Киселини

  • 1 342
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 49
Zdraveite, izviniavam se, che ne pisha na kirilica, no pc-to mi e dosta starichko i ne stava. jiveia v usa i mnogo usardno cheta temite tuk,zashtoto uraaaa shte stavam nova mama. bremenna sam v 6 mesec i s muja mi mnogo se radvame. tai kato okolo nas niama bulgari ili niakoi koito da popitam za neshta, koito me interesuvat, vie ste mi osnovnia iztochnik na informacia, za koeto blagodaria.
ta sega na vaprosa, imam ot niakolko dena strashni kiselini, leikariat mi predpisa edni davchashti hapcheta "tumps", ama i za 5 min ne me oblekchavat, veche zapochnah za dietstvam,samo i samo da ne pogalna hrana,za da niama posle razdirane v stomaha. ima li niakoi babin ilach, koito da mi pomogne? blagodaria vi pak za vsichko.

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 00:47 от Туфка

# 1
  • Мнения: 603
Ето тук няколко теми по този въпрос. И аз имах този проблем, но чак в 9тия месец. Пих едни хапчета, опитвах се да избягвам сладкото... Имаше някакъв ефект, но слаб. Confused
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35841.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19457.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5139.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3605.0

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
и аз имах киселини, но нищо не съм пила. Пробвай да изпиеш чаша вода, в която е разтворена лъжичка хлябна сода. Малко извън темата, но казват, че киселини се получават, защото бебчето ще се роди с коса. Поне при нас беше така.

# 3
  • Мнения: 434
Аз нямам киселини, но ми е ощемного рано 2-ри месец!Само че откакто разбрах че съм бременна не съм спряла да кихам! Само "Наздраве" чувам наоколо и стомаха ми страшно се подува! Но ще се оправя Laughing

# 4
  • Мнения: 5 790
Аз също имах страшни киселини през цялата бременност. Единственото, което ми помагаше е чиста вода, усетя ли, че започват, пиех 1-2 глътки вода. Минава, поне за малко, после пак. Поне водата е полезна.

# 5
  • Мнения: 2 952
Студена вода...с лед ...това е, тя  блокира.Така  ни казаха на курса за бременни.

# 6
  • Мнения: 885
. ta sega na vaprosa, imam ot niakolko dena strashni kiselini, leikariat mi predpisa edni davchashti hapcheta "tumps", ama i za 5 min ne me oblekchavat, veche zapochnah za dietstvam,samo i samo da ne pogalna hrana,za da niama posle razdirane v stomaha. ima li niakoi babin ilach, koito da mi pomogne? blagodaria vi pak za vsichko.


[/quotЗдрасти,аз се опитвам да не пия хапчета и засега успявам.За киселините ми помагат ябълките,това го научих преди години от една възрастна жена и засега при мене действа та не мисе е налагало да пия каквото и да е.Опитай,поне няма да ти навреди.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
И аз имах ужасни киселини,когато бях бременна.Единственото,което ми помагаше,беше вода със сода.Но имай предвид,че се смята,че при по-чест прием содата може да причини язва...Не знам доколко е вярно...Аз засега нямам проблеми със стомаха...

# 8
  • София
  • Мнения: 378
и аз имах проблем в края на бременността с киселините...на мен ми помагаше киселото мляко и по цял ден се разхождах с кутиика мляко ,пробвай може и да ти помогне

# 9
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
 Na men mi pomaga gaziranata voda

# 10
  • Мнения: 5 183
Аз пък пиех прясно мляко.

# 11
  • Мнения: 1 259
И аз от време на време имам и пия айрян с лед,така ми минава. Simple Smile

# 12
Привет момичета!!![/b] Simple Smile

Страхотно клубче сте заформили!Аз идвам от друг,но и при вас цари страхотна атмосфера!
Аз съм в 9-ти месец /термин 19.10/ и също нямам мира от тези проклети киселини.Бяха ми казали да пия хл.сода,разтворена във вода и реших да пробвам Rolling Eyes
Вярно,че в началото ми помагаше, но от скоро имам страшни болки в стомаха... #Cussing out Не бях си и помислила даже,че може да са предизвикани от содата  Thinking

# 13
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
От содата не вярвам да боли повече, просто действието и е много временно, пиеш пак и след малко пак стомаха е компенсирал с още киселина, ужас. Не е хубаво да се прекалява, но мен много ме облекчаваше при силни болки  Sick.
Иначе спасение няма Cry, пиех вода, мляко, избягвах трудносмилаеми, пържени, пикантни храни. Честото ядене по малко може да помогне.
Това за косата Laughing, не е вярно, ние нямяхме, че и досега е една перушинка ...
Иначе, нюли, наистина само "тъмбс" разрешават тук, което е нещо като пресована сода на хапчета май. Не пий зантак или ранитидин, те не се разрешават за бременни. Успех!

# 14
  • Мнения: 49
Blagodaria na vsichki za otgovorite, sega da kaja rezultatite ot dneshnia den...
ot studena voda mi se poiaviha oshte po-silni kiselini, opitah da iam i iabalka, ujas goliam, soda, raztvorena s voda zasega deistva, no naistina za okolo polovin chas, posle pak nanovo, ostava mi da probvam mliako kiselo. taka ili inache izbiagvam parjeni i tejki hrani, no kakvoto i da hapna, kiselini ima vednaga, a i da ne iam pak taka.
dnes pak govorih s lekaria si i toi mi kaza za teoriata za kosata, ne iskam nikoi da obijdam, no mi se vidia malko nelepo da mi dade takova obiasnenie imenno toi-profesionalnoto lice.
ako az otkria leka vednaga shte pisha.

# 15
  • Мнения: 1 722
Здравей! Като бях бременна още от самото начало та до края имах страхотни киселини. Какво ли не съм пробвала. Накрая вече не се издържаше и си купих едни таблетки за дъвчене, но пусто ЕГН - забравила съм им името /но някой ако ми изреди 2-3 вида ще се сетя/. Те стават за бременни /питах и гинеколожката си/ и само от тях ми размина. Успокоителното е, че в момента в който родих вече нямах и помен от киселини. Така че търпение му е майката и в краен случай - средства против киселини. А съм много против содата - временно помага, но разяжда стомаха при продължителна употреба.

# 16
Аз също имам страхотни киселини. Напрво се побърквам от тях. Пия всеки ден вода с мъничко хлебна сода. Знам че не е полезно, но няма друг начин въобще не мога да издържам.

# 17
  • Мнения: 4 564
здравейте и аз имам същият проблем  купих си ТАЛЦИД той се дъвче вкусът му е приятен и е за бременни

Общи условия

Активация на акаунт