Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора
верно ли е, че не бива да се пият газирани напитки? Защо? Боже, мен пък сега ми се пият както никога, преди да забременея не ги и поглеждах...
Цитирай

в края на града

Защо да не може да се пият? Не съм чувала такова нещо...
Цитирай
Ми, и аз се чудя, всички около мен ми повтарят, че не било добре, а и на този сайт, в онази част за хранене пише същото. Та се чудя защо Shocked
Цитирай

sofia

и аз не знам защо но по принцип не мога да живея без газирано и си пиех, а бебето ми да чукна на дърво си е живо и здраво! Laughing
Цитирай

sofia

Газирани напитки трябва да избягваш като се роди бебо, заради коликите, а сега не Smile . Даже, ако имаш киселини ти ги препоручвам и най- вече 1 чашка бира - на мен тя най-много м помагаше. Това го препоръча една лекарка в "Бъдете здрави" по бТВ
Цитирай

и на мен непрекъснато ми повтаряха че не било хубаво и трябва да ги спра, но на мен ми се пиеше много и си пия!
На една лекция на Диди Димова от курса на 9месеца чух, че от тях се увеличавали газовете и съответно на бебето не му било много добре, като ти се подуят червата. Но аз да си призная я слушах с половин ухо, та не разбрах много.
Доктора ми каза (защото го питах) - "живей си живота", т.е. ако ти се пие - пий! И аз това и направих - остават ми две седмици до термина и за сега не съм имала никакви проблеми (да чукна на дърво).
Цитирай

Sofia

И аз чувам, че не е добре да се пият, но и на мен много ми се услаждат и си пия, само без кола.
Цитирай

София-Париж-София

Това за газираното за първи път го чувам Shocked  Exclamation Аз си пия през цялото време Confused
Цитирай

Barcelona, Spain

Малко плюсове и минуси на газираните работи, пък ти си прецени:
     - плюсове - наистина са ефикасни при киселини(ако ги имаш) и по-безвредни от медикаментите, които обикновено се предписват.
     - минуси - съдържат доста захар, някои и кофеин, ако не това - са пълни с оцветители, синтетични подсладители и ароматизатори и прочие ненужни нито на майката, нито на бебето вещества. Обикновено, който пие газирано не налита на плодове (кое е по-важно?). Ако се прекалява с нях, газовете не излизат с киселините, а пълнят червата.

Ако ти помагат при киселини има  добър компромисен вариант:
силно газирана минерална вода (например Девин или други води, в които е вкаран само въглероден двуокис) без добавки като натриев бикарбонат, лимонова есенция и пр.
Малко биричка дава същия светъл резултат Wink
Цитирай

И на мен акушерката в женска консултация ми каза ако не ги спра, то поне да ги огранича, ама не съм питала защо, аз не ги пия просто.
Цитирай

sofia

мисля че бях чувала заради контракци нещо от сорта ама не съм сигурна
не съм фен на газираното но до като бях бременна пиех всеки ден по 1-2 литра кола с много лед и лимон пък не ми се е отразявало зле Rolling Eyes
Цитирай

София

Аз пък мразя газирано, но сега много ми помагат за киселините, щото от тях се оригвам Embarassed  Embarassed  Embarassed .
Вместо да се тъпча със сода и вода си пийвам газирана водичка или тоник, даже и кола .
По принцип газираното не е полезно за организма, ама по време на бременност  специално не съм чула нищо
Цитирай

софия

За девет месеца изпих количества газирана вода по 3л. на ден само тя донякъде ми помагаше за киселините. Невиждам защо да не консумираш като ти се пие.
Цитирай

София

Докато бях бременна имах такива киселини, че от натуралния сок гърлото ми изгаряше... а от газираното нямах никакви проблеми.
Щом ти е вкусно- пийвай си, виж псле като се роди бебо, ще се наложи да ги ограничиш Sad
Цитирай

и аз умирам за газирано откак съм бременна... особено колата много ми се услажда....
Също ми казват че не било хубаво - разни познати....
ама на мен ми е хубаво пък... Пък и гледам да не прекалявам де.. 1-2 чаши на ден... бива
Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора