«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ўев, плетиво и бродери€
0 ѕотребители и 0 √ости преглежда(т) тази тема.
495-509 от 746 отговора

ћнени€: 479
«дравей, mila-mama
» да намериш кройка мисл€ че н€ма да ти свърши работа- не всички ъглови дивани са със стандартни размери. Ќ€маш ли близък, който може да шие да ти вземе размери?
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 15
јз се пробвам пон€кога да ши€, даже имам стара руска шевна машина "“ула". Ќ€мам позната, ко€то да шие, а не ми се иска да поръчвам на магазин, щото ще ми излезе поне около 100-тина лева. ј сега не ми се дават точно за това. –азмери мога да си взема, но не мога да измисл€ точно ъгъла как да го направ€. “р€бва ми само формата на кройка - размерите ще си ги нагод€ според мо€ диван...
»ли н€каква картинка на такъв калъф...¬с€ко подсказване ще ми е от полза newsm03
÷итирай

на втори€ етаж

ћнени€: 248
ѕомощ! newsm17 newsm17 newsm17 newsm17
ћоже ли храбрите шивачки да ми помогнат  newsm78
“р€бва да си покри€ ъглов диван, но никъде не мога да си намер€ кройки за холов ъгъл. ƒори не мога да вид€ и свестни готови калъфи в нета.
ƒоста изчетох и в този форум, но не открих нещо, което да ми свърши работа... ¬иждам, че сте големи майсторици и затова ви мол€ да ми дадете н€какви идеи, ако не намер€ готови кройки да си изготв€ такива...
ѕредварително благодар€, а ако успе€ да се пребор€ с този проблем, ще сложа и снимки newsm10

ѕусни снимка на дивана,да видим какъв модел е и как може да се покрие.
÷итирай

ѕловдив

“ова е снимка на любимото ми диванче -
http://picasaweb.google.com/111380708300266160806/vLXrPC?authkey … 28755475692453730
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 273
ћила-мама, аз съм шила калъфи на ц€лата холова гарнитура и си е гол€ма играчка. –азпорих старите калъфи, скроени професионално от шивачка и по т€х кроих новите. Ќе съм използвала ластици, не харесвам този тип калъфи.
   ƒоста плат и нерви ще ти отидат, имай предвид  Wink
   —ъветвам те сама да си премериш различните модули на дивана и сама да си направиш кройките /не би следвало да е много трудно, защото ще ти се наложи да кроиш предимно квадрати и правоъгълници/. Ќе забрав€й резерви да оставиш около1 см  Naughty ∆елателно е за възглавниците отделно да си скроиш калъфките, а не към сами€т диван, защото възглавниците се цапат най-лесно, а и се налага да се махат често.
   ато пример как да си направиш кройките за възглавниците-вземаш една и й премерваш горната страна-мисл€, че ще е квадрат. »зр€зваш два такива квадрата /горни€т винаги остав€м 10 см повече от едната страна, за да прихлуп€ отзад и заши€ на ръка после/. ѕосле премери странично колко е широко и направи една такава дълга лента, ко€то приший първо към едини€ квадрат, после и към други€.
   ”жасно объркани изл€зоха об€снени€та ми  Embarassed Ќали си от ѕловдив, стига да искаш, наживо ще ти об€сн€  Peace

÷итирай

ѕловдив

Clivia - благодар€ ти  bouquet
— удоволствие ще се възползвам от об€снени€та ти. Ќ€мам нищо против малко да се поджвъчкам с шиенето, но да си го направ€ както тр€бва.
ѕиши ми на Ћ— за да се разберем за срещата =
÷итирай

на втори€ етаж

ћнени€: 248
  ќх,аз поисках снимка и щ€х да пиша об€снение,а пък все нещо се моткам  Embarassed.
“а така - мо€ съвет е да си купиш найлон(от строителните магазини,има един тъничък,в пакети,евтин).Ќалагаш и забождаш найлона и изр€зваш по вс€ка отделна част на дивана - облегалки,седалки,странични облегалки.ћного лесно ще се ориентираш къде да подрежеш,къде да съединиш.ѕосле по найлоновите кройки режеш и шиеш. Peace
÷итирай

Ѕ√

ћнени€: 31
«дравейте,
имам едни стари дънки и ми хрумна да си направ€ елече от т€х, н€кой има ли иде€ как тр€бва да изглежда схемата?
÷итирай

ћнени€: 46
«дравейте,
напоследък никой не си показва новите творени€, не работите ?или си спотайвате идеите само за себе си  Laughing

јз на скоро не съм шила нищо ново, но пък мога да ви покажа нещата от л€тото който правих, не са кой знае какво, но аз си ги харесвам

http://happywoman.snimka.bg/hobby/opiti-shev-i-kroyika.452760.21093786

„акам сега и вие да споделите
÷итирай

ѕловдив

’убави неща си сътворила  bouquet. ќсобено ме впечатли дънковата пола. ќт стари дънки ли е направена?
   јз напоследък н€мам време  Sad , а иначе желание въобще не ми липсва.
÷итирай

ћнени€: 21
«дравейте,
имам едни стари дънки и ми хрумна да си направ€ елече от т€х, н€кой има ли иде€ как тр€бва да изглежда схемата?

ѕрисъедин€вам се към питането.
јз съм с дънчена пола и желание да € превърна в елече.
ўе се радвам да споделите идеи Smile
÷итирай

ћнени€: 10
«дравей те имам въпрос  н€кой купували си Boticue и знае ли дали е излизал последните два месеца
÷итирай

ѕловдив

јз си купувам Ѕутик, но скоро не съм го виждала по будките. 2 бро€ б€ха 4 лв. ћного съм доволна от кройките.  акво съм кроила от Ѕутик-идеално ми л€га. ќт Ѕурдата не съм толкова доволна
÷итирай

ћнени€: 10
Ѕлагодар€ много значи не е излизало защото аз си го купувам редовно  и сега изведнъж изчезна дано неса го спрели
÷итирай

—офи€

ћнени€: 207
 олко странички има това списание и кога излиза? јз бурда купувам, но напоследък моделите не са кой знае какво.
÷итирай
0 ѕотребители и 0 √ости преглежда(т) тази тема.
495-509 от 746 отговора