За вътрешна изолация-стириопор или фибран

  • 80 144
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 403
Много Ви благодаря за мненията и препоръките. Като решим-ще кажа какво сме направили и дай боже да е добър резултата.

# 16
# 17
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Гипскартон с минерална вата  Peace
Фибран - в никакъв случай, може само на пода.

Подкрепям  Flutter

# 18
  • Мнения: 0
Направи си само външна изолация минимум 5см със стиропор, а ако държиш на вътрешна, правилното решение е гипскартон и вата.

# 19
  • Мнения: 8
Да споделя моята неволя. Живея в панелка и нямаме изолация, до сега не сме имали никакви проблеми. Миналата година съседите под нас си направиха външна изолация и у нас стана аквариум /само зимата/. Такова чудо не съм виждала. Живея на последния етаж и може това да е причината, не знам.

# 20
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Гипскартон с минерална вата  Peace
Фибран - в никакъв случай, може само на пода.

Подкрепям  Flutter
Аз също Peace.
Понякога няма възможност за външна изолация - например стар панелен блок с така наречените "шайби" между входовете - там и да искаш, външна изолация не можеш да сложиш.

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 10:55 от Зомбайо

# 21
  • Мнения: 1 351
Направи си само външна изолация минимум 5см със стиропор, а ако държиш на вътрешна, правилното решение е гипскартон и вата.
Peace Peace
Ние направихме външна изолация с 5 см стиропор , сега ще правим и вътре с гипсокартон и вата . До сега бяхме само с вътрешна изолация с фибран- ГРЕШКА КАПИТАЛНА , всичко е мухлясало до неузнаваемост - в момента къртим фибрана и с него пада част от старата шпакловка на панелката......та си усложнихме живота много , но ...така става като не питахме патило ...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 742
Аз в къщи съм с фибран.На последен етаж съм.Имам фибран на стените,пода и тавана.Единствено ми изби лек мухъл на места където имах метална конструкция на терасата и не съобразих,че 1см изолация ще ми създава проблеми.Трябваше поне 2см да има изолация,но аз за да спестя място на места съм само с лека шпакловка.Иначе в къщи отоплявам една гарсониера с един климатик.

# 23
  • Мнения: 241
Здравейте,купихме си апартамент на последен етаж.Сега му правим ремонт и ни посъветваха да направим вътрешна изолация на таваните и на крайните стени. Но не знаем с какво да я правим-с фибран или със стириопор. Казаха ни че фибрана запечатва стаята и тя не "диша". По добре било със стириопор.

Вие как мислите,кое е по-добро.
НИКОГА СТИРИОПОР ЗА ВЪТРЕШНА  ИЗОЛАЦИЯ
Стириопора отделя отровни газове при горене и поддържа горенето. Вътрешна изолация с фибран(самозагасва) или вата (въобще не гори). Вместо замазка сложете гипсокартон и двата случая. Фибран над 5 см. Ако имате  възможност изолирайте тавана и пода. Конденз се получава ако изолацията е тънка. Собствен опит.

# 24
  • Мнения: 5 979
Здравейте,купихме си апартамент на последен етаж.Сега му правим ремонт и ни посъветваха да направим вътрешна изолация на таваните и на крайните стени. Но не знаем с какво да я правим-с фибран или със стириопор. Казаха ни че фибрана запечатва стаята и тя не "диша". По добре било със стириопор.

Вие как мислите,кое е по-добро.
С каква идея са ви посъветвали за изолация ? От какво ще се изолирате ? Принципно се прави външна изолация на етап строителство.

# 25
  • Мнения: 0
Мой близък си сложи корк и гипскартон. Окачен таван колкото да минат профилите и да си сложи осветление. Още нямам резултати... Но ми се струва добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт