Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Soon London :)

Здравейте, майчета! Току що говорих с личната ни лекарка по  телефона, защото видях някакви обривчета по крачетата. Приличат на зрънца леща. Тя ми каза, че в града ни имало много болни от варицела. Ама аз си мислех, че трябва да има температура, че да има шарка, а тя ми каза, че няма страшно. Да ама докато дойде утре да я види... ще се побъркам, незнам нищо за тази болест. Моля някой ако има повече инфо да ми пише Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай

Бургас

Спокойно де, чак да се побъркваш Wink - ще мине и ще забравите. Варицелата избива на вълни - 2-3 - гледай да не чеше пъпките, ако сърбят непоносимо - ментолов спирт. Друго - добре е детето да мине на диета - без месо, яйца, шоколад, риба - въобще трябва да поема по-лека храна и повече течности - не се притеснявай и ако откаже да се храни - не е страшно, организма се бори.
Обикновено обривите тръгват от главата и гърба и най-накрая по крачетата, но при децата шарките могат да протекат по-нетипично.

Ето малко инфо http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80960010.htm
Цитирай

Добрич

Нашата кака изкара варицелата преди месец.
Обривът започна от гърдичките, а после обхвана тялото и краката. Единствено по лицето нямаше пъпки.
Пъпките излизаха доста бавно за повече от 5-6 дена.
Изкара я много леко- само една нощ на 5 ден вдигна Т до 38 и това беше.
Мазахме с ментолов спирт и пиехме капки Зиртек- антихистаминови са. Но ние тях си ги пием почти целогодишно.
В БГ казват да не се купе детето, в другите страни май даже предлагат вани в тетра няколко пъти дневно.
Не се притеснявай, даже се радвай, че са избили пъпките без да сте имали Т- това показва, че най- вероятно ще мине леко.
Както е казала и mam4e, може да откаже да се хране- не се тревожи. Давай от любимия сок, за да поема максимално течности.
Цитирай

София

Спокойно, няма защо да се шашкаш! За първи път чувам някой да се тревожи, че детето му не вдига температура Shocked  Very Happy ! Ако е варицела, до утре трябва да са избили и пъпки в косата - изглежда зловещо, обаче дечковците не ги мъчи толкова. Така - Емо се "украси" с варицела навръх Великден - без температура, без неразположение и бла бла... Ментоловия спирт помага, ама като хванат коричка пъпките щипе. Затова помоли лекарката да ти изпише едно мазило, течно, бяло, прави се в аптека, в едни големи шишета, не му знам името - облекчава много сърбежа и пъпките заздравяват по-бързо. Мазилото много цапа - но е бяло като тебешир, и се пере лесно. Специално за този случай е, ако го знае, няма как да го обърка - използва се като заместител на пудрата.

Ако все пак се появи температура - тя трае докато избият всички пъпки, а това става бързо.

За диетата - избягвай тлъсти меса /наблегни на пилешко филе/, храни и напитки, съдържащи кофеин. Повечко течности, фреш от грейпфрут. Това е. И да снимаш момата докато е като вафла Морена, като порасне да се хилите вечер пред камината. Аз Емо естествено съм го снимала Wink .
Цитирай

София

Не се притеснявай. Александра изкара взрицелата на 2 месеца. Към другите мами ще добавя - изрежи ноктите мноого ниско, за да не инфектира пъпките ако ги разчеше. Щом чак утре ще ви види лекар провери дали има в главата - в косата. Това е характерно за варицелата. Недей да къпеш детето и внимавай да не се спукат мехурчетата, защото вирусът е в течността и така става заразяване на големи учатъци кожа. Приготви се, че може да има пъпки дори в устата, питай с какво да ги третираш там. Също така освен ментолов спирт аз мажех и с фуксин, за да не се инфектират. То не се маже де, че много цапа, ами се топва клечка за уши и се мацва само пъпката.
Друго май не се сещам. Температура не е задължително да вдига. Александра не е вдигала изобщо.
Цитирай

София

Цитат на: bobolenta
И да снимаш момата докато е като вафла Морена, като порасне да се хилите вечер пред камината. Аз Емо естествено съм го снимала Wink .

Ние нашето моме не сме го снимали... Но още се хилим на снимката на баща й. Майка ми го снима точно  като разбрахме, че е болен. Тамън тръгвахме да си вземем наградата от "Ретро радио" и видяхме пъпчоците Shocked . Той и без това беше адски зъл един два дни преди това. Тогава си обяснихме какво става. Та това ни е снимката. После като се тръшнахме всички нямахме силици да се снимаме  Very Happy го
Цитирай

Montreal

Spoko niama strashno moite sashto sa ia karali kato bebeta ne razbrax problem ima samo pri vazrastnite napravo e yjas . Spored men kolkoto e po malko detense po lesno ia izkarva.
Цитирай

Ispania

Zdravei ,az imah sastite pritesnenia predi niakolko dni.Zastoto bastata na bebtso hvana varitsela.I poneze mnogo se pritesnih za bebtso go zavedoh v barza pomost.Ta tam lekarkata mi kaza tse vse oste ne se e zarazil,no mnogo hubavo ste e ako prekara varitselata dokato e malak,zastoto posle bilo po strashno.Ta sega me e iad tse ne se e zarazil Confused i v sastoto vreme ne moga da si predstavia kak ste se tsustvam ako se zarazi
 Sad  Crying or Very sad
Цитирай

в края на града

Най-добре е дечицата да изкарат всички шарки докато са малки, в повечето случаи температура се вдига преди да избие обривът. Не се притеснявай!!! Всъщност лекарката ви може вече да е дошла... smile
Цитирай

Добрич

Цитат на: Val
Zdravei ,az imah sastite pritesnenia predi niakolko dni.Zastoto bastata na bebtso hvana varitsela.I poneze mnogo se pritesnih za bebtso go zavedoh v barza pomost.Ta tam lekarkata mi kaza tse vse oste ne se e zarazil,no mnogo hubavo ste e ako prekara varitselata dokato e malak,zastoto posle bilo po strashno.Ta sega me e iad tse ne se e zarazil Confused i v sastoto vreme ne moga da si predstavia kak ste se tsustvam ako se zarazi
 Sad  Crying or Very sad

Val,
не се притеснявай- все пак бебето ти е много малко, за да кара шарка.
По- нататък има време пак да я изкара.
Аз пък мислех обратното, когато каката (на 6 години) се разболя преди месец. Много се притеснявах за бебето, а и докторите тук ми казаха да ги изолирам. Смятат, че е по- добре да не се заразява бебето толкова рано, защото болестта отслабва за дълго време имунитета.
Е, изкарахме късмет- бебето не се зарази. (повечето бебета имат имунитета на майката до към 6-тия месец)
Цитирай

sofia

Има и мнооого добра хомеопатия за шарка. Ако се интересуваш, напиши ми ЛС, за да ти пратя всички лекарства и дози. Very Happy
Цитирай

Благодаря ви! Вече бяхме на лекар, потвърди диагнозата си от вчера - Варицела е. Ама като гледам хич не е страшно, само дето пъпчиците са се увеличили мъъничко - има 1, 2 повече от снощи, Т няма въобще. абе общо взето май лесно ще премине.
Но сега се замислих имам бременна колежка в офиса, в 7 месец е. Тя е нямала пряк контакт с детето последната седмица, но може ли аз да съм й предала нещо? А може ли сега да й предам нещо, аз й се обадих и й казаха да не идва на  работа тези дни, но дали може да стане нещо. Има ли опасност? Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
Цитирай

sofia

Инкубационният период на Варицелата е 19-21 дни, като най-опасни от заразяване са последните 3 дни преди изявата на болестта. А за бременните е опасна рубеолата и едрите шарки, така че не се притеснявай. А тя моче и да я е боледувала. Ти я предупреди. Ако се разболее ще я излекуваме с хомеопатия, за да е по сигурно за бебето Very Happy
Цитирай

Пиши ми де за хомеопатията, напиши ми лекарствата и дозите и плюс това имам едно питане за хомеопатията. Търся лекар класически хомеопат, но практикуващ в района на Благоевград, Петрич, Сандански. Ако имаш препоръчки пиши ми ги на лична или тук нямам претенции.
Благодаря ти предварително, aja
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.