Какво направихте Вие за страната си?

  • 13 569
  • 262
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 637
Еййй и аз в началото си викам какво ли съм направила аз, мислейки си за разни грандиозни неща Joy
Държа се подобаващо, хартийки, фасове, боклуци и тем подобни въобще не ги смятам за някаква заслуга, те са елемент от доброто възпитание просто, нищо кой знае какво.
Прекарах си сама, всъщност съвместно със съпруга ми електичество, изградихме си нужната за това мрежа, като и си платихме на държавата за ни разреши да свършим тази нейна работа Mr. Green Подобна е ситуацията и с водопровода, който изградихме и който автоматично става държавен, но ако се наложи ремонт по него, ще трябва да си го платим ние.  Mr. Green Аааам наесен мислим със съседи да съберем пари да си асфалтираме уличката, която също е държавна и за която плащаме пътни данъци.
Ако ми се случи да говоря с чужденци, гледам винаги да им представям доброто лице на България. То винаги отпреди някой и друг век ама нищо. Такива неща Laughing

# 196
  • Мнения: 1 286
closed Не си разбрала къде е проблема от складиране на радиоактивни отпадъци? Ами прочети малко повече. Не, че от години нямаме споразумение с Франция да й складираме такива, което е някаква полупублична тайна (в смисъл спомена се преди години ей така, между другото и после потъна в информационния поток от всякакви глупости).
Това е - радиоактивни отпадъци и дом за бедните европейци от 3-тата възраст.  Angry
За споразумение с Франция не намерих материали, но намерих следната статия, където пише, че още нито една страна не е заявила подобно желание.  newsm78
http://dnes.dir.bg/2010/02/17/news5891985.html
А, дали не сме го "заявили" вече с подписването на предварителните конфиденциални договори преди приемането ни в ЕС?
Така и никой не ни каза на каква цена сме в ЕС!
Или все още има такива, които си въобразяват, че сиренето е без пари?!?
Не е, има си годишни плащания като процент от БВП-то ни.
Това е официалната "годишна членска вноска", но не и цената, която е договорена или заявена за приемането ни в ЕС!
За какво, по дяволите, говориш?
Ако имаш информация от кухнята, време е да я споделиш с нас, за да сме "светнати" и ние.  Mr. Green

# 197
  • Мнения: 0
Аз емигрирах! Grinning

# 198
  • Paris, France
  • Мнения: 14 016
Отървах я от присъствието си още преди 20 години. Laughing

# 199
  • Мнения: 2 674
Рано си се усетила Невена .

# 200
  • Мнения: 2 357

Българийо, за тебе те умряха,
една бе ти достойна зарад тях,
и те за теб достойни, Майко, бяха
и твойто име само кат мълвяха,
умираха без старх!!!

Честит празник!

# 201
  • Мнения: 1 788
С риск да ме изядете, само да вметна - днес никак не ми е празнично на мен...
Тъжно ми е за онези, които са платили с кръвта си, за да можем след тях да плюем на всичко и да превърнем свободата в слободия, а родината - в развалина...

# 202
  • Мнения: 2 357
И с риск и аз да бъда нападната...такива като Невена, да се гордеят, че са избягали, намерили си чужденец, родили му 2 деца за няма и две години и са горди с факта  Sick  ooooh!
Ама така е, като няма с какво друго да се хвалят  Peace
Хубав ден!   bouquet

# 203
  • София
  • Мнения: 62 595
По повод днешния празник, радвам се, че има един почивен ден за семейството. Май през последните години не страдам от патриотизъм. Не мисля, че мога да съм патриот по принцип. Трябва и държавата да ми подхранва патриотизма, но с това да прави условията за живот по-добри, а не с тържествени церемонии. Защото церемонията минава и отминава, ама животът тук го живеем всеки ден! Все по-трудно ми е да бъда патриот  да възпитавм децата си в патриотизъм, защото трябва да обяснявам противречията в ежедневието ни.

# 204
  • Мнения: X
Днес в сутрешния блок на Бтв Ани Цолова попита Джоко Росич защо французите са такива националисти,а ние загърбваме всичко българско и дори ни е срам да кажем навън ,че сме българи...

И понеже снощи късно четох оттук-оттам темата,не мога да не се замислям...

Аз също не страдам от патриотизъм.На толкова парадокси се нагледах,че просто вяра не ми остана.
Французите може би се гордеят със държавата си и държат на нея,защото и държавата прави нещо за страната си и за народа си.

Аз ,поне досега не съм видяла държавата Бг да направи нещо за страната Бг и за народа на Бг.
Само иска,иска,иска...а не дава нищо насреща.
Още съм тук,защото така се стекоха обстоятелствата...иначе сигурно отдавна щях да съм забравила пътя до Бг.
Тъжно е,жалко е ,но за съжаление е факт за мнооого българи.
И точно държавата Бг има голям принос за това...
Та, в тоя ред на мисли ,не смятам,че дължа нещо на една химера...която съществува само като линия на картата на света.
А вътре няма нищо...празно,тъжно,сиво,гладно,тежко...
За 90 % от народа в Бг това е ежедневието...
Дали се вълнуват от това,какво дължат?

# 205
  • Мнения: 59
Каквото и тя за мен. Peace
Честит празник.

# 206
  • Мнения: 1 290
И с риск и аз да бъда нападната...такива като Невена, да се гордеят, че са избягали, намерили си чужденец, родили му 2 деца за няма и две години и са горди с факта  Sick  ooooh!
Ама така е, като няма с какво друго да се хвалят  Peace
Хубав ден!   bouquet
Всеки има право да бъде щастлив и да живее като бял човек,в по-нормална държава  Peace Евала пък на такива хора,повече ми е тъжно за съзнанието на "хлебарка" на българина. Най-търпелив,най-устойчив,най-пасивен  Peace

Днес в сутрешния блок на Бтв Ани Цолова попита Джоко Росич защо французите са такива националисти,а ние загърбваме всичко българско и дори ни е срам да кажем навън ,че сме българи...

И понеже снощи късно четох оттук-оттам темата,не мога да не се замислям...

Аз също не страдам от патриотизъм.На толкова парадокси се нагледах,че просто вяра не ми остана.
Французите може би се гордеят със държавата си и държат на нея,защото и държавата прави нещо за страната си и за народа си.

Аз ,поне досега не съм видяла държавата Бг да направи нещо за страната Бг и за народа на Бг.
Само иска,иска,иска...а не дава нищо насреща.
Още съм тук,защото така се стекоха обстоятелствата...иначе сигурно отдавна щях да съм забравила пътя до Бг.
Тъжно е,жалко е ,но за съжаление е факт за мнооого българи.
И точно държавата Бг има голям принос за това...
Та, в тоя ред на мисли ,не смятам,че дължа нещо на една химера...която съществува само като линия на картата на света.
А вътре няма нищо...празно,тъжно,сиво,гладно,тежко...
За 90 % от народа в Бг това е ежедневието...
Дали се вълнуват от това,какво дължат?

Страхотен пост,за съжаление това са и моите настроения по темата  Confused  bouquet

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 12:59 от Tristania

# 207
  • Мнения: 1 286
Ами, браво! Това е достоен подвиг за родината!

# 208
  • Мнения: 1 286
Днес в сутрешния блок на Бтв Ани Цолова попита Джоко Росич защо французите са такива националисти,а ние загърбваме всичко българско и дори ни е срам да кажем навън ,че сме българи...

И понеже снощи късно четох оттук-оттам темата,не мога да не се замислям...

Аз също не страдам от патриотизъм.На толкова парадокси се нагледах,че просто вяра не ми остана.
Французите може би се гордеят със държавата си и държат на нея,защото и държавата прави нещо за страната си и за народа си.

Аз ,поне досега не съм видяла държавата Бг да направи нещо за страната Бг и за народа на Бг.
Само иска,иска,иска...а не дава нищо насреща.
Още съм тук,защото така се стекоха обстоятелствата...иначе сигурно отдавна щях да съм забравила пътя до Бг.
Тъжно е,жалко е ,но за съжаление е факт за мнооого българи.
И точно държавата Бг има голям принос за това...
Та, в тоя ред на мисли ,не смятам,че дължа нещо на една химера...която съществува само като линия на картата на света.
А вътре няма нищо...празно,тъжно,сиво,гладно,тежко...
За 90 % от народа в Бг това е ежедневието...
Дали се вълнуват от това,какво дължат?
Ако седнем да мерим кой какво и на кого дължи...отиде, та се не видя...
Не е това замисълът на темата.

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 13:32 от zila1

# 209
  • Мнения: 1 286
Честит 3-ти март на всички, които се чувстват българи!

Общи условия

Активация на акаунт