Какво направихте Вие за страната си?

  • 13 530
  • 262
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Абе човек като спазва законите и има семейство - с нищо не помага, а просто живее според правилата. На въпрос - какво съм направила за страната - го разбирам като нещо наистина лично, направено с умисъл за подобравяне на цялостната картинка.

При положение ,че доста хора не живеят по правилата...

Когато катаджиите спрат да взимат подкупи,и си събират редовно глобите,ще има повече ред по улиците.
Когато всеки си плаща данъците реално,ще има повече пари в бюджета.За всичко.
Когато такива като г-жа Арсенова /споменавам нея,защото нея я нищиха тези дни/, г-жа Масларова,г-жа Надето Михайлова ,г-н Иван Костов  и всички ,за които се знае как и колко крадат, спарт да го правят и започнат да живеят по правилата,ще има още огромно количество пари за бюджета.
Когато имаш семейство,даваш деца на тази страна...която е почти пред изчезване...
Редно е и държавата да направи така,че да не се чудиш как да мотивираш децата си да избягат от тук...
Има още много примери,но мисля стана ясно...

# 256
  • Мнения: 7 947
Всеки е длъжен да живее по правилата, но това не е принос, а задължение.
За мен принос би бил да съм пледирала за нещо - да съм се борила за нещо, и след доста усилия да има положителен резултат. Принос имат спортистите, които са ни прославили например. Или тези, реставрирали манастирите /скоро чух по новините/, или тези - подарили колекции на музеите, или тези - направили приюти и тн.

# 257
  • Мнения: 1 788
Всеки е длъжен да живее по правилата, но това не е принос, а задължение.
А къде остават задълженията на държавата към поданиците си, която тя така упорито избягва да спазва?!

# 258
  • Мнения: 7 947
Е, що точно мен питаш, като първите ми отговори по темата бяха, че повечето правим необходимото, но не получаваме нищо  Laughing

# 259
  • Мнения: 1 788
Е, що точно мен питаш, като първите ми отговори по темата бяха, че повечето правим необходимото, но не получаваме нищо  Laughing
Използвах твоите думи, защото бяха последните, които имат този смисъл...   Joy
Иначе - ако искаш - отговаряй, ако не искаш - недей  Mr. Green
Върпосът е за всички  Crazy

# 260
  • Мнения: 7 947
Е, какво да ти отговоря - това си е факт просто  Laughing

# 261
  • Мнения: 1 194
Абе човек като спазва законите и има семейство - с нищо не помага, а просто живее според правилата. На въпрос - какво съм направила за страната - го разбирам като нещо наистина лично, направено с умисъл за подобравяне на цялостната картинка.
Е, според мен не е точно така. Ако всеки спазва законите, нещата ще изглеждат по различен начин, както и ако всеки си върши добре работата. Човек плащайки редовно данъците и не работейки в сивата и черна икономика, допринася много повече от този който си укрива данъците, но пък е дарил "нещичко" на училището в което учи детето му. Най- често този който наистина си плаща всички данъци изобщо не е в състояние да отдели нищо повече за дарение.
iren5  това имах предвид  Peace
Опитите на много от българите да "минат метър" с едно или друго прави картинката такава.
Но ако ще изтъкваме такива неща - със съпруга ми правим дарения за един дом 1-2 пъти годишно, но смятам, че по този начин не помагаме особено на държавата, да не говорим за съмненията ми, че повечето неща отиват по джобовете и къщите на работещите там, което пък подкрепя тезата ми, че ако спазваш елементарни правила и норми, вече правиш нещо добро за страната си.

# 262
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
По желание на автора я заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт