Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

...оставите отворена вратата на гаража си (в случй че имате такъв) за цял ден?
Въпроса ми е провокиран от това, че моят съпруг забравил да затвори врата вчера и съответно цял ден гаржа е стоял отворен. В него на "първа линия" има 3 големи куфара, 2 от които абсолютно нови, малко по назад има 2 комплекта зимни гуми, разни по-дребни неща. До гаража ни има строеж, съответно доста движение, въпреки че по принцип квартала ни е спокоен. Ние тръгваме на работа в 9 сутринта, а мъжът ми снощи се прибра към 9 вечерта т.е гаража е стоял отворен 12 часа и нищо не е пипнато, нищо не липсва. Какво би станала ако това се случи, там където вие живеете в момента (или ако вече се е случвало)? Не ми се иска да си помисля как щеше да изглежда гаража, ако бяхме в България...Просто нямаше да се налага да го разчистваме след около месец преди да си тръгнем Crazy
Цитирай

München/Stara Zagora

Ами съмнявам се, че и тук някой би пипнал нещо, но има толкова много румънци, турци и т.н, дето не си поплюват, че....
 Преди две години ни откраднаха и двете колелета, които бяхме спрели пред общежитието, но това със сигурност няма да са германци.
Цитирай
случвало ми се е ... и то два пъти Embarassed

Първия път си забравих ключа на вратата  -  по добра покана от това здраве му кажи Sad  И дори тогава понеже още ходех на училище заради езиковия курс се светнах в една пауза между часовете( понеже не си намерих ключа в джоба) и му се обадих на половинката ми да му кажа каква съм я свършила( евентуално), а той : " е изкарай си даскалото, а като се прибереш ще разбереш какво е станало" #Crazy newsm78

А втория път  забравих да заключа , но не къщата, а помещението където си държим колелетата ( а мъжа ми има  планинско колело, колело за състезания( не че ходи да се състезава де)още две нормални колелета, косачка за трева и тн и тн) Rolling Eyes

Преди седмица- две дойде и неговия ред да  забрави: не е заключил  колата( не е в гараж)... но добре че поне документите и радиото не бяха там 35

Но сме толкова разсеяни колкото изглеждаме Laughing

Цитирай

Германия

Тук нищо, поне досега. Преди живеех в друг блок, куп единични стаи в дълъг коридор с обща кухня, баня и 00. Редовно оставях стаята отключена, никакъв проблем ни съм имала. Виж велосипеди се крадат..особено при нас в кампуса, мой бивш съсед е бил свидетел, как един чичо с някаква спец. ножица просто е прерязал заключалката (или както там се нарича кабелоподобното пособие за заключване) и си заминал.
На нашият кум пък му задигнаха чисто нов мотоциклет...близо до холандската граница, някакво градче, пристигнал на гости при някого си там, влязъл само да каже едно "здрасти" и когато излезли на улицата, Кавазаки-то било заминало вече.

Цитирай

На Триъгълната земя в кьошето ... бях

Ами колелета се крадат масово, Щото е и масовото превоzно средство тук. Доста народ си паzарува от "деноноЩния" Wink.
Иначе една баба комШийка редовно оставя вратата на маzето откъм градината отворена, но досега перална маШина не е иzчеzнала Very Happy Но аz по български рефлекс всичко zаклучвам с три катинара Blush
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Нищо няма да се случи, може би щото сме на забутана уличка в забутано село на края на Германия.
Много често ни се е случвало вратата на гаража да оставим апачик отворена и така си седи  - нищо не е липсвало никога.
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Доста редовно забравяме задната врата отключена...Даже веднъж бяхме във ваканция в Люксембург и разбрахме доста със закъснение....Обаче, имам зорка съседка /клюкарка  Naughty!/, така че ....е като страж. Wink  
Цитирай

понеже съм хипер разсеяна, редовно забравям отклю4ена колата, но не само. Вътре оставям СД 4ейнджъра да си работи..... Whistling, понякога, има 2, 3 дена не я ползваме и си стои забравена незаклю4ена.....ама много от "работливите" българи взеха да се въртят наоколо 4е.... Rolling Eyes
Цитирай

Ispania

Аз сьм забравяла клУ4овете на вратата ooooh!, и то кьм улицата ooooh!.Но за мое Щастие се сетих много бьрзо и се вьрнах да си ги взема.
В Бг ми се е слу4вало сьЩото и добре ,4е сьседите бяха готини хора ,и всеки пьт каот ги видеха да си висат там(на клУ4алката ) ми ги носеха Laughing.
А в БГ си забравих раницата на НДК Embarassed ,за има няма 10 минути и като се вьрнах ве4е и следа нямаше от нея Confused(оба4е после ми я вьрнаха)
Цитирай

Мunich

Това ни е редовния номер, само дето гаражите са подземни и май има малка разлика. newsm78
Иначе багаж вътре и нови зимни гуми колкото искаш....
Цитирай

Germany

Гаража ни е подzемен и обЩ, а и вратата му се zатваря сама, така че няма начин да го zабравим отворен, освен това там държим само колите. Обаче мъжа ми веднъж zабрави връzката с ключовете да си виси на вратата (на жилиЩето), нямаШе ни цял ден в къЩи, усети се чак когато приближавахме вратата и си потърси ключа да отключи Mad,, е имали сме късмет, всичко си беШе на мястото Laughing
Цитирай

Слу4вало се е веднъж - нищо не беше пипано.
За сметка на това миналата нощ по улицата е имало гастрольори и няколко коли са отваряни и тарашени. Вклю4ително и стария ни Форд  Confused Равносметката - на Лъ4о баща му скоро няма да ходи за риба  Confused
Цитирай

Моя мъж е доста одвеян в това отношение  Crazy
и мога да кажа че няколко пъти сме имали отворен гараж цяла нощ , а един път даже два дена и нощи  Rolling Eyes ... зарязва си връзката с хилядата клИУча на външната врата отвън  ooooh! но поне съседите вече ни научиха и ни звънят да си ги взимаме  Whistling
един път даже беше оставил колата с отворена /не отклУчена/ врата, ходил да сменя пари в центъра, и отсреща е една турска закусвалня и седнали да хапнат с колегата Shocked излезли и гледа нашия пред нашия ПАСАТ КОМБИ 2001 две полицейски коли, и народ  #Crazy мъж ми оптимист до края си вика ...Е за паркиране в синя зона/забранено през седмицата/ кой знае какво не могат да ми направят  Rolling Eyes.. отишли и като казал ,че колата е негова, казали му да си провери за откраднати неща че един цивилен полицай намерил кола с отворена врата и ги извикал, че е по всяка вероятност открадена  #Crazy мъж ми щял да припадне, щото имали някакви супер важни документи с цената на някакви хиляди еур #Crazy там си били, гледал, гледал ... всичко ок  ooooh! и накрая си признал че е напално възможно да я е зарязал отворена сам  Shocked Mr. Green
Онези му се накарали, и го глобили за ботичка /че му сложили, евентуално ако веднага не намерят собственика  Mr. Green ooooh! Mr. Green
а това в баш центъра, на нещо като ВИТОШКА  Mr. Green Mr. Green

мисля че в бг, не документи ами нищо повече нямаше да види  Mr. Green Whistling
Цитирай

Greece

Какви отворени врати, нас ни разбиха заключената задна врата на кухнята от към двора. Свиха ми всичкото злато и ДВД-то само, но целия гардероб беше изпразнен из спалнята . По логически път стигнахме до извода, че трябва да са били наркомани и са търсили най-вече пари. Ама наште са си в банката. Пък и района ни е уж спокоен, но има доста албанци и понтийци(ентически гърци от Казахстан).
Цитирай

usa

Нямаме гараж, но ако имахме, не бих се притеснявала, че нещо ще се случи. Във всеки случай не се притеснявам като оставям колата отключена, например.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора