Как да разбера!?

  • 781
  • 5
  •   1
Отговори
Моля ви кажете ми знаете ли начин как да разбера дали бебето получава достатачно мляко при кърмене!?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
По напишканите памперси - 6-7 напишкани памперса на ден значат че бебето олучава достатъчно кърма. Акакнето не е ппризнак - то може да варира от на всяко хранене до 1 на няколко дена.

# 2
Ако е спокойно 2-3 часа след кърмене, като това едаста относително защото може да се е нахранило достатъчно и даима някаква друга причина да е неспокойно.

# 3
  • София
  • Мнения: 985
Аз съм госта Embarassed  Embarassed

Друг начин е и ако си наддава нормално. Някъде четох,  че бебето е нахранено ако наддава средно с минимум 20 грама на ден.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Присъединявам се към горните мнения.
Първо защо евентуално смяташ, че не получава достатъчно кърма: огладнява по- бързо ли, смучи си юмручето ли или как?
Освен това на поискване ли се кърмите или сте на режим?
Друг евентуален начин е да направите пробно кърмене, но и то не е много сигурно, защото бебето в различните часове от деня се храни по различен начин.
Основно го наблюдавай дали е спокойно.
Тъй като сте вече на три месеца, сигурно малко ви понамаляха коликите, така че може да се оринетирате.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И прочети темата "Получава ли бебето ми достатъчно кърма" в Библиотеката за ориентир.

Общи условия

Активация на акаунт