Обучение срещу ваучери по схема “Аз мога”?

  • 66 388
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Ако знаете нещо повече моля

# 1
  • Мнения: 20
Tрябва да си работещо лице,за да се възползваш от ваучерите за обучение и преквалификация,които се дават по програмата "Аз мога".Предварително си избираш обучаваща организация ,попълваш документи,които вземаш от Бюрото по труда.Интересното е,че в бюрото по труда немогат да ти дадат списък с обучаващите организации.С този списък може да се сдобиеш от сайта на Министерството на труда и социалната политика (с повечко ровене и търпение).Странно ми се стори,че това са програми  за само за работещи хора, но какво да се прави...

# 2
  • София
  • Мнения: 346
Да,чух и аз.В сайта на АЗ погледнах за какво става дума,но не съм имала все още време да разуча подробно.

# 3
  • Мнения: 686
А да кажете нещо и за програмите зе безработни  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Tрябва да си работещо лице,за да се възползваш от ваучерите за обучение и преквалификация,които се дават по програмата "Аз мога".Предварително си избираш обучаваща организация ,попълваш документи,които вземаш от Бюрото по труда.Интересното е,че в бюрото по труда немогат да ти дадат списък с обучаващите организации.С този списък може да се сдобиеш от сайта на Министерството на труда и социалната политика (с повечко ровене и търпение).Странно ми се стори,че това са програми  за само за работещи хора, но какво да се прави...
Това не са ли програми по,които можеш да изкараш някакви курсове стига да си на ТД и редовно плащала здравни осигуровки?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 838
А да кажете нещо и за програмите зе безработни  newsm78
Програмата за безработни е "Развитие" и доколкото имам информация все още не е стартирала.


Това не са ли програми по,които можеш да изкараш някакви курсове стига да си на ТД и редовно плащала здравни осигуровки?

Единственото условие е да си на трудов договор /не държавен служител/ или самонаето лице. Ако си на ТД то значи, че осигуровките са платени. Изискване за платени здравни осигуровки за минало време не съм чела да има  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
mari6a,благодаря ти  bouquet
А ако си в майчинство,може ли човек да се възползва от програмата?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 838
mari6a,благодаря ти  bouquet
А ако си в майчинство,може ли човек да се възползва от програмата?

Ако си в трудово правоотношение и в отпуск по майчинство май може, но ще проверя днес и ще докладвам  Hug

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
И аз се интересувам, най-вече от езиковите курсове. Как и къде става кандидатстването? След дълго ровене в нет-а нищо не открих - нито кои са обучителните центрове, нито какъв е редът за кандидатстване, нито пък телефони, на които може да се получи информация как да се кандидатства.
Някоя добра душа ще пусне ли линк, ако има информация  Praynig

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 838
Кандидастването става по следния начин: отиваш в Бюрото по труда, попълваш заявление, декларация, че си в трудово правоотношение, носиш си копие на лична карта и копие на диплом за завършено образование. Върху копието на диплома трябва да има текст "Вярно с оригинала" и подпис.
http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28/02/06&WA=E … Other_docs/DU.htm - Одобрени доставчици на услуги

http://www.az.government.bg/EFunds/OPHRD/AP2111/Zaiavlenie2111.pdf - Заявление

Езиковите курсове са ключови компетенции, така че търси одобрените ДУ за ключови компетенции
  bouquet

# 10
  • Мнения: 125
Има ли срок тази програма.Може ли за два курса да се кандидатства?Например за език  и компютърна грамотност.Благодаря ви

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 838
Има ли срок тази програма.Може ли за два курса да се кандидатства?Например за език  и компютърна грамотност.Благодаря ви
Едно лице може да кандидатства по една ключова компетенция и по едно професионално обучение, но не едновременно.
Ако искаш английски език и компютри трябва да изкараш КК - английски и цялата професия :Текстообработване".

# 12
  • Мнения: 959
запис и аз да следя. И едно въпросче - може ли да се изкарат едновременно курса примерно по чужд език и след това някой от курсовете за професионална квалификация?

# 13
  • София
  • Мнения: 816
Оооо супер.Някой да знае бюрото по труда в ,,Лозенец,,къде е ?И ако някой знае с каква продължителност са курсовете?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 838
запис и аз да следя. И едно въпросче - може ли да се изкарат едновременно курса примерно по чужд език и след това някой от курсовете за професионална квалификация?
Едновременно - не. Един след друг - да.

Оооо супер.Някой да знае бюрото по труда в ,,Лозенец,,къде е ?И ако някой знае с каква продължителност са курсовете?
Продължителността на курсовете зависи от самите обучения. Езиковото обучение е 300 часа. Дигиталната компетентност е 45 часа. Цялата професия "Текстообработване" е 300 часа.

Общи условия

Активация на акаунт