- Кайлъка доорс, Каракашев, Profile bg, Borman, Carpet max, Ник доорс, Acroma и още няколко.
Цените се определят горе долу по следния начин: цена на крило + цена на каса (цената варира според ширината на касата, напр. за каса 14-16 см е Х цена, за каса 16-18 см е с 10-20 лв. повече и т.н.) + цена на брава + монтаж + транспорт. Разбира се при различните фирми цените варират. А повечето, да не кажа всички, взимат около 10 лв на етаж, за да ти качат вратите, ако в сградата няма асансьор. Вратите със стъкла при едни фирми са по-скъпи от тези без такива, както и бялата врата на едни места е по-скъпа, на други по-евтина. Някои от фирмите са ми дали отстъпка до около 10-12 % от цената (но само на вратите, цената на монтажа си е отделно и тя е твърда).
Впечатленията от фирмите са ми следните:

-  Кайлъка доорс-обслужването е много на ниво, изключително любезни, обясниха ми всичко, дадоха отстъпка от около 5 % (грубо), но цените са им малко високи, затова се отказах, хубави врати- дадоха ми директно цена на врата (вкл. в нея всички по-горе изброени елементи на ценообразуването). Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Никдоорс - средно положение като цена, но не ми беше дал цените за монтаж. Нямаха бели врати (аз исках да са такива). Обеща да ми прати имейл, но излезна несериозен и такъв имейл не получих, след което се отказах от тях. Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Каракашев-дадоха ми цените на разбивки, но като ги сумирах, резултатът беше близък до този на цените, дадени от Кайлъка доорс. Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Profile bg дадоха добра оферта като цена с отстъпка, много добро обслужване, бърз срок за изпълнение, но нямаха външната врата, която исках. Намира се на бул. "Христо Ботев";
- Съни доорс нямаха това, което искам. И те се намират на бул. Христо Ботев;
- Акрома - намира се на ъгъла на бул. Славейков и Цар Асен 1 - офертата им беше висока, предлагат врати на Порта доорс. Добро отношение. При поръчка на интериорни врати ми дадоха 5 % отстъпка, а при поръчка на интериорни + външна ми дадоха 10 %. Моята външна, обаче, не я предлагаха;
- фирма С-лайн (съжалявам, прецакала ми се е латин.). Намира се бул. Мюнхен (индустриалната зона). Нещо като склад на едро. Продават само входни врати. Там я имаше входната врата, която бях харесала на най-ниската цена. Разбрахме се, че ще я купя и да ида до два три дни да дам капаро. И когато отидох, той ми каза, че я бил продал.  А два пъти ходих до там, говорихме няколко пъти по телефона, той обеща, че ще ми я запази, но уви-излезна доста некоректен;
- Фирма Мурекс - намират се пак на бул. Мюнхен. Офертата им беше не много висока. Не ми допадна много отношението им;
- Карпет макс - намират се на околовръстното между бул. "Симеоновско шосе" и бул. Черни връх. Отношението им беше много странно. Държаха се толкова апатично и едва ли не се опитваха да ме разубедят да не си поръчвам нищо от тях  newsm78 ;
- Видов комерс - никакъв избор, не обръщат особено голямо внимание на клиентите;
- Борман Комерс- спрях се на тях. Намират се срещу Семинарията. Дадоха една от най-добрите оферти. Малко са мудни, но имаха това, което искам. Момчето, което дойде да вземе размерите доста си разбира от работата (поне засега така мисля, като дойдат да монтират вратите ще видим). Имат ги на склад и до няколко дни могат да се монтират. Ако обаче се изчака - т.е. със заявка, дават отстъпка от 12 %.  И тъй като аз не бързам да ги слагам-имам още ремонтни дейности, които трябва да се извършат, ги поръчах със заявка като срокът за изпълнение им е до 35 работни дни. Като станат готови, ще пиша пак да кажа какво са сътворили и дали съм доволна.
Надявам се да съм била полезна. Simple Smile

П.С. Относно ПВЦ вратите, аз не ги харесвам. За банята съм си поръчала като останалите интериорни, моята не се мокри директно. Казаха ми, че няма да имам проблем като гниене и надуване, но ще видим. Но и да не ми бяха казали, пак щях да си поръчам МДФ, защото първоначално не ми хареса идеята за ПВЦ врата- малко ми създава усещането за болница, а пък и като ги видях на място, реших твърдо, че няма да е такава вратата. Но все пак това си е мое мнение.

Последна редакция: сб, 23 ное 2013, 03:57 от shakri

# 187
  • София
  • Мнения: 6 268
shakri, страхотен анализ. Дано си доволна от вратите, които си избрала и най-вече от изпълнението на фирмата. Дай ми, моля те, малко повече инфо за входната врата, че и ние сме пред такъв избор.

Иначе, отношението към клиентите е важно, но дали ще си доволен от една фирма, можеш да кажеш накрая. Защото и във фирмата, която ние избрахме за интериорните врати, бяха много любезни, обясниха, взеха размерите, подписахем договора, ама после се почнаха тъпите номерца и чакане 13 седмици за изпълнение и накрая при монтажа проблеми.

# 188
  • Мнения: 423
shakri, страхотен анализ. Дано си доволна от вратите, които си избрала и най-вече от изпълнението на фирмата. Дай ми, моля те, малко повече инфо за входната врата, че и ние сме пред такъв избор.

Иначе, отношението към клиентите е важно, но дали ще си доволен от една фирма, можеш да кажеш накрая. Защото и във фирмата, която ние избрахме за интериорните врати, бяха много любезни, обясниха, взеха размерите, подписахем договора, ама после се почнаха тъпите номерца и чакане 13 седмици за изпълнение и накрая при монтажа проблеми.



Catty m , благодаря!
Така е, права си, в началото повечето са любезни, а после си въртят номерцата. Мен лично още ме е страх така да се каже,  да не стане проблем, че с дограмата имах, със шпакловката имах, а уж даже познати....
Относно входната врата, това което мога да ти дам като информация е, че аз моята  я избрах готова (т.е. не по поръчка). Не знам ти каква искаш точно, аз исках да е интересна като модел и най-горното покритие да е МДФ (а не метал) и да е бяла. Поствам линк към сайта на фирмата, от която си я поръчах http://borman.biz/?page_id=32 (защото има разрез на вратата да я видиш, както и цени), но я няма в бяло. Цената и е 600 лв. и 120 лв. за монтаж. Ето тук я има http://www.vidov-commerce.com/?page_id=51  (модел D-100). Просто поствам линка, за да ти покажа точно коя е.
Иначе наживо видях разреза във фирма S-line, намиращи се на ул. "Mюнхен" 14, за които писах в предния си пост. Фирмата е варненска и там им е склада, нямат в София магазин и цените са им най-ниски (сравнявам за конкретни модели спрямо другите фирми), защото били директни вносители и продавали на едро. Както вече споменах, въпреки уговорката ни, бяха продали вратата, а тя беше само 1 брой-несериозна работа. Там ми казаха, че монтажниците взимали по 10 лв. на етаж (при липса на асансьор). Не знам как монтират, обаче.
Цената на вратата, която си взех варираше от порядъка на (+_) 200-300 лв. при различните фирми. В нея са си вкл. брава, ключове и т.н., ще видим колко е надеждна и качествена.
По мои наблюдения повечето входни врати, които се предлагат са еднотипни (метална врата, с вата от двете страни (което подобрява шумоизолацията) и накрая МДФ покритие.
Доста се порових във форумите, но няма кой знае каква информация за врати и се наложи доста да пообиколя. Това е, което мога да споделя, надявам се да съм помогнала с нещо. Ако нещо друго те интересува, питай. Simple Smile

П.С. Забравих да кажа, че тези врати са с регулируеми каси (т.е. регулират се спрямо ширината на  касата на клиента). Преди да се поръча дори и готовата врата, а не по зявка, се взимат точните размери на място и след това се прави поръчката (поне така процедират господата от фирмата, от която аз си поръчах).

Последна редакция: сб, 23 ное 2013, 14:35 от shakri

# 189
  • Мнения: 7 006
МДФ декортивни панели за врати.Има и первази..Има различни размери,цветове,десени,а една врата двустранно,излиза около 50лв..Горе-долу толкова,колкото и да се облепи с фолио..

http://www.iv-el.com/index.php?route=product/category&path=33_83

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 13:38 от ae

# 190
  • Мнения: 100
Здравейте,
гледам че по-нагоре сте коментирали металните каси на панелките. Моите са такива и НЯМАТ сваляне, не знам как са изливали конструкциите, но една пробвахме да махнем...с много усилия и нерви и мъчения успяхме.
 За останалите се чудя дали е възможно да се оставят касите и по техния размер да се прави врата?

# 191
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте,
гледам че по-нагоре сте коментирали металните каси на панелките. Моите са такива и НЯМАТ сваляне, не знам как са изливали конструкциите, но една пробвахме да махнем...с много усилия и нерви и мъчения успяхме.
 За останалите се чудя дали е възможно да се оставят касите и по техния размер да се прави врата?

Може, но се стеснява светлия отвор.

# 192
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, трябва да си купим врати - много Simple Smile 5 интериорни и 2 външни. Проблема идва от това, че касите са доста широки - около 40см, съответно съм в задънена улица, като видях стандартните врати и приемливите цени. Някой имал ли е подобен проблем?
Чудя се дали ще се получи да сложим стандартна врата и да облицоваме касата с нещо, за да не стои голо и грозно?
Гледах някакви удължители, но с тях едва врата струваща 200 лева, ще ни излезе 500... просто изобщо не ни излязоха сметките с тези врати и сега търся варианти ...
Ще се радвам, ако някой предложи идея   bouquet

# 193
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Вчера взеха мерки за 5 врати.Цена 280лв.всичко без дръжки.Показа ни дръжки и си харесахме за 18лв.Имаме каси и до 20см. и30см.Цената е една и съща.Отвора ще бъде целият облечен и ще има и первази.До 15.12.ще ги монтира,живот и здраве.Модела е този.

http://www.iv-el.com/index.php?route=product/product&path=33 … p;product_id=1153

# 194
  • Мнения: 423
Вчера взеха мерки за 5 врати.Цена 280лв.всичко без дръжки.Показа ни дръжки и си харесахме за 18лв.Имаме каси и до 20см. и30см.Цената е една и съща.Отвора ще бъде целият облечен и ще има и первази.До 15.12.ще ги монтира,живот и здраве.Модела е този.

http://www.iv-el.com/index.php?route=product/product&path=33 … p;product_id=1153

Gul4i,  добра цена са ви дали за вратите.

Моите дръжки също не са съпи. Аз исках да се отварят лесно вратите, защото изобщо не обичам да прилагам цялата сила на света, когато си отварям вратата. И в магазина ми обясниха, че по принцип и бравите, и дръжките имат така да се каже връщащ механизъм, което прави натискането на бравата по-трудно. Има и такива дръжки, които нямат такъв механизъм, т.е. при монтирани такива, има само механизъм на бравата. И тези се отварят по-лесно. Аз си поръчах такива, те бяха само два вида, не са лоши (от другите имаше по-голям избор, но предпочитам да ми е по-лесно отварянето). Това го казвам с цел да помогна на някой друг, за който трудното отваряне също е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт