Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ново

Днес ми излязоха изследванията на кръвта и лекарката каза, че имам анемия. Изписа ми лекарства  и започнах да ги пия.
Искам да попитам мамите с анемия с какво се "подхранвате"? Може би някакви билки или хранителни добавки? Ще приема всякакъв съвет, че трябва бързо да се стабилизирам. Благодаря ви  bouquet
Цитирай

Трябва да ядеш повече храни, съдържащи желязо. Най-много лесноусвоимо желязо има в червеното месо. Друго, за което се сещам в момента е овесени ядки, спанак, коприва, пълнозърнест хляб, жълтък...   
Цитирай

София

червено цвекло, кестени http://www.mirolm.hit.bg/Kesten.htm
Цитирай

на ОколовръсТното в ПАЛАТка

А каква е анемията? Дефицит на какво имаш?
Цитирай

ново

Лекарката каза нисък хемоглобин, двойно по-ниско ниво на еритроцити. newsm78
Цитирай

Лекарката каза нисък хемоглобин, двойно по-ниско ниво на еритроцити. newsm78
хмммм а желязото?
Цитирай

След като еритроците са по-малко, значи и хемоглобина ще е нисък. Което ще рече- дефицит на желязо  Wink
Цитирай

След като еритроците са по-малко, значи и хемоглобина ще е нисък. Което ще рече- дефицит на желязо  Wink
А ти чувала ли си за нискък хемоглобин и желязо в нормата?
Цитирай

Чувала съм за най-различни анемии, желозодефицитната от които е най-разпространена. Друга причина може да е нодостиг на витамин В 12. Но явно можеш да дадеш по-компетентен съвет, за това- млъквам. smile3505
Цитирай

Чувала съм за най-различни анемии, желозодефицитната от които е най-разпространена. Друга причина може да е нодостиг на витамин В 12. Но явно можеш да дадеш по-компетентен съвет, за това- млъквам. smile3505
На теб няма какво да давам обяснения. Не те засяга тази тема. Ако някой го интересува да ми пише на лични. Не ми харесва тона ти на комуникиране с мен. Затова и аз млъквам. Да- знам повече по въпроса за анемиите ( за разлика от теб).
Цитирай

Офф...Mamica, не разбирам тона ти. Не съм ти искала обяснение, ти си тази която ми зададе въпрос. Радвам се, че си наясно с анемиите за разлика от мен (за това написах, че повече няма да се включвам, но това не е причина ти да го правиш щом можеш да помогнеш).
Цитирай

Сунгурларийе

Не разбирам от анемии, но само ще ви кажа, че баща ми си бие В12 на всеки два месеца, защото имаше анемия, която не можеха да регистрират отначало, защото стойностите на желязото му бяха в норма
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.