Тwilight/Здрач- тема 58 - СЛЕД НОВОЛУНИЕ ! .... идва Затъмнение!

  • 22 816
  • 717
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229









Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  




Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 57 Тема 56 /Тема 55 /Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Мона на mlstantcheva@hotmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 19:15 от Christabel

# 1
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
 Rolling Eyes май вече станаха 2броя стилове които  видях,а не трябваше -ех че са сладки.

Christabel мерси за темата

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 724
R_Dew, както е тръгнало вземи виж и останалите, та да ти се напълни душата!

Christabel  bye

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 19:42 от ladi Koup

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Нови стилове от Затъмнение ... с коментар!!! хихихи  Mr. Green


И нещо супер интересно от Цвети  Peace

Ето как се прави парти в Здрачен стил!  Mr. Green


и още стилове, които просто незнам как ще се въздържите да видите!!!   Blush  Heart Eyes Heart Eyes

Едуард и Бела на полянката горещо цуни гуни! хихи Наистина мноого горещо  Peace

# 4
  • Мнения: 20
Хайде и аз един запис .
УАУ новите стилове от Eclipse са просто невероятни, нямат нищо общо с пастелно - кафявите убити тонове от Новолуние. Вече не ми пука за трейлъра, искам филма и го искам сега, защо юли трябва да е толкова далече. Страхотна химия, наситени цветове, love is in the air просто. Е,  колкото и стилове да пуснаха на Remember me, тази магия не можа да се види между Емили и Роб.
Лека вечер и честит Св. Валентин на всички, които празнуват

# 5
  • Мнения: 6
Новите стилове са срахотни! Има толкова хубави снимки, че не е истина Heart Eyes
Влюбени, нежни, красиви, радостни, усмихнати, чаровни...... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Робинското ми сърчице или по-скоро робстенското не издържа, много ми е влюбено!
За сега имаме действие в леглото и на поляната Mr. Green и се надяваме дилейни да ни зарадва с нови снимки пак тези дни Whistling
Голям подарък имаме за празниците Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 504
ВодолейКА Mr. Green

Честита ни нова тема. Краси Hug

Започвам със снимката. Вече е нагласена за тапет на телефона ми, стои божествено Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 0
Предстоят ми десет много важни дни, които ще определят с какво ще се занимавам през следващите няколко месеца и дали ще се реализират идеите, за които работя от няколко месеца. Знам, че всички, които сте запознати, ми стискате палци, за което много, много ви благодаря  Hug
Наистина ми се иска до края на месеца да ви зарадвам с хубави новини. И за това реших, ей така, за късмет да напиша това тук. И да кача малко снимки, свързани с три от причините, заради които си струва да направя всичко възможно и невъзможно да реализирам мечтите си  Laughing Heart Eyes Wink


         

         

        


Пожелайте ми успех!  Hug

# 8
  • Мнения: 3
  Днес разсипвам кафето раничко, но всеки да пие когато има път насам    Hug    Присвоих си приятното задължение аз да отварям кафенето сутрин    Grinning   Хубав понеделник ви желая. Добре ни подгряха за седмицата снощи с изтеклите стилове от Затъмнение. И аз уж нямаше да се спойлирам и някак изтървах положението. Поне трейлърите ще си ги спестя, то не че Съмит се е засилил да ни ги дава  Wink   

Макар и да прегреших срещу решението си, стиловете ми донесоха чиста радост. И на мен точно тази цветова гама ми действа на сетивата. Влюбени, химия....   всичко. Ръцете на Роб ми изглеждат добре и естествено в съприкосновение с Бела. Онзи ден ми стояха малко странно покрай манекенките във фотосесията, каквато и да е била идеята там всъщност.  Забележките ми са за Кристен или по-точно за хората, отговарящи за вида й.

Монка, ти си взела най-хубавата снимка за телефона. Тук очите са страхотни, мога да ги съзерцавам мно-о-о-о-о-го дълго време. Я да взема да засека  Joy

Неси, желая ти успех и най-вече късмет да попаднеш на точните хора! Появявай се от време на време, че без върколаците не е толкова цветно в темата. А с информацията за китайската нова година снощи обрах точките на купона  Grinning  Накрая всички взеха да си честитят по китайски  Joy

Относно анкетата - Телец, и като гледам, има и други от моята порода тук. Кои сте?

# 9
  • Мнения: 384
Добро утро!
Неси,стискаме палци да се осъществят плановете!  Hands Thumbsup fingerscrossed Тва ще е успех за всички ни!
Стиловете са разкошни,само перуката на Кристен много се набива.Инъче Едуард е много робски на тях.Което ме радва,не е състарен.
Гледам,че засега ние стрелците и водолеите водим по численост.Ще видим как ще се развие анкетата.  Wink
Мон,както казах на тази снимка,на ''снимката'' по-точно на мен ми прилича верно на вампир,прекрасен,красив вампир.

# 10
  • Мнения: 244
Добро утро,

Да ви почерпя в този снежен февруарски ден. Моето хлапе има рожден ден/  Grinning още едно водолейче/.


Весе, успех, успех, успех в начинанието!

Люси страхотен пост, като го прочетох ме зареди с още повече енергия.
Снимките от фотосесията и от стиловете са страхотни!
Въобще не й обърнах внимание на Кристен, съзерцавах само .................. вампира   Joy Joy Joy Joy
Много, много се надявам Слейд да е сътворил нещо прекрасно.

Мислех, че съм самотен козирог, но не би. Явно има още.

# 11
  • Мнения: 6
Добро утрооо!
Спешно имам нужда от кафето на Люси  bouquet

danir, да ти е жив и здрав рожденникът  bouquet Hug

За анкетата - рак. Гоним ви по петите, но нали сме 2 крачки напред, една назад и затова мъъъничко изоставаме Mr. Green

Люсиии, поста ти ми вкарва много положителна енергия тази сутрин Heart Eyes
Стиловете още ме държат, много красиви! Обаче на Слейд му нямам оверие преди да видя филма....очаквам нещо кофти, а той може да ни изненада....де да знам....сега съм в очакване на трейлъра през март може би Thinking

Неси, много късмет ти желая, голямо палцестискане ще му ударим за каузата Hug

# 12
  • Мнения: 200
А добър ден!   bouquet

Люска мерси за кафенцето  Hug Добре ми идва  Hug

Веси от цялото си сърце ти желая да се случат всички неща които си запланувала. Но аз знам от тебе една приказка "Не може да не може, щом го искаш и е за добро". Късмет и стискам палци до побеляване  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Данир да ти е жив и здрав рожденника   bouquet Hug

Новите стилове са наистина много хубави. Роб не е брашняния човек, не изглежда на 108 гд и е много красив! Кристен адски ми хареса, няма я гадната перука, косата е много добре направена. изглежда наистина тийн, а не нагримирана какичка както в предния филм. От към визия са ги докарали много добре. С изключение на Брайс...мрън, мрън, мрънннннннннн!!!  И пак казвам, все едно са пуснали дубльорката на Рашел, личи че е с перука и е много грозна..честно!  ooooh! Иначе Райли е много добре направен. Нямам търпение за трейлъра. Не искам да си вадя заключения само от тея 10-ина стила. Дано филма е по-сполучлив от миналите два  Peace

Скорпионче съм, мило /Мона  Flutter/ и добро / Sunglasses Mr. Green/, само като ме настъпят хапя, ама то кой ли не го прави  Hug

# 13
  • Мнения: 264
Здравейте и от мен  Hug
Дани, да ти е жив и здрав рожденикът и много да те радва   bouquet
Весе, от все сърце много късмет желая

Отсносно стиловете на Затъмнение - общо взето съм доволна  Thinking Едуард, разбира се, е прекрасен! Само не ми харесва тази тенденция да са му жълти зъбите /онази сцена от Волтера, бляк, бляк/. Кристен не я коментирам, а я игнорирам  Whistling
И аз не искам да се спойлерирам много, при Новолуние си пролича какво огромно значение имат видяните преди това материали. От снимките общо взето няма как да избягам /а май и не искам/, но май-май реших да не гледам никакви клипчета. Чудя се за официалния трейлър, но ще видим. Иначе чинно ще си сваля всеки клип, който излезе, просто няма да го гледам  Peace

И за протокола - между козирог и водолей, но избрах да съм водолей  Laughing

# 14
  • Мнения: 354
Юхуууу, за къде без мен, мислите си ,ч е ще се отървете толкова лесно?! Дааа бееее!

Първо да честитя със закъснение вчерашните четири празника на всички ви ( кой каквото си празнува). Ние с мъжО ходихме да гледаме Денят на влюбените вчера - става филмчето, не е зле, от типа на Love actually, не блести с някакъв оригинален замисъл, но е много свежо.

По темата на деня ( или вчерашния ден ) стиловете са красиви, много, харесва ми визията и на двамата ( хмм, всъщност дали Едуард няма пак да е с някакви умопомрачаващи обувки  Thinking ). И все пак си ми липсва синьото от първия филм - такава съм, като си харесам нещо и после си го търся до дупка. Но при всички положения е по-добре от жълтото Новолуние.  Mr. Green Що се отнася до спойлери - мятайте ги насам, няма да ви разказвам  Laughing

Люска, задължението с кафето много ти пасва, продължавай да го изпълняваш.

Данир, честит ти рожденик, нека ви накара един ден да се гордеете с това, че сте му родители, но най-вече нека е щастлив, здрав и да намери правилния път в живота си.

Неси-Веси, успех, дано усилията ти се възнаградят с успех  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт