За пуйките и хората......

  • 2 425
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 452
Кой каква пуйка ще сготви утре? Аз още не съм купила пуйката, защото съпругът ми е решил, че в Гатино (Квебек) са по-евтини и т.к. днес сме решили да ходим до парка там заради цветовете на листата, ще я купуваме днес; ако не оттам, то от нашия магазин. Обещавам да направя снимки на есенните листа.
Миналата година пълних пуйката със смес от стилтън сирене, фурми и галета. Стана много вкусна! За тази година още не съм решила, но може да повторя.


 

# 1
  • Мнения: 4 212
ха сега де  newsm78 и какъв празник е утре 4е пуйките се готвят?  Thinking
Искам оба4е снимки, и на есенните листа и на пуйката, сготвена  Naughty  Grinning

# 2
  • Мнения: 7 837
Тук празнуват Кълъмбъс дей 
Ама дали е това newsm78

# 3
V Canada e den na blagodarnostta.Nie niama da iadem puika,za6toto sapruga mi e vegetarianec,a da6teriata 4ula za pti4ia grip i otkazva da iade pti4e meso.

# 4
  • Мнения: 4 244
Значи, Лаура, при нас готвим пуйките за Коледа
Та моята миналата година я пълних с стафиди, червени боровинки, хвойна и кестени
Да продължавам ли..... newsm78

# 5
  • Мнения: 3 478
При нас много рано за пуйка, ние ще я ядем чак на 24 ноември. Ама на вас да ви е сладко.

# 6
  • Мнения: 2 452
Значи, Лаура, при нас готвим пуйките за Коледа
Та моята миналата година я пълних с стафиди, червени боровинки, хвойна и кестени
Да продължавам ли..... newsm78

И съпругът ми така я прави, но аз реших да експериментирам миналата година и опитът ми беше много успешен!

# 7
  • Мнения: 2 452
ха сега де  newsm78 и какъв празник е утре 4е пуйките се готвят?  Thinking
Искам оба4е снимки, и на есенните листа и на пуйката, сготвена  Naughty  Grinning

Thanksgiving. Преди 4 години родих в събота преди деня на благодарността и така и не успяхме да сготвим пуйката цяла седмица. Сега се надявам да успеем.

# 8
  • Мнения: 3 478
Хайде похвали се тогава ако ще експериментираш с нещо ново или дай старата си рецепта ( ако я няма в готварския). Аз досега не съм правила пълнена, но сега с Фиди като казахте за тия вкусотии ми се ще да пробвам. Фиди и твоята рецепта ми се струва много класна, кажи ако си я писала преди или я подхвърли ако не ти е проблем. Grinning

# 9
  • Мнения: 2 452
Хайде похвали се тогава ако ще експериментираш с нещо ново или дай старата си рецепта ( ако я няма в готварския). Аз досега не съм правила пълнена, но сега с Фиди като казахте за тия вкусотии ми се ще да пробвам. Фиди и твоята рецепта ми се струва много класна, кажи ако си я писала преди или я подхвърли ако не ти е проблем. Grinning

По принцип съпругът ми пълни пуйката с onions & sage, като той добавя и червени боровинки (класическа пуйка). Това, разбира се се смесва с галета.
Преди две години правих пуйка, пълнена с кестени - опекох кестените и смесих вътрешността им с още подробности, но не помня какво (?) - ползвах рецепта от книга. Важното е кестените да се "отворят" преди печене, защото иначе има гърмежи във фурната. Не беше лошо, но засега най-успешна бе рецептата със стилтън, фурми и лук - смесих всичко в миксера и добавих галета; напълних пуйката - стана супер! Идеята взех от готовите пълнежи, които се продават в Англия.

# 10
  • Мнения: 513
Значи, Лаура, при нас готвим пуйките за Коледа
Та моята миналата година я пълних с стафиди, червени боровинки, хвойна и кестени
Да продължавам ли..... newsm78

Даааааааааа. Ауууууу....
 Mr. Green Mr. Green

Като каза кестени, Кате, се сещам винаги за циганското лято в Зарата и как ядях печени кестени по центъра.  ooooh! Flutter bowuu

# 11
  • Мнения: 513
Лауре, аз много тача пуешкото. Оха-аа. Я дай миналогодишната рецепта, пък и таз годишната напиши, нема лошо.  Mr. Green

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
даваите даваите рецепти 4е тази година може ида се излъжа да направя нещо такова . много ме е страх да я пека тая пуика все си мисля 4е ще я изгоря или няма да я опека .затова моля със вси4ки подробнасти - колко 4аса , на какви градуси , покривате ли я , как то4но я пълните ,заливате ли я с нещо ....  Mr. Green абе все глупави въпроси като за новаци

# 13
  • Мнения: 4 212
супер, и на мен ми се яде такава пуйка  Hug кой ще мия приготви  Flutter?
Аз ако я опека, кой ще я яде? Един Веги, едно злоядо, ми то само аз останах.Ще я ям месец. Предлагам от форума да се съберем по Коледа нейде и да отпразнуваме с 4ервено вино, пуйка и прясно опе4е ляб. FlutterМ?

# 14
  • Мнения: 513
Предлагам от форума да се съберем по Коледа нейде и да отпразнуваме с 4ервено вино, пуйка и прясно опе4е ляб. FlutterМ?


 newsm10 Oha!

# 15
  • Мнения: 4 212
Елфи, не ми говори за пе4ените кестени в Загорето, 4е спомени и аромати нахлуват в мозъка ми..... Mr. Green, да не говоря за Великден с пе4ените агнета и люта загорска ракия (за поревка, ина4е съм на Загорка спейшъл) Flutter

# 16
  • Мнения: 4 244
Значи, Лаура, при нас готвим пуйките за Коледа
Та моята миналата година я пълних с стафиди, червени боровинки, хвойна и кестени
Да продължавам ли..... newsm78

Даааааааааа. Ауууууу....
 Mr. Green Mr. Green

Като каза кестени, Кате, се сещам винаги за циганското лято в Зарата и как ядях печени кестени по центъра.  ooooh! Flutter bowuu
Как не те досрамя да споменеш печените кестени по мрачните мъгливи ноемврийски заралийски улици и миризмата на пушек.
Ех, споменииииииии!

А за рецептата,.....
Ми не съм я пускала нито тука нито в готварския
Вземате една пуйка, може и с вътрешности да е, стафиди, сладко от червени боровинки, лук, хвойна и кестени (може направо готови варени да са или пюре в консерва), червено вино, дафинов лист, бахар, черен пипер и розмарин
Пуйката се измива, подсушава и осолява отвътре и отвън. Отвън се налага с тънки резени шпек.
Вътрешностите с лука се задушават в мазнина. Стафидите се накисват в гореща вода, измиват се и се добавят към задушеното, сладкото от червени боровинки, червеното вино и подправките. Оставя се на слаб огън да покъкри. Когато всичко омекне се добавят кестените (сварени и смачкани на пюре), разбърква се на каша. Ако е много рядко се добавя малко счукано бяло хлебче (или галета) и с това се пълни пуйката.
Слага се в дълбок гювеч да се пече - най малко 1 1/2 до 3 ч според големината на животното. Залива се с пилешки бульон и периодично се отваря и се полива с бульона.
След изпичането се траншира и се слага порция месо и порция пълнеж.
Страхотна гарнитура към нея са картофено пюре и задушено брюкселско зеле

# 17
  • Мнения: 2 452
Аз по-горе написах, но хайде да повторя за плънката със стилтън.
В моята рецепта всичко е "на око", защото взех идеята от една готова плънка, продаваща се в Англия, но тям нямаше пропорции, та по избор: сирене стилтън се натрошава; фурмите се почистват от костилките (ако имат аткива); лук се нарязва на ситно. Аз лично го слагам в бленмдер и го правя на каша; към лука добавих фурмите; всичкоп стана една гъста смес, която извадих от блендера и в отделен съд смесих с натрошения Стилтън и галета. Ако трябва да дам пропорции: около 200 грама сирене; 1-2 чаша фурми (колкото повече, толкова по-сладко), 2-3 глави лук и 1 чаша галета.
Пуйките, които купуваме тук са няколко вида; единия вид се казват "butterball", защото са напоени с кр. масло под кожата и отгоре и нямат нужда от допълнително третиране. Обикновено пуйката се размразява в продължение на 24 часа; вадят се вътрешностите (които аз ползвам за супа; моите хора не ги ядат; важен момент, защото вднъж сготвих патка с вътрешностите в нея Grinning). Пуйката се пълни със сместа, като част от пълнежа се оставя и се запича в тавичка за да стане хрупкав.
Пуйката се слага в дълбока тава и се пече 3 и половина - четири часа - в зависимост от теглото и това, дали е пълнена - между два и половина и 7-8 часа, като ние проверяваме температурата с термометър за месо и когато той покаже, че е достигната температурата за  "птици' вадим пуйката; междувременно заливаме със соса. Мисля, че през първите 40-80 минути пуйката е завита с фолио и след това махаме фолиото, но самото печене е приоритет на мъжа ми, затова не помня подробности.
Сервираме цяла, неразрязана - част от ритуала е рязането на пуйката на Деня на Благодарността. Отделно се сервира запечената хрупкава плънка, сос от боровинки (боровинки се варят с малко захар, портокал и червено вино до сгъстяване) - също традиционно ястие с пуйката. Ние правим още картофи по рецептата на свеки - нарязани на едри кубове се заваряват леко, след което се слагат в дълбока тава пълна с врящо масло и се пекат във фурната, заедно с корени от пащърнак, приготвени по същия начин.
За тези, които се притесняват, че пуйката ще остане - да, остава, естествено, но остатъка аз прибирам в торбички във фризера и обикновено имаме достатъчно, за да ядем пуйка веднъж седмично до Коледа и то предимно от бялото месо. Това е така, защото пуйките са генетично модифицирани (горките животни!) да бъдат с огромни гърди; до такава степен, че според едно предаване това пречело на размножителните им способности - мъжките пуйки имат такива огромни гърди, че нещастниците не могат да достигнат до където трябва с каквото трябва.  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 244
Лаура, с какво мога да го заменя това сирене Стилтън - какво е като вид? С бял мухъл, с син мухъл, кашкаквалено, твърдо, меко?
Стана ми много любопитна рецептата ти и затова искам да я пробвам ама при нас няма такова сирене

# 19
  • Мнения: 2 452
Лаура, с какво мога да го заменя това сирене Стилтън - какво е като вид? С бял мухъл, с син мухъл, кашкаквалено, твърдо, меко?
Стана ми много любопитна рецептата ти и затова искам да я пробвам ама при нас няма такова сирене

Не може да няма; то английско сирене. От миризливите сини сирена е и има немски еквивалент - bavarian blue; освен това gorgonzola (it); danish blue; Има още едно немско, започва с R, но в момента не мога да се сетя за името. Колкото по-миризливо, толкова по-добре. Laughing

# 20
  • Мнения: 4 244
Има няколко вида сини сирена - аз си падам най по Горгонзалата, ще пробвам с него.
Благодаря!

# 21
  • Мнения: 964
Пустите пуйки.
Навремето като гледах по филмите все ми се искаше и у нас да готвим така пуйка,а майками все я делеше за няколко манджи Sad
Та като дойдох първата година големи мераци да готвя цяла пуйка за деня на благодарноста.Само двамата с мажо кой ще яде цяла пуйка ама карай мераци.Та мажо купи една огромна пуйка да ми мине мерака.Аз си умрях от кеф, но не за дълго оказа се че пуйката ми е толкова голяма че не се събира в фурата.Тогава нямах от стандартните печки ами една такава модерна на халоген пече само дето беше голяма колкото микровълнова.Та ща неща, пак нарязах пуйката.Ядохме я цяла година втръсна ми.За другата година си купих фурна но не и пуйка нещях да видя пуешко.Та до сега никога не съм правила цяла пуйка,някой ден като станем и ние голямо семейство може пак да се пробвам.   

Общи условия

Активация на акаунт