падане на първото зъбче

  • 23 241
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 567
Не, това със Фей и зъби не е нашенско ooooh! Crossing Arms.
Не съм привърженик на "побългаряването" на американски и др. тертипи и традиции

на нас ни паднаха вече две зъбчета. Второто падна с доста кръв и си беше жива трагедия. Това ми ти дете реве и се дере, от устата й капе кръв и слюнка  Mr. Green hahaha hahaha вампирите от трилърите ряпа да ядат... Joy Joy Joy Joy
С триста зора я успокоих и най накрая сама си го извади...
Сега е увито в памук и се съхранява в кутията със съкровища.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е на 5 г. и 8 м., а никакви индикации за смяна на зъбки  Rolling Eyes Нищо не се клати  Thinking Тя притеснена, защото децата от групата й вече по няколко зъба сменили и все ме кара да проверявам не се ли клати вече някое зъбче...

# 47
  • София
  • Мнения: 888
Дъщеря ми е на 5 г. и 8 м., а никакви индикации за смяна на зъбки  Rolling Eyes Нищо не се клати  Thinking Тя притеснена, защото децата от групата й вече по няколко зъба сменили и все ме кара да проверявам не се ли клати вече някое зъбче...
Спокойно, ще дойде и нейният ред Laughing На нас вече второто зъбче взе да се клати, а първото  постоянно вече се е показало.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 476
Да се похвалим - днес падна първия зъб. Сложих го в кутийка.
Не знам дали да слагам монети или бонбони, или просто да си го пазим така.

# 49
  • София
  • Мнения: 888
Да се похвалим - днес падна първия зъб. Сложих го в кутийка.
Не знам дали да слагам монети или бонбони, или просто да си го пазим така.
Аз сложих зъбчето под възглавницата и когато детето заспа го замених с едно левче. Сутринта в пет часа детето дотича в спалнята с викове,че феята е минала - беше много щастлива.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 097
Между другото, целият зор и нетърпение при дъщеря ми са заради Феята на зъбките. При това, аз самата тънех в неведение по отношение на въпросната Фея, но приятелките й от групата са я информирали доста подробно какво точно се случва... Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 888
Между другото, целият зор и нетърпение при дъщеря ми са заради Феята на зъбките. При това, аз самата тънех в неведение по отношение на въпросната Фея, но приятелките й от групата са я информирали доста подробно какво точно се случва... Laughing
Децата са толкова невинни в своята вяра - чак и аз почвам да вярвам в несъществуващите неща покрай тях и сякаш минавам второ детство. Аз извадих зъбчето с конец - стана за секунда без болка.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 097
Децата са толкова невинни в своята вяра - чак и аз почвам да вярвам в несъществуващите неща покрай тях и сякаш минавам второ детство.

Да  Simple Smile Сега ща не ща ще трябва да поддържам тази версия /за Феята/, макар че откровено казано аз не съм против.

# 53
  • Мнения: 1 567
Децата са толкова невинни в своята вяра - чак и аз почвам да вярвам в несъществуващите неща покрай тях и сякаш минавам второ детство.

да, така е. И ние онзи ден, като се разхождахме покрай морето, се взирахме да видим дали няма да изкочи някоя русалка на повърхността..... Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 809
И ние сме в двоумене.
Да хвърлим зъбчето на покрива или да чакаме феята да го вземе и да остави паричка под възглавницата.
Като описах на Стефчо стария ритуал при падане на зъбче, в който, когато хвърляш зъбчето през прозореца, изричаш думите:
"На ти, врано костен зъб, дай на мен железен", той беше силно впечатлен.
Сега не знае кои повече иска, враната или феята.
Аз предлагам да хвърлим зъба и който е пръв, пИчели. Laughing
Нали по принцип българите сме си такива - съвместяваме най-малко две традиции, като се започне от християнство и езичество, та стигнем до наши дни.



# 55
  • София
  • Мнения: 39 758
Кажи му, че и в двата случая ще има някаква изгода за него. Няма току тъй да затрие зъбчето Simple Smile

# 56
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И при нас беше голям зор това първо зъбче, миналата седмица най - сетне падна и феята на зъбките ни остави два лева под възглавницата и малка кукличка.
Зъбчето си го запазихме в "кутията за спомени".

# 57
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
И нашето първо зъбче падна онзи ден. Не падна, де, баща й го дръпна с конец. Детето понесе страданията много геройски  Joy Голям драматизъм преди процедурата, сега на всички разправя колко е била смела  Laughing Добре, че го извадихме- вече се показаха връхчетата на новото зъбче.
Сега е на ред следващият зъб, клати се умерено за сега.
Феята и нас ни посети- оставила в чантата на мама нова книжка  Grinning

# 58
  • Мнения: 3 456
Дъщеря ми е на 5 год и 9 месеца. Няма никакви признаци за клатещи зъби и вече започвам да се изнервям, защото постоянно си бърка в устата, за да си проверява зъбите.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 758
Ненагледна, може би гледа децата около себе си, я в градината, я някъде другаде.
Успокой я, че няма човек, който да е останал с млечни зъби до края на живота с. Рано или късно феята (или пък не феята) ще я посети и нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт