Какво ми се случи днес.. ( открих тайната на полезната кърма)....

  • 1 254
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 972
Днес ме среща една съседка и започва да ме разпитва за Димана, на колко е станала, колко е качила и пр. Пита ме какво яде, аз й казвам че е само на кърма..."Ааа, много хубаво, да придобие имунитети детето" ( което ме шашка и приятно изненадва)...."Ама как само на кърма, аз те виждам, че често излизаш?!?", " Ами да, ходя на работа за по 4-6 часа на ден и майка ми я храни с изцедена кърма в шише"....на което тя ми отговаря, " Ама ти така нищо не правиш, не лапа ли зърното детето какъв имунитет ще придобие е тези стерилни шишета, аз даже гърдите не съм си мила едно време, повече имунитет да му дам"...

Та мами, това е тайната на полезната кърма....

# 1
  • Мнения: 8 459
Браво Laughing Laughing LaughingХубаво е да има такива учени комшийки,дето да те светнат по въпроса. Mr. Green
Сори Cry,ама няма полза,щом даваш от шише. smile3521

# 2
  • София
  • Мнения: 3 972
Браво Laughing Laughing LaughingХубаво е да има такива учени комшийки,дето да те светнат по въпроса. Mr. Green
Сори Cry,ама няма полза,щом даваш от шише. smile3521


майка му и прасе, и аз чак сега разбирам...А и вие знаете, ама си траете...Спирам да ги мия тия шишета, ще ги плакна 1-2 пъти в месеца ( най-много)....

# 3
  • Мнения: 8 459
Следващия път,като я видиш тая комшийка и кажи,че вече се къпеш по един път в месеца за засилване на имунитета на бебето.Колкото си по-мръсничка,толкова повече антитела предаваш.Е тва е моят принос към наУката.

# 4
  • Мнения: 3 550
Развеселихте ме преди лягане!

# 5
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
като цяло - отврат!
не знам вие как сте, аз в началото си имах отделна хавлийка за гърдите, миех се преди всяко кърмене... после започнах по небреже да го давам, мокрите кърпички и в къщи и на вън, щото като ревне не ще да чака. иначе цяло въже сутиени простирам, и пелените дето си ги слагам когато съм в къщи в сутиена, хората сигурно си мислят че повивам бебето. а за навън си слагам подплънките на Чико, най-добрите от всички са - опитала съм ги всички. но Чико идват малко скъпи за постоянна употреба.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 972
като цяло - отврат!
не знам вие как сте, аз в началото си имах отделна хавлийка за гърдите, миех се преди всяко кърмене... после започнах по небреже да го давам, мокрите кърпички и в къщи и на вън, щото като ревне не ще да чака. иначе цяло въже сутиени простирам, и пелените дето си ги слагам когато съм в къщи в сутиена, хората сигурно си мислят че повивам бебето. а за навън си слагам подплънките на Чико, най-добрите от всички са - опитала съм ги всички. но Чико идват малко скъпи за постоянна употреба.

Ами виж на мен кърмата вече ми се регулира и почти не ползвам подплънки ( яд ме е че се вътрих за голям пакет на Чико)...Иначе и аз ползвам от мокрите кърпички, но всяка вечер вземам душ и хубаааво ги измивам, обаче със интимния сапун, да не ги изсушавам много...Отделно си сменям сутиена всеки ден и имам един за в къщи и един за навън ( в къщи нося от безшевните от микрофибър, а навъм нормален)...Мисля че са ми чистички...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Леле, мами, аз в къщи ходя без сутиен и само в болницата съм си мила гърдите преди кърмене. Някъде бях чела, че ареолата секретира мазнини, които  я поддържат от изсушанаве, разраняване и действа антибактериално. Също така на бебчо му напомня за околоплодните води и първите месеци по този начин се ориентира къде да засуче. Досега не сме имали проблеми от тези "нехигиенични" навици

# 8
  • Мнения: 8 459
Леле, мами, аз в къщи ходя без сутиен и само в болницата съм си мила гърдите преди кърмене. Някъде бях чела, че ареолата секретира мазнини, които я поддържат от изсушанаве, разраняване и действа антибактериално. Също така на бебчо му напомня за околоплодните води и първите месеци по този начин се ориентира къде да засуче. Досега не сме имали проблеми от тези "нехигиенични" навици
Е,това е друг нещо. LaughingАма да твърди някой,че имунитетът идва от немиенето ми е меко казано странно. ShockedАз не знам някоя мама да се мие със сапун по 5 пъти на ден преди всяко кърмене,но ако това е идеята,че само по този начин се създава имунитета,по тая логика би трябвало бебето да се слага на гърдата,ей така за имунитет,независимо дали има мляко или не ,дали се кърми бебето или не.Много безмозъчно заключение. Mr. Green

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Изобщо не си мия гърдите - нито преди, нито след кърмене.  Mr. Green Разчитам само на хигиенния душ, който си взимам всеки ден, или в най-лошия случай - през ден. Не е заради имунитета на бебка, от мързел е!  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
Една колежка точно това е правила - преди всяко кърмене е миела със сапун гърдите. Като ми каза аз я гледах Shocked

# 11
  • Мнения: 2 467
Първия месец си миех циците преди всяко кърмене със сапун. Втория станах тарикат и само сутрин и вечер със сапун, иначе с водичка.  Разболее ли се беба, ще знам от какво е - от много миене!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 784
Изобщо не си мия гърдите - нито преди, нито след кърмене.  Mr. Green Разчитам само на хигиенния душ, който си взимам всеки ден, или в най-лошия случай - през ден. Не е заради имунитета на бебка, от мързел е!  Laughing
И аз така- мисля за детето, повече имунитет да му предам.  Mr. Green
Сериозно- в началото си миех гърдите преди и след кърмене с антибактериален сапун(така ми бяха казали в болницата). От което зърната ми станаха на още по-големи рагади, а кожата ми изсъхна ужасно. Сега се мия само вечер като се къпя и нямаме проблеми.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 603
Абе и аз в болницата се миех преди кърменето, ама като се прибрах в къщи, почнах да се мажа с Дефламол. Два пъти забравих да се измия преди кърмене, бебо ме облиза с явно неудоволствие /докато аз си мислех, че не ме иска/ и от тогава само къпането ми остана Peace

# 14
  • Мнения: 980
Взимам душ всеки ден и ако има "вечерни новини" с таткото ги измивам и след това.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт