Хрема?

  • 550
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Моля ви, дайте ми съвет какво да правя. Бебчето ми е само на 5 месеца и от 2 дни е с хрема. Слава богу, няма Т. GP-то ми каза само да давам ампула витамин С. Аз го давам, но не само че няма подобрение, а и е по-зле. Отгоре на всичко предстоят 2 почивни дни, а на спешен кабинет не ми се ще да я водя. Моля, помогнете със съвет!

# 1
  • Мнения: 5 577
Не можеш да даваш нищо без да си се консултирала с лекаря!!!

# 2
  • Мнения: 8 505
Не можеш да даваш нищо без да си се консултирала с лекаря!!!

Точно така!Ако нямаш възможност да я заведеш на консултация,поне звънни по тел. на педиатъра и му опиши точно състоянието и.Той ще ти каже какво да правиш.

# 3
  • Мнения: 38
Можеш спокойно да слагаш по 1-2 капки физиологичен разтвор през 3-4 часа.
Това ще облекчи хремата, а р няма да навреди с нищо.
Дано бързо да се оправите!

# 4
  • Мнения: 603
Физиологичният разтвор е напълно безвреден. Може да си го купиш под формата на флакон "Стеримар".
Другото, което ползвахме на тази възраст са едни тъмнокафеви капки, които приготвят в аптеките. Не мога да се сетя как се казваха, но предполагам, че в някоя аптека могат да те ориентират.
Все пак е добре да отидеш до спешния. Вземете здравната книжка на бебчето. Ако все още не са ви дали такава, вземете листа, който се попълва при избор на личен лекар.

# 5
  • Мнения: 827
Sterimar-a действително облекчава положението, ние го ползваме дори и за профилактика. И още, ако не са ти казали, сложи под врата и главичката на бебето одеалце или възглавница, за да го повдигнеш. Целта е да не се стичат секретите кам главата. От хремата почти сигурно ще се появи лека кашлица. Това не трябва да те притеснява. Сутрин и вечер, когато на нас ни се наложи, давах ампула вит. С. Друго не можеш да направиш. Ако нещо се влоши, веднага на лекар!

# 6
  • Мнения: 1 616
Ох, болна тема... Sad Моят син е сега на това дередже. Но за съжаление сме на антибиотик. Не съм убедена, че беше необходимо, защото знам, че лекарката ми обича да се презастрахова и за най-дребното нещо изписва антибиотик. Ама нали ме е страх, не посмях да рискувам и я послушах. Момичетата са ти казали по-горе - физиологичен разтвор в нослето много помага, също така можеш да му даваш по половин ампула сутрин и вечер. Почиствай внимателно нослето с тампонче! Желая ви бързо оздравяване!   bouquet

# 7
  • Мнения: 827
Е, половин ампула не върши работа. Трябва да се даде наведнъж, защото като стои отворена, витамина се унищожава. В аптеките се продават специално малки ампули  от 2ml, от тях трябва.

# 8
  • Мнения: 4 242
По капка витамин С в нослето три пъти на ден също помага. Но трябва преди това да си го почистила, примерно със физиологичен разтвор.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Тъмнокафявите капки са коларгол и наистина помагат,но все пак го заведи на лекар да не се осложни положението!

# 10
  • Мнения: 6 155
Физиологичен разтвор  Peace 
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт