Генератор на имена от BG-Mamma

  • 171 273
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 320
Имам удоволствието да ви представя

ГЕНЕРАТОР НА ИМЕНА >>


Чрез Генератора може да търсите имена за момиченца или момченца, както и универсални имена.
Може да търсите имена, започващи или завършващи на определена буквена комбинация.
Например, ако зададете търсене на имена за момиче, започващи с "ма", то системата ще изведе всички имена от вида на Магдалена, Малена, Марина, Мария, Мая и т.н. или пък ако търсите имена, завършващи на "ина", генераторът ще изведе като резултати Ангелина, Аделина, Божина и т.н.

Може директно да прегледате всички имена, започващи с дадена буква, като кликнете върху желаната буква в каталога.

Има и три отделни категории, в които са събрани имена съответно на цветя, животни и птици, библейски имена и имена на български владетели.

Всеки регистриран потребител може да гласува с "Това име ми харесва" и по този начин се оформя класацията Топ имена.

За голяма част от имената е въведена допълнителна информация - значение и кога празнуват имен ден, хората, които носят това име. Достатъчно е да кликнете върху името (ако е активно), за да видите допълнителните данни за него.

А ако искате да предложите име, което не намирате в Генератора, може да използвате бутона Предложи име и да въведете нужната информация. Предложението Ви ще бъде изпратено до администратора за преглед и одобрение преди да бъде публикувано.


Надяваме се тази нова услуга да е полезна за всички вас!  Hug

Последна редакция: пт, 18 авг 2017, 15:16 от AnMary

# 1
  • Мнения: 4 569
Благодаря ти Mammabouquet Подредени са много добре и това със започването с дадена сричка е голямо удобство.

# 2
  • Мнения: 340
A защо няма начин да се гласува и против имена?

# 3
  • Мнения: 399
Топ 10 за 2010:
Адриана
Калина
Йоана
Радка
Нора
Незабравка
Невена
Натали
Мария
Луиза

Другите ок,но Радка и Незабравкааааа...айде,моля!  Crazy

# 4
  • Мнения: 6 320
A защо няма начин да се гласува и против имена?

Не смятам, че е нужно да се гласува против.

Всеки потребител може да гласува еднократно само за дадено име, което му харесва.


Топ 10 за 2010:
Адриана
Калина
Йоана
Радка
Нора
Незабравка
Невена
Натали
Мария
Луиза

Другите ок,но Радка и Незабравкааааа...айде,моля!  Crazy


Класацията е на базата на броя потребители, които са гласували с "Това име ми харесва". В момента не може да се каже, че това е представителна класация, тъй като са прекалено малко все още гласувалите (за Радка са гласували 2-ма, за Незабравка - 1)

# 5
  • Мнения: 399
Mamma,може би беше редно първо да поздравя създателите на генератора  Embarassed Благодаря!   bouquet

Аз вчера прекарах доста време разглеждайки всички букви,гласувах и дори предложих поне 20 имена.Със сигурност и още някой е гласувал за доста от същите имена ,за които дадох вот т.е. съмнявам се да няма поне 10 имена с повече от 1т (точките на Незабравка) ...оф,не знам дали обясних достатъчно ясно какво искам да кажа  Rolling Eyes Дано да няма злоупотреби... Peace

# 6
  • Мнения: 340
A защо няма начин да се гласува и против имена?

Не смятам, че е нужно да се гласува против.

Всеки потребител може да гласува еднократно само за дадено име, което му харесва.

Ок, вие си знаете.  Просто се губи част от информацията така.  Защото има имена, които са доста противоречиви-- имат си голяма група ревностни привърженици, но и не се харесват на голяма група хора, също.  Като Даная, например (сещам се от една съседна тема).  Без отрицателна класация, избиращите няма да знаят кои имена са по-противоречиви.  А това е важно за някои хора.

Както и да е.  Прибавянето на генератора е несъмнено отлична идея, обаче.  Мерси!

# 7
  • Мнения: 4 513
На мен ми харесва. Дано да е в помощ на бъдещите родители. Отивам да си поиграя малко.  Laughing

# 8
  • Мнения: 4
Аз също искам да благодаря за генератора. Дава информация и насока на бъдещи родители.
Аз дори си харесах име за мом4енце (някой ден).    Grinning

# 9
  • Мнения: 2 185
Аз имам проблем с генератора  Rolling Eyes . При никакви обстоятелства не ми позволява да разгледам повече от 5 страници при зададено търсене по някакъв критерий. Например:искам да видя всички имена с буквата А- стигам до 5 страница и край. Виждам, че има още имена (показва, че съм разгледала от 1 до 119 примерно от налични 187 с тази буква, но не мога да продължа), а като натисна стрелката за следваща страница ме изпраща на началната страница ( имената с А започват от начало). Дано да съм го обяснила разбираемо  Crazy .

# 10
  • Мнения: 55
ееееее страшна темичка вече си набелязах няколко именца

# 11
  • Мнения: 399
Аз имам проблем с генератора  Rolling Eyes . При никакви обстоятелства не ми позволява да разгледам повече от 5 страници при зададено търсене по някакъв критерий. Например:искам да видя всички имена с буквата А- стигам до 5 страница и край. Виждам, че има още имена (показва, че съм разгледала от 1 до 119 примерно от налични 187 с тази буква, но не мога да продължа), а като натисна стрелката за следваща страница ме изпраща на началната страница ( имената с А започват от начало). Дано да съм го обяснила разбираемо  Crazy .
Когато са ти показани долу странички от 1 до 5,натисни стрелкичката в дясно(до 5)...и ще ти излязат страничка 6 и нататък.

# 12
  • Мнения: 2 185
Аз имам проблем с генератора  Rolling Eyes . При никакви обстоятелства не ми позволява да разгледам повече от 5 страници при зададено търсене по някакъв критерий. Например:искам да видя всички имена с буквата А- стигам до 5 страница и край. Виждам, че има още имена (показва, че съм разгледала от 1 до 119 примерно от налични 187 с тази буква, но не мога да продължа), а като натисна стрелката за следваща страница ме изпраща на началната страница ( имената с А започват от начало). Дано да съм го обяснила разбираемо  Crazy .
Когато са ти показани долу странички от 1 до 5,натисни стрелкичката в дясно(до 5)...и ще ти излязат страничка 6 и нататък.

Да, сега вече се получава  Grinning . До вчера като натиснех стрелкичките и ме връщаше на 1-ва страница.

# 13
  • Мнения: 139
Галена

Пол: Момиче

Значение: 1. Черен, мургав (вярвало се, че мургавите хора са по-здрави и повече се харесват) 2. От глагола "галя"

Празнува имен ден на 6 май, 10 март

Това име се е харесало на 1 потребителя

Леле, името на мойта бебка значило мургава, а тя си е точно такава, аз си я викам шоколадка smile3521 Абе има си нещо-вярвам вече, че детето си идва с името newsm10

# 14
  • Мнения: 262
полезен сайт

# 15
  • Мнения: 234
Аз имам проблем с генератора  Rolling Eyes . При никакви обстоятелства не ми позволява да разгледам повече от 5 страници при зададено търсене по някакъв критерий. Например:искам да видя всички имена с буквата А- стигам до 5 страница и край. Виждам, че има още имена (показва, че съм разгледала от 1 до 119 примерно от налични 187 с тази буква, но не мога да продължа), а като натисна стрелката за следваща страница ме изпраща на началната страница ( имената с А започват от начало). Дано да съм го обяснила разбираемо  Crazy .
Когато са ти показани долу странички от 1 до 5,натисни стрелкичката в дясно(до 5)...и ще ти излязат страничка 6 и нататък.
Да, сега вече се получава  Grinning . До вчера като натиснех стрелкичките и ме връщаше на 1-ва страница.

При мен и днес се получава така! Връща ме на първа страница! Иначе идеята е наистина чудесна!  bouquet

# 16
  • Мнения: 134
И на мен ми харесва Генератора....вчера ми казаха че бебока ще е момченце,ама още с таткото не сме мислили за имена...
Само на едно сме се спрели за сега Румен,защото баща ми се казва така,но ще видим.......

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Неоспоримо - чудесно улесненние, за тези като мен Grinning

# 18
  • Мнения: 777
Ехаа за сега името на моя бебок е на трето място. bowuu newsm44 Темата е супер полезна  Hug

# 19
  • Мнения: 593
Намирам генератора за много полезен и съжалявам, че го нямаше преди 5 години, когато трябваше да изберем име на нашето момиче.
Само че не намерих името й в генератора (а то не е толкова странно или необичайно). Светослава.  Grinning

# 20
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Много хубава идея!

# 21
  • Мнения: 0
Mamma много хубава идея за генератор на имена, има и забавления за деца, браво  smile3501  newsm10

# 22
  • Мнения: 62
браво за идеята

# 23
  • Мнения: 7
Супер идея , браво на изпълнителите!!! Много полезно  Hug

# 24
  • Мнения: 11
Хайде и аз да отбележа - наистина полезно.  Peace

# 25
  • Мнения: 42
Това е супер темичка  Simple Smile Много полезна за бъдещи майки, а защо не и за татковци  newsm53. Надявам се скоро да се наложи и аз да ползвам генератора Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 817
А само да имаше и функция да търси имена, съдържащи определени букви, равен нямаше да има този генератор...  Grinning

Че на мен ми трябват имена, съдържащи буквите и на четиримата ни родители (А, Н, И, С) - е, аз вече разгледах почти всички такива де...  Whistling

# 27
  • Мнения: 2
^ Аланис примерно? хах Знам ли...

Много ми харесва генератора. Още не ми е точно време за дечица, но като повечето момичета ми е любопитно какво ли ще бъде, когато дойде времето да имам свое и как ли ще го кръстя. Нямам голяма идея какво име да бъде и неведнъж съм разглеждала именници и различни сайтове, но там няма такава богата гама от имена. Има и арабски, и руски и какви ли не тук и ми е по-интересно.
Имам сантимент към думата "мъник" или "мъниче" и намерих няколко с бърз поглед през няколко страници ,които да имат подобно значение, като най-много ми хареса Малена.
Мнооого благодаря за труда, който сте положили, страшно ще е полезен за много хора.

# 28
  • Мнения: 57
Че на мен ми трябват имена, съдържащи буквите и на четиримата ни родители (А, Н, И, С) - е, аз вече разгледах почти всички такива де...  Whistling
имах един колега, който се казваше Анис.

# 29
  • София
  • Мнения: 7
Че на мен ми трябват имена, съдържащи буквите и на четиримата ни родители (А, Н, И, С) - е, аз вече разгледах почти всички такива де...  Whistling
имах един колега, който се казваше Анис.

Може и САНИ Simple Smile

# 30
  • Мнения: 6 992
Не разбрах момче или момиче - Анаис е за момиче.

# 31
  • Мнения: 399
Току-що видях,че в генератора пише,че Мария празнува имен ден на 30 Ноември!?!? newsm78

# 32
  • Мнения: 6 320
Благодаря за сигнала!
Явно е става някаква грешка при извеждането на датата, тъй като в администрацията на генератора е зададена дата 15 август.
Веднага ще погледнем и отстраним проблема.

# 33
  • Мнения: 1 130
А само да имаше и функция да търси имена, съдържащи определени букви, равен нямаше да има този генератор...  Grinning

Че на мен ми трябват имена, съдържащи буквите и на четиримата ни родители (А, Н, И, С) - е, аз вече разгледах почти всички такива де...  Whistling

Ако е момиче, може Сияна има всичките 4 букви, стига да нямаш предпочитания коя да е първа Simple Smile

# 34
  • Мнения: 19
Именния ден на името Теодора също е объркан. Показва 30 ноември. Вярно си е, че той всяка година е на различна дата, но винаги е през пролетта, преди Великден  Grinning

# 35
  • Мнения: 4 555
То на всички имена пише 30-ти ноември.

# 36
  • Мнения: 6 320
Не на всички.
Поради някаква причина на имената, за които няма указана точна дата, в момента показва 30 ноември.
Сигнализирах на колегите, надявам се още в понеделник да отстранят проблема.

# 37
  • Мнения: 0
Смятам че този генератор е страхотно улеснение и най-малкото може да те насочи към името, с което ще наречеш детето си. БРАВО! Вече се възползвах от възможностите му Simple Smile

# 38
  • Мнения: 11
Белисима също е хубаво име. Всъщност Бела идва от Белисима, което означава бяла, чиста, красива.

# 39
  • Мнения: 0
Много хубаво е това, благодаря.  Praynig

# 40
  • Мнения: 1
Страхотно, много добре направено! Laughing

# 41
  • Мнения: 0
Много полезно  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 197
наистина сайта е интересен.Simple Smile

# 43
  • Мнения: 727
Искам да напиша значението на името Михо , обаче как да се запамети?
Михо произлиза от името на древноегипетският бог Михос  , означава Усмихващ се , той е син на богинята Бастет и е защитник на сираците и страдащите

# 44
  • Мнения: 111
на мен не ми отваря генератора на имена,дава ми грешка има ли някакъв проблем с него?

# 45
  • Мнения: 10 874
на мен не ми отваря генератора на имена,дава ми грешка има ли някакъв проблем с него?
Линкът от първия пост не е активен, затова се получава така.
Ето го генератора. Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 2 411
Здравейте, реших да пробвам генератора като избера буква от каталога. За съжаление, независимо коя буква посоча, различна от А, когато натисна страница 2 и т.н., за да разгледам всички предложения за конкретна буква, генераторът ме връща на втора страница на буква А и зарежда всички останали страници.
Пример:
Избирам буква Л.
Дава ми 1-40 от общо 136 на 4 страници
Кликвам 2 за втора страница и ме връща на буква А, втора страница и зарежда 3260 имена на 82 страници.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 422
В "Именник на българските владетели" липсва Самуил, може би е добре да се добави ))

# 48
  • Мнения: 727
Аз пък открих какво означава името Цава/Цавка
Цава - Единствен ( в см. неповнорим, любим , уникален) от арменски

# 49
  • Мнения: 10 685
Моля да се добави за името Тервел освен, че е бил старобългарски хан също и значението на самото име - "трижди велик, велик за трима, силен за трима".
Имен ден - 04 януари и 03 септември.
Светец - Св. Тривелий Теоктист, почитан от Православната църква, за когото се предполага, че е  самият хан Тервел.

# 50
  • Мнения: 31 646
Видях име Аблена. Има ли такова или е печатна грешка?
Може би имате предвид Албена.  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 6 320
Не е печатна грешка.
Името е славянско и има две теории за произхода му - от аблен (планински божур) или яблен (ябълка).
Празнува имен ден на Цветница.

Последна редакция: пн, 24 окт 2016, 00:16 от Mamma

# 52
  • Мнения: 1 775
Видях име Аблена. Има ли такова или е печатна грешка?
Може би имате предвид Албена.  Simple Smile
Името Албена е измислено от Йордан Йовков за героинята от едноименния разказ като модификация на Аблена и в последствие става много по-разпространено от първоизточника си Simple Smile

"Колкото за името на Албена, аз го чух случайно: миналата година прочетох в един вестник, че при с. Надежда, Софийско, влакът блъснал една каруца, в която имало един поп и една жена на име Абленка. Името ми хареса. Отпосле научих, че има име Аблена. Но в тая си форма името не ми харесваше вече, не само че по-мъчно се изговаряше, но и поради друго: когато се създава един художествен образ, трябва да се намери име, което най-добре да изразява същността на лицето, да внушава най-пълно неговите духовни и физически черти. Албена не би била Албена, ако се наричаше Аблена. Такава, каквато е в пиесата, тя трябваше да си остане с името, с което е създадена и което й прилича – Албена."

# 53
  • Мнения: 31 646
За пръв път чувам името и затова мислех, че е може би е грешка.

# 54
  • Мнения: 2 998
При "Най-популярни" името Симеон излиза два пъти в списъка.

# 55
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
За първи път отварям генератора на имена след общата промяна на визията на форума. Изглежда ужасно! Всичко е сбито в левия край; шрифтът е много ситен, несъразмерно малък спрямо цялата страница, която стои празна; синята буква i, препращата към информация за обновлението, закрива част от имената; редовете не са подравнени. Прилагам снимки, както се вижда при мен. Използвам IE 11.


# 56
  • Мнения: 1 130
Като цяло новата визия е ужасна. Когато влизам през компютъра си щракам "Към старата версия".

# 57
  • Мнения: 18
Много полезно и интересно. Поздравления! Два пъти не успях да вляза в генератора, но сега вече всичко е наред. Пробвах с поне половината букви и беше много забавно. Интересното е че срещнах имена за пръв път, но някои от тях са много красиви.

# 58
  • Мнения: 66
Не ми отваря страницата 🙁

# 59
  • София
  • Мнения: 39 754
Не ми отваря страницата 🙁
Имате ли включен adblock?

# 60
  • Мнения: 66
отворих го. Благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт