каква каша за 5 месе4но бебенце

  • 4 765
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
каква каша да избера ? след 5-ия мес. трябва ве4е да се поема и каша...изборът за 5 мес. не е кой знае колко голям . има каши на зрън4о ,на nestle, milupa u frisocreme...по4ти вси4ко останало е за след навършване на 6-ия месец...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 239
Аз купувам на Хумана и Фризокрем и Кари ги харесва много!В Слънчото има сухо мляко и мисля, че не е препоръчително да я даваш още!

# 2
  • Мнения: 257
и твойто бебенце е на 5 мес...от кога започнахте с кашичките ?

# 3
  • Мнения: 514
Аз започнах с Фризокрем, но ставаше на бучки и спрях да взимам. Много съм доволна от Блевит. От скоро започнах да давам и Слънчо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
и твойто бебенце е на 5 мес...от кога започнахте с кашичките ?

Charla, има мнооого бебенца на 5мес в отчетната ни тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47523.0
Заповядай, виждам, че си нова и предполагам не си я видяла.
Можеш да си поговориш с останалите мами, които дават каши, пюрета, сокчета и изобщо вече са захранили Grinning

# 5
  • Мнения: 257
темата с майските бебенца ли ? редовно я следя ..

# 6
Доволна съм от Блевит . Има каши и от 4мес.  Много е хубава и зеленчуковата  можеш да заместваш пюрето на обяд за разнообразие.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Преди всичко-започни с безглутенова каша. Моята педиатърка препоръча също така първоначално да давам каша без плодове. Започнах с оризова, после продължих с оризовите на Фризокрем с по 5 и 8 плода. След това купувах Слънчо-Иво много ги харесваше.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Оризова каша. Понякога добавям към плодовото пюре, обаче моята не я долюбва

# 9
  • Мнения: 257
ОРИЗОВАТА КАША хи4 не ни устрайва, защото се запи4аме и без нея...моркови ,ябълки и ориз преднамерено избягвам да давам заради запека.когато не ги вкл. в менюто вси4ко е ок- акаме всеки ден, но сложа ли морков в сока- 4ак след два дни идва акото...тъй 4е оризовата каша е аут....МЛЕ4НА , ПЛОДОВА  каша - какво ще кажете - и коя марка ?

# 10
  • Мнения: 220
Amи ти оризовата каша можеш да я смесиш с някой разхлабващ плод/пюре (круша, сливи,...).
Извинявам се, че използвам темата, но как се дава кашата - всеки ден или през ден и ако е през ден с какво се редува?

# 11
  • Мнения: 257
Извинявам се, че използвам темата, но как се дава кашата - всеки ден или през ден и ако е през ден с какво се редува?
в книгата на д-р трифонова  "хранене на бебето " пише , 4е след навършване на 5-ия мес. се запо4ва -"постепенно захранване с инстантна безглутена мле4на каша- 150 - 160 гр. " всеки ден...разбира се , всеки  сам преценя ..аз мисля да давам каша 2 -3 х седми4но...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз купувам на Хумана и Милупа, много са вкусни Simple Smile (Само Хумана с ябълка и бъз нещо не ми харесва особено)
Кашите по принцип запичат, не само оризовата (тая не съм пробвала), затова педиатърът препоръча 30 мин. след ядене да давам вода, колкото бебето си поиска.
Давам всеки ден по 2 - на обед плодова, вечер преди лягане бисквитена с плодово пюре.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 219
Извинявам се, че използвам темата, но как се дава кашата - всеки ден или през ден и ако е през ден с какво се редува?

Според нашата педиатърка-кашата се дава през ден, като се редува с кремчета или кисел. Понеже кашата е "по-помпаща", ако бебчето има проблем с теглото, кашата се дава през 2 дни.

# 14
  • Мнения: 3 537
Хумана ,Фризокрем и Нестле съм давала Peace

Общи условия

Активация на акаунт