Вода "Девин" за бебета

  • 15 116
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Моля ви да споделите с каква вода правите млякото на бебчовците си. Ние сме на един месец и до момента преварявам само вода "Девин" за бебета, с която приготвям млякото. Казаха ми, че не е хубаво само с нея, но пък нашата вода е много варовита и не смея да давам от нея. Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 3 537
Защо преваряваш минералната вода!?!? NaughtyСпоред мен не е необходимо WinkДавай отвреме на рреме и преварена чешмяна вода Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 748
Преварявам чешмяна, а Девин - изворна - направо от шишето.

# 3
  • Мнения: 1 639
Редувам трапезна с минерална .Яд ме е ,че тук има само 0,5л от тази на Девин с розовия етикет.За това купувам разни други марки....
   Чешмяна не преварявам , защото е гадна, дори и преварена.....

# 4
  • Мнения: 658
нЕ Е ЛИ МЪНИЧКО БЕБЧЕТО ЗА МИНЕРАЛНА ВОДА. АЗ ЗАПОЧНАХ СЛЕД ШЕСТИЯ МЕСЕЦ ДА ДАВАМ.

# 5
  • Мнения: 132
Ами и аз се чудех дали да преварявам минералната вода, явно доста се престаравам. Смятам да опитам да редувам минерална и чешмяна /преварена/. Благодаря ви!

# 6
  • София
  • Мнения: 15 194
"Предела" също е подходяща за бебета. Въпросът е дали я има там, където живееш. Аз не съм я виждала в магазините, от които пазарувам.

# 7
  • Мнения: 1 613
Девин - изворната, може да си пие от деца.

Има РАЗЛИКА между МИНЕРАЛНА и ИЗВОРНА вода!!!!
Ето повече инфо:

http://www.devin-bg.com/devin/water.htm

http://www.segabg.com/03092005/p0100005.asp


Като си бяхме в БГ давах на дъщеря ми само изворната Девин, без да я преварявам. Но бяхме по-големи - 6-7 месеца.

# 8
  • Мнения: 264
Аз също съм на розова Девин, но преварявам - двойна застраховка  Thinking
Иначе наистина в магазинната мрежа не са много разпространени големите бутилки ... та намерих в един магазин и редовно ми поръчват големи  Hug Просто трябва да помолиш и  едва ли ще ти откажат - така и така им носят малка Девин.... И на голямата си слагам помпичка отгоре и си решавам проблема


http://www.segabg.com/03092005/p0100005.asp
"Бутилираната изворна вода може да се дава на детето и без преваряване. Здравното министерство обаче препоръчва тя все пак да се превари, за да не попаднат в нея микроби от бита след отварянето на бутилката."

# 9
  • Мнения: 827
Девин, изворната, си я ползваме спокойно. Друго едно майче сподели, че когато е ходила на консултация, е говорила с лекарката за нея. Тя е от Детската консултативна поликлиника- доц.Маринова се казва, вероятно много я знаят, е казала, че може да се ползва, но да купуваме САМО малки разфасовки, или поне да изразходваме водата до 3 дни след отварянето. След този период не се препоръчва да се дава на бебето.

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 21:14 от Renni

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
, но да купуваме САМО малки разфасовки, или поне да изразходваме водата до 3 дни след отварянето. След този период не се препоръчва да се дава на бебето.
А обясни ли ти защо  newsm78

# 11
  • Мнения: 827
 За да можем да я употребим в срок. Ако я държим повече от 3 дни, се създавали предпоставки за образуването на микроорганизми. За нас, възрастните, няма проблем.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 894
вече има много "бебешки" води:
Девин, Банкя (розови капачки)
Аро - трапезна (от Метро)
Предела
Аква дива
и още дена съм вземала ама не мога да сетя името  newsm78

# 13
По-добро от преварена чешмяна няма . Като вие гадна водата я замръзете и после я преварете . Само мин. вода неможе да давате така че я снемяй те от време на време.А за преваряването на мин. вода  има изказани много "против " мнения

# 14
  • Мнения: 827
Значи, не става въпрос за минерална вода, явно не си разбрала. Изворната вода не е минерална, а си е като чешмяната почти. Няма проблем да се ползва всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт