Плацента превия

  • 8 843
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!Аз съм с плацента превия в 26 седмица съм и лежах в болница един месец с обилно кървене и болезнени контракции.Слава богу бебето е добре,развива се нормално. Сега съм само на легло.Ако има някоя майка коята е била или е с такава диагноза нека пише.Как се е развила бременноста и раждането ще и бъда много благодарна.Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 543
Здравейте!Аз съм с плацента превия в 26 седмица съм и лежах в болница един месец с обилно кървене и болезнени контракции.Слава богу бебето е добре,развива се нормално. Сега съм само на легло.Ако има някоя майка коята е била или е с такава диагноза нека пише.Как се е развила бременноста и раждането ще и бъда много благодарна.Предварително благодаря!

Не съм била с превия, но задължително ще родиш със секцио. Най-добре почивай максимално.

# 2
  • Мнения: 161
Аз бях с превия, но плацентата се вдига в голям процент от случаите (както беше и моя), така че е рано да мислиш за секцио.
Пазиш леглото и успешен финал Simple Smile. Аз родих нормално.

# 3
  • Мнения: 318
Продължаваш да лежиш и да се пазиш в името на бебока, щом са те изписали от болницата, значи смятат нещата за овладяни. Всичко ще бъде наред, ще видиш Hug

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Аз бях  такаи през двете бремоности но родих нормално .Вкрая на седмия месец се наложи да лежа за задържане.

# 5
  • Мнения: 9 270
Здравей mim4eto_,
моля те да уточниш какво разбираш под плацента превия. Най-общо е два вида - маргиналис и тоталис. Аз съм с плацента превия маргиналис, т.е. само част от нея е достигнала до шийката на матка. При тоталис - плацентата е застъпила напълно отвора, в този случай се ражда задължително секцио, защото бебето не може да излезе, пречи му плацентата. Ако си имала кървене и си лежала в болница, предполагам сега си в къщи -не вдигай тежко и не се притеснявай много. колкото си по-спокойна, толкова по-добре. Много се пази. Ако си с маргиналис, докторът досега трябва да ти е казал какъв вид е, то при маргиналис при 90% от случаите тя се вдига нагоре, т.е. расте нагоре и бебето може да се роди нормално.
Желая ти да си родиш едно хубаво и здраво бебе!

# 6
  • Мнения: 14
Здравей,

С първата ми бременност бях с плацента превия тоталис.От шестия месец нататък си стаоях вкъщи и лежах. Много много се пазех. Не съм имала кървене но излизах от вкъщи само за прегледите. Раждането беше секцио - нямаше изобщо друг вариант. Съвета ми е наистина много да се пазиш за да не се получи ново отлепяне и кървене. При втората ми бременност в началото пак беше над канала но към края на седми месец се вдигна.Успех и дано се вдигне при теб!

# 7
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,аз съм в 27 седмица и плацентата ми също е превия (но не знам точно от кой вид не са ми казвали,но ще попитам при следващата консултация).Вчера за пръв път имах съвсем леко прокървяване и днес бях на преглед,бебчето е добре слава богу,а според лекарката кървенето е именно заради плацентата и ми изписа Utrogestan 100 mg.,и още ми препоръча много да си почивам (което,както разбирам от вас е най-важното в такива случай).Въпросът ми към вас е дали сте взимали някакви медикаменти свързани с това...аз освен това пия магнезий,калций и желязо.Не съм питала лекуващата за раждането дали се налага да е секцио заради превията,но аз ще се надявам до последно да мога да родя естествено (както при някой от вас се е случило),е ако се наложи операция няма как,важното с бебчето всичко да е наред  Blush Ще съм благодарна на всеки за съвет  Wink

# 8
  • Мнения: 108
При втората ми бременност бях с плацента, почти превия, на сантиметър и половина от канала, имах и кървене в началото. лежах в болница и всичко премина. После много почивах и пиех почти непрестанно но шпа и утрогестан до 14 седмица, после магнерич. На феталната ми казаха, че ако не се вдигне до 28 седмица, така ще си и остане. Така се получи, но за щастие нямах усложения. Просто си почивах, не съм се натоварвала, спрях дори и работа, въпреки че работя на бюро интелектуален труд, но така реших, че ще е по-сигурно. Слава богу родих здраво бебе със секцио обаче. Така че момичета мисията е възможна  Hug

# 9
  • Мнения: 1
аз също сам с плацента превия в 23 седмица прокарвих лежах 2 седмици в болница карвенето спря слава Бого и седа си лежа в къщи.вече сам в 26 седмица и са добре пия лекарства и така ще я карам почти до края.няма страшно стига да лежите всичко ще е наред

# 10
  • Мнения: 15 379
Аз бях с маргиналис, не се вдигна до края. Беше захлупила буквално цялото лице на бебето, затова и той се роди много смачкан.
Кървене не съм имала, до самото раждане с планирано секцио се катерех като коза и изобщо не се пазех Embarassed.
А ти се пази, никакво тежко, почивай си много и си лежи повече.
Желая ти лека и безпроблемна бременност Hug.

# 11
  • Мнения: 161
Здравей, аз бях с плацента маргиналис - бях с ежеседмични кръвоизливи и лежах общо 1 месец в болница за задържане. Но за съжаление бебока не издържа и го родих умряличко в 26 г.с. Уж това била причината за смъртта му, но нищо не е сигурно. Така че - много почивка и късмет. Повечето момичета с този проблем раждат нормално и напълно здрави бебета  Praynig за теб  Wink

# 12
  • Мнения: 1
Здравей
И аз бях с плацента привия  установена в 18 седмица и до 34 седмица не се беше вдигнала  Бях планувана за операция в 37 седмица ,но когато направиха последен ултрасауд в 36 с. плацентата се беше вдигнала с 2см. достата4но за да мога да родия нормано И така и направих Опитах нормално раждане ,но не стана не заради плаценатата
Желая ти успех

# 13
  • София
  • Мнения: 8 272
Аз бях с превия, но плацентата се вдига в голям процент от случаите (както беше и моя), така че е рано да мислиш за секцио.
Пазиш леглото и успешен финал Simple Smile. Аз родих нормално.

И при мен бе така.
Никакви проблеми нямах, но в момента който ми я откриха се закотвих в София бяха ме предупредили че при кървене бързо да отивам в болницата ... (откриха я края на август, родих края на декември) При мен се бе вдигнала края на 7мия месец, но ми казаха едва 9тия

Общи условия

Активация на акаунт