Не иска да яде с лъжичка?

  • 2 475
  • 8
  •   1
Отговори
Незнам как да го накарам да яде с лъжичка не иска и не иска Sad незнам дали е от храната или от нещо друго въобще големи мъки. За да го нахраним тати скача, дрънчи с играчки, прави дзяк и какво ли още не а мама дебне в засада и чака когато бебчо си отвори устата да се засмее и пъха бързо лъжицата и това е всеки път. Това е винаги когато яде манджа просто вече незнам? Помогнете с някой съвет.

# 1
  • Мнения: 303
Колко е голямо детето ти?
Педиатърката ни твърди, че отказват лъжицата, когато почнат да никнат зъби-дразнела ги. Дъщеря ми близо 4мес. отказваше да яде цяло ядене с лъжица-опита 5 лъжички и не иска повече. Остъкът го давах с биберон в шише и го изяждаше- значи не, че не й харесва пюрето. И това се получи след като 3мес беше яла цяло ядене с лъжица и се беше научила да яде с нея. Няма човек не ядящ с лъжица, споко...Ще им стане интересно как ние ядем и няма да можем да извадим лъжиците от устата им Wink Засега я скрий за известно време.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Щом споменаваш,че яде манджа,значи е голямо детето.А като даваш каша(повечето деца я обичат?!),пак ли е същото? Наистина може да са зъби...просто не го насилвай.

# 3
  • Мнения: 920
И моя син в началото отказваше лъжичката...някак до 1/4 бурканче го ядеше с нея...но после се сещаше, че е гладен. Едва ли не - не суча, значи не се храня. Просто давахме пюренцата доста разредени, през биберон за каша. Периодично го пробвах с лъжичка и така. Ще се научи, спокойно.





# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И ние имахме проблем, хапне 2-3 лъжици в най-добрия случай и после рев до бога, отказва всичко, даже шише  #Crazy Разкарах я лъжицата за около седмица, после пак почнах, когато беше в много готино настроение и й показвах и аз как ям и колко ми е вкусно и давам и на нея, 30 мин като лудите повтарям едно и също, докато си изяде, колкото трябва  Crazy Е, накрая стана номера, сега пак реве понякога, но когато се е почти наяла.

# 5
  • Мнения: 2 498
И ние сме така, но аз не я насилвам-давам и пюретата с шише, разредени с Аптамил....има време за всичко...

# 6
  • София
  • Мнения: 750
Същия проблем - правехме се на маймуни докато реши да преглътне. Зарязах лъжицата и така до скоро - просто от самосебе си стана. Сега се мърля много ама това да е проблема. Също е важно и вида на лъжицата да е удобен. Аз вкъщи имам най-различни, въобще не вярвах че ще има значение, но ето че и това си казва думата.
Успех, не се ядосвай, дете ненаучено да яде с лъжица няма.

# 7
Малко ме успокоихте. Дани   е на 8 месеца и наистина преди седмица му излезе първото зъбче, а сега и второ напира може би е от зъбите.

# 8
  • Мнения: 3 537
И на нас така ни беше трудно и бавно докато свикне с лъжичка,но постепенно се оправиха нещата,така,че не се притеснявай WinkНашия сладур започна спокойно да папа с лъжичката като беше някъде на 7-8 месеца.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт