Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 12 окт. 2005, 09:15 ч.
  • Преглеждания  371  Мнения  2  Онлайн  1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 77
ако детето  го запиша на ясла и се върна на работа?
Има ли мама минала през това?
В КТ пише , че при настаняване в детско заведение нямам право, но се чудя как точно да го тълкувам.

Реклама
# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 5 783
До навършване на 2-годишна възраст на детето, ако ти работиш имаш право да получаваш 50% от майчинството - т.е 65 лв.


Чл.54. (1) (изм.ДВ бр.1 от 2002 г.; доп.ДВ бр.112/2003 г.) В случаите, когато не се ползва допълнителният платен отпуск за отглеждане на малко дете или лицето, което ползва такъв отпуск, прекъсне неговото ползване, на майката (осиновителката) се изплаща парично обезщетение в размер 50 на сто от обезщетението по чл.53, ако тя е осигурена за всички осигурени социални рискове, включително и без трудова злополука и професионална болест и безработица и ако е имала право на обезщетение по чл.52а.

(3) Обезщетението по ал. 1 и 2 не се изплаща, ако детето е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка.
- това означава, че ако е дадено за осиновяване например, а не на ясла.

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 831
Имаш право на 50%, ако се върнеш на работа - както са ти казали по-горе и на 100%, ако не се върнеш - то пак може да си ходи на ясла. Това с детското заведение е за интернати и домове за сираци, където децата са на държавна издръжка.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт