Вярно ли е че, бременните жени не трябва да се подстригват,

  • 11 947
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
защото щяло да се одреже пишката на бебето? (Аз не вярвам защото някъде бях чела, че пола на детето е генетично заложено и се знае още от мига на зачеване) newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 750
Абе я стига!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Какви глупости ти вилнеят в главата!!!!!!!!!!!!!!

# 2
  • Мнения: 959
Аз не вярвам разбира се и до сега съм се подстригвала три пъти, но не мисля че пола на бебчето се сменило, но знам ли така поне казват бабите. А, ако ги слушам по-добре изобщо да не излизам от вкъщи докато не родя  Laughing

# 3
  • Мнения: 9 894
вярно е, много е вярно....що питаш?  Mr. Green да не останахте без пишка?  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 243
Ако ти кажат, че е женско, подстригвай се.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не.
Но и мястото на темата не е в този форум.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Майка ми все ми казваше: "Да не се подстригваш, че ще одрежеш пилето на бебето." Аз пък се подстригах. В деветия месец разбрах, че ще имаме момиченце. Дали е съвпадение не мога да ти кажа.

# 7
  • Мнения: 7 837
 ooooh!

И кърмачките не трябва да се подстригват, че току виж им окапали някои неща  Mr. Green Crazy

# 8
  • Мнения: 431
АБЕ НЕЩО ПО-УМНО НЕ ВИ ЛИ КАЗВАТ ОТ РОДАТА. Е ГАТИ ПРОСТОТИИТЕ.

# 9
  • София
  • Мнения: 750
ooooh!

И кърмачките не трябва да се подстригват, че току виж им окапали някои неща  Mr. Green Crazy
newsm10 newsm74

# 10
  • Мнения: 5 255
Отживелици  Mr. Green
Аз лично се подстригвах  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 11 657
Ами разбира се,че от момента на зачеването пола е определен.Зависи от хромозомите,а не от дължината на косата.Ако питаш мен,поредното суеверие.И през двете бременности съм се подстригвала. Първото ми дете е момче,второто момиче.

# 12
  • Мнения: 1 639
Вярно , не вярно ..все ми беше тая . Аз момиче исках , та затова ходех на фризьор всеки месец  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 35 891
уф, ето защо съм имам 2 момичета Simple Smile

нали знаеш, че от тативата семка зависи, ти нямаш отношение към пола Simple Smile

и вЕрно темата не е за тук

# 14
  • Мнения: 1 999
Незнам кой ги сътворява вече тия дивотии hahaha Joy

# 15
  • Мнения: 7 186
Естествено, че не е вярно. Кой болен мозък ги мисли тези глупости бе. ooooh!
А кой им вярва изобщо и с какъв акъл? Rolling Eyes

# 16
Аз пък съм чувала, че ще му отрежеш късмета на детето. Още не съм се подстригвала, ама има още много време и ще трябва все някога да го направя. А и в разни книжки съм чела, че като излезеш в болничен за раждането, преди да си родила, е добре да отидеш на фризьор, защото като родиш, хич няма да ти е до това.  Wink

# 17
# 18
  • Мнения: 3 356
Аз се подстригах само 3 пъти Wink.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 025
Чесно да  ви кажа вие сте си добре. Само за своите коси говорите, но попаднах на една майка, а като гледам има и други такива в парка където ходим- дето не подстригват децата до 1 -та им годинка. А те горките лятото когато беше жега с едни дълги коси-потят се и т.н. Това са пълни глупости. Аз се подстригах 2 пъти и мойта девойка също съм я стригала вече, нищо че е само на 7 месеца. Който ги мисли тези глупости явно има  #Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 3 046
Чесно да  ви кажа вие сте си добре. Само за своите коси говорите, но попаднах на една майка, а като гледам има и други такива в парка където ходим- дето не подстригват децата до 1 -та им годинка. А те горките лятото когато беше жега с едни дълги коси-потят се и т.н. Това са пълни глупости. Аз се подстригах 2 пъти и мойта девойка също съм я стригала вече, нищо че е само на 7 месеца. Който ги мисли тези глупости явно има  #Crazy

ООо, това и аз съм го виждала, даже имаше версия, че не се подстригвали децата преди кръщенето - та едни обрасли бебоци...
А да сте чували, че не трябва да се боядисвате?  hahaha защото на мен ми го каза една фризьорка!!! Отивам с корема да се подстрижа и боядисам и тя мо заявява, че бременните не се стрижат и боядисват - "защо бе, какво научно обяснение ще ми дадеш?" Е, за подстригването нищо не можа да измисли, но за боядисването версията беше, че по време на бременността хормоните били се променяли и можело да не хване боята - нещо като по време на месечния цикъл.
Е, на мен ми хвана боята, родих момче с нормална пишка Wink , нищо че си поддържах косата сравнителни къса и се подстригвах често - ми няма да приличам на някоя горила от зоопарка де...

# 21
  • Мнения: 9 894

А да сте чували, че не трябва да се боядисвате?  hahaha защото на мен ми го каза една фризьорка!!!

как, моля ти се, във форумите всяка седмица се пуска тема за боядисването и подстригването по време на бременност.  Close  Close  Close

# 22
  • Мнения: 2 952
Айде стига бе , къде какво се пускало...я по темата !
На моя момък ще му режем пишката така или иначе  hahaha така ,4е си се  стрижа  Grinning
шоу да става! Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
Ооооо, това са ми любимите суеверия.....Особено като ходех всеки месец на фризьор - част от другите клиентки ме гледаха укорително! hahaha hahaha hahaha Но истината е, че пола се определя в мига на оплождането и никакви коси не могат да го променят!
А и за подстригването на бебетата - най-обичах да ме питат защо съм подстригала малката....и да ми казват, че съм й резнала късмета...и да гледам бебоци, запотени отвсякъде с безобразно неоформени коси!

# 24
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Az si hodq na frizior-i se boqdisvam(s bezamonia4na boia) i se podstrikvam i DAJE 4AKAM MOM4ENCE  smile3521.Samo da mi e jivo i zdravo.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама моля ти се!...Не си задала въпроса правилно! Не трябва само ако искат момче. Но тези, които искат момиче- ТРЯБВА! Аз така си осигурих момичетата.

Последна редакция: вт, 11 окт 2005, 19:50 от РЕНИ

# 26
  • Мнения: 2 952
 hahaha  Голям майтап.....Аз  знам  една  дето има 4 мом4ета и все иска момиче!Ами да се беше  стригала   бе ! Как не се е  сетила  doh...даже  гола  глава да се беше направила ..... hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 39 717
За второто ша знам вече ... нема са подстригвам Simple Smile
чудя се още колко бабини деветини ще науча в този форум Simple Smile

# 28
  • Мнения: 827
Глупости! Само да не си го навиеш на пръста, че ще вземеш сама да си докараш някое главоболие! Ей, много интересни работи може да чуе човек от възрастните.   
  Аз предлагам да пуснем една тема за това, кой какви суеверия е чувал докато е чакал дете и какво са му "препоръчвали" за новородено!  Wink

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Направо да заковем една тема "Митове и легенди"....

И двата пъти се подстригвах и имам две момичета...не вярвам да е съвпадение Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 30
  • Мнения: X
Аз се подстригвах 3 пъти и родих момченце, което на първия ден след изписването също беше подстригано - имаше страшно много коса, влизаше му в устата.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Направо да заковем една тема "Митове и легенди"....

И двата пъти се подстригвах и имам две момичета...не вярвам да е съвпадение Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Е ти ми разби илюзиите! Crossing Arms Може пък да не са те подстригали както трябва newsm78

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е ти ми разби илюзиите! Crossing Arms Може пък да не са те подстригали както трябва newsm78

защо бе?Simple Smile
баш си е както трябва:)

# 33
  • Мнения: 959
Леле, добре че не слушам бабите, иначе щях да си ходя чоглава на работа. Ужас. А да ви питам по въпроса с покупките на бебо предварително? Какво ще кажете, защото според тях и това нетрябва да не прави, но аз не го виждам моя как ще се оправи сам и затова си купихме всичко, дори и памперси. Но сега за сметка на това никоя от бабите не ми говори. СЪРДИТИ СА МИ!

# 34
  • Мнения: 2 950
Аз не се подстригвах и резлутатът беше коса до кръста, която цъфтеше ужасно, започна да изтънява и да пада. Носех я само вързана, защото беше ужасна. Не съветвам никого да прави моята грешка - сега едвам си оправям косата, да си възвърна предишния вид, който определено беше доста хубав. Като начало я остригах до ушите и клепам клепам маски отгоре, та да видим. #Cussing out

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Е..по-хубаво от това, здраве му кажи:)))
Имаш шанс да си избременееш без бабаешки дудняници:)
Те после ще ти кажат да сложиш сол във водата ( да не се поти, като порастне), да му отрежеш миглите на детето..да му обръснеш главата...и най-вероятно пак ще ти се разсърдят:)
Лошо нема:) Само не ги слушай за такива дивотии:))))))))

# 36
  • Мнения: 2 952
Абе те от  хубаво уж  милите ...не 4е ни мразят ...обаче и те не  знаят друго....ама поне да слушаха , ама не ....вироглави.....дразнят ни ....

# 37
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Пълни глупости са това. Постоянно си правех различни пречески.Исках да бъда готина бременна и бях Wink

# 38
  • Мнения: 213
Хе-хе-хе, страхотна темичка, много се забавлявах докато четох другите мнения. Аз лично сега съм в края на 4 месец , но вече се подстригвах два пъти, пък на видеозона мим казаха със 99% сигурност , че ще е момче  Simple Smile Пък и аз съм биолог, отбирам от генетика и мога да кажа , че пола се отпределя точно и само в момента на проникване на сперматозоида в яйцеклетката  Laughing Това е положението, още дядо Дарвин го е измислил и ако щете после и всеки ден да се стрижете, ако си е момче ще си е момче. Имане и аз зсъм чувала какви ли не "бабини трънкини". Ама за боята на косата има връзка и с хормоните и с амоняка, но какво пък толкова, малко амоняк на целия мръсен въздух в  София, нищо няма да му стане на бебето. А за това със солта по главата, аз знам чеч г о правят за да проверят какъв ще е пола на бебето и зависи къде ще се пипнеш после и по това си вадят изводи дали ще е момче или момиче и като се запънат че този метод за проверка бил най- , ама най-ефикасен, направо умирам от ужас и тъпотия и простотия. Чудя се да ги съжалявам ли, да се смея ли...
Иначе ми хареса идеята да се пусне специална тема "бабини митове и легенди" и вътре да се вписват такива простотийки.
Поздрави на всички майчета и не си връзвайте на такива глупости. Все пак сме интелигентни момичета, щом си служим с комп и интернет  Wink

# 39
  • Мнения: 2 467
Вярно, вярно! Аз затова момиченце излюпих  Mr. Green Ама много се подстригвах и една хубавица на мама излезе  Laughing

# 40
  • Мнения: 695
и на мен ми ги казваха тези глупости newsm47 4е ако се подстрижа ще отрежа пишката на детето ако е мом4енце и аз ги питах на тази логика ако се подстрижа гола глава ще имам ли моми4енце smile3521
недеи да се притесняваш спокоино можеш да се подстрижеш smile3501 smile3525

# 41
  • Мнения: 1 639
Митъта за не подстригване на косата на бебето до годинката , тук
се шири доста . Имам една приятелка , която има момче с огормно косище , ама неще да го подстригва . Чака годинката (горкото дете) , лятото само му резнала малко на врата ,че му излезли пъпки ..... ooooh!

  Аз не бих си мъчила дете!   Naughty

 А на другия полюс е моята фризьорка и прятелка , която лятото роди момиче . Тя пък постоянно  намира кусури на малката косица и все със нижиците в ръце  Laughing

# 42
  • на село
  • Мнения: 3 841
Вярно е, вярно и още как  Wink
Аз като не спрях да се постригвам и с двете бременности и не се оставих да заприличам на идиот в главата на затова сега имам 2 моми, ако не бях им отрязала пишоците щяха да са момци  Simple Smile
Това в кръга на шегата иначе са си направо бабини щуротии, защо въобще им се връзва някой

# 43
  • Мнения: 1 440
ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!
ПОДСТИГВАЙ СИ СЕ И НЕ СЛУШАЙ БАБИТЕ!
АБЕ НАЛИ ТРЯБВА ДА СМЕ ХУБАВИ,ВСИЧКИ В НАС ГЛЕДАТ. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 455
ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!
ПОДСТИГВАЙ СИ СЕ И НЕ СЛУШАЙ БАБИТЕ!
АБЕ НАЛИ ТРЯБВА ДА СМЕ ХУБАВИ,ВСИЧКИ В НАС ГЛЕДАТ. Simple Smile
Абсолютно!!!!и аз съм на принципа бъдеща мама за пример GrinningНужно ни е спокойствие и добро настроение,а то се дължи и на самочувствието освен на всичко друго.А и нали трябва да даваме добър пример на всички които ги очаква бебеправенето, бременността е красива,такива трябва да сме и ние!!!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз се подстригах само веднъж,но поради простата причина ,че когато забременях бях със супер къса косичка ,а тя определено нямаше да отива на закръгленото лице което придобих по време на бременноста Mr. GreenА и си ходих редовно за върховете и бретона.
Колкото до покупките-давай смело.Аз в 4 месец си взех комплекта за исписването.Не исках после свекито да пазари и дами натрапва "прекрасния" си вкус Naughty до края на 8 си имах всичко необходимо.

# 46
  • Мнения: 3 550
Дрън-дрън!  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 528
Ако вярваш на всичко което са чули някъде бабите ще се побъркаш.После ще ти кажат че до 40 не трябва да извеждаш бебо навън,трябва да му постригваш миглите за да пораснат и че не трябва до 40 да не изнасяш нищо от в къщи ,да пазаруваш или да се здрависваш с някой че някой ще ти вземе кърмата.За да им угода не изнасях нищо една седмица и една седмица не пазарувах нито излизахме.На 10 ден излязохме с малката Вероника и мъжът ми върна всички посуди на всички че ми пречеха.Извинете мами но КАК ДА СИ СЛОЖА И АЗ ТАКАВА ЛЕНТИЧКА? newsm78Веднъж пробвах но не стана номера.Пишете ми на мейла.МЕрси

# 48
  • Мнения: 2 407
Аз си се подстригвах и мисля че това са остарели неща!

# 49
  • Мнения: 1 336
Аз си се подстригвам и си се боядисвам, а миналата седмица ми казаха че е момченце не съм му отрязала нищо изглежда  Joy, а за купуването предварително съм мъничко суеверна, защото съм свидетел на два такива случая, които много ме разстроиха  и предпочитам да изчакам.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 270
И аз се подстригах веднъж и имам момиче newsm78,но съм чувала също че подстригването скъсявало живота на бебето и не посмях да се подстрижа докато не родих 

# 51
  • Мнения: 2 807
Не е вярно!  Wink Laughing

Ако знаеш само колко пъти съм се подстригвала, докато бях бременна с Дани - а я каква хубава пишка си има детето  Wink Blush

# 52
  • Мнения: 1 722
Да бе, да, отново бабешките простотии - край нямат. Подстригвах се най-малко 3-4 пъти през бременността, боядисвах се, гримирах се, ходих по кафенца - детенцето и с пишка се роди и си е много добричко /пу-пу  Mr. Green/. Ако знаеш колко глупави вярвания има и се опитаха да ми пълнят главата с тях, бЕгай-бЕгай!

# 53
  • Мнения: 3 537
Не е вярно,това са си чисти суеверия,аз също се подстригвах като бременна Wink

# 54
  • Мнения: 50
Абе я стига Grinning. На рунгел ли да заприличам. Изобщо не ги слушай тия бабешки простотии. Аз си се постригвам често още от началото. Сигурно съм му отрязала пишаката и затова чакаме принцеса Mr. Green.Къде е логиката. Какво ще му стане на бебчето. А и косата ми е къса и се нуждае от по-честичко кълцане и изтъняване. Ама на какви ли не глупости се наслушах значи! Не си махай космите, защото бебето щяло да има мноооооооого косми и не знам още колко килограма бабешки простотии изслушах.

Изобщо не ги слушай, абстрахирай се иначе до края ще се побъркаш. Правиш това, което смяташ за необходимо и ти харесва.

# 55
  • Мнения: 165
vsi4ko e samo syeverie i babini divitini koito i bez tva ni idvat v pove4e, az 4akam mom4e i sum se podstrigvah 2 puti 6te vi pi6a dali ima posledstviqta Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 849
И се подстригвам и се боядисвам даже! Laughing

# 57
  • Мнения: 1 555
Оооо и аз имах същият проблем и 9 месеца не се постригвах, сега като родих съвсем нямам време да отида! И мен ме плашиха, че пишката щяла да му се отреже, но недей да се връзваш като мен, а се глези и се грижи за външния си вид !!!  Party

# 58
  • Мнения: 337
Не би трябвало съвременна жена да вярва на такива отживелици, даже малките деца вече знаят че от самото зачеване пола на детето е определен. Лично аз при първата си бременност се подстригах и то късо пък родих момче, сега пак се подстригвах няколко пъти но по малко и до ден днешен все още пола не му е променен -  пак е момче. По добре си мисли позитивно и не се оставяй на бабите да ти вземат акъла с техните отживелициpregnant

# 59
  • Мнения: 2 550
Пълна глупост Tired

# 60
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Еее,добре се посмях преди лягане  smile3532Ох,аз пък нарочно се подстригвах-два пъти,че вече бях родила две момчета,викам си"а ,дано момиче -нали съм щяла да му одрежа така инструмента newsm12"Колко ме овикваха дето съм се подстригвала....  smile3533Да ,ама как се променя туй що го има от самото начало newsm47 stork-boy

# 61
  • Мнения: 235
Това са си някакви суеверия. Ама аз нали съм си една  Party и девет месецеа не се подстригах. Не ми пречеше това. След като родих си се подстригах и толкоз.

# 62
  • Мнения: 1 559
И аз не вярвам много на такива суеверия...искам да съм хубава,нищо че ще стана дебела... Heart Eyes
Момичета имам едно въпросче,какво ще кажете за депилатоарите....вреднички ли са за бебока? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт