Минерален грим, да обменим опит и мнение

  • 24 891
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 229
Моята е нормална към суха и се притесявах да не ми изсушава много,но Щом на теб ти е добре,значи мога да я пробвам.

И моята е нормална към суха, но зимата е по-скоро суха. Simple Smile По принцип като съм с фдт доста често започвам да се беля около носа и устата след няколко часа. Confused Базата за грим помага, но с този на Арт Деко никога не ми се е случвало, пробвай. Simple Smile

Mma Ramotswe, на Арт Деко е 15 гр, но толкова малко съм ползвала, че като видях срока на годност - 12м, си казах, че няма да я изразходя до тогава сигурно. Laughing Но аз и доста малко слагам, защото както казах ми е леко тъмен цвета..

# 91
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
А като покривност как я определяш? Кожата ми не е перфекта и има нужда да поскрия това и онова  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 18
ох,аз искам да се оплача...взех си минералния/та фдт/пудра на арт деко,четворката.Ами това чудо е ужасно,едно е че кожата ми лъсва,все едно е мазна,друго е че се личи ужасно много(стой като напрашено и наслоено) а и цвета(най-светлия ми е тъмен,но сега идва лято,не ми е най-големия проблем).Нанасях го с четка,нанасях го и с тампонче за пудра и с двете не става,вие как така сте доволни...давайте съвети каквода правя,как да го нанасям,че ще умра от яд.Не ми е за 30 лева,но много се ядосах,ужас...

# 93
  • Мнения: 2 229
А като покривност как я определяш? Кожата ми не е перфекта и има нужда да поскрия това и онова  Mr. Green

Според мен дава от слабо до средно покритие, зависи колко сложиш, може да се наслоява. Simple Smile Аз използвам коректор ако имам да скривам нещо..

ох,аз искам да се оплача...взех си минералния/та фдт/пудра на арт деко,четворката.Ами това чудо е ужасно,едно е че кожата ми лъсва,все едно е мазна,друго е че се личи ужасно много(стой като напрашено и наслоено) а и цвета(най-светлия ми е тъмен,но сега идва лято,не ми е най-големия проблем).Нанасях го с четка,нанасях го и с тампонче за пудра и с двете не става,вие как така сте доволни...давайте съвети каквода правя,как да го нанасям,че ще умра от яд.Не ми е за 30 лева,но много се ядосах,ужас...

С кабуки четката, която я продават специално за тази пудра я нанасям. (не я препоръчвам, защото ужасно се скубе!) Но ми е странно, че ти оставя пудрен ефект, това точно при мен никога не става. Shocked Да не би да слагаш прекалено много или нз?

# 94
  • Мнения: 18
А като покривност как я определяш? Кожата ми не е перфекта и има нужда да поскрия това и онова  Mr. Green

Според мен дава от слабо до средно покритие, зависи колко сложиш, може да се наслоява. Simple Smile Аз използвам коректор ако имам да скривам нещо..

ох,аз искам да се оплача...взех си минералния/та фдт/пудра на арт деко,четворката.Ами това чудо е ужасно,едно е че кожата ми лъсва,все едно е мазна,друго е че се личи ужасно много(стой като напрашено и наслоено) а и цвета(най-светлия ми е тъмен,но сега идва лято,не ми е най-големия проблем).Нанасях го с четка,нанасях го и с тампонче за пудра и с двете не става,вие как така сте доволни...давайте съвети каквода правя,как да го нанасям,че ще умра от яд.Не ми е за 30 лева,но много се ядосах,ужас...

С кабуки четката, която я продават специално за тази пудра я нанасям. (не я препоръчвам, защото ужасно се скубе!) Но ми е странно, че ти оставя пудрен ефект, това точно при мен никога не става. Shocked Да не би да слагаш прекалено много или нз?
ами и аз имам такава четка,незнам колко означава много завъртам четката в кутийката и след това я изтръсквам еко и пак така става...

# 95
  • Мнения: 1 416

Базата за грим помага, но с този на Арт Деко никога не ми се е случвало, пробвай. Simple Smile

Може ли да кажеш каква база за грим ползваш Simple Smile? Аз също трябва да си взема някаква база за грим, за сега към матиращата на Лумене съм се насочила, но ми е интересно ти от коя си доволна.

# 96
  • Мнения: 2 229
Ами аз не съм критерий, използвала съм само на Гош и много ми харесва, но нямам поглед върху другите марки. Blush

С фдт-а на Арт Деко не я използвам редовно, обаче, специално с него, не виждам разлика със или без база. newsm78

# 97
  • Мнения: 0
дами, аз пък искам да питам кой вариант соред вас е най-добър з амазна кожа. Харесала съ си три фон дьо тена - Borjous 10 hours sleep, maxfactor skin match, или там както се казваше,  и новия на Loreal с гъбичката. (знам че е малко в страни от темата за минерален грим, но не знам къде да питам). Имам мазна към смесена кожа, т.е имам акне, но не е нещо страшно. Търся добър вариант за междинния сезон, т.е преди да почернея- хем да е леко, хем да е покривно. Жената в магазина беше като застреляна и не можа да ми помогне... за това търся помощ от вс... Blush мн ще се радвам дори и на лични ако някой ме насочи. предварително благодаря и отново извинте че не е по темата...  Flutter
п.п само да вметна че ползвам този на Ревлон, но просто искам за малко да го сменя.
 Peace

# 98
  • Мнения: X
Vendella, питай специалистите тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=484258.0

# 99
# 100
  • Мнения: 32
Аз първо слагам крем за лице на Арома-органик тиква, изчаквам 5 мин. и слагам база за грим на Манхатън, изчаквам пак 5 мин. и си нанасям пудратя на артдеко, според мен покривноста и е много добра (преди слагах фдт, после задолжително пудра с един голям тампон с потупване, защото ми харесва лицето да ми е матирано а не да лъщи) и грима ми не мърда цял ден и лицето ми изглежда свежо и естествено, но на кутииката пише, че трайността е до м.Юни 2010 г. това ме узадачи  Thinking много че е кратък срока, но дано до тогава я изхабя, след това ще си взема 2-ка или 4-ка. Wink

# 101
  • Мнения: 702
Да съживя малко темата Simple Smile

Някой знае ли дали минералният фон дьо тен на ИсаДора се предлага в БГ?
Изхабих една опаковка на Лореалската минерална пудра и бях доволна,в момента съм с АртДеко и също ми харесва,но ми е доста тъмна купих я латото когато имах тен,исками се да пробвам нещо ново,а тук прочетох хубави отзиви на ИсаДора.

# 102
  • Мнения: 3
имам бронзираща пудра на исадора-компактна с тампон,но ми оранжавее,и с многото бляскави частички много не ми допада...избирах я като я пробвах на ръката,а не трябваше така,мин.лято я ползвах за тяло,и е добре Grinning..колкото и да не ми се ще червила пудри,руж се пробват на лицето Whistling...пудрата velvet touch някой пробвал ли е?!

# 103
  • Мнения: X
мисля днес да взема една компактна минерална пудра на ИсаДора:
http://www.isadora.com/?id=2404

в4ера пробвах цветове в магазина
май вторият нюанс е моят

едит:
взех я и днес съм с нея
много е удобна за употреба, в момента я продават с кабуко 4етка, с която нанасянето е лесно и приятно

относно цветовете
тук продават нюансите през един: 20, 22, 24, 26
моят е номер 22, което в сайта им е третият цвят

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 09:59 от Анонимен

# 104
  • Мнения: 0
Здравейте ,реших да не правя нова тема ,а да пробвам да съживим тази Simple Smile Аз скоро се запалих по минералните гримове ,защото всичко в Австрия е био и намерих много хубава марка ,която се предлага и в България в магазин Зоя -http://www.zoya.bg/ .Марката се казва Лили Лило и много я хвалят ,тамън си поръчах сенки и фон дю тен . В този сайт http://www.ecco-verde.at/ може да се намери още подобна козметика за цялото тяло ,ако някой се интересува има и доставка до България Simple Smile

Хубава вечер !

Общи условия

Активация на акаунт