«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравни заведени€, специалисти
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора

√аброво/Innsbruck

ћнени€: 64
«дравейте! Ќ€кой може ли да ми даде информаци€ къде в Ѕългари€ се извършва разбиване на бъбречни камъни с лазер и какви са цените. јко н€кой се е подлагал на процедурата мол€ да пише подробности. ѕредварително ви благодар€ за отговорите!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 998
«дравей.јз имам много проблеми свързани с камъни в бъбреците.Ћ€тото едини€ бъбрек ми беше спр€л поради това, че беше запушен с гол€м камък.Ќаложи се слагане на специален дренаж и след това разбиване.¬сичко това ми правиха в болница "ƒоверие" в —офи€. амъкът ми беше 2 см и го разбиха от първи€ път.ѕо-малки€ още по бързо.Ћекуващ лекар ми беше ƒ-р —емерджиев.÷ената ако си по «  беше 80 лв.јз исках и упойка, ко€то се заплаща допълнително около 45-50 лв.беше май.”спех и не чакай!
÷итирай

√аброво/Innsbruck

ј разбиването с какво беше с лазер или литорипси€ с ударни вълни?
÷итирай

—офи€

ѕисах ти на лична Smile
÷итирай

ћнени€: 1
«дравей на мен ми предстои такава процедура
ћисл€ да € прав€ в “окуда. цената е около 400-500 лв.
ѕрави се още и в јлександровска, ¬оенна академи€ , ѕирогов. ÷ената е почти същата , защото е по клинична пътека, но половината от сумата е за сметка на пациента.
¬ ’ил клиник също прав€т тази процедура ( разбиване на камък)  но е на друг принцип . ’ил имат сайт и ценаразпис.

÷итирай

—офи€

ак 400 лв.јз също л€тото по «  разбивах 2 камъка във вече спомената от мен болница и ми излезна 80 лв.Ќе що разликата ми се струва огромна.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 432
Ћазрено разбиване има във ¬оенна болница и в ’ил клиник. ¬ъв ¬оенна поне ще можеш да използваш здравната каса.
÷итирай

√аброво/Innsbruck

pavleto благодар€ ти за отговора, и аз така разбрах, но може ли обикновен гражданин да постъпи във ¬оенна болница  newsm78
÷итирай

—офи€

pavleto благодар€ ти за отговора, и аз така разбрах, но може ли обикновен гражданин да постъпи във ¬оенна болница  newsm78
ƒоколкото знам може.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 432
ўо да не може?! –абот€т със здравна каса; взимаш си направление и отиваш. Ќе знам как са записвани€та, че обикновено се чака доста...
÷итирай

√аброво/Innsbruck

«дравейте момичета! јз да се отчета: ходихме във ¬оенна болница и там прецениха че е по добре да извад€т камъка на съпруга ми с уретероскопи€, миналата седмица постъпи и на други€т ден вече направиха операци€та и извадиха камъка. ѕървите н€колко дни изхвърл€ше съсиреци с урината и та беше кървава, сега уж вече н€ма кръв но на моменти чувства тежест в кръста  Rolling Eyes не знам нормално ли е. ƒано нещата да са преминали и да се оправи благополучно. —ега си има сувенир в бурканче  Smile. Ѕъбрекът му е бил доста раздут, но стент не са му сложили не знам дали вече е върнал предишните си размери и за колко време става  Rolling Eyes. јко н€кой има информаци€ мол€ да пише!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 12
Ћазерна литотрипси€ по здравна каса се прави рутинно само в јлександровска Ѕолница и евентуално във ¬оенна болница.
ѕовоче информаци€ за този метод можете да откриете в тази стати€ http://www.urology.bg/laser-lithotripsy/.
÷итирай

ћнени€: 0
«дравей на мен ми предстои такава процедура
ћисл€ да € прав€ в “окуда. цената е около 400-500 лв.
ѕрави се още и в јлександровска, ¬оенна академи€ , ѕирогов. ÷ената е почти същата , защото е по клинична пътека, но половината от сумата е за сметка на пациента.
¬ ’ил клиник също прав€т тази процедура ( разбиване на камък)  но е на друг принцип . ’ил имат сайт и ценаразпис.

јз искам да изкажа разочарованието си от ’ил  линик. —ъпруга ми имаше камък в уретера, около 8 мм. със запушване на бъбрека. —лед като ни ги препоръчаха, октомври месец се обадихме да попитаме за лазерно ръзбиване, защото ни казаха че било най-доброто. ÷ената, ко€то ни съобщиха беше 4000 лв., но в момента чакали н€каква сонда и ни казаха да се обадим на слиедващата седмица. “ака и направихме, дори 2 пъти ходихме до там (от ¬арна!) и или н€маше сонда или имаше много записани (странно как става така - хем по телефона н€мат сонда, хем ние отиваме там с парите и ни казват че има много записани?). » така до кра€ на февруари, когато ни препоръчаха, един лекар в јлександровска болница - отидохме, прегледа мъжа ми, вид€ снимките и ни каза че си заслужава да се опита първо разбиване с машина като по-малко рисковано, ако не стане тогава щ€л да го разбие с лазер - и така и стана!  амъка се разби, мъжа ми изпика парчетата и сега всичко си е ок. » всичко това ни струваше едно направление от лични€ лекар срещу 2,40 лв. "потребителска такса" и 4 лв. такса за болницата.
Ќе знам, но политиката на ’ил  линик ми се стори малко странна. »злизаш и тръбиш че разбиваш камъни с лазер, искаш за въпросната услуга 500 пъти повече, и не правиш нищо и само ни мотаха.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора