Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора
Здравейте!Аз съм с плацента превия в 26 седмица съм и лежах в болница един месец с обилно кървене и болезнени контракции.Слава богу бебето е добре,развива се нормално. Сега съм само на легло.Ако има някоя майка коята е била или е с такава диагноза нека пише.Как се е развила бременноста и раждането ще и бъда много благодарна.Предварително благодаря!
Цитирай

Здравейте!Аз съм с плацента превия в 26 седмица съм и лежах в болница един месец с обилно кървене и болезнени контракции.Слава богу бебето е добре,развива се нормално. Сега съм само на легло.Ако има някоя майка коята е била или е с такава диагноза нека пише.Как се е развила бременноста и раждането ще и бъда много благодарна.Предварително благодаря!

Не съм била с превия, но задължително ще родиш със секцио. Най-добре почивай максимално.
Цитирай

Аз бях с превия, но плацентата се вдига в голям процент от случаите (както беше и моя), така че е рано да мислиш за секцио.
Пазиш леглото и успешен финал Smile. Аз родих нормално.
Цитирай

Продължаваш да лежиш и да се пазиш в името на бебока, щом са те изписали от болницата, значи смятат нещата за овладяни. Всичко ще бъде наред, ще видиш Hug
Цитирай

Аз бях  такаи през двете бремоности но родих нормално .Вкрая на седмия месец се наложи да лежа за задържане.
Цитирай

Здравей mim4eto_,
моля те да уточниш какво разбираш под плацента превия. Най-общо е два вида - маргиналис и тоталис. Аз съм с плацента превия маргиналис, т.е. само част от нея е достигнала до шийката на матка. При тоталис - плацентата е застъпила напълно отвора, в този случай се ражда задължително секцио, защото бебето не може да излезе, пречи му плацентата. Ако си имала кървене и си лежала в болница, предполагам сега си в къщи -не вдигай тежко и не се притеснявай много. колкото си по-спокойна, толкова по-добре. Много се пази. Ако си с маргиналис, докторът досега трябва да ти е казал какъв вид е, то при маргиналис при 90% от случаите тя се вдига нагоре, т.е. расте нагоре и бебето може да се роди нормално.
Желая ти да си родиш едно хубаво и здраво бебе!
Цитирай

Здравей,

С първата ми бременност бях с плацента превия тоталис.От шестия месец нататък си стаоях вкъщи и лежах. Много много се пазех. Не съм имала кървене но излизах от вкъщи само за прегледите. Раждането беше секцио - нямаше изобщо друг вариант. Съвета ми е наистина много да се пазиш за да не се получи ново отлепяне и кървене. При втората ми бременност в началото пак беше над канала но към края на седми месец се вдигна.Успех и дано се вдигне при теб!
Цитирай

Здравейте момичета,аз съм в 27 седмица и плацентата ми също е превия (но не знам точно от кой вид не са ми казвали,но ще попитам при следващата консултация).Вчера за пръв път имах съвсем леко прокървяване и днес бях на преглед,бебчето е добре слава богу,а според лекарката кървенето е именно заради плацентата и ми изписа Utrogestan 100 mg.,и още ми препоръча много да си почивам (което,както разбирам от вас е най-важното в такива случай).Въпросът ми към вас е дали сте взимали някакви медикаменти свързани с това...аз освен това пия магнезий,калций и желязо.Не съм питала лекуващата за раждането дали се налага да е секцио заради превията,но аз ще се надявам до последно да мога да родя естествено (както при някой от вас се е случило),е ако се наложи операция няма как,важното с бебчето всичко да е наред  Blush Ще съм благодарна на всеки за съвет  Wink
Цитирай

При втората ми бременност бях с плацента, почти превия, на сантиметър и половина от канала, имах и кървене в началото. лежах в болница и всичко премина. После много почивах и пиех почти непрестанно но шпа и утрогестан до 14 седмица, после магнерич. На феталната ми казаха, че ако не се вдигне до 28 седмица, така ще си и остане. Така се получи, но за щастие нямах усложения. Просто си почивах, не съм се натоварвала, спрях дори и работа, въпреки че работя на бюро интелектуален труд, но така реших, че ще е по-сигурно. Слава богу родих здраво бебе със секцио обаче. Така че момичета мисията е възможна  Hug
Цитирай

аз също сам с плацента превия в 23 седмица прокарвих лежах 2 седмици в болница карвенето спря слава Бого и седа си лежа в къщи.вече сам в 26 седмица и са добре пия лекарства и така ще я карам почти до края.няма страшно стига да лежите всичко ще е наред
Цитирай

Аз бях с маргиналис, не се вдигна до края. Беше захлупила буквално цялото лице на бебето, затова и той се роди много смачкан.
Кървене не съм имала, до самото раждане с планирано секцио се катерех като коза и изобщо не се пазех Embarassed.
А ти се пази, никакво тежко, почивай си много и си лежи повече.
Желая ти лека и безпроблемна бременност Hug.
Цитирай

Здравей, аз бях с плацента маргиналис - бях с ежеседмични кръвоизливи и лежах общо 1 месец в болница за задържане. Но за съжаление бебока не издържа и го родих умряличко в 26 г.с. Уж това била причината за смъртта му, но нищо не е сигурно. Така че - много почивка и късмет. Повечето момичета с този проблем раждат нормално и напълно здрави бебета  Praynig за теб  Wink
Цитирай

Здравей
И аз бях с плацента привия  установена в 18 седмица и до 34 седмица не се беше вдигнала  Бях планувана за операция в 37 седмица ,но когато направиха последен ултрасауд в 36 с. плацентата се беше вдигнала с 2см. достата4но за да мога да родия нормано И така и направих Опитах нормално раждане ,но не стана не заради плаценатата
Желая ти успех
Цитирай

Аз бях с превия, но плацентата се вдига в голям процент от случаите (както беше и моя), така че е рано да мислиш за секцио.
Пазиш леглото и успешен финал Smile. Аз родих нормално.

И при мен бе така.
Никакви проблеми нямах, но в момента който ми я откриха се закотвих в София бяха ме предупредили че при кървене бързо да отивам в болницата ... (откриха я края на август, родих края на декември) При мен се бе вдигнала края на 7мия месец, но ми казаха едва 9тия
Цитирай

1-13 от 13 отговора