Открити са канцерогенни съставки в бебешки пюрета и сокове

  • 29 192
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 152
Извинете,че криввам от темата, ама разбрах,че в Швейцария продават шишета със срок на годност  newsm78 Rolling Eyes
Дали мога да си поръчам...? Рекох, от пюрета не можем, поне от шишета в срок на годност да го докараме.

# 151
  • Мнения: 489
И аз на тези шишета се зачудих.  Rolling Eyes В Германия няма.  Crossing Arms

# 152
  • Мнения: 3 621
Не мога да повярвам, точно на Хип съм залагала досега като най-сигурни пюрета... Даже сега като е нямало някои сезонни зеленчуци купувах на Хип, защото вярвам на етикета "био"...Сигурно съм си тровила детето....Не знам вече какво да правя.
Нито искам зеленчуци с нитрати, нито пилета с антибиотици, да вземем на село да ходим...
Бензолa и/или фуранa се образуват следствие на високотемпературната обработка на зеленчуците. Това означава, че ги има в повечето готови пюрета. Пюретата са БИО, но съдържат двете вещества.

# 153
  • Мнения: 344
Кумицата ми работи в лаборатория за изследване на храни- от пюретата Ганчев са най-добри!

# 154
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кумицата ми работи в лаборатория за изследване на храни- от пюретата Ганчев са най-добри!
Това виц ли е?

# 155
  • Мнения: 13 512
Кумицата ми работи в лаборатория за изследване на храни- от пюретата Ганчев са най-добри!
Това виц ли е?
може да имат предвид само измежду българските пюрета

# 156
  • София
  • Мнения: 2 132
Кумицата ми работи в лаборатория за изследване на храни- от пюретата Ганчев са най-добри!
Дарлин, защо не поканиш кумицата ти да пише в темата.. Би било интересна дискусия с човек "от кухнята".

# 157
  • Мнения: 9 814
От българските пюрета е факт, че Ганчев са най-добрите, но то и какъв ли избор има от родно производство?
Овко само се консервират у нас. Пюрираните смеси идват от Словения.

# 158
  • Мнения: 2 627
Кумицата ми работи в лаборатория за изследване на храни- от пюретата Ганчев са най-добри!

То зависи в каква точно лаборатория работи и какво изследват. Примерно лабораторията на Растителна Защита, откъдето пюретата на Ганчев също минават, изследват само за наличие на пестициди и инсектициди (или ако си плати клиентът, за още нещо допълнително). Няма лабораторно изследване-панацея, в което да си занесеш храната и да ти дадат пълен отчет за това, какво има в нея. Трябва да се търси нещо определено (примерно тежки метали) и от лабораторията казват, има го или го няма. Тъй че дай малко повече информация, каква е лабораторията и по кои показатели Ганчев са добри.

# 159
  • София
  • Мнения: 2 132
Честно казано само Ганчев се престрашавам да дам от българските пюрета, иначе съм срещала Ам-ам, Бебо, Малечко, Маднев...

Общи условия

Активация на акаунт