От биофермата на трапезата - можем ли така?

  • 15 199
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 902
А на тези крави как им се прави психологически профил за назначаване на хом. лекарство? Сигурно след 2часово събеседване  Laughing
Цитат
няма да се разминеш да пееш любовни песни на моркова.
Дали да не им пусна малко класическа музика на кълновете ми, но има ли значение каква е точно? Определен композитор? Серизоно питам Blush

# 91
  • Мнения: 25 447
Пусни им Вивалди и не ги мисли повече.  Laughing

Не сте прави да се присмивате за хомеопатията - навлиза все повече във ветеринарната медицина. Е, по света, не и у нас. Не виждам нищо странно, при положение, че животните са изградени на същия принцип като хората - кожа, мускули, кости... Щом действа на нас, защо не и на тях?

# 92
  • Мнения: 2 652
l'ange, Моцарт бре, как може да питаш изобщо  Mr. Green Но най-добре е ти лично да им дръпнеш една молитва.

Как' Сийка, така прозвуча, но не се присмивам изобщо. Във всеки наръчник за биоземеделие си пише, че единственото лечение, допустимо при животни, птици и пчели, е хомеопатичното. Има си ветеринари-хомеопати. Аз пращах баща ми да си води кучето на такъв и остана доволен.

# 93
  • Мнения: 2 759
l'ange, Моцарт бре, как може да питаш изобщо  Mr. Green ...
                               Смешно ви е, но все повече се убеждавам, че е важно да се говори или пее на нещата, които правиш. Камен Донев ми беше направил голямо впечатление със спектакъла си 'За народното творчество' в този смисъл. Преди хората са пеели постоянно, сега - почти никой. Аз имам цветенца, чета как трябва да се гледат - пише да им се говори  Shocked. Готвим нещо на някаква хижа, хората твърдят, че на тестото трябва да се попее  Shocked. Явно говоренето и пеенето имат по-голямо значение, отколкото можем да си представим. За съжаление съвременния човек смята че знае всичко и неодушевените предмети са просто неодушевени предмети. А може би неслучайно овчарите са свирели и пеели прекрасно  Flutter.

# 94
  • Мнения: 1 849
Баба ми беше невероятна готвачка (за разлика от мен) никога не е пяла на манджите си. До сега не съм виждала пити като нейните, нито толкова вкусни, нито толкова бухнали...
А овчарите просто не са имали какво друго да правят по цял ден...Не е имало книги да си носят да четат. Пра дядо ми е бил овчар и не е само свирел, но и изработвал дървени съдинки и лъжици. Та правели са това което могат. Wink
Все търсим по вола теле с това винаги да стравняване какво са правили хората преди нас. Със сигурност си има просто обяснение и то на дали са енергии и цикли.

# 95
  • Мнения: 25 447
Баба ми беше невероятна готвачка (за разлика от мен) никога не е пяла на манджите си. До сега не съм виждала пити като нейните, нито толкова вкусни, нито толкова бухнали...

Не си права. Манджите не са живи същества.  Laughing
А и не приемай така буквално написаното. Народът е казал, че който пее, зло не мисли. Няма начин една храна, сготвена с любов, да не е по-вкусна от друга, забъркана с омраза в сърцето.  Това важи за всичко, което правим - личи си дали е правено/отглеждано/обгрижвано с любов или насила, с отвращение.

ПП Между другото, има научни опити как действа музиката не само на живата, но и на мъртвата материя, ако можем да причислим водата към втората категория. Резултатите са впечатляващи и поставят много смущаващи въпроси.

# 96
  • Мнения: 1 740
Със сигурност си има просто обяснение и то на дали са енергии и цикли.


Влияят на всичко, на теб самата, на природата, на целия жив свят. Това да се поставя под съмнение означава, че се знае малко за заобикалящата среда. Но ако незнаеш не бива да отричаш непременно.
Самият процес на засаждане, растеж и плодородие е тясно свързан с цикли и енергии, които визираш и които са две различни неща и смятам, че наистина не познаваш смисъла на тези думи.

# 97
  • Мнения: 25 447
"В начало бе Словото..."
Сега му викат "кодиране" и "програмен език".  Laughing

# 98
  • Мнения: 1 849
Звиси кое Слово, Как` Сийке, едно е слвото в Библията, съвсем друго на Щайнер... е корено различно на Буда Wink

# 99
  • Мнения: 25 447
Звиси кое Слово, Как` Сийке, едно е слвото в Библията, съвсем друго на Щайнер... е корено различно на Буда Wink



Е, Щайнер не е открил топлата вода, все пак.  Laughing

# 100
  • Мнения: 229
Всъщност цената на био продуктите в България е прекалено завишена и това не е свързано с потреблението.
Хората не вярват в качеството, което е нормално, лъгали са ни н-пъти, но ако ще се продава био, то разликата в цената трябва да са стотинки.
Така ще тръгнат нещата, така са тръгнали тук например, и в Германия, Англия и тн.
Да вярно е, ето кило сирене е 20 лв да кажем, а биото 22 лв. Дали бихте спестили тези 2 лева ?! И 100 продукта да пуснат на пазара, няма да се продава! Хората не могат да си позволят 2,50 за 500 мл прясно мляко, че това са си 5 лв на литър?!?! в сравнение с другите млека, които са 2 лв. на литър. Киселото мляко чат пат върви 1,60 за кофичка, но в сравнение с другите фирми, които са около 80-90 ст си е доста. Био прясно месо ... грррр без коментар! бИО яйца! добре супер че ги има! Но там освен цената от 4,80 за 6 яйца им куца срока на годност :Обръщайте внимание като купувате био яйца!, там не са виновни производителите, а продавача! #2gunfire #Cussing out:
По неволя съм в Швейцария, няма как .. мъжа ми е от тук и ние със сина ми ще сме с него, по неволя и за щастие се храним основно с био, не само от магазина. Живеем в малко село, и на 20 м от нас е една голяма ферма, от която консумираме пресни яйца от днес или снощи, зеленчуци, плодове .. благинка е! Колкото и да е, има значение с какво се храниш, но най-важното е с какво храниш детенце.
малко офф-топик.
Между другото съм голям фен на био производството и следя много за това тук, за съжаление опитвала съм това да го правя и в бг, и резултатите бяха фрапиращи. Всичко хубаво се изнася от бг за чужбина .. Германците и Италянците папкат нашата хубава храна, а за бг остават угризките ..факт!  Държавна политика в полза на гражданите!

# 101
  • Мнения: 2 652
Германците и Италянците папкат нашата хубава храна, а за бг остават угризките ..факт!  Държавна политика в полза на гражданите!

Така, така. А за България ГМО-то.
Био производството в България е пренебрежимо малко - около 0.6% от цялото земеделие. Всичко се поглъща и отива навън - нормално.

Има доста време да мине да се насити пазарът и тук. При такива условия, каквито имаме, купуваме вносни пакетирани био храни от къде ли не и чат-пат пресни от Италия, Австрия.

# 102
  • Мнения: 902
В Швейцария не е ли почти всичко био? Поне нямате ГМО. Голям благодат си е:) а за вносната храна - и тя ли е защитена от ГМО?
Цитат
При такива условия, каквито имаме, купуваме вносни пакетирани био храни от къде ли не и чат-пат пресни от Италия, Австрия.
няма нищо здравословно в това да ядеш продукти от Аржентина, например. Пакетирани в някакъв найлон и изминали толкова километри, при положение че България е толкова плодородна.

Няма ли как да се свържем с биопроизводители в България и да закупуваме продукти директно от тях? 

Последна редакция: сб, 03 апр 2010, 05:07 от l`ange

# 103
  • Мнения: 15 619


Няма ли как да се свържем с биопроизводители в България и да закупуваме продукти директно от тях? 
Замислям се, колко ли са производителите на био храни при нас!? И доколко са био, ако ги има...
Наскоро присъствах на търг за земя, където се бяха събрали доста земеделски производители от нашия район, та чувах от тук от там разговорките между тях... споменаваха и пръскане, и торене с изкуствени торове /не че оборската е за предпочитане според мен.../.

# 104
  • Мнения: 25 447
luna, не можеш да получиш реколта, ако изобщо не ториш.
Всяко живо същество на тази планета умира и се превръща в тор. Ние също ще станем някой ден.  Laughing
Проблемът не е в торенето, а в прекомерното такова.

Общи условия

Активация на акаунт