Още един минус на кърменето

  • 1 072
  • 19
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Понеже отдавна не съм пускала тема  Mr. Green (и Хапка сигурно се е притеснила жива ли съм  Laughing), да се оплача пак...
Емата е ужасна лепка.  Twisted Evil Не може да диша, ако не ме вижда. Изляза ли от стаята и почва да реве, никой не може да я успокои освен мен, за приспиване да не говорим.  Close Преди поне бе възможно да я приспя към 8 вечерта и после да изляза докъм полунощ. Сега - абсурд.  Rolling Eyes Буди се периодически, за да ме провери дали съм там.  Twisted Evil Може да не суче, просто да види дали съм наоколо.  #2gunfire Не мога да се отделя от нея нито за минута - влизам в тоалетната и я оставям на вратата на банята в столчето за хранене - да ме вижда, за да не реве през това време.  Twisted Evil Къпя се само когато спи, дори и ако има друг човек вкъщи. Не мога да ви опиша как се чувствам.  Crazy Обичам я безкрайно много, но просто се задушавам от усещането. Лошо ми става като си помисля, че може да ми се наложи да отида някъде без нея и да я оставя да я гледа баща й или баба й - ще изпадне в истерия направо!  Sad Всички ми казват, че е от кърменето, заради прословутата връзка между майката и детето, която се създава при кърмените деца. Е, хубаво, ама това вече е малко прекалено. Не ща аз такава връзка чак!  Twisted Evil Синът ми беше много трудно бебе, но поне знаех, че ако ми свършат батериите, мога да го дам за една нощ на баба му и той нямаше нищо против. Сега това е абсурд - и не само заради това, че трябва да я кърмя през нощта...

# 1
  • Мнения: 431
Не е от това. По същото време и Влади така ми пищеше, само че при мен имаше и една екстра- спеше точно 15 минути на ден. Ха познай сега какво беше.  Сега ми е много кеф защото малко след този период, който траеше около 2 месеца (дано при теб не е толкова), той се обърна на 180 градуса и стана най-милото бебе. Сега спи сутрин 3 часа, следобед два, през останалото време си играе сам, заспива сам, въобще рай. Само като огладнее става малко нервен Grinning. Нали знаеш кой е най-често срещания отговор тук- това е период-ще мине. От мен ще ти кажа само едно- СТЕГНИ СЕ ДА НЕ ЛУДНЕШ, защото в този период всички покрай мен го отнасяха. Горките Mr. Green

# 2
  • Мнения: 8 451
Не е от кърменето.Моята си играе сама в стаята и понякога хич не забелязва,че ме няма.Не я приспивам на ръце никога,сама си заспива.
А,и през нощта спи спокойно,без да суче,чак до сутринта.

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 10:03 от Е-Миа

# 3
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И при нас е така. Баща й се чувства толкова безпомощен-аз съм в кухнята, а те в хола. Дере се това дете, като ме види и млъква. Даже точно сега съм в голяма чуденка-в събота сме на гости(винаги я водим с нас, следователно аз нищо не разбирам от гостито-първо забавлявам, после приспивам), майка ми ще е тук и бих могла евентуално да й оставя Ирина. Майка ще е изключително щастлива да се гледат двете, но познайте на мен дали ми стиска....

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е от кърменето,Зъхи,от възрастта е.Има го проявено в различна степен при различните деца,чак и термин си има даже - separation anxiety - и е нормален период,който ще отзвучи.Не знам с баткото имала ли си го и колко е бил изразен,но при нас с Камен имаше също такъв момент - и аз съм го оставяла да реве на вратата на тоалетната,не можеше да не ме вижда и за секунда,хем е бил оставян най-редовно на бабин дом всяка седмица.Ще мине Grinning

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не е от кърменето,Зъхи,от възрастта е.Има го проявено в различна степен при различните деца,чак и термин си има даже - separation anxiety - и е нормален период,който ще отзвучи.Не знам с баткото имала ли си го и колко е бил изразен,но при нас с Камен имаше също такъв момент - и аз съм го оставяла да реве на вратата на тоалетната,не можеше да не ме вижда и за секунда,хем е бил оставян най-редовно на бабин дом всяка седмица.Ще мине Grinning

Ама знам си аз, че първо теб трябва да питам.  Mr. Green Ученото си е учено - терминология, житейски примери, всичко "как се требе"!  Laughing
Майтапа настрана - с Теди съм го нямала никога този проблем. Сега всички около мен казват, че такава чак привързаност не е обичайна, че е от кърменето...

# 6
  • Мнения: 4 915
Възрастта си казва своето, Зъхи. Не твоята, на Емата.  Mr. Green
Към 8мия месец бебетата започват да изпитват страх от раздяла с мама.

Моята маймуна докъм 7мия месец можеше да се занимава от бабите по няколко часа без да се сети за мен - докато съм на кино с баща й. Чак малко ми стана кривичко, че не съм й липсвала.  Crazy Laughing

Но някъде точно към 8мия месец стана ужасна лепка. А сега, откакто тръгнах на работа, вечерите и уикендите сме като зашити една за друга - никакви бащи, баби и тем подобни не признава. Сутрин от няколко дни реве, когато тръгвам за работа и я отнемат от прегръдките ми.  Confused

През деня обаче се държи прилично. Бабите успяват да я приспят. А през уикендите баща й надува музиката /метал или техно  Laughing/ и малката заспива в ръцете му. А аз съм ей-така:  newsm44 Freeeeeeeeee! За час... Laughing

Ама ако ще ти олекне, пиши го минус на кърменето.  Wink

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Не е от кърменето,Зъхи,от възрастта е.Има го проявено в различна степен при различните деца,чак и термин си има даже - separation anxiety - и е нормален период,който ще отзвучи.Не знам с баткото имала ли си го и колко е бил изразен,но при нас с Камен имаше също такъв момент - и аз съм го оставяла да реве на вратата на тоалетната,не можеше да не ме вижда и за секунда,хем е бил оставян най-редовно на бабин дом всяка седмица.Ще мине Grinning

Ама знам си аз, че първо теб трябва да питам.  Mr. Green Ученото си е учено - терминология, житейски примери, всичко "как се требе"!  Laughing
Майтапа настрана - с Теди съм го нямала никога този проблем. Сега всички около мен казват, че такава чак привързаност не е обичайна, че е от кърменето...
Вервай ми няма нищо общо с кърменето Mr. Green. Моя беше на кърма до трети месец, а имаше абсолютно същите изпълнения. Той в шезлонга в банята, аз се къпя и правя ту-тууу иззад пердето......кво да ти обяснявам повече Crazy
И сега насън ме стряска с виковете си мама, татииии...

# 8
  • Мнения: 4 242
Зъхи все едно аз съм описала моята щерка. Mr. Green Това е период който отминава, дишай дълбоко Wink
Работата е там че същия проблем се яви и при двете ми деца, а баткото е кърмен само месец. За първи път го оставих (успях) при баба на 3г.
 Само няма да се успокояваш Hug

# 9
  • Мнения: 694
Може да звучи налудничево-ама пък аз искам такава привързаност. CrazyНе ща бебо да плаче за баба,а мен да не ме търси-защото има и такива деца-ако ми се случи направо ще се гръмна #2gunfireЗатова държа бабите настрана-ама те стоят ли.....

# 10
  • Мнения: 7 106
Аааа, не е от кърменето. Моята кърмена щерка, от момента от който се отлепи от гърдите ми за малко повече от час и половина (някъде около шестия си месец) и видеше някой, решен да и се радва, ме забравяше окончателно Rolling Eyes. Умираше си от кеф, а и сега е така, някой да я друска, пее, да я забавлява и изобщо да е център на вниманието. Колкото повече хора, толкова по-добре. Имаше период само около годинката, в който се страхуваше от дечица които викат и вряскат и се държеше за крачолите ми, но отмина за около 2 месеца. Иначе никога не е плакала от чужди хора, даже сама отива при тях и протяга ръце да я вземат, за да я поглезят малко. Чак ме хваща яд понякога Blush
Имало е и моменти да иска точно в мига, когато не мога да и обърна внимание да я гушкам, то няма начин без такива, но са редки. Мисълта ми е , че мога спокойно да я оставя на някой да я гледа за няколко часа, без това да предизвика истерия у нея, но друг е въпроса, че аз не искам да го правя   Grinning .

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Може да звучи налудничево-ама пък аз искам такава привързаност. CrazyНе ща бебо да плаче за баба,а мен да не ме търси-защото има и такива деца-ако ми се случи направо ще се гръмна #2gunfireЗатова държа бабите настрана-ама те стоят ли.....
Това направо ме гръмна, но хора всякакви....
Синът ми обожава баба си и аз знам, че това е важна връзка за него. Но три пъти повече обожава мен, въпреки че му се карам понякога, въпреки че се е случвало и да поплясвам...Виж, дъщеря ми не изпитва още някаква привързаност към баба си или друг роднина, но и това ще стане някой ден. Ако обичаш някой - пусни го и не го задушавай от собствената си обич.
А по темата - Ей, Зъхиии Mr. Green

# 12
  • Мнения: 694
Йосарин-може и да не съм се изразила правилно-имам предвид,че не искам възпитанието на сина ми да бъде поето изцяло от бабите.Просто не искам да бърка мама с баба.И аз искам да обича бабите-те толкова му се радват,но искам и да ме търси.Знам какво е при тази крайност-да си само с мама-пример такъв е брат ми,който вече е на 15 и още я търси постоянно.Той не е стъпвал в баба си-апропо майката на майка ми.Незнам защо така се получи-знам колко хубави неща е говорила мама за нейната мама.Не исках да прозвучи лудо,просто би ме зарадвало,ако моето дете иска да бъда около него-може би защото е още мъничък и не съм му се нарадвала още.Знам,че трябва да пуснеш хората,които обичаш на свобода и знам,че колокто и лоша майка да си ,винаги ще си най-добрата за твоето дете.Но искам привързаност.Била съм свидетел и дете да плаче за бабата,а да реве от мама,защото не я познава добре.Просто такъв е живота на днешно време.Не търся спорове и се извинявам,ако съм се намесила неподготвена по темата.Но наистина би ме обидило това да ме предпочитат пред бабата WinkИ още  веднъж се извинявам,че се намесих в темата Blush

# 13
  • Мнения: 2 655
 Laughing Laughing LaughingАми ние още сме така. Правим всичко двете, а тя добре разбира и се мъчи да говори. А във Вашата възраст я мъкнех насякъде с мен, в тоалета дори в столчето за кола и така и в кухнята. Тя спеше при нас и за мен беше нормално, а може би съм мазохист и ми харесваше. Винаги ми е доставяло удоволствие, че тя е при мен. След като се прибрахме от Америка нешата се промениха. Тук има доста хора, които искат да са с нея и аз съм по свободна. Вече не иска постояна близост, дори ми казва довиждане когато заминава с баба и дядо в парка.

Мисля, че ще го преодолеете, а и сте още малки, нормално е да се чувства добре в твоята компания и да я предпочита. Не я сравнявай с баткото, той е мъж, а и всяко дете е различно.
Наслаждавай се на тези мигове, защото те няма да се върнат само след години ти ще искаш да е до теб и да я гушкаш, атя ще тича по нейни важни дела. Thinking Laughing Rolling Eyes

# 14
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Йосарин-може и да не съм се изразила правилно-имам предвид,че не искам

 Hug
Не съм те разбрала. Ще те търси- то зависи от тебе. На мои близки децата растат по баби(за съжаление), но непрестанно търсят мама и тате- то е естествено. Просто не трябва според мен да се изпада в крайности- от всичко по малко, а съм на мнение че децата трябва да се гледат от мама и тате, а на баба- на гости от време на време- поне докато са мънички.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт