Открити са канцерогенни съставки в бебешки пюрета и сокове

  • 29 124
  • 159
  •   1
Отговори
# 120
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нали стана ясно, че производството за Източна и за Западна Европа не идва от едно и също място?

# 121
  • Мнения: 1 174
Нали стана ясно, че производството за Източна и за Западна Европа не идва от едно и също място?

Пропуснала съм явно да прочета, но не се учудвам. То...не само за пюретата се отнася. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 489
...При положение, че тестът е открил концентрация от 3-4 микрограма, което надвишава нормата за ЕС, би трябвало да има някаква реакция в Германия. След като няма, значи нещо не се връзва, или има нещо в интерпретацията на информацията, което ни убягва. Не сме дискутирали темата повече.

Момичета, прочетете отново първия пост  Wink
"Тъй като, за разлика от питейната вода, пюретата не се ядат цял живот, а и бебето яде сравнително малко количество, не са съдили съвсем строго, а са намалявяли оценката от теста с 1 единица. "

Моето мнение съвпада с това на бибона:

Не ми прилича изобщо на антиреклама, според мен това е по-скоро привличане на вниманието към изискванията за детските храни. Вероятно критериите са умишлено подбрани, за да се демонстрира, че всичко, което не е официално забранено, е разрешено.

Освен това и в Германия не е всичко перфектно! Има си и тук доста проблеми за разрешаване и с децата и други, за съжаление!

Нали стана ясно, че производството за Източна и за Западна Европа не идва от едно и също място?

Предполагам, обаче, че технологията е една и съща, а в случая тя е от значение - обработката на прекалено висока температура.  Tired

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Ами ще им готвим вкъщи. Не е голяма философия да се сварят няколко зеленчука за обяд.

По принцип не е голяма философия, но като гледам какви мутирали зеленчуци продават на пазара направо не ми дава сърце да му ги дам. Добре, че родителите ми живеят на село и сеят по някой зеленчук. Ама пък сега зимата няма.

А според теб в пюретата какви зеленчуци слагат?Някакви екологично чисти ли или...?

Ще трябва доста литература да изчета докато реша дали да купя пилето, наблъскано с хормони и да го сваря на детето или да купя пюрето с бензол...

А в това пюре освен същите хормони от пилето (защото пилето в пюрето няма да е по-различно от това което е на пазара) ще има и бензол.

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 23:06 от AnMary

# 124
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами след като минават на този същият Екотест и пише Био на тях би следвало да са екологично чисти, да  Peace

# 125
  • София
  • Мнения: 2 132
Ще трябва доста литература да изчета докато реша дали да купя пилето, наблъскано с хормони и да го сваря на детето или да купя пюрето с бензол...

А в това пюре освен същите хормони от пилето (защото пилето в пюрето няма да е по-различно от това което е на пазара) ще има и бензол.

Надеждата умира последна, нали знаеш... Остава ми да се надявам, че пилето в пюрето не е гледано в някоя бг птицеферма, само с дясно читаво бутче накрая и също да се надявам, че детските храни са по- стриктно следени все пак...

# 126
  • Мнения: X
...Сега разбирам защо синът ми на точно три години е 107 см...отгледан е с Хип, сигурно е погълнал стотици килограми пюрета, като се има предвид,че доскоро не дъвчеше "нормална" храна и карахме на частна детска кухня и пюренца...А "зеленчуци" от кварталната сергия наистина не смея да му готвя.

# 127
  • Мнения: 1 125
 Shocked Иииии какво е общото между 107 см ръст на 3 години и пюретата? Търсиш под вола теле ...

# 128
  • Мнения: 489
Продуктите в пюретата иначе са био, да. Поне така пише. Но аз и вкъщи ги приготвям от био продукти и въпреки че са доста по-скъпи от обикновените, в крайна сметка пюретата ми излизат по-евтини. Единственият проблем е, че няма много избор и се съобразявам не само със схемата на захранване, а и с това, какви био плодове и зеленчуци са докарали тази седмица, примерно. Само месо не съм купувала био, защото единственото, което намерих с 300 зора беше телешко филе за 52 евро килограма и пилешки гърди с кокал за 16.  Whistling

Не забравяйте, че не става въпрос само за Хип, а за 12 от 14 тествани!

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Не забравяйте, че не става въпрос само за Хип, а за 12 от 14 тествани!

Да и долколкото ми стана ясно това изследване е правено в Германия, какъв ли ще е теста с нашите пюрета правени тук.Надали техния Хип и няшия е еднакъв.


Ами след като минават на този същият Екотест и пише Био на тях би следвало да са екологично чисти, да  Peace

Не ми се вярва ама както и да е

# 130
  • Мнения: 334
Мисис Т. Надявам се да споделяш тук и за други опасни продукти, щом разполагаш със сборника, а още по-добре - за безопасни такива. Информацията ми идва точно навреме когато се двоумя дали да захраня с готови пюрета или от домашно приготвени мутирали зеленчуци, само че повече засилва колебанията ми. Някой знае ли къде може да се провери даден зеленчук за вредни вещества - имам предвид ХЕИ или лаборатория? Разполагам със зеленчуци домашно производство, но те се отглеждат в замърсен район и не знам дали са годни. И в крайна сметка с какво да захрани човек?!  newsm78

# 131
  • Мнения: 489
Epifania, нитратите се махат като накиснеш продуктите за половин час в студена вода.  Peace
Моето лично мниние е, че домашно приготвеното е по-добрият вариант, дори и само заради вкуса. Готовите пюрета имат един такъв странен вкус,  Sick както всяка консервирана храна.

В сборника и други неща има - играчки, мляко, бейбифони и т.н. , но не виждам смисъл да ги публикувам, понеже повечето са си съвсем за тукашния пазар. Това с пюретата и соковете ме шокира, затова споделих!

# 132
  • Мнения: 1 125
Epifania, няма тест за "вредни вещества", тества се количеството на всяко едно поотделно (понякога група вещества), като всеки тест се заплаща подобаващо  Mr. Green.

# 133
  • Мнения: 162
Witchie, дъщеря ми е на пет и половина години, а е 101 см. Тя също е хранена с Хип. Та какво общо има ръста на сина ти с пюретата?
Аз лично смятам, че това е опит за антиреклама на конкурентна компания. Та като са толкова вредни пюретата защо не ги спрат. Когато по комунистическо време не е имало пюрета майките са си готвили. Ако сега ги спрат, защото са вредни и ние ще готвим, а компаниите ще си променят съставките и пюретата вече няма да са опасни.
Това ми прилича на изследванията на бебешките шишета, които били с опасни съставки на пластмасата, най-зле били Авент, но не ги спряха нито от производство, нито от магазините и е най-продаваната марка.
   Лично аз не вярвам и ще продължа да си храня детето с Хип. Но все пак, благодаря на авторката на темата за информацията и изчерпателния доклад който е направила и че е споделила с нас  bouquet

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Аз лично смятам, че това е опит за антиреклама на конкурентна компания. Та като са толкова вредни пюретата защо не ги спрат.
Това ми прилича на изследванията на бебешките шишета, които били с опасни съставки на пластмасата, най-зле били Авент, но не ги спряха нито от производство, нито от магазините и е най-продаваната марка.
 

Изследвани са не само Хип а и много други, но в Хип са с най-висок процент от всички.И е казано, че децата няма да ги консумират цял живот и затова се предполага, че количествотo няма да има навреди.Което се отнася и за шишетата.Все едно след това няма да се ядат консервирани храни и да се пие от пластмаса, но както и да е.Не вярвам вече и в контрола на бебешките неща.Все пак за някои хора парите са по-важни от здравето дори и на децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт