Стряскане

  • 2 502
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте! От няколко дни ме тормози един въпрос. Малката Мона се стряска прекалено и е много плашлива. Интересува ме дали този проблем го има и при другите бебета на тази възраст. Стряска се от внезапно движение покрай нея, от прелистването на вестник и други подобни. Прави ми впечатление, че обикновено се случва когато е съсредеточена в поредното си интересно откритие за зяпане. Според майка ми се стряскала повече от нормалното. Моля ви, пишете ми!

# 1
  • Мнения: 76
И ние сме горе-долу на същата възраст, а на всичко отгоре сме и мъж?! Освен редовните подскачания когато и каквото и да шумне наоколо, се стряскаме и насън, а в последно време дори пищим, незнайно от какво. Дали е нормално - не знам, но започвам да се притеснявам.

# 2
Моето бебче също се стряска,от вик, от резки шумове.Но си мисля ,че е нормално ,защото то не е свикнало с тях.Стряска се дори и на сън.

# 3
  • Мнения: 8 163
Това в най-голяма степен зависи от темперамента на бебето. Ако искаш, направи си тест.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4345

Той ще ти покаже какъв е характера на бебето ти и ще ти помогне да се успокоиш, а и майка ти да не се притеснява, което допълнително те товари.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нормално си е:)))
споко:)

# 5
  • Мнения: 83
Здравейте, мисля че бебетата се стряскат когато им се пази тишина! Моя съвет е да им пускате някаква музика /разбира се не силно/ за да могат да свикнат, тъй като явно спят много леко. Големия ми син също спеше много леко и като започнах да му пускам музика свикна да спи на "шум". Преди се будеше от звънеца, ако  изпусна нещо на земята и др. Сега даже той като спи си говоря нормално на бебчето при него, без да си шушукаме!
Успех на всички!

# 6
  • Мнения: 6 206
Мен педиатърката  ме пита дали се стряска Спасчо, защото това бил един от признаците на рахита. Той, че се стряска, стряска се, но винаги има причина - или силен звук, или допир когато спи, така че ми каза да не се притеснявам. Другите начални симптоми били  безпричинно силно въртене на главата /а не когато му е неудобно/, и когато лежи по коремче да не си вдига главичката или да не може да я задържи поне 10 сек.  Но за да се прецени дали е свързано с рахит трябва да се види от доктор, защото всяко дете си е индивидуално, те май гледат фонтанелата, не знам точно. Ние понеже така стана, че бяхме при двама доктори, едната каза 1 капка Вигантол, другата 2, защото наддавал много. Пък  предозирането е опасно заради фонтателата. Така че сега чакам трети педиатър да се върне от отпуска да видим какво ще каже той. Но не се притеснявам, не се притенявай и ти- няма страшно, просто ако искаш като ходите на доктор - питай.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
моите и двете ларвички ги свиквахме от първия ден да спят на шум....обикновенно музика и то не съвсем слаба.

Обаче....Елина като порастна много се стряскаше като я приспя и тръгна да излизам от стаята и паркета изпука........направо лудите ме хващаха и всеки ден споменавах майстора, дето ни реди паркета.....

Сега е по-спокойна,не се бъди от тия пукотевици, нямам идея защо:)...това обаче не и пречи да се буди нощем и да идва при нас:(

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В дебелите книги пише, че е напълно нормално да се стряска бебока. И моето бебе прави така, вечер също се случва да пищи, но като я събудя се успокоява.
Reza и ние споменаваме майстора,който слага дюшеме в бебешката стая.. Гръм като удря, не е толкоз страшно ,както когато дъските пукат.. Може пък аз да съм много дебела и да тежа... Embarassed
Впрочем бебе Мая спи на телевизор. Но не виждам разлика по отношение спокойния й сън.Бедното дете..кога ще порасте?
Общо взето всичко в граници е напълно нормално.
Хайде със здраве!  Wink

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми като по-мъничък много се стряскаше, направо целият подскачаше, явно е по-емоционален. Дори и сега понякога все още се стряска, като прави някоя беля и види че го гледам, като спинка и се тропне силно или като се е заиграл и отведнъж му се привлече вниманието...
Не се притеснявай, нормално е   Simple Smile

# 10
  • Мнения: 312
Странно ми е това за рахита. Какво общо има стряскането с рахита,моля ви, обяснете!

# 11
И моето съкровище се стряска много. Вчера даже се стресна и от мен и зае поза "Лили Иванова"-разперени ръце.
Относно паркета (имам професионална деформация) скърца защото вече е поостарял и се е разсъхнал или замазката ви се е изронила. Laughing Дано не псувате моята фирма.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моят бебешок също се стряска все още. аз не се притеснявам, защото смятам, че е нормално.
А за рахита, това е един от признаците за поява на рахит.
От неврологично естество признаци са: стряскане (но пък всяко бебе май се стряска), непрекъснато въртене на главата наляво надясно, обилно потене на тила не само по време на сън, неспокойство.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Ечо
скърца защото вече е поостарял и се е разсъхнал или замазката ви се е изронила. Laughing Дано не псувате моята фирма.


не е такъв случая......замазката е на две години, паркета също. и двете са качествени, замазката със сигурност не се рони....а паркета скърза от първия ден:( майстора каза, че щял да се оправи с времето! да, ама не.....
абе.....мани....ремонти и майстори....това си е направо отделна тема:)

# 14
  • Мнения: 4 176
Цитат на: SODI
И ние сме горе-долу на същата възраст, а на всичко отгоре сме и мъж?! Освен редовните подскачания когато и каквото и да шумне наоколо, се стряскаме и насън, а в последно време дори пищим, незнайно от какво. Дали е нормално - не знам, но започвам да се притеснявам.

В книгите пише,че е нормално.
Моя мъж също. Както си спи и изведнъж така писва,че не мога да го успокоя.
така беше преди седмиоца-две. Сега уж започна да отшумява.
Нямя страшно според мен.

Общи условия

Активация на акаунт