Бременни майки в чужбина - 23 тема

  • 32 178
  • 751
  •   1
Отговори
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бременни чужбински мами



2010 година




Януари:

Victorita - Англия, 1ва бременност => на 21.01.2010 роди бебе Кристиян     party006

Ivеntse - Франция, 1ва бременност => на 23.01.2010 роди бебе Моника     party006

Каролина - Канада, 2ра бременност => на 24.01.2010 роди бебе Габриела   party006

Verinka - Франция, 1ва бременност => на 27.01.2010 роди бебе Димитър   party006


Февруари:

DODOT - Испания, 2ра бременност, 14.02.2010

Marinela_flo - Испания, 3-та бременност => на 25.02.2010 роди бебе Ира Марина     party006
Vasilia - САЩ, 1ва бременност => на 27.02.2010 роди бебе Вилиан     party006   




Март:


Iva* - Германия,  2ра бременност => на 04.03.2010 роди бебе Емилиана   party006

Tink - Германия/Англия, 1ва бременност => на 05.03.2010 роди бебе Дара   party006

Renata2002 - САЩ,  1ва бременност => на 10.03.2010 роди бебе Вивиан и бебе Лили   party006

Old Sport - България/Гърция/Англия, 1ва бременност => на 26.03.2010 роди бебе Ребека   party006

Maggy77  - Холандия, 2ра бременност => на 30.03.2010 роди бебе Томаз Йозеф   party006



Април:

kat31 - Франция => роди бебе Александър  party006

Regina - Швейцария, 1ва бременност, 21.04.2010

*Iman* - България/ОАЕ, 2ра бременност, 22.04.2010

bubona - Испания, 1ва бременност,  stork-boy 29.04.2010



Май:

Ell - Англия, 2ра бременност, stork-girl 04.05.2010

ultra_hunichka - САЩ, 1ва бременност  stork-girl 07.05.2010

Mentha - Израел, 1ва бременност,  stork-boy 07.05.2010

gergamagt - Великобритания, stork-girl 09.05.2010

Бюти - Швейцария, 2ра бременност,  stork-boy 13.05.2010

sunshine_83 - САЩ,  1ва бременност,  stork-girl 21.05.2010

Tinaina - Германия, 2ра  бременност, stork-boy 22.05.2010


Юни:


NancyB - Германия, 1ва бременност, 09.06.2010

chouchou - Франция, 1ва бременност



Юли:


bobi40 - Франция, 1ва бременност,  stork-girl 05.07.2010

Бяла лястовица - Германия, 2ра бременност  stork-boy 12.07.2010

Juturna - САЩ, 1ва бременност,  stork-girl 13.07.2010

Journey - САЩ, 2-ра бременност,  stork-boy 15.07.2010

elisalou - Испания, 1ва бременност,  stork-girl 19.07.2010

Clairette -  САЩ, 1ва бременност,  stork-boy 19.07.2010

marittaa - Швейцария, 2ра бременност,  stork-boy 26.07.2010

Sorceress - Англия, 1ва бременност, 30.07.2010



Август:

Rally_Y - Испания, 2ра бременност,  stork-girl 08.08.2010

chelseasw6 -  Англия, 1ва бременност,  stork-boy 10.08.2010

basis  - Гърция - 2ра бременност

madame - Франция,  2ра бременност, 20.08.2010

mickey_82- САЩ, 1ва бременност, stork-boy 21.08.2010


Септември:

water4e - Словения, 1ва бременност, 05.09.2010

Ivelina_Sh - САЩ, 1ва бременност, 22.09.2010



Октомври:

звездичка - Холандия, 2ра бременност, 25.10.2010



Полезни линкове
pacifierПренаталн& … 80;ка
pacifierРеферентн& … 80;на
pacifierФормула за … 86;да
pacifierСъбиране и … 90;ки
pacifierВашето дет … 77;ме
pacifier3D ехограф
pacifierДА или НЕ... и&# … 86;ст



easterМомиче или момче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!:






Стари теми:
Бременни ч … 1084;и - 22
Бременни ч … 1084;и - 21
Бременни ч … 1084;и - 20
Бременни ч … 1084;и - 19
Бременни ч … 1084;и - 18
Бременни ч … 1084;и - 17
Бременни ч … 1084;и - 16
Бременни ч … 1084;и - 15
Бременни ч … 1084;и - 14
Бременни ч … 1084;и - 13
Бременни ч … 1084;и - 12
Бременни ч … 1084;и - 11
Бременни ч … 1084;и - 10
Бременни ч … #1084;и - 9
Бременни ч … #1084;и - 8
Бременни ч … #1084;и - 7
Бременни ч … #1084;и - 6
Бременни ч … #1084;и - 5
Бременни ч … #1084;и - 4
Бременни ч … ми -3



Продължението....: Бебета, род … ;ма 1

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 11:50 от Mentha

# 1
  • Мнения: 13
Тъкмо се закъхарих, че темата ни е затрита и  хоп! - намерих я, голям кеф  Hug!

Момичета, вчера си получихме количката, и се замислих - как пътувате до БГ с малко дете и багаж?
Сестра ми ще се жени през юли, бебето ще е на 3 месеца. Ще трябва да пътуваме с количката (с кош), Макси Кози плюс нормалния багаж.
Ние обикновено пътуваме много леко, обаче новия бебешки инвентар който в момента ми е паркиран в хола, направо ме плаши.
Разкажете как пътувате!
Кое давате на багаж и кое качвате на борда?
Къде стои бебето по време на полета - на ръце или се изисква нещо друго?
Ние пътуваме около 4 часа общо, с едно прекачване, с австрииските авиолинии.

# 2
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета, темата ще бъде преместена в отчетните, но за сега е в чужбинския, за да може да се види от списващите я...  Hug

Ако съм забравила някого или някой иска промяна на информацията в списъка, нека ми пише на лични, възможно е да съм допуснала грешка или да има пропуски...

Аз все още не се чувствам добре, кашлицата и болките в гърлото не ме оставят да дишам свободно, киселините ми се засилват и ми причиняват гадене и малкият разбойник не ме оставя за дълго да спя...  Sad  Миналата седмица докторът каза само, че е нормално, защото (във връзка с прилошаването) - "стомахът се е качил в гърлото"  Confused
Между другото - вече в осми месец ли се водя?

Рената,  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover при теб обратното броене е настъпило...  Hug Как си? Готова ли се чувстваш за посрещането на близначките?

Регина, и мен живо ме интересуват тези въпроси... малко ми е притеснено да пътувам с толкова много багаж и новородено, особено пък ако мъжът ми не ме придружава... А и кое от нещата на бебето се взима и кое се оставя? Напр. вашето къде ще спи в България? А в какво ще го къпете? Кошът за кола няма да го взимам, защото баща ми има някакъв, останал от племенника ми....

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Regina, според сайта на австрийците, можело да си резервираш кошница за време на полета. При излитане и кацане трябваше да  закопчая Фаби с бебешки колан за моя и го държах в скута ми и той сучеше. Количките по принцип или предаваш или те оставят до самолета и оставяш на входа при стюардите. Аз миналата година летях само с кенгуро-то, една митничарка пое малкия, докато аз мина през секюрити и после пак го напъхах вътре, така имах 2 свободни ръце за останалия багаж. Отделно има летища, които предлагат бъгита докато чакаш полета. Освен да провериш сайтовете на летищата, където ще минавате, дали имат такава опция?

# 4
  • Мнения: 13
Mentha, смятам бебето да спи в коша на количката докато сме в БГ, ако се окаже че не става, ще трябва да купим някакво креватче...
Моето бебе ще е първото в рода, така че вкъщи не е останал никакъв бебешки хардуеър. Дрехи, одеала има... Смятам да го къпем в най-обикновен леген, не виждам смисъл да купуваме ваничка.

Pepelyashka, безценна информация, благодаря ти!
Непремено ще погледна на сайтовете на австрийците и по летищата. Пак по горните въпроси - къде слагаш Фаби да спи докато сте в БГ? Носиш ли си и Макси Кози-то?

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Миналата година мъкнах столче, тази ще рискувам с количка+ кош и там на място ще взема на заем, ако ми дотрябва нещо. И преди като сме пътували с колата, вземах само най-необходимото, предимството на лятото е, че не носиш дебели дрехи и не тежат колкова Wink

# 6
  • Мнения: 521
Здравейте момичета! Мнооооого  Hug на всички!

Леле едвам намерих новата темичка!

Много ме разнежихте с пожеланията и притесненията за нас.. Ноо вече сме си вкъщи, всъщност от вчера следобед - тръгнахме си колкото можахме по-рано, че болниците хич не ги обичам, а и бяхме в добро състояние. Малко дългичко ни беше разждането и накрая с малко притеснения. Ще ви разказвам подробно малко понатам като се освестя, макар че вече установявам, че половината неща съм ги забравила и все питам мъжа ми да ми каже кое как и кога е стнало...  Joy

Дари е истинско ангелче, много слушка, почти не плаче... Плаче само когато много се стресне, като например като и мием дупето, тя реве, а на мен ми се свива сърцето и затова и аз рева, а мъжът ми горкия се чуди кого първо да успокоява  hahaha Само се притеснявам, че малката почти не иска да яде... аз нямам капка кърма още... Тази нощ и през деня днес и давахме малко АМ и сега чакаме акушерката да дойде да ни види.

Ще ви пусна снимчици малко по-късно днес или утре!  Hug

# 7
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тинк, голяма прегръдка и много подкрепа ти изпращам  Hug
(и нали си знаеш, че ще справиш с малката душичка...  Hug ще следя за новини, не ни забравяй, само време да ти остава  Hug)

# 8
  • Мнения: 131
Ментичка мерси за темичката... Hug

Тинк честита щерка- много хубаво име сте избрали... Много се радвам, че е минало толкова бързо и вече сте си у дома. От сега нататък гледай само позитивно и ще видиш, че всичко ще се нареди и бебка ще започне и да се храни... Wink

Аз пък вчера ходих до един бебешки  magazin да си купя Memory book и имаше тоооолкова много народ- май всеки е решил деца да ражда, което е много хубаво.Иначе си харесах толкова много неща, че нямам търпение да разберем пола на бебето.

И сега един въпрос- вие правихте ли изследването за синдрома на Даун и другите му гинетични болести?Много се чудя дали да го правим тъй като не дава сигурни резултати и незнам дали няма да ме стресира само, но пък от друга страна да не съжалявам, че не съм го направила...трябва да съм решила май до другата събота, за да кажа на контролния преглед... newsm78

# 9
  • Мнения: 2 185
Привет, само се записвам, че компютърът ми едвам крета и е истинско мъчение да отворя каквато и да било страница. А сега ще бързам да публикувам преди да се самоизключил без причина  ooooh! .

# 10
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен!

Едва намерих темата. Мислих, че е в "по държави", явно се бях заблудила.

Mentha благодаря мила за новата темичка, както и за отговора ти на моя въпрос в предишната. Аз малко се бях попритеснила за Бракстън Хикс, защото първия път започнах да ги усещам едва в последния триместър, а сега още от 20 седмица. Питах моята докторка, но тя каза, че не са свързани със стрес. Мерси за предложението за водата - наистина психологически по-леко ми звучи да се пие по една чаша на час вместо 2-3 литра на ден.

Old Sport, Maggi77  благодаря ви за милите думи. Наистина и аз се замислих, че по-добре, че се случва сега, когато неразположенията от първия триместър са отминали, а още не е дошъл последния, когато става доста по-тежко... Трябва дори в трудните моменти, човек да открива положителната страна, аз вярвам твърдо в това!

Regina за летенето не се притеснявай. Ние първия път летяхме с 40 дневно бебе. Нямаше по-спокоен полет. Резервирахме предварително един от тези кошове, за които казва Pepelyashka  и бебето спа през целия полет. Само на излитане и кацане го кърмих, закопчан с колан за моя колан, защото когато са малки не знаят как да изравняват налягането и сукането (преглъщането) им помага да не ги болят ушенцата. Взехме количка и столче за кола, количката дадохме на чек-ин като един от багажите на бебето, а столчето го носихме с нас на самолета. Отделно носихме и кериър. Това май беше всичко от по-обемистите бебешки неща. Имахме едно бебешко креватче, което родителите ми бяха купили за БГ - от тези сгъваемите. Практично е да имаш едно и там, така хем няма да го мислиш всеки път като се прибираш, а и можеш да го ползваш и за второто, или като пътувате навсякъде из България. Освен разбира се ако бебето не си спи при вас, тогава определено няма нужда.

mickey_82 аз направих въпросните тестове. Първия в 11-13 седмица и втория в 20-22 (кръвни изследвания плюс ултразвук). И въпреки проблемите които имах с първото бебе при тестовете във втори триместър, реших, че имам нужда да знам поне какъв е риска....

Tink  много прегръдки за вас с малката Дара. Предлагай й често гърдата според мен - и малко коластра да има все е нещо, а и в началото коремчетата им не са толкова големи, с малко се засищат. А и  стимулацията е единствения начин да ти слезе кърмата. Моята дойде на 3 ден след раждането с пълна сила, и многократни кърмения (12-16  пъти на ден  Shocked) - такива са записките ми в бебешкия дневник от тогава.  Следи си броя на напишканите и наакани памперси на ден - това ще е твоя ориентир дали всичко е наред.Желая ти успех с кърменето!
  
 Много  Hug от мен за всички!
Надявам се да можем да възстановим добрия тон и приятните и полезни разговори,  без да ни остава горчив вкус от случилото се в предишната тема!

# 11
  • Мнения: 107
аз се записвам да ви следя, после ще пиша  Hug

# 12
  • Мнения: 2 369
и аз помислих,че темата е закрита,но една мама ни даде линка,та ви открих Grinning

# 13
  • Мнения: 1 436
Тинк  Hug. Радвам се, че всичко е минало благополучно и се нагаждате с малката Дара вкъщи. Чакам разказ за раждането ако намериш време.

Мики, ние правихме теста за Даун. Аз не исках, точно защото дава риск, а не диагноза. На най-добрата ми приятелка им беше излязъл много висок риск с второто дете (здравичка е  Grinning) и ме беше страх да не се наложи да изживеем този ужас и ние, но мъжът ми ме убеди да го направим.

Рената, стискам палци за 10ти fingerscrossed. То дошло вече  Mr. Green. Страшно ли ти е, или си нетърпелива вече?

Джърни  Hug. Колко време ще е неподвижен мъжът ти? Моят са го ритнали в глезена при футбола миналата неделя - нито е изкълчен, нито нищо, а седмица по-късно още е синьо-зелен и куцука из къщи.

На мен ми тече коластра  Shocked (Тинк, явно твоята е дошла при мен  Wink). Е, тече е силно казано, по-скоро капе. Според моята докторка не е нищо пристеснително. На някой случвало ли му се е? Най-вече ме интересува дали ще карам така до юли или ще спре по някое време.

Ние се чудим дали да пътуваме октомври месец до Сан Диего (час и половина полет), та и за това ви чета и записвам. Имаше дълга тема за презокеанските полети с деца в чужбинския - ето я, ако някой се интересува и му се чете.

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 09:46 от Juturna

# 14
  • Мнения: 63
Juturna по предварителни данни (имам предвид преди ядрено-магнитния резонанс, който ще покаже имаме ли скъсани връзки) около месец и половина. Но после го чака физиотерапия около 2 седмици, а всички казват че нормално и без болки ще се чувства едва след физиотерапията. Събират се около 2 месеца "инвалидност". Иначе си права , че отоците при травми бавно заздравяват. Ние още сме с оток, макар и 10 дена по-късно, трябва повечко компреси с лед и крака да е на високо и да почива. Дано твоето момче бързо да се оправи! fingerscrossed
Иначе клипчето със смяната на памперса е много сладко. И като за "предстоящ" баща, чудесно се справя. Моя въпреки тренировките преди раждането на първото, едва няколко седмици след раждането започна да се справя. Така, че има надежда - добър помощник ще ти е като се появи бебка. А те децата са много интуитивни и всичко усещат. Явно кръщелницата ти не случайно се е доверила на него  Wink

Общи условия

Активация на акаунт